ZISUK2ISCHS COURANT Woensdag 12 September. 18,: N.°1 Woensdag en Zaturdag. DE KERMIS. BKSTM AIHUMSTMTIEN ZBETMI)!\(iE\ IMS, MARR.TBË1URTËA ENZ lYOMDMSLBA t'Cti J abohssmivtb-phiji Per drie maanden f 2;00. Franco per post ƒ2,25. Inzending der Advert, daags le vorennamidduo'cfr 4 ure vsbichxjkt: pb», dkb tnriHiiiTm Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks- en Doodbetigten van 1-6regels h f I behalve hel Zegelregt. De kermis is daar en levert liare gewone verschijnselen op. Met hare probaat bevonden middelen werkt zij op het oog, het oor en den smaak en door deze op de stemming des gemoeds. Aan ver tooningen muzijk en lekkernijen tochontbreekt het niet. Met ge noegen maken wij melding der tours d'Adresse van den professeur Albert. Hij, die een minnaar van goochelen is, trede zijne tent bin nen en zal zijne behendigheid bewonderen en tot een herhaald bezoek zich uitgelokt vinden. De familie Maurice heeft een goede aanwinst ge daan in den begaafden baszanger den heer Morgenstein. Zij ver- hoogen de vreugde in kofijhuizen en sociteiten en vooral den lief hebbers van zang, verschaffen zij ook door hunne soirees musicales genoegelijke oogenblikken. In de caroussels scheppen jong en oud behagen en wanneer wij ze vergelijken met de mallemolens van vroegere jaren dan is het duidelijk dat ook zij in den vooruitgang dezes tijds deelen. De Camera Obscura die zich in vele jaren niet alhier op de kermis vertoonde, tellen wij ook onder de kermisaardigheden die bij eiken leeftijd en stand, sympathie vindt. De schouwburg van den heer Rosenveldt ontving bij de reeds gegeven voorstellingen een talrijk bezoek. De uitvoering was goed en de heer Vroombrouclc achten wij een goede aanwinst voor het tooneelgezelschap daar hij getoond heeftdat hij zoowel in ernstige als komieke rollen tehuis is. De rol van Hardenbroek in het nastuk „Ik laat mij scheiden en ga naar de Erim werd doorhem uitmuntend gespeeld. De Bedelaarster verwierf algemeenen bijval en vooral de rol van Margaretha werd voortreffelijk vervuld. Allerliefst was het nastukje niet om den inhoud maar om het spel van de jonge jufvrouw Bouwmeester. Zij die reeds op kinderlijken leeftijd, zulk een aanleg voorliet tooneel toonen, be loven veel voor de toekomst. Het repertoire van den heer Rosenveldt is beter dan in het vo rige jaarzoodat wij niet twijfelen of hij zal zich niet over een gering bezoek te beklagen hebben. De heer Verplancke brengt ook onze kermis na lange afwezigheid weder een bezoek. Hij heeft hier eene goederénommé daar hij steeds het publiek wist te vermaken. Hij zal dat ook nu doen, getuige het afwisselende in zijne voorstellinggetuige ook de eerste voorstelling die veel toejuiching ten deel viel. De Glasblazerij is ook iets dat der bezigtiging overwaardig is en niemanddie van de kermis naar weusch genieten kanvergete toch die kunst en hare voortbrengselen te gaan bewonderen. Voorts late men het Grand Panthéon niet onbezocht. Een eigenaardig genoegen verschaft u het bezoek van de bosch mannen of eigenlijke Afrikanenofschoon de tent klein en onaan zienlijk is levert zij ietsdat indruk op den mensch maakt. "Wij zien daar natuurgenooten maar toch geheel anders van kleur spraak en gewoonten dan wij. Men ziet daar de Afrikanen spelen en springen, men hoort hen spreken bidden en zingen. Zoo is er veel te zien en veelte genieten, ook kan men het genot sma ken en dat zal men zich wel niet onthouden om den armen een aal moes te schenken. KENNISGEVING. De Buugf.meestbr von Zierikzee brengt ter kennis van tie ingezetenen dat er op Woensdag den 12 dezer maand des middags ten half één ure., op het Raadhuis alhiereene openbare vergadering; van <U»D8 Cenieenie-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 10 September 1855. B. C. CAU. BEKENDMAKING. Do Burgemeester van Zierikzee hrengt ter ken nis van do ingezetenen, dal op den 3 en 4 de/.ei maand, dour of van wege den heer Commissaris des Konings in dr/e provincie rijn goedgekeurd en vaslgesteld twee helastings-kohieren van deze gemeente over hel loo- pende dienstjaar te weten van het Patenlregt 1ste kwartaal en hel Personeel no. 3 (schatting en lelling) en dal die heiastrngsrollen op heden worden gesteld in handen van den heer ontvanger der directe belastingen enz. alhier, ter invordering terwijl de belastingschul digen worden aangemaand om hunne aanslagen over eenkomstig de wel le voldoen. Zierikzee den 11 September 1855. B C. CAU. I IJ BUITENLAND. r b a n k b ij b. Parijs 9 September. Gisteren avond woonde de keizer do voorstelling bij in den Italieanschen schouw burg. Een persoon die op het trottoir tegenover den schouwburg stond, loste zonder zelfs te mikken twee kleine zakpistolen op het rijtuig der hofdames. Nie mand is geraakt. De dader is dadelijk in hechtenis ge nomen en schijnt err een krankzinnige te zijn dan een moordenaar. Bij zijne komst in de zaal werd de bei ter met luid gejuich begroet. BINNENLAND. Zierikzee 12 September. Door de geneeskundige commissie alhier zijn aangegeven drie cholera-iijders waarvan eer. overleden zijnde een knaap van 7 jaren de heide anderen zijn kinderen van 2 jaar en hebooren tot een huisgezin. De gewone policie maatregelen lot stuiting der ziekte zijn genomen. Bij de plaatselijke commissie van geneeskundig toe- voorzigt te Amsterdam zijn van den 1 tot en met den 8 dezer aangegeven 295 cholera—lijders en 19ü aan die ziekte overleden. Dezer dagen zijn naar het huis van arrest te Middelburg overgebragt vier soldaten van bette Breskens gestationeerde gedeelte van hel 3de regemcnl infanterie, welke eenige dagen geleden in dronkenschap een boer aldaar mishandeld en een bajonetsteek loegebragl hadden waaraan deze is overleden. Men schrijft uit Bergen op Zooin den 1 dezer Voor eenige dagen wilde een reeds bejaard Engelsch» man met eene dame buiten eene der poorten dezer vesting in een der buitenwerken wandelen, wat hem door den schildwacht als strijdig met zijne consigne werd belet. De Engelschrnan vroeg daarop den serjant kommandant der wacht te spreken om van dezen de vergunning daarloe lo hekomen. Dezo verstond den vreemdeling even min als dit met den schildwacht het geval was geweest. Eindelijk kwam een milicien van de wacht le voorschijn die Engelsch verstond waarop na eenige uitlegging aan het verzoek van den Engelsch rnan werd voldaan. Na eenige oogonbiikkon in gepeins op de plaats te hebben doorgebragt gedurende welke zijne gelaatstrekken van diepe droefheid getuigden, bar ste zijne lady in tranen los, en nu vernam men dat ruim 40 jaren geleden op die plaats de generaal van den bedoelden vreemdeling was gesneuveld en hij zelfs voor dood van daar was weggedragen van welke wonden hij echter zoo als men zag later is hersteld. De mi licien die door zijne kennis mot de Engelsche taal de oorzaak was dat de Engelscbman zijn doel bereikte werd nu door dezen op zijn Engelsch (dat is rijkelijk) beloond. Uit 's Hertogenbosch meldt men dat den 7 dezer aldaar de eerste maar vrij felle nachtvorst plaatsgehad heeft zelfs in de tuinen binnen de stad stonden de kropsalade eu de andijvie verstijfd. De Landbouio Courant hel verschijnen der aard- appelenziekte in ons vaderland mededeelende zegt onderauderen daarvan de ziekte is overal hier te lande' uitgebroken maar de verstandigen in den lande zien daarin niets onrustbarends. Zij hebben dil verwacht en zich niet gevleid met een grooleren, oogst dan thans de onder vinding als de gemiddelde, gedurende do ziekte, heeft loeren kennen. Do ziekte openbaart zich niet heiliger dan gedurende de laatste jaren er zijn niet minder misschien nog meer aardappelen uilgepoot dan gewoonlijk en er is dus geene reden om voor gebrek le vreezen evenmin a's er reden is om op vermindering van prijs te hopen ingeval er geene vermindering in de graanprijzen le voorzien is. En bij den legen woor- digen zoo geweldig veel voedsel verkwistenden oorlog bij het geheel en al falen van de graan aanvoeren uit Rusland bij de onmogelijkheid waarin de Vereenigde Stalen schijnen te verkeereri om hunnerzijds daarin te voorzien zal do handel evenmin ais in hel vorige jaar bij magtc zijn om anders dan slechls voor een klein gedeelte in het jaarlijks tekort van hel westelijk Europa le voorzien. JONGSTE BUITENLANDSCflE TIJDINGEN. Parijs 10 September. De Monxteur deelt eene depê che meue uil Varna waarin gemeld wordl dat den 8 dezer een gelijktijdige aanval legen den Malakoff-torer. ondernomen is. De redoutes van het Redan de Care- nagewerken en alle positien zijn door onze dappere sol daten onder den kreet van Leve de Keizer genomen en werden dadelijk bezetdoch wij zijn er alleen in ge slaagd ons le vestigen in den toren van Malakoffdaar h l Redan en de Carenage werken niet door ons behou den kouden worden tegenover de geduchte artillerie des vijands die do onzen welke bet eerst die werken bezetten wegmaaiden. Nu w ij echter vasten voet in Malakoff gezet hebben sullen wel spoedig de andere werken de Carenage als ook het Redan vallen hetwelk onze dappere geallieer den insgelijks aangetast hebben maar die eveneens hebben moeien wijken voor de geduchte artillerie der vijandelijk'» reserve De generaal Desalles heeft twee aanvallen gengt tegen het centrale bastion maar werd teruggeslagen. Onze troepen zijn in hunne loopgraven teruggetreden. Onze verliezen zijn aanzienlijk doch liet is onmogelijk om vooralsnog het getal op te geven hoewel dit volledig vergoed wordt door de inneming van Malakoff, welk succes onmetelijke gevolgen kan hebben Zierikzee 8 September Binnengekomen Het kofschip Eendragt kapt. H D. Douwes, met stokviscli en traan van Bergen voor Dordrecht. Brouwershaven 9 September. Binnengekomen Admiraal v. Kingsbergen kapt. F. J. J. Bouman van Akyab naar Rotterdam. Billau kapt. II. Halter van Sunderland naar Rotterdam. Twee Gezusters kapt. J. J de Wible van Rotterdam naar Rio Janeiro gesleept per stoomboot Kinderdijk binnendoor van Hol - levoetsluis 11 dito. Stad Dordrecht kapt. J. H. Stuit, van Londen naar Dordrecht. 6 dito. Uitgezeild Stad Dordrecht kapt. J H. Stuit, van Dordrecht naar Lon den. 10 dito. Twee Gezusters kapt. J. J. de Wilde van Rotterdam naar Rio Janeiro. II dito Minister Pa - hud kapt. J. M. Pfeil van Rotterdam naar Batavia. PaiJZSM DBH EFFECTEN ÏS AMSTKBÖ AOS, 1 3 5 2% 5 63% 767,5 93% 19% 31,3/,6 62% 32% 74% den 10 September 1855. Nederland. Werkelijke schuld27» pet. dito dito3 dito dito4 Handel-Maatschappij4% Rusland. Oblig. bij Hope en Co5 dito dito 1828/1829 5 Certific. dito 1840 4 dito bij Stieglitz4 dito dito 1854 5 Certific. van Inschrijving 6 Spanje. Oblig. Nieuwe Stukken Binnenlandsch Oostenrijk. Oblig. Metalliek dito dito nieuwe betaalbaar Amsterdam Belgie. Certific. bij Rothschild Portugal. Obligatiën3 ROTTERDAM, 10 September 1855. TARWE. Zeéuws., Vlaams, en Overm. jar. weinig aangevoerd en 50 a 60 cents hooger; goed van de hand gegaan; goede en puike f16,75 a ƒ17,25, mindere 15,50 a 16,50. De weinige partijtjes nieuwe waren dooreen niot mooi en bragteu van ƒ15,50 tot/* 16,75 op. ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. 25 e. hooger 10,75 a 12. GERST. 50 c. hooger Zeeuws, vlaams en Overm. winter/"7,50 a f 8 dito zomer 7,20 a ƒ7,80. HAVER. Zeeuws, en Inl. Korte ƒ4,80 a ƒ5,60, dito lange 4,10 a 4,60. ERWTEN. N. Zeeuws, groene 50 c. hooger ƒ10,25 a 11,25. MEEKRAP. Met redelijken aanvoer tot vorige prijzen had vrij goeden omgang plaats. LONDEN, 7 September. KOFFÏJ. met veel handel. In SUIKER ging weinig om. RIJST wordt hoog gehouden. PEPER gevraagd. GRANEN prijshoudend. li! II afv a abt DKB X O O MB o O T itad ziebzkzbb gedurende ^e maand SEPTEMBER. Van Zierikzee. Woensdag 12 's midd.12 Vrijdag 14 12 Zondag 16, 'smorg, 4 f-'an Rotterdam Donderdag 13, 's inorg. 6 Zaturdag 13, Dingsdag 18, 9 to o mb oot-d ik nit TÜSSCHER Part Middelburg Vrijdag 14, 's midd. 12% ure. Maandag 17. 'smorg. 3 fan Middelburg Woensd 12, 'smorg,11 Woensd. 19» 4 middelburg zierikzee en bergen-op-zoom (tholen.) benevens van middelburg op antwerpen enz. Van Tholen Zaturdag 15, 's morg. 11%ure. Dingsdag 18, 2% Van Antwerpen Donderdag 13, 'amidd. 12 Dooderdag 20, 's morg. S

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1