ZD3UKZEESCHE COURANT. N.o 71 Woensdag 5 September. 185 Woensdag en Zaturdag. mrnrn awiimstkatikn NIElDVSTIJIIINlifiN J?7 13 OMBKMSMTB-PHIJS I Per drie maanden f 2.00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren 'namidd. vóór 4 ure. verschijnt: PHIJS ÖKK A.3> VBRTÏWTIKH Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodbetiglen van ^-6regels a f I behalve het Zegelregt. Openbare Raadsvergadering-, gehouden ie Zicrikzec, den 31 Augustus IS55. Voorzitter Mr. B. C. Cau, Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Afwezig Mr. van Dongen die daarvan kennis heeft gegeven I)e notulen der vorige Vergadering worden na resumtie goedgekeurd. Het suppletoir kohier der belasting op de honden wordt vastgesteld p.n zal gedurende 8 dagen ter visie worden gelegd om daarna aan Heeren Gedeputeerde Staten ter goedkeuring te worden opgezonden. Burgemeester en Wethouders bieden aan den Raad de gebeente begrooting voor 1856 met toelichtende memorie aan en wordt deze gesteld in banden eener commissie tot onderzoek en rapport. Na herhaalde stemmingen zijn tot leden dier commissie benoemd de liceren Mr. Egter Dr. Keller en Ochtman. Zijnde de begrooting voor het publiek ter visie gelegd en in druk of afschrift verkrijgbaar gesteld. Wordt gelezen eene missive van den heer van Hove, te Delft, houdende verzoek, om de Gaz-Fabriek te mogen daarstellen of het daarvoor benoodigde te leveren en gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders. Wordt voor notificatie aangenomen eene missive van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot onderhandsche aanbesteding der Gaz-Fabriek. De commissie tot onderzoek der rekening van het brand-collegie over 1854 brengt rapport uit, adviserende tot goedkeuring, conform dat advies besloten. Wordt medegedeeld de kosten begrooting door den architect inge diend nopens het afbreken van de bouwvallige stukken van den to ren en het bepleisteren daarvan met portlandseli cement. Burgemeester en Wethouders stellen voor, ook omdat dit strookt met het alge meen verlangen om slechts die bouwvallige gedeelten af te breken mits de begrootte som niet overtreffende. Na discussienwaaraan de heeren van der Grijp, Egter, Goe man s van der Vliet, de Crane en Keller deelnemenwordt conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. Wordt medegedeeld eene missive van den Minister van Justitie houdende dat geen huur voor justitie-lolcalen kan gegeven worden met voorstel echter, om de lokalen voor de justitie voor 's Rijks rekening in!;te ïigtenmits dat de gemeente een policie-bureau daarstelle wordt besloten Burgemeester en Wethouders te magtigenom den architect eene kosten begrooting te doen opmaken. Wordt gesteld in handen der commissie voor de begrooting ten fine van rapporteen request van de commiesen ter SecretarieBethe en Verdooren om elk 100 verhooging hunner jaarwedde. Door Burgemeester en Wethouders wordt voorgesteld, om aan smeden, loodgieters en blikslagers vrijdom van belasting op de brandstoffen die zij in hun beroep noodig hebben te vcrleenen. Dit voorstel wordt gesteld in handen der commissie van de begrooting en is ter visie van de leden gelegd. Hierna is de Vergadering gesloten. rere'ndmaring. Inspectie Verlofgangers. NA T ION ALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien een besluit van den commissaris des konings in deze provincie van den 23 Augustus jl. A. no. 3511/1 3de afdeeling Provinciaalblad no. 78). Roepen op al de in deze gemeente zich bevindende verlofgangers der Nationale Militie met uitzondering van diegenen welke nog niet van Militaire kleeding zijn voorzien en op Maandag den 8 October eerstko mende des morgens ten 9 ure zich te bevinden onder de BeursteZierikzee ten einde te worden geinspecteerd. De verlofgangers worden herinnerd aan de volgende bij de wetten van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen. a. Dat zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de veilofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten zonder voor hun achter blijven ten genoege van den Militie Commissaris voldoende redenen te kunnen aanvoeren zullen gelast worden nader voor hem. voorzien van hunne kleeding en équipement stuk ken te verschijnen en vervolgens overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 der wet van den 8 Januarij 1817 zullen worden gestraft. b. Dat zij op do gemelde inspectie zullen behooren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipemenlslukken die bij het vertrek van het korps aan hen zijn gelaten van het zakboekje, benevens van bet attest lilt. HH., hun door hel bestuur hunner gemeente uitgereikt. Dat zij, die daarin nalatig zijn lot eene nadere in spectie zullen moeten opkomen en dat de zoodanigen die hunne kleedingstukken hebben verwaarloosd bij hun korps zullen worden opgeroepen. c. Dot zij gedurende do gemelde inspectie zich or delijk belmoren te gedragen on onderworpen ?ijn aan de militaire lucht en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie door de poiicie zal worden gelet. d. Dat zij hoezeer met hun korps hebbende afge rekend hunne kleeding- en equipernentstukken steeds in waarde zullen moeten houden en zich daarvan zoo lang zij niet zijn gepasporteerd om geenerlei reden rnogen ontdoen. e. Dat zij wanneer zij hun verblijf buiten de pro vincie willen vestigen hunne verlofpas aan het be stuur hunner gemeente moeten terug vragen en dat zij zich binnen vier weken moeten aanmelden bij het be stuur der gemeente in bel welke zij voornemens zijn te verblijven op straf van als deserteur te worden behandeld f. Dat zij wanneer zij zich langer dan tweemaal vier en twintig uren uit hunne gemeente willen verwij deren daarvan in persoon moeten kennis geven aan hel gemeente bestuur met opgave der gemeente wer- waarls zij zich hegeven op straf van een arrest van 2 tot 6 dagen door het gemeentebestuur op te leggen. g. Dat ?ij zich op gelijke straf .ingeval zij langer dan twee maal vier en twingtig uren builen hunne gemeente verblijven bij bel bestuur der gemeente alwaar zij zich bevinden moeten aanmelden. En opdat geen verlofganger hiervan onwetendheid zou kunnen voorwenden zal deze behalve do schrif telijke oproeping die een ieder aan zijn woonhuis ont vangen zal worden afgekondigd en in de courant ge plaatst. Zierikzeeden 29 Augustus 1855. II. C. CAU Voorzitter. C de JONG IC Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat de Begrooting dezer Gemeente voor het dienstjaar 1856 zooals als die heden den Gemeente- Raad is aangeboden, van den 5 lot den 19 September, gedurende veertien dagen ter lezing vooreen ieder op de Secretarie ten Raadbuize is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld ingevolge de wet. Zierikzee31 Augustus 1855. B. G. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKEND MA KING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken aan belanghebbenden bekend dat het suppletoir ko hier van de belasting op de honden, door den Raad dd. 31 Augustus II. vastgesteld van af 513 September voor een ieder ter inzage op de Secretarie is neder gelegd Zierikzee den 3 September 1855. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris BUITENLAND. DCITIOHLAKD. Keulen, 31 Augustus. De stoomboot Geyser, die des avonds van 28 dezer het eiland Nargen verliet, is den 30 dezer te Dantzig gearriveerd en heeft volstrekt geen nieuws aangebragt. De stelling der vloot bleef onveranderd De koning van Pruissen heeft goedgevonden den tolvrijen invoer van granen peulvruchten en meel lot het einde van September 1856 te doen voortduren over de gevorderde overeenstemming met de regeringen van bet Tolverbond zal weldra onderhandeld worden. Te Pilis Maroth, bij Gran, beweert men thans een krachtdadig middel tot hel herstel van de cholera in hel sap tier jeneverbessen gevonden te hebben. Van 35 cho lera lijders op welke dit middel daar is toegepast zou geen enkele gestorven zijn en zouden zelfs de ineesten hunner reeds den volgenden dag in zoover hersteld zijn geweest dat zij hunne gewone bezigheden hebben kun nen hervatten. FRANKRIJK. Parijs 30 Augustus. Nadat do keizer eergisteren ten vijf ure van Boulogne alhier terug was bevond bij zich ceri uur later te Saint Cloud en zat gisteren mor gen in tien ministerraad voor. Na afloop daarvan ver leende hij een bijzonder gehoor aan den generaal Can- robert en het gerucht verspreidde zich maar is'niet nader bevestigd dat gewigtige tijdingen uit de Krirn ontvangen waren. Sommigen verzekeren dat het uitstellen van een beslissender) aanval op Sevastopol op de hoop gegrond is dat het zuidelijk gedeelte tier vesting het, door gebrek aan voorraad middelenniei langer dan tot het laatsljjVan September zal kunnen volhouden. Wat hiervan zijn moge. zoo veel is zeker dat die beslissende aan val niet gewaagd zou kunnen worden dan na toebereidselen en de (laarstelling van werken op eene voorbeeltJeloos groote schaal Men schrijft uit Marseille van den 1 dezer Abd el- Kader is «nel de Thabor alhier aangekomen en vertrekt heilpn avond naar Parijs. De herigien uit Konstantino- pel zijn van 23 Augustus. Omer-pacha was den dag van den Bairan te Konstan'inopel gebleven doch zou daags daarna naar de Krirn en van daar naar Azie ver trekken. DeFransehe hoofd officier de Metlray was tot zijn adjudant benoemd. De versterkingen zullen tot 30.000 man gebragt worden. Een Turksch legerbulle tin meldt dat do Russen den 4 eene hattorij van Kars aangetast hebben doch dat zij afgeslagen en hunne voorposten lol Kenpri Keui teruggeslagen zijn. Een bezoeker der werol Itentoonstelling, door al do wonderen van nijverheid, werktuigkunde en andere wetenschappen die aldaar verzameld zijn in verrukking gebragt vangt in een der dagbladen eene schets daar van met de volgende anecdote aan: Deberoemdegeleerde Gay Lussac zei de weinige dagen voor zijnen dood tot oen zijner vrienden «Ik sterf in hel oogenblik waarin bet schouwspel belangrijk gaal worden binnen weinige jaren zal het menschelijk vernuft de wereld vernieuwd hebben. Hoe jammer dal ik geen conlre mark nemen kan om als bloot toeschouwer ter voldoening mij ner nieuwsgierigheid te leven. LEcho de Vesone doelt een voorbeeld mede van buitengewone vruchtbaarheid. Een landbouwer in hel kanion Montpont heeft namelijk in zijn tuin een graankorrel gezaaid, die 147 korenaren en 4600 graan korrels teruggegeven heeft. De inaire van de gemeente bevestigt het feit. BINNENLAND. Zierikzee 4 September. Was in het midden van Augustus de landbouwer in onze eilanden eenigzins bezorgd dit was waarlijk niet lö verwonderen. Do oogs; kwam ruim veertien dagen later. De aanhou dende regen scheen het goed binnenhalen onmogelijk te zullen maken. Toch is die zorg onnoodig geweest en dient voor een dankbaar hart plaats te maken. Wat de rogge aangaatzij levert minder stroo doch oneindig meer schot op en is van eene uitmuntende kwaliteit. Een achtenswaardig landbouwer had in de afgeloopene week van honderd schoven vijftien maten of drie mud koren. In bet voorgaande jaar was bet van dezelfde hoeveelheid twee mud. Inderdaad con opmerkelijk verschil. Door den harden winter heeft men van de vreemde soorten nog al veel tarwe in bet vooijaar moeten uil- ploegen waardoor bet te denken is dat vele land bouwers weder lol de oude Zeeuwscho zullen overgaan. Er bleef echter nog eene goede kwantiteit over. En men mag zeggen dat zij zoo volKornen is binnenge haald er. van zulk eene hoedanigheid is dat zij niets to wenschen overlaat. Moglen wij ons nog eenige dagen in schoon weder verblijden dun zullen ook do overige zomervruchten zooals gersthaver en boonen spoedig binnen zijn. De aardappelen zijn dit jaar hier nog al sterk in hot loof aangetast vooral zijn dit de vroege soorten. Dat hel veel invloed op de smaak zal hebben is te denken. Daar echter tot heden do knol weinig aangetast is en de aardappelen voor het invallen der ziekte zoo schoon

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1