Woensdag 29 Augustus ;Wjll\ViSi[.ll) IN (iliN w.o m 1855 EEN KERMISGROET. BENT! HO A AMIINISTKATIKN bekendmaking. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. KENNISGEVING. ZERIKZEESCHE COURANT. ibobiiiin;»tb-pri;i Per drie maanden f 2.00. Franco per post ƒ2.25. Inzending der Advertdaags le voren 'namidd. vóór 4 ure. Het klokgeklep heeft de komst der kermis verkondigd. Verschillend zullen de gevoelens zijn waarmede die klanken zijn aangehoord want niet voor ieder is de kermis eene wel kome gast, nietdoor allen wordt zij op dezelfde wijze beoordeeld. Zij heeft hare voorstanders en hare tegenstanders, zij wordt toegejuicht en gelaakt. Wal ons aangaat, wij hebben vrede met haar doch wenschten alleenlijkdat niet onder haar gevolg behoorden dartelheid, zwel gerij en losbandigheid. Indien zij zich zonder deze vertoonde - gewis zij zou er te schooner en welkomer om zijn. De vreugde, die zij pleegt te verschaffen zou grooter en duurzamer wezen. Geen bitteren nasmaak zou zij geven. O, ware dit eens zddHoe pleizierig zou dan de kermis zijn Eenige dagen van ontspanning van ongewone drukte, van veel beweging en algemeene vrolijkheid die kermismuziek en dat kermisgejoeldie kermisversnaperingen en die kermiskluchten - zij geven eene aangename afwisseling aan het stille dagelijksche leven. Dan heeft men wel eens oogen te kort en ooren te weinig, om alles goed te zien en te hooren. Gelukkig, als men ook geen geld te weinig heeftom in de vreugde te kunnen deelen. Dan wacht ons menige genoegelijke avondals we in de kermistenten te zamen zijn om daar te aanschouwen allerwonderlijkste dingen. Welke tenten er thans zullen zijn - weten wij niet - daar wij nog van geen' ander dan van die van den heer Rosenveldt hoordendie dan ook reeds staat opgerigt. Nog is bij ons de indruk niet uitgewischt, die de voorstellingen van den heer Duporl in het vorige jaar bij ons hebben ach tergelaten en daarom verlangen wij ook zeer naar zijne komst en zou het een groot verlies voor de kermis zijn, indien deze niet verscheen. Ook vleijen wij ons dat de heer Rosenveldt zoo door een nieuw en goed répertoire als door een nieuw en bekwaam personeelwelverdienden hijval zal vinden. Wij hopen dat niemand zich over de kermis te beklagen zal hebben dat zij aan dezen genoegenaan genen voor deel, aan niemand teleurstelling of verdriet moge opleverenzoodat zij ieder het zijne geve en als zij voorbij is gegaandat men dan van haar moge getuigen, niet alleen dat zij eene pleizierige, maar ook dat zij eene goede kermis was. Burgemeester rn Wethouders van Zierikzee. Brengen ter kennis der lielHiialiebliemlen it a t bij Koninklijk besluit Vim 8 (lezer n.° 61 liet departe ment van oorlog is getnngiicd om al de miliciens der ligting van 1852 ingedeeld bij bet regetnenl grenadiers en jagers mitsgaders de manschappen der ligting van 1851 lot dat regemenl behoorende welke in der lijd na hunne eerste oefening niet lot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt en al de manschap pen van beide voormelde ligtingen bij het 2de halaillon van liet 6de regemenl infanterie ingedeeld tegen den 1 September aanslaande, van onbepaald verlof in werke lijke dienst bij hunne korpsen op te roepen ten einde ,ean de najaarsoefeningen deel le nemen en dat deonder de wapenen gekomen manschappen op den 29September daaraanvolgendeweder met onbepaald verlof naar hunne haardsteden zullen worden teruggezonden ter - 4» ijl de opgeroepen verlofgangers die ingebreke mogten blijven op den bepaalden dag onder de wapenen le komen niettemin gedurende den lijd van eene maand in den wapenhandel zullen worden geoefend en dat degenen die zieh op de eene of oudere wijze aan de in - struclie onttrekken of wel daarin achterlijk mogten zijn. zoo veel langer in werkelijke dienst tullen worden ge houden als dit noodig zal worden geoordeeld. Dat mitsdien de miliciens deter gemeente in dete op roeping begrepen op den 31 Augustus e. k. des na middags ten één uur in de Koopmansbeurs te Middel burg verzameld moeten zijn ten einde aan den heer provincialen komrnandant le worden overgegeven en zich tol vertrek derwaarts zullen moeien bevinden Ier plaatse en op dag en uur als op de orders tot vertrek aan ieder hunner bezorgd staat vermeld. En zal opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende deze worden afgekondigd en in de Slads-Cou- rant geplaalst. Zierikzee, den 22 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee roepen bij deze op diegenen der aangrenzende bewo ners van het woonhuis slaande en gelegen op de Lam mermarkt wijk B no. 255 welko daarbij belang mogten hebben om le verschijnen op woensdag den 29 Augustus aanstaande des middags ten 12 ure ten Sladhuize in de ItsBdksmer ten einde gehoord te worden de commodo et in commodo aangaande het verzoek van A. vak Verre tot het plaatsen van een Eest om koflijboonen te branden achter bovengemeld woonhuis. En zal dern opdat niemand hiervan onlwotend zij in de Slads-Courant worden geplaatst. Zierikzee, den 22 Augustus 1855. B C. CAO Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter ken nis van de patentpligtign ingezetenen dat do Palent bladen voor het loopende dienstjaar ingevuld gereed liggen en lor Secretarie op het Baadliuis zullen worden uitgegeven van maandag den 27 dezer maand tol en met zalunlag den 1 September aanstaande en worden de patenipligtigen uitgennodigd oin in persoon hun patent le komen afhalen zullende aan hen die hierin nalatig; mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door den deurwaarder der directe belastingen tegen betaling van 10 cent voor elk onaTgeliaald patentblad ingevolge de wel. En opdat niemand hiervan onwelend zij zal deze worden afgekondigd en in de courant geplaatst. Zierikzee, den 24 Augustus 1855. B. C. CAU. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Vrijdag don 31 dezer maand des namiddags ten vijf ure, op het Raadhuis alhiereene openbare vergadering van den (.enieente-ltaad zal gehouden worden. Zierikzee den 28 Augustus 1855. B. C. CAU. B UITENLAND. dditioh1.ahd. Keulen 23 Augustus. Zoowel te Weenen als elders gelooft men meer en meer dat de gealli eerde mogendheden voornemens zijn Rusland van den kant der Donau-vorstendommen aan le taslen. Brie ven uit Bucharest zeggen dat een Engelsch-Fransch leger korps te Sulina verwacht wordt en dat Omer-pacha zich met een gedeelte zijns legere daarmede zal ver- pkul »sh &iyvshtentixk Gewone 15 cents de regel. Geboorte - Huwelijks- en Doodbc) iglen van 1 -Gregels h f I behalve het Zegelregt. eenigon en volgens anderen zouden de westersche mogendheden de Duitsche regeringen reeds hun plan hebben aangekondigd om Turkije voortdurend te bezet ten en uit de Vorstendommen een inval op Russisch grondgebied te doen. De Turksche gezant to Weenen, Arif effendi, had maandag een langdurig onderhoud met den minister Buol, en wel naar men verzekert, over hel besluit dat door do westersche mogendheden genomen zou zijn om in het volgend voorjaar het ooriogstooneel naar den Do- nau over te brengen. Oostenrijk is met dit besluit geen zins ingenomen en zou dienaangaande reeds vertoogen le Konstantinopel doen hebben indienen, op welke Arif- effendi nu het antwoord zou hebben overgehragt. Men leest in de Alg. Zeil Onderscheidene Fran, en andere dagbladen hebben voor eenige maanden van buitengewone genezingen van cholera gesproken welke te Cadix en Xerez door kortelings uit Oost Indio aangekomen Maleijers waren bewerkstelligd. De door deze Maleijers aangewende geneeswijzo heeft de gene zing van duizondc ten gevolge gehad en werd zelfs in dringende gevallen midden op de straat aangewend. Het hestaai naar men wil uit eene materiele behande lingswijze van den patient. Het geheim moet in al zijne bijzonderheden aan den heer Guibert te Mar seille medegedeeld zijn welke zich op dit oogenbiik le Cadix bevindt, en men beweert als eene bijzon derheid bij deze geneeswijze, dat het eene uitdrukkelijke voorwaarde is om van den gunstigen uitslag verzekerd te zijn dat inen zich onlhoude van elk in wendig geneesmiddel vooral van suiker koude dran ken en alcoholische vloeistoffen. De behandelingswijze kan door iedereen uitgeoefend worden. De heer Guibert die de Maleijers Dij hetdoen hunner genezingen vergezeld heeft zal naar men zegt zaakkundige mannen uit- noodigen om in hunne tegenwoordigheid deze Indiërs de noodige prooven met deze geneeswijze te laten doen. f e i ra k h li e, Parijs, 23 Augustus Alhier ontvangen brieven uit Konstantinopel van 13 dezer zeggen dat uit Frank rijk en Engeland vierhonderd mortieren van een nieuw model en zeer zwaar kaliher verwacht werden welker schot eerst Malakoff en daarna Sehastopol onvermijde lijk onbewoonbaar maken moest. De stellingen der verbondene legers hieven voortdurend goed en sterk en de gezondheidstoestand liet weinig te wenschen over. Over bet algemeen luidden de beriglen uitdeKrim derhalve gunstig. Omtrent den deerniswaardigen toestand, in welke de Russische troepen in de Krim verkeeren zouden deell het Journal de Constantinople den volgenden brief uit het geallieerde leger mede »Een Poolsch officier, die ons kamp is dooi getrokken heeft ons een zelfs voor vijanden hartverscheurend tafereel geschetst van den staat waarin de bezetting van Sehastopol verkoert. De cholera heerschl daar met do grootste hevigheid en do zieken vinden in hunne opgevulde ziekenhuizen noch geneesheeren noch heelmeesters noch geneesmid delen alleen eenige uil Moskou overgekomen zusters van liefdadigheid wijden daar hare inagteloozo zorgen tegen de bezoeking. Ook te Simferopol en op do ove rige punten der Krim oefent de cholera de vreeselijksle slagting onder de Russische troepen uit. Konvooijen die de levensmiddelen en ammunitie overbrengen wor den onderweg door ziekte overvallen die het geheele escorte treft. In één woord hel valt mooijelijk zich de ellende in het vijandelijk leger voor te stellen dat ter prooi is van ziekten die de gelederen dunnen en tegen welko het g<enerlei hulp vindt." In de Krim bleef men bezig met het in batterij stellen van 150 mortieren welke Sehastopol moeten bombarderen. De Russen hebben de bezetting dier plaats verdubbeld en hare gr.ichlen vermeerderd en verbreed hetwelk bewijst dat zij tot eene wanhopige verdediging besloten hebben. Maar de geallieerde ge neraals verwachten wel verre van zich over deze ver» meerdering van bezetting te verontrusten de beste uit komsten fan een bombardement tegen eene zoo groote massa van manschappen f welke in eene betrekkelijk beperkte ruimte zijn opeengedrongen. Bijzonderheden aangaande het bezoek van koningin

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1