Zaturdag 25 Augustus. N.° 68. 1855. ffliSTM AMIIÏilSTRATO' Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN MUM COURANT. ABOltJIBKBIKKXB-I'nXJS I Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post 2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.snamidd. vóór 4 ure. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Brengen ter kennis der belanghebbenden dal bij Koninklijk besluit van 8 dezer n.° 61 hel departe ment van oorlog is gemagtigd om al de miliciens der ligling van 1852 ingedeeld bij hel regement grenadiers en jagers mitsgaders de manschappen der ligling van 1851 lot dat regement behoorende welke in der tijd na hunne eerste oefening niet tot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt en al de manschap pen van beide voormelde ligtingen bij het 2de bataillon van hel 6de regement infanterie ingedeeld tegen den 1 September aanstaande van onbepaald verlof in werke lijke dienst hij hunne korpsen op Ie roepen ten einde aan de najaarsoefeningen deel te nemen en dal deonder de wapenen gekomen manschappen op den 29September daaraanvolgende, weder met onbepaald verlof naar hunne haardsteden zullen worden teruggezonden ter wijl de opgeroepen verlofgangers die ingebreke mogten blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen niettemin gedurende den tijd van eene maand in den wapenhandel zullen worden geoefend en dat degenen die zich op do eeno of andere wijze aan de in structie onttrekken of wel daarin achterlijk mogten zijn, zoo veel langer in werkelijke dienst zullen worden ge houden als dit ttoodig zal worden geoordeeld. Dal mitsdien de miliciens dezer gemeente in deze op roeping begrepen op den 31 Augustus e. k. des na middags ten één uur in de Koopmansbeurs te Middel burg verzameld moeten zijn ten einde aan den heer provincialen kommandant te worden overgegeven en zich tol vertrek derwaarts zullen moeten bevinden ter plaatse en op dag en uur als op de orders tot vertrek aan ieder hunner bezorgd staal vermeld. En zal opdat niemand hiervan onwetendheid voor wende deze worden afgekondigd en in de Stads-Cou- rant geplaatst. Zierikzee, den 22 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee roepen hij deze op diegenen der aangrenzende bewo ners van het woonhuis staande en gelegen op de Lam mermarkt, wijk B, no. 255, welke daarbij belang mogten hebben om Ie verschijnen op woensdag den 29 Augustus aanstaande des middags ten 12 ure ten Slndhuize in de Raadkamer ten einde gehoord te norden de commodo et in commodo aangaande het verzoek van A. van Verre lot het plaatsen van een Eestom koffijhoonen te branden achter bovengemeld woonhuis. En zal deze opdat niemand hiervan ontweiend zij in de Stads-Couranl worden geplaatst. Zierikzee, den 22 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter ken nis van de pntentpligtigo ingezetenen dat do Patent- bladen voor het loopende dienstjaar ingevuld gereed liggen en ter Secretarie op hel Raadhois zullen worden uitgegeven van maandag den 27 dezer maand tol en met zalurdag den 1 September aanslaande en worden de patentpligtigen uitgenoodigd om in persoon hun patent te komen afhalen zullende aan hen die hierin nalatig mogten blijven het patent worden te huis bezorgd door den deurwaarder der directe belastingen tegen betaling van 10 cent voor elk onafgehaald palentblad ingevolge de wet. En opdat niemand hiervan onweteud zij zal deze worden afgekondigd en in de courant geplaatst. Zierikzee, den 24 Augustus 1855. B. C. CAU. vrrschijst: 3 UITENLAND. düitbohlamd. Keulen 20 Augustus. Volgens te Weenen ont vangen berigten zijn de batterijen van Riga door 10 Engelsche stoomboolen meer dan 5 uren lang hevig gebombardeerd en moeten deze veel schade aangerigt hebben. Het Journal de Saint Petersburg deelt heden de volgende telegrafische depêches uit Sweaborg van 10 dezer mede «2 ure 10 minuten des namiddags. Het vuur des vijands is na negen ure des morgens in levendigheid ver dubbeld. Tol 12 ure beeft do aanvaller voornamelijk gevuurd tegen de werkpn van Wester-Swarto en de Nicolaas-hatterij op het eiland Rentan, doch zonder goed gevolg vervolgens heeft zijn kanonvuur zich op nieuw tegen de vestingwerken gekeerd. Volgens eene gemaak te berekening zijn gisteren tegen het eiland Sandhain ongeveer 3000 schoten gelost. Heden zijn tegen hel eiland Wester-Swarto en de Nicolaas batterij ongeveer 4800 bommen geworpen. 7 ure 6 minuten des avonds. Hel kanonvuur des vijands verflaauwt. 10 ure 17 minuten des avonds. Het bombardement van beden beeft volstrekt geene schade aan de vesting werken berokkend ulsook niet aan de batterijen en de stukken. Gedurende deze beide dagen zijn eenige ge bouwen op bot eiland Stura Swarto door brand ver nield." De vijand blijft op dezelfde plaats geankerd en hervat den aanval niet. Degehecle vijandelijke vloot beeft bet anker geligt en is in zuidelijke rigting verdwenen. Het verbod van uitvoer van rogge is in Polen niet opgeheven zoo als onlangs verzekerd werd en zal vooreerst ook niet opgeheven worden, maar er is slechts eene uitzondering gemaakt voor den uitvoer over Gra- nilza en Michalowicz, over welke tolkantoren de uitvoer van rogge naar Pruisseu of Oostenrijk en de verdere verzending vrij staat. Het ontbreekt Ie Peslh aan magazijnen om de ontzaggelijke massa graan dat aldaar sedert kort is aangekomen onder dak te brengen. r b a n n h ij k. Parijs 20 Augustus Ontzettend groot is de toe vloed van vreemdelingen herwaarts in de laatste dagen geweest zoodat men rekent dat de bevolking op dit oogenblik met 600,000 inenschen is vermeerderd. Gr is dan ook geen huisdak te krijgen dan tegen betaling van schrikbarende prijzen en alles wat men gebruikt moet ook ten duurste betaald worden. Daar geen vreemdeling de stad weder verlaat zonder eenige aan- koopen gedaan te bobben geeft deze drukte veel ver tier in de winkels en de festiviteiten welke bij gele genheid van het bezoek van koningin Victoria zullen plaats grijpen verschaffen de voorname inodisten en juweliers mede veel bezigheid. Onder de ontelbare toepasselijke opschriften welke naar aanleiding van het bezoek der Engelsche koningin voor vele huizen in deze hoofdstad gevonden worden merkt men ook dit tweeregelig Lalijnsch vers op het welk blijkbaar eene naamspeling inhoudt Anglorum Regina Venis, Victoria Tecum Exoplala Üiu Fac Deus Adveniat. Hetwelk beteekend Gij komt koningin der Engel- schen God geve dat de lang verwachte overwinning gelijktijdig met U kome." De wereldtentoonstelling wordt op den duur zeer druk bezocht en wint nog telkens in fraaiheid. Uit Vallerois ie-Bois wordt aan het Journal de la Haute Saöne het volgende geschreven Zaturdag 11. den 11 dezer heeft de bliksem op zeer zonderlinge wijze een man getroffen die tegen één ure des namiddags uit het veld naar zijne woning terugkeerde bij werd op weinige ellen afslands voorafgegaan en gevolgd door verschillende personen toen hij eensklaps getroffen werd. Schier al zijne kleederen waren verdwenen en hij bleef bijna geheel naakt op den weg liggen. Men pbij8 dub ad v£btis7ibs Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Huwelijks- en Doodbet igten van 1 -Gregels h f I behalve het Zegehegt. vond alleen hier en ginds ter zijde van don weg of op denzelven eenige stukken zijnor schoenen, eon mouw van zijn hemd en eenige overblijfselen zijner kleederen. Tien minuten na den slag door welken hij werd getrof- I fen kwam hij weder bij zich zei ven en zeide i>ij het ontsluiten der oogen dat hij koud was en niet kon be grijpen boe hij dus van zijne kleederen ontdaan was. De aanwezigen konden niet golooven dat hij wezen lijk nog leefde zij ontwaarden op zijn ligchaam aan het hoofd en den hals verscheiden doch weinig belang rijke wonden met de buik was het niet eveneens ge steld waarop zich op verschillende plaatsen sneden bevonden gelijk aan die welke men met een mes of eenig ander snijdend werktuig zou veroorzaken vooral aan de voelen waren de wonden het ergste. Desniet- tegenstaande hoopte men den man in het leven te be houden." o el o o x-b 15, 2 t t n v i e Ui Londen 20 Augustus, De Shipping Gazette spreekt van een plan des Franschen ingenieurs Faire om een tunnel onder het Kanaal tusschen Frankrijken Enge land te graven welke onderaardsche weg minstens 25 ellen onder het water liggen en een dubbelen muur een van klinkersteenen en een van ijzer hebben zou. Ten bewijze der uitvoerbaarheid van zoodanig plan wordt aangevoerd dat de mijnen nabij de kust van Com- wallis zich op eenen aaninerkelïjken afstand onder zee uitstrekken zonder dat er ooit eene doorbraak heeft plaats gegrepen uithoofde der rotsen welke noodwen dig den Ondergrond vormen. BINNENLAND. Zierik/ee 22 Augustus. Wij vernemen met ge noegen dit op voorstel van het Hoofdbestuur der Vereeniging voor Zeeuwsche Muzijkjeesten de algerneene vergadering der leden te Goes den 20 dezer maand gehouden onzen stads-muzijkdirecteur den heer C. Eisnerhet honorair-lidmaatschap der Vereeniging als blijk van hoogschatting zijner verdiensten en van waar dering zijner ijverige pogingen tot bevordering der toonkunst heeft aangeboden en dat z. ed. hetzelve be reidwillig beeft aangenomen. Zierikzee 24 Augustus. In den afgeloopen nacht heeft er over deze stad een hevig onweder gewoed. Des avonds vertoonde het zich in de verte terwijl het meer en meer naderde. De lucht zag er buitengewoon don ker uil. Het onweder duurde voort tot des morgens half vier ure. Van ongelukken is deze stad verschoond gebleven, van elders vernemen wij nog niets, maar wij zien met eenige vrees berigten van de omliggende plaat sen en van Walcheren en Noord-Boveland te gemoet. Kerkwerve 22 Augustus. Van hier kan gemeld worden dat de burgemeester dezer gemeente S. Hanseeervol ontslag als zoodanig heeft gevraagd, met 1 September 1855 wegens vertrek naar elders eu dal hij mitsdien zijne herbenoeming van lid van den raad niet heeft kunnen aannemen en in zijne plaats is gekozen de heer A. Boluijt koornmolenaar aldaar. Z. rxc. de minister van binnenlandsche zaken heeft de vereenigde zitting (Jer stalen generaal 1854-55 in naam des konings gesloten. Nadat gelijk bereids vermeld is de algerneene vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap II. vrijdag morgen te Middelburg met eene rede voering van den hoogleeraar Hofstede de Groot geopend was werd des middags van dien dag de eerste huishou delijke vergadering in hel schuttershof aldaar tot be handeling der punten van beschrijving gehouden en on deranderen terslag wegens den toestand desgenootschaps in 1854 uitgebragt. Van wege de afdeeling Middelburg werd het hoofdbestuur een volledig exemplaar van de schoolschriften door wijlen de heeren G. A. Kesteloo en L. Hoogerheyde uitgegeven in prachtband met fraaijen titel en opdragl tol aandenken aangeboden. In het lokaal der zamenkomst had men (evens eene bui tengewone tentoonstelling van fraai schrijf- en teeken- werk door leerlingen op de scholen in dat district vervaardigd alsmede van fraaije schriften en kaarten van leden der aldaar gevestigde oefenschool benevens van eenig liefhebberijwerk. Naden afloop dier eerste

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1