Zaturdag IS Augustus. 1855. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN AM1TOAT1KN }KR BINNENLAND. N.o 66. ZIERIKZEESCHE COURANT. ABOVWSKKVTI-PRUI Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren.'snamidd. vóór ure. ybbschijnt: PKIJO DKH IlDTIKTIVTIPS Gewone 15 cen<» deregel. Geboorte-lluwetijlts-en Ooodlierigten van 1-6regels f 1 behalve hel ZegeJregt. BEKENDMAK ING. Burgemeester en Wethouders van Zier 11:zee verwittigen bij deze hot publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT alhier «al gehouden wor den als van ouds aanvangende op den laatslen maandag in Augustus gedurende twee toeken en alzoo van den 27 dezer maand tot den 8 September aanstaande. De kramers worden verzocht lol hel hekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brievenhij den beer M. CouvÉE Marktmeester alhier, aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk palent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelnars horoskooptrek kers of bedelaars op de kennis zullen worden toegelaten. Zieriltzeeden 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. 1)e JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zieriltzee mBakt bekend dat het kohier voor de belasting op hel personeel dezer gemeente, no. 2, (wijkon C en 0) over hel dienst jaar 185s/s op den 9 dezer door den heer commissaris des Konings in deze provincie is goedgekeurd en vast gesteld wijders dat deze belaslingsrol op lieden wordt overgegeven aan den Ontvanger der directe belastingen alhier lot invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen aanslag overeenkomstig de wet te voldoen. Zieriltzee den 15 Augustus 1855. B. C. CAU. INSPECTIE OP DE STRATEN. Burgemeester en Wethouders van Zieriltzee brengen Ier kennis van de ingezetenen dal er op Za turdag den 25 dezer maandeene algemeene inspectie op de straten zal worden gehouden weshalve een ieder wordt verzocht Ie zorgen dat de stralen voetpaden sloepen en goten ieder vóór en achter zijne woning of erfbehoorlijk schoongemaakt en gereinigd zijn onder herinnering aan de strafbepalingen hij het policie- reglement tegen de nalatigen verordend. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal deze worden afgekondigd omgeroepen en in de courant geplaatst. Zieriltzee, den 15 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dal er op Maandag den 20 dezer maand des voormiddags ten 11 ure, op het Raadhuis alhier, eene openbare vergadering van den füeineeiite-Itaad zal gehouden worden. Zierikzee den 17 Augustus 1855. B. C. CAU. 11 BUITENLAND. DDlTICUEAnD, Keulen 13 Augustus. De Ost-Dmtsche Post van den 8 dezer heval een zeer hevig en oorlogzuchtig ar tikel tegen Montenegro welke staatvolgens het blad reeds te lang ongestraft Oostenrijk beleedigd heeft. Het beweert dat een langer toegeven van Oostenrijk z,wak- beid zou zijn. Naar men verneemt heeft vorst Paskiewitsch die reeds den vrijen graanuitvoer naar Oostenrijk had toegestaan dien ook veroorloofd naar Pruissen over de grensstad Granica. Aan de Augsburger Zeitung wordt uit het kamp voor Sebastopol geschreven »Het schijnt dat de Zou- aven niet alleen de vlugste en de roekelooste strijders zijn gedurende het gevechtmaar dat zij ook de meest praktische lieden zijn voornamelijk in de kunst van herooven der op het slagveld overgebleven dooden. Ik heb met eigen oogen eene collectie van de meest ver schillende voorwerpen gezien door een' onder-officier der Zouaven op deze wijze hijeen verzameld die hij in zijn ransel met zich voerde. Onder deze voorwerpen bevonden zich 18 gouden en zilveren horlogien 65 gouden ringen 2 paar zilveren lepels en vorken 12 paar olfic ers-epauletten 21 Russische imperialen 416 papieren roebels, 4 paar zilveren sporen eenige dozijnen hecldlnnissen van de II. Maagd in goud en in zilver die de Russen gewoonlijk op de horst dragen gouden en zilveren officiers-galonnen enz. Toen iemand dien onder-officier deed opmerken dat eene enkele Russische kogel zeer gemakkelijk hel spreek woord zoo gewonnen zoo geronnen" kon bevestigen, antwoordde hij al lagchende. «Bah mijn erfgenaam zal over mij tevreden zijn." r b i s i a li i, Parijs 14 Augustus. Men verzekert, dat de Fran - sche en Engelsche regeringen officiële nota's hetihen gerigt aan die van Napels om zich te beklagen over den min goeden geest welke gedurende den tegen- woordigen oorlog door de regering der Reide Sicilien jegens de Westersche mogendheden aan den dag is gelegd. Heden is ter beurs een telegrafisch hcrigt aange plakt vermeldende dat Sweaborg is gebombardeerd en dat de brand 45 uren geduurd en alle magazijnen en het tuighuis vernield heeft. De Russen hebben daarbij groole verliezen geleden die der geallieerden zijn onbeduidend. Dit berigt werkte gunstig op de fondsen. De stoomboot Indus welke Konstantinopel den 6 dezer verlaten had is den 15 dezer te Marseille aangekomen hebbende den generaal Canrobert aan boord; ook zijn aldaar gearriveerd de admiraal Lus hington en de generaals Fraser en Shirby. Het Journal des Debats behelst een zeer uitvoerig vertoog over het beleg van Sebastopol, dat inzonderheid strekt tot wederlegging van de bedenkingen dergenen die zich verwonderen dat die vesting nog niet betnag- tigd is. Uit dit stuk blijkt genoegzaam dat de steller die met veel kennis van zaken schrijft de geheele hemagliging dier plaats gedurende de drie nog overige zomer- en herfstmaanden, ver van waarschijnlijk acht maar datzijns inziens, de vereonigde legers andermaal een winter voor hare muren zullen moeten doorbren gen terwijl nogtans intusschen, naar hij vertrouwt, eenige der bastions het eene voor het andere ua ingenomen en bezet zullen worden, hetwelk deein- delijke geheele vermeestering langs hoe gemakkelijker maken zal. Ongeveer dertig Arabische aanvoerders zijn al hier aangekomen twee van hen dragen een groenen mantel waaraan men de afstammelingen van den profeet herkent. Op de borst van verscheiden dezer Aratiieren prijkt het Legioen van Eer. Te Orleans is in hechtenis genomen eene nog jeug dige vrouw die voorgeeft met eene goddelijke zending belast te zijn. Zij verlangt naar de Krim te worden gezonden en als een nieuwe Jeanne d'Arc maakt zij zich sterk Sebastopol binnen zeer korten tijd te bemag- tigen. De ophelderingen en inlichtingen die zij omtrent hare plannen geeft zijn bedaard en rijpelijk overwogen. Meer dan tien man een sergeant en een korporaal als haar geleide, begeert zij nieten met die man schappen twijfelt zij niet aan den goeden uitslag barer onderneming. Wat biervan ook zij de vrouw zal te regt slaan wegens landlooperij alvorens hare room- rijke daden te volbrengen en het geneeskundig onder zoek waaraan zij zal worden ondiTworpen, zal doen zien of de vrouw krankzinnig dan wel eene gelukzoeksler is. O R O O T-B BITTAMIS» Londen 14 Augustus. Een hevige hraud ontstond hier gisteren nacht ten huize van mejufvrouw Fordham. lombardhoudsler in Georgerouw Bermondsey. Al de bewoners bevonden zich te bed en terwijl de eigenaar ster van hel buis en haar zoon Benjamin er in slaagden hun eigen leven te redden door over de daken te klimmen mislukte de poging van hare twee andere zonen eeu van welkg nog een kind was van haren broeder en van de jeugdige dienstmaagd om insgelijks te ontvlugten zoodat deze vier allen np de treurigste wijze in de vlammen omkwamen. Het huis is geheel uitgebrand en verscheiden belendende huizen zijn in zwaardere of liglere male beschadigd. De koning der Nederlanden heeft 100 p. st. hij gedragen in de geopende inschrijving met het dnel om aan de erfgenamen van lord Raglan eene heerlijkheid ten geschenke Ie geven. Uit het kamp voor Sebastopol heeft de Times den volgenden brief van 31 Julij Zonder ophouden blijven wij de naderingswerken tegen den Redan en den Malakofftoren versterken. Het is eene ontzettende reeks van loopgraven batte rijen hinderlagen en doorsnijdingen. De spoorweg voert dagelijks verbazende hoeveelheden ammunitie aan die in de werken verzwolgen en den volgenden dag door gelijke hoeveelheden vervangen worden Het tijdstip waarop het woord «Het is genoeg uitge sproken zal worden is even onzeker als het weder in de Krirn. Eenige dagen geleden verhaalde mij een artillerie-officier dat de generaal Pèlissier naar het tijdstip gevraagd waarop nien weder aanvnlleiiderwijze te werk zou gaan geantwoord had »Ik weet er niets van; do Russen verliezen dagelijks 3 a 400 man door ziekte. Als wij eene week wachten zullen zij eene brigade en binnen eene maand een legerkorps verloren hebben Maar indien de vijand vele menschen ver liest, schijnt hij die spoedig te kunnen doen vervangen. Men verhaalt een aantal his'orjen van de ontzngchelijkw versterkingen die dagelijks aankomen en de vrees v oor een aanval aan de rchernaïa neemt dagelijks toe. Hoe ijdel die vrees welligt zijn moge, zij heeft liet voordeel van eene zekere bedrijvigheid hij de legeis op de linie van de Tchernaïa wakker te houden die misten zij .lezen pukkel van verveling zouden sterven. Deze troepen lijden meur door ziekten dan die welke de hoogten der Tchornaia bezeilen. Alleen de Turken maken hierop eene uitzondering en geene werkeloos heid vermag heil te hinderen. Daarentegen kunnen de verliezen bij hot Sardiniscth leger ten deele aan ge brek aan bedrijvigheid toegeschreven worden, hetwelk, zeer ten nadeelo van de gezondheidstoestand een ge voel van zwaarmoedigheid heeft doen ontstaan. Piofessor Pepper hield dezer dagen in het Poly technisch Instituut te Londen eene voorlezing voor werklieden welke door verscheidene merkwaardige proeven uitrnunlie. Iij deed opmerken dat het oude Engelsche spreekwnnrd van «den Theems in brand te steken hetgeen men loepast op iemand die onmo gelijke dingen beproefd niet langer eene Scherts maar eene wezenlijkheid was ten bewijze verbrijzelde hij een fieschje met zwavel-elher met eenige deeltjes me taal potassium, in een regenbak, hetgeen een heldere vlam veroorzaakte diehei garische locaal hel verlichtte. Vervolgens werden vierglneijende ijzeren platen op vier Steenen gelegd eu een zijner helpers wandelde daar hloutvoets over zonder eeuig letsel ie ondervinden. Da professer doopte ten slotte zijne vingers ua ze met am moniac bevochtigd te hebben in gesmolten lood en liet dit metaal daarvan bij wijze van kogeltjes in eeu watervat afdruipen. De koning van Gochinchina heeft een nieuw ver- volgings-edicl tegen de Christenen uitgevaardigd. De Mandarijnen en mindere onderdanen die Cbristen ge worden zijn zullen binnen een zekeren tijd het kruis moeien vertreden en hun geluuf verzaken zoo niet dan wacht hun eene zware straf. De Europescbe mis sionarissen de inlandsche priesters eu de leeilingeu der Euiupesche missionarissen zullen onthoofd en huniio ligchauion na urto dagen tentoongesteld te zijn tu zee geworpen worden de leerlingen der inlandsche priesters zal men naar verre eilanden verbannen. Er is eene som gelds uitgeloofd voor degenen die deze Chris tenen zullen uitleveren. De kerken en huizen der Christenen zullen aan de vlammen worden prijsgegeven, eu de zwaarste straffen zijn vastgesteld tegen ue ïieaino- loo die de uitvoering van dit edict niet handhaven. Zierikzee 17 Augustus. Uit een van wego het

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1