Z1ERIKZEESCHE COURANT. N.° 65. Woensdag 15 Augustus. 1855, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADM1N1STI1AT1KN NIEUWSTIJDINGEN abo»]bmhti-pbui Per drie maanden f 2,00. Franco per poel f 2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: FKUl DIElDTIlTIlITIia Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en lioodberigten van 1-6regels h f 1 behalve hel Zegelregt. rage lot de onmisbaar met be- leder in de BEKENDMAK ING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee verwittigen bij deze het publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT alhier tal gehouden wor den als van ouds aanvangende op den laalsten maandag in Augustus gedurende twee weken en al zoo van den 27 dezer maand lot den 8 September aanslaande. De kramers worden verzocht lol het bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven, bij den heer M. Couvée Marktmeester alhieraan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars boroskoopt rek kers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee, den 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Bürgimeestrr en Wethoüdrrs van Zierikzee Brengen ter kennis van belanghebbenden dal zij voor nemens zijn om op Woensdag den 22 Augustus e. k. ten 12 ure, in liet openbaar, aan den minsten in schrijver aan te bestedon de Severing: vail tien Vaten OÏ.SE ten dienste der Straatver lichting binnen deze Gemrenlo waarvan de voorwaar den ter Secretarie der Gemeente (er lezing liggen en voor een ioder verkrijgbaar zijn gesteld. Gedaan ten Raadhuizo der Stad Zierikzee den 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONflE Secretaris. BUITENLAND. duitiobezandi Keulen 10 Augustus. Een Weener dagblad wil nadere bijzonderheden welen omtrent he l antwoord der boven van Parijs en Londen op de jongste dcpêcho van Oostenrijk, waarin dit zijne stelling na de laatste be sluiten van den bondsdag ontwikkeld had. Dit ant woord zou volgens dat blad niet in alle opzigten inel do verwacblingen van bet Weener kabinet overeenge stemd hebben. Wel behelst het ecne vleijende erken ning der pogingen van Oostenrijk lot herstelling des vrodesen der eensgezindheid maar levens ook het vast besluit der weslerscho mogendheden om hare billijke cischen betrekkelijk de beperking der Russische zeernagt in do Zwarle-Zee met geweld van wapenen door te zotten nu Rusland door bet afbreken der Weener conferentie, waarvan bel alleen de schuld draagt alle vreodzaam vergelijk onmogelijk heeft gemaakt. De westersche mogendheden zouden nogtans gezind zijn den wensch van hel Oostenrijkscli kabinot in te willigen en de vier waarborgpuntcn als uitgangspunt zooals liet Russisch kabinet die eenmaal zelf genoemd heeft voor toekomstige vredesonderhandelingen te bohouden. Tevens spreken zij de overtuiging uit dat Oostenrijk door de jongste verklaring der bondsvergadering ge rugsteund bel Deceinber-vcrdrag ook verder getrouw tal blijven. De Jupiter welke Nargen des middags van den 7 dezer verlaten had is Ie Dantzig aangekomen. Het grootste gedeelte van de vloot der geallieerden ver- eenigde zich bij Swenborg. Men verzekerde dat die plaats ïpoedig gebombardeerd zou worden. Te Wecnen van Sebastopol ontvangen berigtcn teggen dal men zich zoowel van den kant der Russen als van dien der geallieerden tot een grooten slag voor die vesting toebereidde. Men meldt uit St. Petersburg van den 2 dezer Het gerucht wil dat keizer Alexander in bet aanstaande najaar te Moskou gokroond zal worden. DeR 29 II. werd hier een groot kerkconcert gehou den dat door de keizerlijke holkapel ten voordeele der krijgslieden welke de hoofdstad en de Oostzee—pro vinciën verdedigen gehouden werd. Dat concert werd met de tegenwoordigheid des keizers de rege rende keizerin de grootvorsten Nicolaas en Michiel van den prins van Pruissen en van prinses Frederik der Nederlanden vereerd. Het blad Russische Invalide besluit zijn verslag deswege mot deze woorden «Het concert werd met een krijgs- en Iriomfgebed besloten waarbij alle aanwezigen van hunne zitplaatsen opston den en liet gebed om uitredding des keizers en zegen op zijne wapenen aanhoorden. Wie die dit bijwoonde en ziet wat rondom or.s gebeurt zou niet uil den diepslen grond des harten deze woorden herhalen God red den czaar hij is liet hui 1 van Christendom en menscli- heid I Hij is het onderpand van Kuslands grootheid inagt en roem Correspondenten uit Kronstadt schrij ven do verwijdering der geallieerde vloten van die plaats, verder op in zee aan de vrees toe dat gedurende de tegenwoordigo donkere nachten branders van hel eiland op die violen afgezonden zouden kunnen worden. Nog verhaalt men dat de Russische regering uil hoofde der groole schade het land door do blokkade loegeliragl de opheffing van liet tolstelsel op de Oos- Icnrijksche en Pruissische grenzen in den zin heeft ten einde de benoodigde voortbrengselen des te gemakke lijker te kunnen verkrijgen. De Dusseldorfer Zeitung behelst een hoofdartikel vnl scherpe ironie hetwelk met deze woorden aan vangt Niels nieuws van het oorlogslooneel dit honren wij sedert 18 J u ri ij dagelijks, maar logen aan staanden woensdag den Napoleonsdag wordt ons eene ontzettende beslissing voorspeld naardien het dan juist een jaar geleden zal zijn sedert de maarschalk Sl. Arnoud dien de onverbiddelijke krankheid even als zijnen krijgsmakker Raglan in hel graf heeft gesleept zijnen soldaten de zegepraal over Sebastopol voor spelde." Tc Zurich verwekt thans een ex-capiicijner Frans Ammnnn veel opziens inet de thans reeds overal elders verdwenen dwaasheid van den tafeldans. Am mann schreef vroeger zelf tegen den onzinnigen tafel dansmaar beweert sedert den 12 Mei dezes jaars bo- keord te zijn. Een door hein uitgegeven geschrift is hot non plus ultra van hel bijgeloof en vindt zonder- ling genoeg een sterken aftrek bij de anders nog al verstandige Zwitsers. Ammnnn wil daarin loeren boe men de geesten van afgestorvenen kan oproepen om inlichtingen to verkrijgen aangaande den toestand na den dood en omtrent de toekomst de openbaringen geschieden door het kloppen van de tafels en het be doelde geschrift deelt verscheidene stichtelijke gevallen daarvan mede. Zoo heeft Ammann zegt hij door den geest van Gregorius XVI vernomen dal deze be rouw beeft over zijn verbod van de gemengde huwo- Iijkun en dat Napoleon lil nog 8 maanden regeren en nog l'/t jaar loven zal in 1856 zoude de Ooslersclie kwestie met eeue overwinning der geallieerden ein digen enz. th 1 i k a 11 si Parijs 10 Augustus. De oergistoren alhier gehou den graanmarkt was ongemeen levendig de daling der prijzen was algemeen. Brieven uil do Krim molden dat do troepen welke rijn aangewezen om bij liet bestormen van Sebas topol de eerste kolonnes te vormen met eene soort kuras gekleed zijn dat de bewegingen van den soldaat in niets belemmert en dat het voorste gedeelte des tig- chaams van den hals tot aan de dijen bedekt. De Franscbe dagbladen doelen de volgende tele grafische depêche mede uit Triest van den 9 dezer De berigten welke wij uit Konstantinopel ontvangen melden dat de inarseh van Schamyl op de achterhoede van bet Russische leger zich niet beeft bevestigd. Omer- paclia bevond zich nog steods te Konstantinopel er was sprake van hem naar Azie te zenden met een aan zienlijk legerkorps ontleend aan de Turksche troepen van den Donau eu de Krim. In Azie hielden de Russen dezelfde stellingen in. De geallieerden vernielden de sterkte van Anapa. De aanwezigheid der vloten boe zemde de Circassiers vrees in die zich daartegen wilden verzetten. De generaal Fieian was naar de Zwarte Zee gegaan om een geschikt punt tot ontscheping zijner troepen nabij Ratloun te zoeken. o n o o t-b BiTiAaririxv Londen 11 Augustus. De heeren Pirce en Ca. te Cloucester hebben in last gekregen 500 bouten wo ningen voor soldaten en 100 voor officieren bij het leger inde Kriin te doen vervaardigen. De vooruilzigton van den oogst in Ierland zijn over hel algemeen gunstig alleen inde aardappelen bespeurt men hier en daar de bekende ziekte maarzij is ver van algemeen te hcerschon. De koningin zal donderdag van Osborne-Houso naar Parijs vertrekken waar zij zaturdag zal aankomen, liet vertrek van II. M. uil de Franscbe hoofdstad is op deu 21 vastgesteld. In de zitting van het lagerhuis van gisteren heeft lord l'almerslon geantwoord op de bedenkingen van den lieer llowger legen het organiseren van een Itali - aansch legioen. Zijn lordschap zeide dat het 3000 man sterk wezen en nuttige hulp verleenen zou zonder de Italiannscliu regeringen eenigerrnate te schaden. Hij voegde er bij dat er geene verontschuldiging was voor de vervolgingen ter zake der godsdienst in Toskane. Een brief uit liet kamp voor Sebastopol van 24 Julij behelst het volgende Een Engelsch matroos roemt er op dat bij een middel kont om al de Russi sche schepen in de haven een voor een te vernielen. Hij zegt zich op eenige voelen heneden de oppervlakto te water te kunnen hegeven van een ontploffend werk tuig voorzien waarmede een gat in do sterkste huid geboord kan worden. Men hield dat eerst voor eenu der talrijke sprookjes wegens vernielingswerkluigen rnaar de matroos bood aan de waailieid zijner bewering te bewijzen door welk weder het ook zijn mogt een schip te naderen zonder ontdekt Ie worden hoe zorgvuldig men ook mogt wacht houden. Dien ten gevolge verwittigde hij de officieren van het schip Lon don dal hij gedurende den nacht den naam van dal schip vlak hoven den waterspiegel zou komen schrijven in beval hun aan zorgvuldige maatregelen Ie neuioii om zijne nadering gewaar te worden. Dubbele rijen schild wachten werden aan Gaken stuurboord uitgezet en zelfs bleven eenige officieren den geheelen nacht door wacht houden rnaar men bemerkte mets en allen wa ren bel hierover eens dat de matroos of zijne onder neming niet gewaagd bad of onder weg verdronken was. Bij onderzoek vond men echter des morgens deu naam van liet sclitp in zeer leesbaar schrift op eene der zijden daarvan gesteld. Men denkt dat bij zich eena soort van atmosferische boot vervaardigd beeft wolke, voorzien van een lm stel om lucht in Ie ademen onder water bestuurd k n worden want zwemmen zuu hij zonder bespeurd te worden onmogelijk hebben kuuueu doen. Do jongste berigten uit Now-York luiden zeer gunstig omtrent den graanoogst in de Vereenigde Sla- ten. Een van de voornaamste Now-Yorksche dagbla den do Herald begroot de opbrengst van do tarwe oogst op 168'/, inillocn schepel dal is ruim een derde meer dan een gemiddeld gewas. De bekende Amerikaan Rara urn to Now-York heeft een concours uitgeschreven, met ten behoeve van do zulken die uitmunten iu eenigeii tak van wetenschap of kunst rnaar voor de vrouwen die uilinuiileii in schoonheid. Hij ticefl te dien crude verschillende pre- iniëii uitgeschreven welke gezaineollijk meer bedragen dan 5999 dollars waaronder er een is van 1999 een van 399 een van 259 een van 209 een van 159 zes van 109 negentig van 29 en honderd van 10 dollars. De wijze boe zulks plaats beeft, bestaat hierin Hij zal overal in de Unie de sclrooiie vrouwen uitnoo- digon daguerreoiypen met of zonder hunne namen iri te zendon uiterlijk tot 15 October e. k. als wanneer olie portretten die ingekomen zijn, in het Amerikaan- sche museum tentoongesteld zullen worden of in eenige andere daartoe geschikt localilcit. Zij die deze vreemd soortige tentoonstelling bezoeken zullen bij wijze van ballotage beslissen wie de meeste aanspraak hebben op de uitgeloofde premiën. De vrouwen die de tien hoogste verworven hebben zulleu in het World's Rook of Reauly in keurigen steendruk verschijnen terwijl ieder dezer tien vrouwen die zulks uiogl verlangen door den voornaamslen portrelteur van New-York naar f hel leven zal worden afgebeeld welks portret alsdan nE vos.

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1