Zaturdag 11 Augustus. W.o 64. 1833, Woensdag en Zaturdag. W 4 AMIMSÏIUT1EN BUITENLAND. IQfci,* ZERffiZEESCHE COURANT. ÏBOKSSHIVTI-TRX» Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.1 snamidd. vóór 4 ure. vsbichixnt: pmill DIE ADTllmTI» Gewone 15 cents deregel. Geboorte—, Huwelijks-en Dnndheriglen van 1-6regels h f behalve hel Zegelregt. RINS zal JAC. S. e van JAN' 1223 van lan dat van istus 1855 Harinck jen Zier ik zee los. 102 en ;n ERVE, Hem wijk 87 Ellen- 61 en 62 BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat door hen op heden voorloopig is vastgesteld een suppletoir kohier der belasting op de Honden in deze Gemeente over 1855, hetwelk van af den elfden tot den les en twintigsten dezer maand voor een ieder ter Gemeente-Secretarie ter visie zal liggen tevens dat elk die vermeenen mogt eenig be zwaar tegen zijnen aanslag te hebben daartegen zijne reclames op ongezegeld papier binnen gelijkett termijn kan inleveren aan den Gemeente—Raad. Zierikzee den 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee verwittigen bij deze hel publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT alhier zal gehouden wor den als van ouds aanvangende op den laalslen maandag in Augustus gedurende twee weken en alzoo van den 27 dezer maand lol den 8 September aanstaande. De kramers worden verzocht lot hel bekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven, hij den heer M. CouvÉE Marktmeester alhier, aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeleu zijn voorzien terwijl geene rijfelaars horoskooplrek- kers of bedelaars op de kermis zullen worden toegelaten. Zierikzee, den 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeestrr en Wethouders van Zierikzee, brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij vour- nemcns zijn om op Woensdag den 22 Augustus e. k. ten 12 ure, in het openbaar, aan den minsten in schrijver aan te besleden «le Severing van tien Vaten OLIE, ten dienste der Straatver lichting binnen deze Gemeente waarvan de voorwaar den ter Secretarie der Gemeente ter lezing liggen en voor een ieder verkrijgbaar zijn gesteld. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 8 Augustus 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. DCITIGKLian. Keulen 6 Augustus. Men wil dat Rusland voorne mens is de handels-belemmeringen welke aan de grenzen van Pruisen en Oostenrijk bestaan geheel of grootendeels op te beffen. Vertrouwelijke mededeelin- gcn in dezen zin zouden reeds uil Petersburg aan onze regering zijo gedaan. Men meldt uil St. Petersburg van den 30 Julij De keizer heeft alhier eene wapenschouwing gehouden over eenige regementen der onlangs op de been gebragte landweer er waren zes regeinenlen to zanten 6500 man uit het gouvernement van Novogorod en uil dat van St. Petersburg vereenigd. Z. M. was zoo voldaan over de houding der troepen dat bij, bij hot wegrijden van de paradeplaats zich lol de toeschouwers wendde met de woorden: «Welnu, boe slaat hel u aan?" Waarop de menigte als uil éénen mond antwoordde: «Opperbest majesteit opperbest eu vervolgens een luid boera I aanhief. r R k R IJ k. Parijs 6 Augustus. De beroemde schilder Haraca Vernet kwam dezer dagen in eene diligence van den spoortreiu van Versailles herwaartsin denzelfden wagen waren twee jeugdige en schoono dames gezeten. die den schilder zeer naauwlettend gadesloegen eu el kander fluisterende hare opmerkingen mededeelden no pens de kleeding den haard en hel gelaal des schilders. Zulks hinderde den heer Vernet en hij besloot een an- deren loop aan de gedachten zijner beide reisgenooten te geven in den tunnel van Sainl-Cloud gekomen drukte hij van de duisternis gebruik makende eenige warme k. s en op zijne eigene hand. Toen men weder in het licht kwam zag de heer Vernel dat de heide dames zeer verlegen waren elkander fluisterend afvroe gen hoe zij zulks gedoogd hadden daar heide elkan der voor de gekuste hielden. Deze onzekerheid duurde tot Parijs voort. Aan het stationsgebouw alhier ge komen naderde de heer Vernet toen men uil het rijtuig gestapt was zijne heide reisgenooten met de hoed in de hand en zeide fk ben u zoo erkentelijk dames voor de goedheid welke gij jegens mij hebt be toond dat ik niet verlang Ie weten wie van u beide mij de eer heeft aangedaan mij te omhelzen. In verschillende dorpen in den omtrek dezer hoofd stad werden in den laalslen lij>1 inbraken gepleegd; reeds herhaaldelijk had men deu boosdoener overvallen en daarbij opgemerkt dat hij een groot man met een langen baard was doelt hij had nog steeds weten te ontkomen. Ook had de policie hem nog niet kunnen opsporen. Dezer dagen speelden eenigo kinderen op het plein der kerk van een klein dorp van hel departement der Seine- et-Marne waarbij een knaapje riep: «Wat zouden wij een pret hebben wanneer ik den grooten baard had dien vader in den kelder verbergt." Deze woorden werden geboord door een gendarme die juist voorbijging en versterkten nog do verdenking jegens den vader van het kind. Er werd eene huiszoeking bewerkstelligd waarhij men den valscben baard en vele andere voor werpen vond waaruit bleek dat deze persoon de bedrij ver der diefstallen was waarop hij in hechtenis werd genomen. Naar alle waarschijnlijkheid zal men tegen de helft dezer maand voor Sebastopol wederom offensief te werk gaan daar men zoo gaarne bet verblijf van koningin Victoria te dezer slede door eene luisterrijke overwin ning in de Krim wilde kenmerken. In den laatstee tijd zijn 50,000 man versterking in de Krim aangekomen doch ongelukkig zijn vele der nieuw aangekomenen niet bestand legen het klimaat en beginnen den veldtogt znet een verblijf in de hospitalen. Een door den gene raal Pélissier den 19 II. aan een hoog beambte gerigle brief eindigt dus «Eene zware en rnoeijelijko laak welke ik niet gezocht heb rust op mij ik hoop die ten einde te brengen doch wat al moeijelijkhedeo I" De generaal Canrobert heeft zich den 2 dezer in de Kritn moeten inschepen om naar Frankrijk weder te keeten. De heer Salomon von Rothschild die onlangs te Parijs is overleden laat een vermogen na van 120 milli - oenen francs hetwelk tusschen twee erfgenamen uioet worden verdeeld. a a o o t-b riitasimss Londen 7 Augustus. De Times deelt den volgen den brief, van 24 Julij uit bet Turksche kamp bij Kamara mede: «Orner-pacha is nog niet terugge keerd en het denkbeeld wint meer en meer veld dat hij niet meer in de Kritn zal lerugkeereo. De soldaten zien hetn met hel grootste ongeduld te gemoet. Toen hij af reisde kondigde hij hun zijne spoedige terugkomst aan en antwoorden zij daarop mei de vrijmoedigheid welke de Oosterlingen kenmerkt keer spoedig weder of wij gaan ook heen.» Gisteren verspreidde zich het gerucht der aankomst van Omer-pacha te Kamiesch en werden hun paarden tegemoet gezonden maar weldra bleek het dat men Ahdi-pacba, voormalig bevelhebber in Epi- rus en Thessalie met hem verward had. De ziekte maakt vele slagtoffers onder de Russen. Op eene wan deling nabij Baidar vond ik in eene kleine woning op de kust brieven uit Simferopol van verscbe dagteekening alleen in eene kamer liggen welke van eene ontzet tende sterfte gewaagden. Aan de echtheid dor mededee- lingen valt niet te twijfelen. De Tartaren zeggen dat de pest onder de Russen heersebtmaar bet jaargetijde voor die ziekte is voorbij eu het is waarschijnlijk dat aan eene kwaadaardige koorts gedacht moet worden die talrijke slagtoffers maakt. De hitte is hier inzonder heid des morgens verstikkende geworden. Tegen den middag verfrischt de koelte uit zee Jen dampkring een weinig. Ook do nachten zijn brandend heet alleen doet zlcb tegen zonsopgang eene doordringende koudo gevoelen. In een wooril men bevindt zich in een bij na voortdurend Russisch bad. Het water is zeer schaarsch en de soldaten belegeren de bronnen met evenveel woede als Sebastopol.» Lord Panmure heeft eene depêche van den ge neraal Simpson gedagteekend 26 Julij openbaar ge maakt. Volgens den door doctor Hall ingedienden weekstaat had zich de gezondheidstoestand der troepen, in weèrwil der groote helle op nieuw verbeterd. In den avond van 22 Julij opende de vijand een zeer le vendig geweervuur van de borstweringen van den Ma- lakoff-loren en van de daaraan grenzende werken maar zonder een aanval te wagen en bad een soort gelijk vuur tegen den linkervleugel der Franschen ge opend. Denkelijk duchtte hij een aanval dezer laalsten en opende daarom zijn vuur hetwelk noch de werken noch de manschappen beschadigd heeft. Sedert de laatste depêche des generaals Simpson haddeo de troe pen in de vallei van Baïda hunne stelling niet veranderd. De wervingen voor de Engelsche vreemden-legi oenen welke zich thans niet alleen over bijna geheel Europa maar ook in Azie en Amerika uitstrekken leveren toch in evenredigheid slechts weinig man schappen. Bij de Ionische onderdanen van Groot- Brittanje vinden zij weinig bijval daar deze uit gods dienstige sympathie voor Rusland geneigd zijn en bo vendien nimmer door Engeland op eene zachte wijzo zijn behandeld. Ofschoon onlangs gezegd werd dat bijaldien de gezondheidstoestand des generaals Simpson hein niet toe mogt laten het opperbevel over het leger in de Krim te behouden lierri geen opvolger als zoodanig gegeven zou worden noemt men nu voor die betrekking dea generaal Markham die zich in Indie bijzonder onder scheiden heeft 47 jaren oud is en 31 jaren dienst telt. Tweeduizend koppels Minié-karaliijnen zijn eer gisteren uit den Tower alhier naar de Krim ingescheept. Uit alles blijkt dat de regering er op bedacht is het leger van de Kriiri andermaal aldaar te doen overwin teren. Zoo moeten onderanderen binnen den tijd van eene maand 1UÜÜ nieuwe hullen derwaarts gezon- deu worden. BINNENLAND. Zierikzee, 10 Augustus. Den 12 dezer zal da planeet Venus weder dien stand aan den hemel inne men in welken zij zich als avondster in haren schoon- sten glans vertoont. Zij gaat dan ten 8 ure 30 minu ten in het westen onder. Brdinisse 10 Augustus. Ook hier openbaart zich eene belangrijke ziekte ouder de meslvarkens waaraan reeds onderscheidene gestorven zijn. Hel dier begint bet voedsel te weigeren en 2 a 3 dagen daarna zijn vele er van dood. Wanneer men echter die ziekte ontdekt en het dier spoedig ter dood brengt zoo kan het goed gegeten worden. Dezer dagen werd te Goes door den heer IE. A. Anemaet hoofdman van het aldaar gevestigd boog- scbutlers-gilde Jucoba van Bejeren ir. eene daartoe belegde vergadering van wege de maatschappij Ier bevordering van nijverheid in Noord-Braband, afdeeling 's Hertogenboschaan den heer Abr. Cornelis overhan digd eene zilveren medaille voor de door hem op de tentoonstelling getiragte twee van iedere kunne één in echt Zuid-Bevelandscben boeren-kleederdragt getooide beelden. Deze medaille draagt op de eene zijde het wapen van 's Hertogenbosch op de keerzijde staat gegraveerd Tentoonstelling "s Hertogeubosch Zceuwsche kleeder dragt Abr. CornelisGoes 1855. terwijl op den rand gegraveerd is uitgeloofd door Z; K. H. prins Hendrik der Nederlanden. Dezer dagen heeft op de hofstede van K, Verkou teren iu den Klein Zevenaarspoldergemeente Nouze.i

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1