Woensdag 1 Augustus. A Woensdag en Zaturdag. BESTOR ADlUKlSTItfllM NIEUWSTIJDINGEN BUITENLAND. jY.o 61. 1KR1ZEESCE G0DR1NT. T ABOnHKl«KVTB-PBi;s Per drie maanden f 2,0Q. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daagsle voren.'snamidd. vóór 4 ure verschijnt: l4.oiiinkSi.Jke llederlaiiilsclie Marine. Aan personenwelke genegen mogten zijn, zicli in Zijner Majesteits Zeedienst te verbinden, wordt ter kennis gekragt, dat daartoe gele genheid bestaat aan de. verschillende kantoren van aanneming der Marineals te Amsterdam, op 'sRijks Marine-Werf te Rotterdamop den Haringvliethoek Koestraat te Vlissingenop 's Rijks Marine-Werf te Willemsoordop idemidem te Ilellevoetsluis op idem, idem. Terwijl de premiën en aanbrenggelden voor vijf jaren zijn bepaald als volgt Voor ónder-officierén f 75. Premie en f 12,50 voor den aanbrenger. Of per jaar f 15 'premie en f 2,50 aanbreng gel cl. Voor matrozen lste kl. 75. Premie en f 12,50 voor den aanbrenger. Of per jaar f 15 premie en f 2,50 aanbreng geld. Voor matrozen 2de ld. ƒ50. Premie en ƒ7,50 voor clou aanbrenger. Of per jaar f 10 premie, en f 1,50 aanbreng gel cl. Voor matrozen 3de 15. Premie en f 7,50 voor den aanbrenger. Of per jaar f 3 premiè en f 1,50 aanbrenggeld. Voor ligt-mntrozen f 15. Premie en f 7,50 voor den aanbrenger. Cf per jaar f 3 en f 1,50 aanbrenggeld. De verbindtenissen voor onder-officieren en matrozen der 1 ste en 2de klasse zijn vastgesteld van 3 tot 5 jaren, die voor matrozen der3de klasse voor 5 jaren,en voor ligt-matrozen op 8 jaren. Aan jongens worden geene premien noch belooningen aan den aan brenger uitbetaalden hunne verbindtenis moet voor tien jaren geschie den ingaande met hun zestiende jaar. Voor onder-officieren en matrozen lste en 2de klasse, zijn bij Konink lijk besluit van 10 Februarij 1854 de vroeger vastgestelde soldijen aan zienlijk verhoogd. Voor deze en voor matrozen 3de klasse is het een vereischte, dat zij reeds vroeger buitenlandscke zee-reizen gemaakt hebben. Ligt matrozen, Nederlanders van geboorte kunnen zich verbinden, wanneer zij den ouderdom van 17 jaren hebben bereikt. Jongens worden niet beneden den ouderdom van 15 jaren aange nomen ten zij dat zij door bijzonder gunstige ligchaams-ontwikkeling oogenscbijnlijken aanleg voor de dienst bezitten. Ónder-officieren, matrozen lste, 2de en 3 de klasse zijn verpligt bij het aangaan cener verbindtenisover te leggen een bewijs urn. zij vroeger op zee-schepen gediend hebben en op hun gedrag en bekwaam heid geene aanmerkingen te maken zijn. Jjigt-mairozen en jongens moeten voorzien zijn van de navolgende stukken Bewijs van goed gedragaf te geven door het plaatselijk bestuur hunner woonplaats Wanneer zij nog niet den ouderdom van 23 j aren hebben bereikt, eene toestemming van ouders of voogden, dat hun zoon of pupil zich in winiM. Mnif.otr.vfe •zr-pflipust. verbindt feeleoraliseerd door evenge- 1. 2. in Zijner Majesteits zeedienst verbindt (gelegaliseerd door evenge- genoemd bestuur); 3. Èen bewijs dat zij aan de nationale militie hebben voldaan indien zij daartoe in de termen vallen. Miliciens bij Zijner Majesteits marine wenschende over te gaan moetenbuiten cnbehalve de bij sub 1 en 2 genoemde bescheiden mede overleggen de aan hen uitgereikte verlof-pas. Nadere informatien deswege zijn te bekomen aan de bovengenoemde kantoren van aanneming. UDïTSCHHiAMÏÏo Keulen, 26 Julij. De stoomboot n.° 2 van de Nedcrlandscho stoomboot maatschappij aan boord van welke zich de koningin der Nederlanden bevond, pas seerde woensdag namiddag ten drie ure Dusseldorp. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden wordt he den uil St. Petersburg te Berlijn verwacht en zal zich dadelijk naarSlokholm begeven, ten einde zijne dochter de kroonprinses te bezoeken. II. K II. prinses Frederik zal nog ecnigen tijd hij liet keizerlijk gezin in Rusland verblijven. Dezer dagen werden do bewoners van Bern door eene hevige aardschudding die verscheidene seconden duurde, verschrikt. Ook to Geneve, Neufchatel Interlaken Weringen Zurich St. Ga lien Bazel enz. tegelijkertijd deze schok gevoeld welke van het •westen naar het oosten ging. In het gebergte van het Hessische Oldenwald in Wurlembcrg en hel Badcnsche bovenland heeft men eenigo hevige schokken van aardbeving ondervonden le Slutgard hebben do schokken zich herhaald. Volgcnsccn briefvoorkomende in een Berlijnsch dagblad, zouden in de laatste jaren in Rusland niet min der dan 80,000 Israëlieten tol hel Christendom zijn over- - gegaan. Tot nog loc waren zij van de krijgsdienst vrij gesteld doch volgens eene kortelings uitgevaardigde ukazo zullen zij daaraan voortaan onderworpen zijn naar den maatstaf van 1 op 30. In het Journal de Saint Pelersbourg leest men de volgende tijdingen uit de Baltische-Zee Van den 3 tot den 15 dezer zijn afzonderlijke sche pen der vijandelijke vloot zich op verschillende punten der kusten van de Bailische-Zeo blijven vertoonen woerloozo steden aanvallende waar zich noch troepen noch vestingwerken bevonden; zoo zijn Nystad en Raumo geliom .ar icril door schepen welke onder parlementaire vlag genaderd waren en heeft Lowisn eene hevige ka- nonnade ondergaan en is de prooi der vlammen gewor den. Behalve dit, hebben de geallieerden zich bepaald hij het eenvoudig observeren van alle versterkte of door onze troepen beznlte punlen daar waar zij gepoogd hebben van geweld gebruik le maken hebben zij kracli- tigen tegenstand ontmoet. Zoo werd den 13 dezer eene poging tegen Trangsund nabij Wihorg afgeslagen door een detachement onzer landtroepen en dooreen detachement kanoiineerslnepen onder bevel van den- fregalskapitein Roudaknfj' 2 waarhij de Russische troepen zich onderscheidden door hunno koelbloedigheid en hunnen rnoed terwijl de equipages der kanon- neersloepen uitstekend manoeuvreerden de fregats- kapitein Uoudakoff 2 die de verdediging bestuurde maakt ook met groolen lof gewag van twee kompag- nien der militie van hel gouvernement van St. Peters- burg welke zich op het eiland Ravensarie bevonden." Verder wordt een rapport medegedeeld van den aide- de kamp generaal Mouravie/f, afgezonden uit do na- hijheid van Kars en ceuige bijzonderheden vermeldende nopens de operation van den 20 tot den 25 Junij be werkstelligd door het leger dat Kars ingesloten houdt. Die operatiee. hebben hoofdzakelijk bestaan in eenige togten welke de generaal Mouravie/f deed onderno- Turksehe leger volstrekt geen loovoer kon erlangen zulks heeft kunnen geschieden zonder eonig verlies aan de Russische zijde, terwij! vele Turken gevangen werden gemaakt ecu groote voorraad levensbehoeften voor her. te loor ging en zij bovendien alle gemeenschap van hen met lirzerum afgesneden zagen. Hot rapport eindigt dus; Uit de door onzo bezette stelling ziet men de vestingwerken van Kars en hel vijandelijk le ger dat daar ingesloten is. De Turken gaan voort met het versterken hunner verdedigingswerken en het aan leggen van nieuwe op sommige punten. De Turksche troepen hebben geen enkel maal hunne relranchemcn- ton verlaten. De voorposten der kavallerie welke zij op een kanonschot van do plaats af hebben blijven dag en nacht te paard gezeten hij de minste beweging aan onze zijde trekken do reserves voorwaarts en mar cheren eerst weder af wanneer bel detachement «lat haar heeft verontrust in het kamp is wedergekeerd. Sedert den 15 Junij kampeert het detachement van Erivan dat onze grenzen is overgetrokken onder bevel van den generaal-majoor Souslo/fop de Douiy gu lleden. De Turksche troepen hebben zich nabij het klooster van Sourb Ogancs verschanst c-n blijven steeds streng defensief te werk gaan. De tijdingen van het detachement van lirivan loopen tol den 21 Junij." r B A N S B II s. Parijs, 27 Julij. Het regeringsblad deelt heden morgen een telegrafisch berigt mede van den generaal Pclissier gedagteekend den 25 dezer des avonds, waarin wordt gemeld hoo de Russen na eene levendige kano» - nade een uitval hebben gedaan uil de kleine Rcdan zij waren krachtig terug geslagen en in allerijl in Sebas- topol teruggekeerd, met achterlating van eenige ge wonden en acht dooden. Het regeringsblad deelt heden een telegrafisch berigt uit de Krim mede van den generaal Félissier ge dagteekend den 27 dezer des avonds de aankomst le Kamicsch vermeldende van do Fransche gevangenen, die tegen Russische gevangenon waren uitgewisseld de uilwisseling duurdo nog voort de officieren prezen hoogelijk de wijze waarop zij door do Russen behandeld waren. In den stand der zaken vour Sebastopol was geene verandering gekomen. In de maand Junij 11. zijn ten behoeve van het Fransche leger onderanderen naar de Krim overgevoerd 10,098 paarden en muilezels7404 ossen en 6800 schapen. PRIJS DKB AÖVjBSTKHTTICSBi Gewone 15 cents deregel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1 -Gregels h f 1 behalve hel Zegelregf, Brieven uit Varna zeggen dat de geallieerde legers na den op handen zijnden aanval op den MalakoflToren hetzij die aanval met goed gevolg wordt bekroond of niet, de Krim ontruimen en alleen Kamiesch Bala- klavo, Eupatoria en Jenikalo bezet houden zullen, ter wijl de overige troepen op het turksche gebied zouden worden zamengetrokken. a E O O T-B atlTABlIIElï. Londen 27 Julij. Het lagerhuis heeft gisteren na de tweede lezing der wet op de Turksche leening cena som van 396 921 ponden sterling voor hot openhaar on derwijs in Engeland en eenn som van 215,200 ponden, sterling voor dat onderwijs in Ierland ingewilligd. Het suppletoir budget der artillerio voor het jaar 1855 bedraagt 841,138 ponden sterling, waaronder 300,000ponden sterling tot aankoop van krijgsbehoeften en 35,000 ponden sterling tot vervaardiging van geschut voorkomen. Hol gouvernement is voornemens, bij bet parlo- menl de noodige gelden aan te vragen voor liet opriglen van een gedenkleeken voor sir John Franklin en zijno onderhoorigen die hij hot zoeken van den noordwesto- Iijken door logt zijn omgekomen. Do Timet opport het denkbeeld dal do geallieerde vloten den Donau moesten opvaren en de vaart op dien stroom vrijmaken ten einde voordcel le trekken uit de ontzetlende voorraden welko Rusland in die streken bezit. Dok wenschte dat blad dal de schepen welko heiaden naar de Zwarle Zee vertrekken in stede van ill hallast mol granen beladen herwaarts terugkeerden. Volgens 'J he l'ress zou de Oostenrijksoho regering een of- en defensief verbond voorgesteld hebben doch XeKMi"ïl&SiSn"v'nK'tla\Y«Fh'-plV; "loaendheden Do generaal Simpson zou zijn ontslag gevraagd hebben uit redenen van gezondheid. Zijne terug komst wordt als waarschijnlijk beschouwd. Verschillende te Havre genomen proeven om de kiel der schepen in plaats van mei koper met caout chouc te bedekken zijn voikomen goed geslaagd. Hefc bedekken met caoutchouc is 50 por cent goodkooper dan het koperen. Toen de predikant Townley ten jaro 1847 over leden was zonder zijnen uitersten wil le hebben gemaakt en zonder naar men meende eenige familiebetrekkin gen na te laten achte men zijne nalatenschap ten be drage van 44,276 ponden sterling aan de kroon ver vallen aan welke zij dan ook werd toegewezen. La ter deed zich echter de heer T. Porter als gcrogtigd erf genaam ab inlestalo op en nu onlangs is do kroon er toe verwezen met bijbetaling der renten van genoemde som 54,368 ponden sterling aan deze uit te keeren. BIPJMEN LAND. Zibrikzkr 31 Julij. Rij resolutie van 12 dezer heeft de minister van finautien -met uitbreiding der bestaande bepalingen de controleurs van de directe belastingen en het kadaster gemagligd om indien het beh-.ütbaar inkomen van een ongebouwd eigendom, ten gevolge van herschntting op een minder bedrag wordt begroot dan dat waarop hel geschat was voor de deswege te veel betaalde grondlasten ex officio ont heffing of restitutie voor le dragen. Overwegende dat, zoo het aan den eenen kant aan gegronde bezwaren onderhevig is den termijn tot slagting van hot vee te beperken tot het juiste uur waarop de slagting moet worden bewerkstelligd bet aan den anderen kant noch met de bedoeling der wot p noch met de zekerheid van den accijns strookt dien tijd zoo ruim te stellen dat herhaalde slagtingen op dezelfde quilanlie gemakkelijk worden heeft de mi nister van finantien bij resolutie van 12 dezer do ont vangers op nieuw doen aanschrijven om den tijd tot slagting van het vee naar omstandigheden en in rede lijkheid zoo veel mogelijk te beperken. De wetten op de afschaffing van den accijns van het gemaal de verhooging van don accijns van do sui ker en de afschaffing van het tonnogeld zijn door Z.M. bekrachtigd en geplaatst in hel Staatsblad dat uitgegeven is den 24 Julij. f- i

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1