ZIER1EZEESG COURANT. Zaturdag 28 Julij N.° 60. 1855. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMTRATIM MimvSTlJUIM BUITENLAND. HBOXVSaBXTB-FBIJI I Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voreriSsnamidd. vóór 4 ure. verschijnt: Bij deze courant behoort een bijblad. BEKENDMAKING. Burgemeester on Wethouders van Zierikzee ma ken hij deze aan de Ingezetenen hekend dat de Ge- meenle-Rekeningoverbeldiensljaar 1854, ingevolge de wetgedurende veertien dagen van af den '25 dezer, voor een ieder op de Secretarie ter inzage is nedergelegd en tegon betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zierikzee den 21 Julij 1855. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. DDITIOBLABD. Keulen 23 Julij. Vorst Gorlschahoffde Russi sche gezant bij het Weener hof is den 20 dezer te Frank fort aangekomen. Te Weenen houdt men het voor zeker dat de Wes- tersche mogendheden plan hebben Rusland ook van den kant van den Donau aan de zijde van Besarabie aan te tasten in welk geval de vraag te pas zal komen of Oos tenrijk volgens de verdragen alsdan niet verpligl is den doortogl van troepen over zijn grondgebied toe te siaan. Een Weener dagblad altijd zeer tegen de Pruisische politiek vooringenomen Verklaart het bezoek van den prins van Pruissen te Petersburg op de volgende wijze PruisseD wil tot eene persoonlijke verstandhouding met Rusland geraken, om zijne eigene belangen te waar borgen. Gelijktijdig tracht het de vier waarborgpunten door het Pelersburger kabinet te doen aannemen door daaraan eene voor Rusland gunstige uitlegging te geven, Te dezen opzigte zou men zich den schijn geven Oosten rijk vormelijk vragen voor te leggen zich daarna tot de Westersche mogendheden wenden en trachten die on derling te verdeelen zonder daarom een Europischen oorlog te doen ontbranden. Vervolgens zou Pruissen een verbond met diegene der beide mogendheden sluiten welke zich het eerste met deze Pruissische politiek ver eenigde, en aan de andere zou meD den vrede voorschrij ven.» Dit plan zegt het Weener blad ten slotte is namelijk verradelijk alleen blijft bet de vraag of de uit voering daarvan mogelijk is. Op den duur loopeo ook geruchten nopens eene veld- togl welke eerlang door de Turken met of zonder de hulp der geallieerden in Besarabie zal worden onder nomen. Te Weenen ontvangen berigten uit Konstantinopel van den 19, melden dat de heer de Thouvenel aldaar is aangekomen. Ook moet Omer-pacha in de Turksche hoofdstad zijn aangekomen bet gerucht loopt dal het doel zijner reis daarin beslaat dat hij zijn bevelhebberschap zal neder- leggen. Er werden onophoudelijk versterkingen naar het leger in Azië gezonden. r R A i R zz B. Parijs 24 Julij. Bij gelegenheid van het verblijf der koningin van Engeland in deze hoofdstad zullen vele festiviteiten plaats grijpen deze vorstin wordt nog steeds den 18 Augustus alhier verwacht. De prefect van policie heeft het volgende doen af kondigen: De toevloed van inschrijvers op de nationale leening groeit dagelijks aan in den omtrek van het minis terie van Finanlien en aan do mairien, zoodat daardoor de circolalie op den openharen weg wordt belemmerd. Des morgens toch na de uitreiking der kaarten van toela ting voor de inschrijvers van den dag blijven zij die er geen hebben kunnen ei langen dien geheelen dag in de straat tol den volgenden morgen ten einde de eersten te zijn om van de opening der bureaus te profiteren. Er zijn zelfs die tegen betaling zich belasten met het bewaren der plaatsen voor de wezenlijke inschrijvers. Dezo zamenscholingeti welke, behalve het bovenge noemd inconvenient de inschrijvers aan nuttelooze vermoeijenisson blootstellen hebben de bezorgdheid van het bestunr gewekt. Derhalve is bepaald dat niemand voortaan meer in de straat zal mogen blijven wachten na het uur van de uitreiking der kaarten maar de personen die verlangen in te schrijven zullen van des morgens vier ure af zich aan de bureaux mogen scharen. Om het verder de inschrijvers zoo gemakke lijk mogelijk Ie maken zullen op verschillende punten nieuwe bureaux worden gevestigd." Uit de olficiöle opgaven der regering van Frank rijk blijkt dat er op eene bevolking van 1100.000 inwoners Ie Parijs, slechts 46 R. Kath. kerken zijn dal is ééne voor 23,913 inwoners. Daarenboven zijn deze onder de 12 arrondissementen dier hoofdstad nog zeer ongelijk verdeeld want in bel 10de arrondisse ment vindt men 8 kerken voor 114,000 inwoners d. i. ééne kerk voor 14,250 zielen en in het 4de ar rondissement slechts ééne kerk voor 45.000 zielen. Tot waarschuwing van winkeliers moge bet volgend in een der dagbladen opgenomen verbaal dienen: Laatst leden zaturdag nam de policie eene bende van zes dieven in hechtenis wier aanvoerder een blindeman was en die zich onlangs aan diefstallen op vrij uitgestrekte schaal bad schuldig gemaakt. Zij legden liet op deze wijze aan: de blindeman liet zich vroeg in den morgen naar de winkels van handelaars in zijde brengen als de winkelbedienden bezig waren de goederen uit te stallen, en verzocht dat men hem verschillende soorten van zij den stoffen zou voorleggen ten einde die te betasten terwijl hij er op roemde in weêrwil zijner blindheid, een voortreffelijk kenner te zijn die zelfs de kleuren op het gevoel onderscheiden kon. Aide winkelbedienden schaarden zich dan hoogst verbaasd rondom bem en terwijl zij zijne bewegingen zeer naauwlellend gade sloegen namen zijne rnedepligtigeii hunne kans waar, slopen den winkel binnen en namen weg wat voor de hand lag. Zoodra de diefstal vnlbragt was zeide de blindeman dat de waren hem niet aanstonden en ging heen zonder iets gekocht te hebben. Den dag voor hunne inhechtenisneming nog hadden de dieven op die wijze niet tuinder dan acht stukken zware zijde in de wijk Sant Joseph ontvreemd. Een groot gedeelte van hunnen buit is ten buize van een heelder gevonden, die met zijne vrouw insgelijks gearresteerd is. Uit hoofde van de breede kleeding der dames komen de labourelten wederom in zwang even als ten tijde der beruchte hoepelrokken ouder Lodewijk XV en onder Lodewijk XVI. Vijf onderwijzers in het arrondissement Sarre- hourg zijn bij besluit van den prefect in hunne betrek kingen geschorst met inhouding van hun tractement wegens het niet geregeld houden hunner school gedu rende den zomer. Bij een ander besluit is een onder wijzer van het arrondissement Chateau Salins afgezet, omdat bij zich onwaardig de door hem vervulde betrek king gedragen had. Rossini is den 22 dezer te Havre aangekomen. Vele nieuwsgierigen verdrongen zich rondom hel groots en gemakkelijke rijtuig waarin de beroemde componist hij kleine dagreizen zijnen logt vervolgt. Te Toulon maakt men vele toebereidselen voor de ontvangst van een Oostenrijksch eskader, dal aldaar spoedig onder beve| van een aartshertog gewacht wordt, van Triest komende. Men wil weten dat de Westersche mogendheden na eeiiig aanzienlijk voordeel te hebben behaald gene gen zouden zijn den oorlog bij eene zeer gestrenge ma ritime blokkade te bepalen in afwachting van eene hervatting der onderhandelingen. Ongeveer tweehonderd man bestemd voor het Engelsche vreemden legioen zijn gisteren langs den Straatsburger spoorweg alhier aaugekomen zich naar Engeland begevende. Alhier ontvangen dagbladen uit Konstantinopel melden dat in hel kamp der geallieerden in de Krirn het gerucht is verspreid dat de generaal Simpson er niet in bewilligd het opperbevel over het Engelsche leger te behouden hetwelk bij tea gevolge yau het overlijden 'BWI DIB ADVBHTBZrTIBB Gewone 15 cents deregel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van I -kregels a f I behalve het Zegelreqt. van lord Raglan heeft aaovaard. Het Journal de Con stantinople zegt dat dit opperbevel aan sir Bichard Eng land, ia\ worden opgedragen terwijl de Presse d'Orient zegt dat er sprake is van lord liardinge. Eene depêche van den generaal Pélissier van den 23 des avonds meldt dat de vijand in den vori- gen nacht een zeer hevig vuur had geopend legen de regter- en linkervleugels der aanvals-linien. De bat terijen der geallieerden hebben dat vuur met goed go- volg beantwoord. Do werken worden geregeld voort gezet. Men meldt uit Marseille van den 25 dezer De paella van Trebisonde is met 10,000 man ongeregelde troepen opgerukt om Erzerum te hulp te snellen. De Russen waren van dezo stad slechts 3 dagmarschen verwijderd. üe bachi-bazouks (ongeregelde troepen) in soldij van Engeland zijn aan hel muiten geslagen en hebben gruwelijke buitensporigheden gepleegd. Het Engelsche vaandel is door hen vertreden. Men heeft hel geschut legen hen moeten gebruiken en door met schroot op hen te vuren hen uiteengedreven. Zij hebben zich in de omstreken verspreid waar zij vreeselijke rooverijen plegen. In het Lyonsehe dagblad Salul public leest men hot volgende Wij vernemen met leedwezen dat een eerwaardig zendeling, wiens familie onze stad bewoont, de heer Hyacint'ie Frogette en met hem twee andere geestelijken, den 1 Felnuarij 1855 in de provincie Tappanoulie (Oceanic), zijn vermoord door de Baltas die zij tot hel Christendom poogden te hekeeren. Zoo als men weel zijn deze stammen ineosclieneters en men verzekert ons dat de moordenaars na het over lijden der drie martelaars hunne ledematen op een afschuwelijk festijn hebben verdeeld. Deze treurige bijzonderheden zijn verval in een de vorige week te Lyou ontvangen briefwelke was gerigt aan den broe der van den lieer Frogette." QBOO X-B RITTANN1BIS. Londen 24 Julij. Te Dunnow een stadje van drie duizend inwoners in liet graafschap Essex, werd dezer dagen een vreemd feest gehouden, tiet gold bet aan bieden van een vetten ham aan het gelukkigste en inecst eensgezinde echtpaar dier plaats. Zij die daarop aan spraak maakten mnesten op hel Evangelie zweren dat zij van liet oogenhlikaf waarop hun huwelijk gesloten werd, nooit twist gehad en nooit een geheim voor elftander verzwegen hadden, dat geen va n beide ooit een oogen- blik berouw over hunne echlverbindtems gevoeld heeft. Eene uit jongelingen en jonge dochters zarnengestelde jury beoordeelde volgens de uit hel verhoor geblekene feiten in boe ver de mededingers aanspraak op den prijs maken konden. De behandeling der zaak geleek veel naar die op welke de zaken bij een geregtshof wor den behandeld. In weerwil van bet slechte weder was bet stadje bijna te klein om al de vreemdelingen te be vatten. De romanschrijver Ainswortli presideerde. Twee paren de pachter ISurlow en oen Franschinan van afkomst met name Chalelain hebben met hunne vrouwen de eereprijzen weggedragen. Bovendien werd, tot stichting en vermaning van toekomstige echtelingen een aunl.il brieven van mededingers die insgelijks nog al aan spraak daarop maken konden met luider stemme voor gelezen. De policie heeft een der stoutste en uitgebreidste diefstallen ter algeineene kennis geliragt welke gedu rende de laatste jaren in deze hoofdstad gepleegd wer den. Toen de heer Barber, juwelier en horlogiemak. r in Ceapside II. zaturdag avond zijnen winkel gesloten had nam iiij als naar gewoonte de sleutel naar zijne aan de overzijde liggende woning mede. Maar dg dieven die vermoedelijk lol eene geoefende hende be- hooren staken het slot der deur bij den drukker Feu- Ion, die naast genoemden winkel woont open sloten die deur van binnen digi boorden eene binnendeur open liglen op de eerste verdieping eene plank uit den vloer en lieten zich toen met touwen naar beneden zakken bedekten toen de vloer met oude kleederen eu boeden om te beletten dat hei vallen der steenen ge hoord zou worden en baanden zich toen door een

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1