Woensdag 25 .1 ui ij. mz> Woensdag en Zaturdag. HKSTllRtöi AMMSTIIAT1EN MlffiVSTIJDMUl N.° .59. ZERKZEESC 1853. COURANT. ABOSVSKXlBTB<PRi;i Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.' una middvóór 4 ure. VERSCHIJNT! Openbare Itaadavergraderlng-, gehouden teZierlkzee, den 21 Julij 1855. Voorzitter Mr. B. C. Cau. Secretaris Jhr. Mr. C, de Jonge. Afwezig de heeren Mr. Egter, Mr. de Crane en van der Grijp, wegens uitlandigheidde heeren Ociitman en Landsknegt, wegens beroepsbezigheden. De notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. De verordening op het brandwezen in de vorige vergadering articu- latim behandeldwordt geresumeerd en vastgesteldnadat naar aan leiding der wet van 9 Julij 1855 door Burgemeester en Wethouders voorgesteld zijndehet maximum kruid dat de winkeliers in hunne winkels en bergplaatsen voorhanden mogen hebben, op 20 pond te bepalen; op voorstel van Mr. van Dongen is besloten, dit op 10 pond te bepalen en in den winkel niet meer dan 5 pond voorhanden te mogen hebben. Het reglement zal ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten worden opgezonden. Wordt medegedeeld de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op een besluit tot af- en overschrijving. Aangenomen voor kennisgeving. Op een ijdres van P. Kanaar, tot remissie van 15, voor afkoop tol op den straatweg naar Zijpewegens staking van de diligence- dienst op de stoomboot Amicitiawordt conform het voorstel van Bur gemeester en Wethouders besloten tot inwilliging van het verzoek. Op een adres van denzelfden in zake de hondenbelasting, wordt wegens te late indiening afwijzend beschikt. Tengevolge van een adres van den heer M. C. de Crane wordt door Burgemeester en Wethouders voorgedragen een concept-adres aan den koning, om de zelkaarde of asch te ontheffen van het uitvoer- regt, dat daarvan als haard-, zeepzieders- en zoutkeet-asch gehevvi wordtop gronddat die zelkaarde of asch niet onder deze kan ge rangschikt worden. Conform de voordragt wordt het adres gearresteerd. Wordt voor notificatie aangenomen de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het instellen eener procedure tegen de gemeente Nieuwer- kerk en het berigtvan Burgemeester en Wethouders dier gemeente dat men tot de betaling van deverplegingskosten van J. Broeksmit, bereid is. Idem op een besluit tot af- en overschrijving. Idem het proces-verbaal van opname der gemeentekas. De Commissie van Fabricage rapporteert op een adres van F. Bran denburg, verzoekende om remissie van inhouding wegens te late ople vering van werk, houdende advies tot remissie van ƒ65 na discussie, aldus besloten. Idem op een adres van J. van der Linden verzoekende om remissie van inhouding wegens te late oplevering van werk houdende advies tot afwijzing aldus besloten. Wordt door de Commissie van Fabricage voorgesteld de kaaimuren aan de '2de houten binnenbrug te herstellen en de kosten uit de begrooting van 1856 te vinden. Wordt medegedeeld en voor notificatie aangenomen de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op het raadsbesluit om uit den post van on^ voorziene uitgaven te vinden ƒ30, voor gratificatie aan den havenmeester. Wordt gelezen een missive van Gedeputeerde Staten houdende goed keuring der ondcrhandsche aanbesteding van den grindweg en de uit voering aan Burgemeester en Wethouders opgedragen. Overeenkomstig het advies der commissie ad hoe, wordt de rekening van het reservefonds der Bank van Leening goedgekeurd. Door de Commissie van Fabricage wordt medegedeelddat er nog posten moeten worden voldaan wegens meerder werk in 1854, en be sloten die op den loopenden dienst te ordonnanceren. Wordt gelezen een adres van C. van der Weijde, Sz.verzoekende bevrijd te zijn van de personele belasting. Burgemeester en Wethouders adviseren tot afwijzing omdat dit niet behoort tot de competentie van den Raad aldus besloten. Dc commissie, in wier handen gesteld was het adres van het Israëli tisch Armbestuur tot verhooging van subsidiebrengt rapport uit en adviseert tot afwijzing, ingevolge art. 59 en 60 der Armenwet, als zijnde de bijdragen der gemeenteleden niet voldoende aldus besloten. Conform het voorstel der Commissie van Fabricage wordt besloten aan L. Koole 50 te restitueren reeds in 1853 verkeerdelijk van hem als aannemer ingehouden en die te vinden op onderhoud gebouwen 1855. Wordt gelezen een schriftelijk rapport van de commissie ad hoe no pens de rekening van het Israëlitisch Armbestuur over 1854houdende advys tot goedkeuring aldus besloten. Burgemeester en Wethouders bieden aan den Raad de Gemeente-reke ning over 1854 met hunne verantwoording en concept-besluit tot goed keuring aan. Zal gedurende 14 dagen van af 25 Julij ter visie worden gelegd daarvan publicatie gedaan. Er worden tot leden der Commissie van Onderzoek benoemd de heeren Mr. van Dongen Jhr. Boeije en van der Vliet. De Voorzitter geeft te kennendat Burgemeester en Wethouders nu de wet op de afschaffing der Rijksbelasting van het gemaal aangenomen zijnde, hebben beraadslaagd of de Stedelijke belasting op het gemaal zal behouden blijven. Deze belasting leverde plus minus/10,000 op. Zij meenen dit ontkennend te moeten beantwoordenop grond dat de admi- 1 nistratie en surveillance te veel zou kosten, als minstens/1500 voor commiesen en 600 voor collecteur en dat bij het behouden of invoeren eener eigen belasting het doel der afschaffing van den rijks accijns niet zal bereikt worden. i Zij stellen mitsdien de afschaffing voor en ter vervanging van deze, de opcenten op het gedistclcerdmet 30 opc. te verhoogen en de belasting op de i wijn van 10 op 12,50 te brengen en den hoofdelijken omslag te verhoogen met ƒ6700, waartoe de verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag zal behooren gewijzigd te worden en waartoe een concept-besluit wordt aangeboden. Tot onderzoek van dit voorstel wordt benoemd eene commissie be staande uit de heeren Ociitman van Dongen en Jhr. Boeije. Hierna is de openbare zitting gesloten en eene zitting met gesloten deuren gehouden na eenigen tijd wordt dezelve heropend. Op voorstel van den voorzitter worden Burgemeester eu Wethouders geautoriseerd om zich met het ministerie van Justitie in verband te stel len betrekkelijk de schadeloosstelling van het Rijk wegens het gebruik der localen voor de Regterlijke magt, ten Raadhuize der gemeente, wan neer de noodige verbeteringen aan deze zullen zijn aangebragt, Waarna de vergadering is gescheiden. BEKENDMAKING. Burgbmeestfr en Wethouders van Zierikzee breinen ter kennis van de gegadingden dat op donder dag den 2 Augustus e. k. des voormiddags 10 «re op hel Kaatlliuis alhier io het openhaar tullen worden verkocht de Tiende Vruchten over den jare en oogst van 1855 waartoe de gewone voorwaarden van heden af lei Secretarie te leien liggen. Zierikzee den 2D Julij 1855. B C CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zrcrikzec. Gelet op art. 6 der verordening legen het ontstaan cn de verspreiding van hondsdolheid in dete gemeente afgekondigd den 24 Maart 1854 luidende Wanneer zoodanige Dekendmaking tal zijn afgekon digd. zullen gedurende den daarin bepaalden tijd, of tot dal dezelve zal zijn ingetrokken, do honden moeten wor den vastgelegd en niet anders langs de straten en wegen mngen looperi dan voorzien van een muilkorf van ge vlochten koper- of ijzerdraad, volgens model, bij den Commissaris van Policte ten allen tijde te bezigtigen. Van de verpligting tot het dragen van een muilkorf zijn uitgesloten honden van doortrekkende vreemdelin gen mits aan een stevig koord of ketting gehouden wor dende. Brengen ter kennis van de Ingezetenen Dat van af 23 Julij tot en met 19 Augustus a. s. de honden zullen moeten worden vastgelegd of niet dan behoorlijk gemuilband kunnen losloopen overeenkom stig de bepalingen der bedoelde verordening en op de boeleen straf daarhij vastgesteld. Afgekondigd van bet Kaadliuis te Zierikzeeden 18 Julij 1855. B. C. CAU Voorzitter C. DB JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken hij deze aan de Ingezetenen hekend dal de Go- ineenle-Rekeningoverheldienstjaar 1854 ingevolge de wet gedurende veertien dagen valt af den 25 dezer, voor een ieder op de Secretarie ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld. Zierikzee, den 21 Julij 1855. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. BD1TIOHZAS Z>. Keulen 19 Julij Een Weener dagblad verzekert dat de vereeniging lusschen Oostenrijk en Pruisson ge volgd is nadat de Ooslenrijksche regering de opmer kingen in de Pruissische nota van 5 dezer gemaakt hoofdzakelijk had toegestemd, en dat nu eer, nieuw voor stel inzonderheid het op voel van oorlog houden der troe pen betredende naar Berlijn is afgezonden ten einde na goedkeuring van bet Pruissisch kabinet, dc bonds vergadering gemeenschappelijk te worden voorgelegd Volgens een brief uit Berlijn heeft de blokkade der Oostzeehavens eene menigte processen doen ontstaan tusschen Russische en Pruissische handelaren. Pruis sische handelskantoren hadden onderhandeld met Butsische kantoren nopens de levering van aanzienlijko hoeveelheden granen en volgens gewoonte hel vierde of derde gedeelto van hel bedrag voorgeschoten. Da blokkade vroegor ingesteld zijnde dan men verwacht had konden de granen niet worden afgeleverd en de Pruisische handelaren eiscbeu do teruggave van hun voorschot. PHIZI DIB ZDTiaTINTIiai Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Uuwelxjlts-en Doodberiglen van 1-6regels h f 1 behalve hel Zegelregi. De Russische handelskantoren zijn daartoe evenwel ongenegen onder voorwendsel dat omstandigheden onafhankelijk van hunnen wil hen verhinderd hebben om hunne verbindlonis na te komen. Men stelt veel be lang in den uitslag van deze processen. r B A B a B !Z B. Parijs 19 Julij. De plantentuin alhier was dezer dagen het tooneel van een belangwekkend voorval dat aan de geschiedenis van Andracles en zijnen leouw doet denken. In eene der konijen voor de wilde dieren be vindt zich eon wolf uil Noorwegen die zoo gevaarlijk is dat geen der oppassers dien durft naderen. Is het uur der voeding gekomen men plaatst zijne spijze in eene daaraan grenzende kooi die ledig blijft waarna men de schutting ophaalt. Voor eenigen tijd terwijl het dier van de eene kooi naar do andere overging viel de schutting neder en wondde het ernstig. Toen hot genezen was scheen hel nog wreeder van aard geworden te zijn en wilde niet meer in de etenskooi overgaan. De honger maakte den wolf woedend en men voorzag da noodzakelijkheid otn hem d iod te schieten. Middeler wijl werd hot dier door velen hozigtigd on onderanderen nok door zekeren jonge n officier Louis IF. genaamd. Op hel zien van dezen laatste gaf de wolf teeltenen van de grootste vreugde kwam naar de traliën en lekte de plaats waar de officier zijne hand had geslagen. Deze vroeg otn in de kooi gelaten te worden en om te iloon zien dat hij niets Ie vreezen had, stak hij zijne hand door de traliën en de wolf likte die. In de aangienzende kooi gekomen liet hij de schutting ophalen riep liet dier dat mol graagte het voedsel nuttigde en begon liet te streolen. De scheiding was smartelijk en otn behoor lijk weg te komen was de officier verpligt den wolf zijne porte-monnaie lol aandenken lo laten. Voor ettelijke jaren was de wolftoen nog jong hij het vervoeren naar Parijs toevallig gewond. Men zond bet dier naar de veeartsenijkundige school te Alfort en Louis IV. destijds kweekeling in die school was met zijne gene zing belast. Hieruit laat ziet) de genegenheid van het dier voor dien heer verklaren eene genegenheid die met de jaren niet was vergaan. De Felice die den aanslag op bet loven des kardi naals Antonelli geploegd heeft, onderging den 11 dezer op een der openbare pleinen van Rome de doodstraf lot welke hij veroordeeld was. Hij legde in zijne laatste oogenhlikken groote kalmte aan den dag en gaf blijkbare teekenen van berouw. De kardinaal die te vergeefs genade voor hem gevraagd had heeft do weduwe des mnnrdenaais een maandgeld toegelegd en zich bovendien verhonden voor de opvoeding diens beide kinderen te zullen zorgen, De bekende Maiint heelt dezer dagen in Italië op nieuween zoogenaamd manifest doen verspreiden, waar- in hij de bevolking aanspoort om de wapenen op Ie vat ten voor hare vrijheid. Hij verklaart in dat stuk dat het oogenblik daartoe zeer gunstig is omdat Oostenrijk terugtredende voor do vervulling van hot traktaat van 2 Dec. zijne krijgsmagt verminderd en alle aanspraak op bijstond van Frankrijk en Engeland verloren heeft, De staal der gezondheid van de troepen in de Ivrioi baart de regering veel zorg de rapporten welke zij van daar ontvangt kondigen wel eene verbetering aan doch blijven toch nog altijd ongunstig. Er worden don onk zooveel mogelijk geneeskundigen en zelfs kweekelin- gen van de genet skundige scholen derwaarts gezonden. De minister vati oorlog heelt eene som van 50 000 fr. naar Petersburg gezonden otn te gemout te kotneii in de heboefleu dor Franscbo gevangenen in Ruaianu. BINNENLAND. Zierikzee 24 Julij. Te Noordgouwe zijn hetkozen lot leden van den gemeente raad, J. Hocke burgemees ter en J. M. Schalkwijk cn te Kerkwerve S. M. [lanse burgemeester cn M. Dolle. Men verneemt uil Middelburg vanl3dezer, dat genoegzaam alle opziglers van den waterstaat in dit ge west zich hebben vereenigd om aan den beer A. Caland, alhier op zijn verzoek eervol ontslagen als boofd-inge- nieur van den waterstaat bij zijne aftreding een blijk (o geven van de ongeveinsde hoogachting en erkentelijkheid

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1