BEUKS MAHMIGTEN ML ABVERTENTIBN Eene Hofstede BANK. VAX LEENING. I mm»i m m w ■dan mag mon aannemen dal seilorl den aanvang van den oorlog lusschon de 500,000 en 000,000 man omgeko men of voor de dienst ongeschikt geworden rijn. De Daily News verhaalt dat gedurende den aan val op do groene Mameion eene Engelscha dame de vrouw van een der officieren daarbij togenwoordig was en even veel moed als koelbloedigheid aan den dag legde. De generaal Pennefather getuige harer dap perheid nam een gesneuvelden Russischen officier zijne medaillo van de uniform en hecht to die in persoon aan de shawl der dame met bijvoeging dat zij die wel ver diend had. Deze vrouw de dochter eens voormalige» generaals, is met dit op het slagveld verworven eerelue- ken hoogelijk ingenomen. BINNENLAND Zierikzee 10 Julij. Uit eene goede bron verneemt men dat de wet tot wijziging van de wet van 12 April 1850 tot vaststelling van het briefport en regeling der brievenposterij met den 1 Sept. a.t s. in werking zal treden. Waarschijnlijk zal zij dus onder dagteekening van 11 Aug. twintig dagen voor het in werking (ro den in het Staatsblad worden opgenomen. Naar men verneemt is het lijk van den schippers knecht van Dijk, die bij Amsterdam op zulk eene onge lukkige wijze is verdronken gevonden niet ver van de plaats waar hij is over boord geslagen. De eersto haring die den 4 dezer lo Vlaardingen is aangebragt is verkocht a f 700 per ton. Den 6 dezer is te Hellevoetsluis binnengekomen de tweode baringjager met 120 ton. De commissie voor onderstand aan de noodlijden den door den watersnood te Amsterdam heeft hare laatste kennisgeving aan het publiek gerigt waaruit blijkt dat de totale opbrengst der verzamelde gelden beeft bedragen f 125.193,58l/t en tevens dat liet ver slag harer verrigtingen met 1 Augustus e. k. bij den boekhandelaar C. M. van Gogh aldaar zal verkrijg baar zijn. Men schrijft uit Amstordam De zonderlinge he- rigten die hier en daar verspreid werden over de staking der jongste voordragt van de Geest in het wa pen van Amsterdam te dezer stede op 1 julij gehou den nopen ons u de juiste loedragl dezer zaak be knopt en ik geloof onpartijdig mée te denlen. Reeds voor den aanvang der rede van de Geest schijnt men bekend te zijn geweest dal er tnoeijelijkhetlen zouden plaats hebben en moeten er voorzorgen geno men wezen ten einde alsdan tijdig daarin te voorzien. Naauwelijks had de Geest eenige oogenhlikken het woord gevoerd of eenige aanwezigen begonnen luid te lagchen over welk gelach de spreker zijne on tevredenheid betuigde waarop een der aanwezigen opsprong en de Geest toeduwde »dat een veroordeelde afzetter zich zulk eene taal niet moest veroorloven." De spreker ging echter voort en zei dat indien men hem verder stoorde hij de heeren die zich daaraau schuldig maakten uit de zaal zou doen verwijderen en werkelijk kwamen eenige agenten in do gehoorzaal. Er ontstond rumoer en do agenten slaagden er niet in de rust te herstellen tot de hoofd-commissaris de Bie eindelijk binnentrad door eenige ambtenaren gevolgd. De heer de Bie wist de rust te herstellen en bragl met zijne bekende takt de gemoederen naar het scheen tot bedaren. Daarop verliet hij de zaal en de voordragt werd door de Geest vervolgd. Op eenmaal werden hem uit verschillende hoeken der zaal afkeu rende woorden toegediend »dat lieg je veroordeelde afzetter." riep de een gooi hem de deur uit «brulde een onder in een woord bet werd een Poolschen land dag, waarbij de Geest in zijne verwarring lol liet bezigen tier Franscbe taal overging -beL tumult rees ten top toen de polieie weder binnentrad en de heer de Bie na zich omtrent het gebeurde bedaard te hebben doen inlichten den heer de Geest in naam der wet gebood, de voordragt te staken. De spreker protesteerde en weigerde de zaal te verlaten waaruit hij beweerde niet te kunnen verdreven worden dewijl ze door hem was gehuurd. Men gaf hem echter te verstaan dat hij bij verdere weigering zou gedwongen worden heen te gaan en nu volgde spoedig de gehecle ontruiming der zaai. de Geest keerde naar zijne schoonouders terug onder boedo der polieie die zich te dezer gelegenheid allervoortri ffelijkst heeft gekweten terwijl wij deze mededeeling niet kunnen besluiten-, zonder openlijk hulde te brengen aan bel beleid door den heer de Bie hij deze gelegenheid aan den dag gelegd even als aan de gepastheid zijner woorden de kalme waardige en vooral onpartijdige wijze waarop bij zich gekweten heeft van eene gewis zeer inoeijelijke laak. Onze stad ware gelukkig indien men over aito policie-bea mbtoti niet zooveel lof konde gewagen." Uil Zutphen wordt gemeld dat dezer dagen bij hel badhuis in den IJssel aldaar is aangedreven en op- gevischl eene flesch bevattende een papiertje met potlooilscbrift vermeldende Wij zinken kunnen niet venter geen land krijgen God zij onze zielen ge nadig. Schip Jonge Piel JG. F. Kleinspuak." Uit Hardenberg meldt men dat de schaarscbheitl en duurte der eijeren naar het oordeel van handela ren in dit artikel veroorzaakt wordt door hel omko men van circa 20,000 hoenders alleen in de Betuwe door de overstrooming bovendien vooral ook door eene ïtekle onder de hoenders in hel graafschap Beiitbeim eu Munslerland van waar de meesle groole verzendingen uitgaan. In den zomer van verleden jaar werden te Nes- tolroode provincie Noord-Brabant drie personen in het veld door den bliksem getroffen twee hunner bekwamen belangrijke brandwonden terwijl de an der onmiddelijk nevens hen dood ter aarde viel. Thans verhaalt men zegt het Handelsblad dat de personen, die door den bliksem getroffen zijn de verwonderlijke kracht bezitten om hunne natunrgenooten te genezen die door do jicht worden gekweld; de toeloop naar hen is zeer grnot; rijken en nrmpn rijden of strompelen daar heen zelfs de meest lijdende zon wordt aan genoemd blad gemeld die niet dan met behulp van krukken zich konde bewegen werpt na eene kortstondige behando- ling die weg en keert met dankzegging naar zijn huis gezin terug. Het sedert den 1 dezer Ie Brussel uitkomend dag blad le Nord deelt een brief uit Odessa van 24 Junij mede die das aanvangt Reeds begint men de bijzon derheden der donr do geallieerden in de zee van Azoff veroorzaakte verliezen te kennen. Het zijn handelshui zen te Marseillo Triest Liverpool ert Konstantinopel, welke het meest geleden hebben. De verliezen der Russische onderdanen zijn onbeduidend naardien de uitvoerhandel nagenoeg uitsluitend in handen van bui tenlanders is. De geallieerden hebben de grootste schade te Marioupol eene geheel onweerbare stad, aangerigt. Daar verbranden zij ongeveer 80,000 fchetwerls graan, bijna uitsluitend hel eigendom van huizen in de Mid- dellandsche zee 16,000 tchelwerts behoorden aan twee Triester huizen en 40,000 aan een huis le Konstanti nopel en dat alles was vóór de oorlogsverklaring tol zeer hooge prijzen opgekocht. Ook waren te Marioupol eenige partijen voor rekening van Marseillaansche en Genuezer huizen. Te Berdiansk hebben zij 2800 tchel werts graan van een Livorponlscli huis en 4000 van een Triester huis verbrand hetwelk er bovendien 8000 le Marioupol verloor. Te Taganrog zrjn de verliezen in goederen niet zeer aanzienlijk. Het graan dat daar lag was voor rekening van een sedert jaren daar gevestigd Oostenrijkse!) onderdaan en een gedeelte van do ver brande talk behoorde een Londensch huis toe." Na nog eenige bijzonderheden wegens den handel van Odessa medegedeeld le hebben zegt de briefschrijver dal de Triester huizen, welke een zoo grooten voorraad granen in de zee van Azoff verloren hebben ter beurs een verzoekschrift aan de Oostenrijksche regering tce- kenden dat deze hunne depóts in Rusland in hare be scherming nemen moge. JONGSTE BUITENLANDSGHE TIJDINGEN. Marseille 9 Julij. De Sinaï heeft hier tijdingen aangebragt van Konstantinopel. De algemeene aanval op Sebastopol werd tegen 10 Julij te gemoet gezien. Van Ivars wordt van den 16 Junij gemeld dat eene demonstratie tier Russen was afgeslagen. De Russen hadden zich naar Aglsch-Kolet terug getrokken. Brodwersb tven 7 Julij. Uitgezeild; stoomboot Stad Dordrecht kapt. J. 11. Sluit van Dordrecht naar Londen i-VA&iaX DES ITOOWBOOT STAD ZIKE3HZEE gedurende de maand JULIJ. Van Zierikzc*. I Van Rotterdam Woensdag 11. 's mors. 10'/a ure. Donderdag 12, 's murg. 4 ure, Donderd. 12, 's mild. 12 Vrijdag 13, 5 Zaturdag 14, 's morj. 2 I Zondag 13, 8 STO OMBOOT-a IE MS T TÜ8SCHBH middelburg zierikzee en bergen-op~zoo'm (tholen.) benevens van middelburg op antwerpen enz. Vart Middelburg: Vrijdag 13, 'smorg.10 ure. Maandag 16,'smidd. 12 Van Middelburg Woensd. '11'smorg. 8 Woensd 18, 's midd l'/2 Van Tholen Zaturdag 14, 's inorg. 0 Dingsdag 17, 11'/ Van Antwerpen, Donderdag 12, 's inorg. ure. Donderdag 19, 'smidd. 2 (dienst tusscïien middelburg en rotterdam.) Naar Middelburg Naar Rotterdam Donder-L 12.'smorg. 5 ure. Donderdag 12. s mors. 10 Vrijdaa 13, 6 Zaturdag 14, 0 Zondag lö, 7 II III II1 Vrijdag 13, Zaturdag 14, Zondag 13, De diligence zal van Zierikzee t'/2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotter- dam »/9 uur na de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tussohen vl1ssingen en rotterdam.) Vnn "R Allm iblin Van Rotterdam lederen Dingsdag Donderdag en Zaturdag, 's morgens ten 9 ure, na aankomst van den eersten trein uit'sllage. De diligence zal van Zierikzee V/, uur na de afvaart der stoom, boot van Rotterdam naar Vlissingen, en van Vlissingen naar Rotter dam >'2 uur na de afvaart der stoomboot rijden. Van Vlissingen lederen Maandag. Woensdag en Vrijdag, 's morgens ten 8 ure, na aankomst der stoomboot van Breskens. FRXJKliN »ïïaBPFECTSN'2B AMfc'KKÜ» AM den 9 Julij 1833 2pC. W S G33 pC. W S 743/. 4 pC. W S 93s/4„ ROTTERDAM 9 Julij 1835. TARWE. Zeeuws., Vlaams, en Overm. was meerder ter veil dan do vorige week en daar er weinig vraag bestond werd dezelve bij vernieu wing 30 ii 40 cent lager afgegeven waartoe niet geheel was op te ruimen. Goede en puike ƒ15,50 a ƒ15,80 mindere 14,50 a/f 15 ROGGE. Zeeuws. Vlaams, en Overm. in puike soorten schaarscli, de beste van ƒ11,30 a ƒ11,70. GERST. In een doen ofschoon wei nig aangevoerd en beperkte vraag; winter, en zomer 5,80 a ƒ6. HAVER. Slap. 10 cent lager, dikke 5 h f 5,30 dito lange 4,30 a ƒ4,80, mindere 3,80 a ƒ4,20. PAARDËBOONEN, weinig aan geboden 8,25 a ƒ9,25 naar kwaliteit. ERWTEN met weinig prijs- verandering groote blaauwe 10,25 a 11,50 kleine dito/'9 75 a f 10,50. J MEEKRAP. Heden was er een levendige vraag naar. Er werd dan ook veel verhandeld tot 22,75 de goede onberoofde. In VLAS was de handel gedurende de vorige week niet belangrijk de aanvoer ter markt van lieden welke niet groot was werd slechts gedeeltelijk tot nagenoeg vorige prijzen opgeruimd. De Commissie van de Stads Commercie- Werf te Zierikzee in ervaring zijnde, dat bij al de geschiktheid welke deze en de daartegenover leggende Werfgenaamd de Goede Intentie aanbiedt om nieuwe Koopvaardijschepen zelfs van het grootste charter te bouwen en de haven dier Gemeente voor de scheepvaart de best mogelijke gelegenheid bezit er echter te dezer plaatse eene groote en volstrekte be hoefte bestaat om schepen van 3- k 400 lasten over kant te leggen of zoogenaamd te kielhalen (en einde dezelve van ODderen te kunnen nazien herstellen koperen enz. Zij looft dus ingeval die zaak tot stand komteenen prijs uit van f 150 en f 75 zoo dezelve niet tot uitvoe ring komt aan dengenen die daartoe het geschiktste, zekerste en min kosbaarste plan binnen den lijd van twee maanden aan haar zal indienen met aanwijzing van de plaats waar dat werk daar te stellen en aan bieding van eene teekening en berekening van kosten voor hetzelve benoodigd. Zierikzee den 9 Julij 1855. De Commissie voornoemd M. C. de CRANE. D. v. d. VLIET. W. D. i)e JONGE. Curatoren van het Stedelijk Gymna sium alhier maken bij deze aan de belang hebbenden bekend, dat de nieuwe Leer-Cursug op die inrigling van onderwijs den 13 der volgende maand een aanvang zal nemen en nootligen derhalve mede bij deze alle Ouders of Voogden die hunne Kin deren of Pupillen in hot onderwijs op die inrigling zouden willen doen deelen uit om zich vóór den 1 Augustus bij den eerstondergeteekende aan te melden. Het Gymnasium is bestemd voor een iederdie in bet algemeen eene beschaafde opvoeding wenscht le ontvangen en in het bijzonder voor diegenen dia naderhand de lesson aan de Hoogescbolen of Athenaea, het Instituut voor de Marino de Academie te Delft, de Militaire Academie of de Geneeskundige School te Utrecht verlangen bij te wonen. Tot het houden vau Kostleerlingen beslaat daarbij zeergescbiktegelegenbeid. Zierikzee 3 Julij 1S55. Curatoren voornoemd P. J. ANDREiE President. C. J. FOKKER Secretaris. De Notaris Mr. J. J. ERME- RINS zal ten verzoeke van D. van der EST op Vrijdag den 13 Julij 1855, 's morgens ten 10 ure, ill de Herberg te Haamslede presenteren te verkoopen met 25 Bunders 25 Roeden 90 Ellen BOUW- en WEILAND gelegen onder de Gemeenten Haamstede en Burg liin verschillende perceelen en bij plakbiljet- ten nader omschreven. Information te bekomen ten Kantore van voornoem den Notaris. De Notaris M.' J. J. ERMERINS zal ■S» presenteren te verkoopen 1.° Zaturdag den 14 Julij 1855 's namiddags ten 2 tire in de Herberg le NieuwerkerkVRUCHTEN en MEEDE le Velde alsmede KLAVERS en KANTHOOl aankomende de Weduwe PIETER van 't HOF. 2." Dingsdag den 17 Julii 's morgens ten 9 ure aan den Straatweg bij hul Dorp Nieuwerkerk een partij GRAS le Velde, en 3." Woensdag den 18 Julij 's namiddags ten 2 ure in hel Veerhuis le Bruinisse een partij VRUCH TEN en MEEDE te Velde, aaokomende W. VOORREIJTEL Sz. VERKOOPING aan do BANK VAN LE EN ING lo Zierikzee, op Woensdag den 18 Julij 1855, des na middags ten 2 ure van de verstane Faixleitingo- bragt tot ultimo April 1854. Dingsdag namiddag van 3 tot 4 ure te bezien. tee stads-drukkerij van de erven a. de vos.

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 2