COUHANT. mRffiZEESCHE N.° 53. Woensdag 4 Julij. 1855. Woensdag en Zaturdag. y JL.1& OM33KBiiB2WTTK -PBI-3 Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25. I mending der Advertdaags te voren.'snamidd. vóór S ure. verschijnt: BE REND MA RING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien de nadere voorschriften betrekkelijk de dienst neming bij het leger en liet korps mariniers Brengen ter kennis van daarbij belanghebbenden 1. Dut geene jongelingen heneden den leeftijd van 14 jaren bij hal leger worden toegelaten. 2. Dat als tamboeren hoornblazer kunnen worden aangenomen zij die den ouderdom van 14 jaren hebhen bereikt en genoegzame ligchaamskracht bezitten om do vermoeijehisse» van den militairen stand door te staan. 3» Dat bij de korpsen met uitzondering van die der infanterie als gewoon vrijwilliger kunnen worden in dienst gesteld zij die minstens 15jaren oud zijn. 4. Dal lot toelating bij bet instructie—bataillon in den regel de ouderdom van IGjaien als minimum wordt gevorderd. 5. Dat er geene bepaalde lengte voor do toelating is vastgesteld, doch dat eene lengte van 1,5 el op 15jari gen leeftijd als betrekkelijke maatstaf ter beoordeeluig van jongeren en ouderen is aangenomen. 6. Dat de toelating bij de chefs der korpsen dient te worden aangevraagd, vermits anders ligt deze of gene zich bij een korps zou aanmelden, bij hetwelk geene ge legenheid tot plaatsing bestaat. 7. Dat aan jongelingen beneden de 18 jaren tot of l.ij indiensttreding geen reis- noch handgeld wordt toe- geki mi eindelijk 8. Dat behalve te Amsterdam en Rotterdam ook U' Vlissingen gelegenheid inslaat tot dienstneming bij bet korps mariniers. Hel bestuur geeft hiervan openbare kennis opdat ieder belanghebbende zelf zou kunnen beoordeelen of hij de vereischten voor de dienstneming bezit en zoo ja, «>m zich alsdan ter bekoming van de noodige stukken, ter gemeente-secretarie aantemelden. Zierikzee den 27 Junij 1855- B. C. CAÜ Voorzitter C. de JONGE Secrelans. BEKENDMAK1 N G. Burgemeester en Wethouders van 'Zierikzee Gezien art. 7 der Gemeente-Wet luidende: De gewone tijd ver verkiezing der leden van den raad is de derde dingsdag der maand Julij." a Alsdan wordt voorzien in de vervulling van de plaatsen der leden, die met den volgenden eersten dirtgs- iia» van September volgens den bij art. 27 bedoelden rooster moeien aftreden." En in aanmerking nemende dat bij de plaats gehad hebbende lotiug voor de aftreding der leden is geble ken dat in dit jaar zullen aftreden hoezeer op nieuw weder verkiesbaarde heeren Mr. W. C. de CRANE Jhr. J. L. de JONGE D. van der VLIET en Mr. G. J. FOKKER. Brengen Ier kennis ven de ingezetenen, dat, inge volge de wet op den 17 Julij eerstkomende aanvan gende des morgens ten 9 tot des namiddags 5 ure ten tyadhuize, in hel gewone locaal, de verkiezing zal plaats hebben van vier leden in den raad dezer gemeente en dut aan alle kiesbevoegden acht «lagen te voren daar toe een oproepingsbrief, met ingesloten stembiljet, zal Worden te huis bezorgd. Zierikzeef den 27 Junij 1855. B. O. CAÜ Voorzitter. C. de JONGE Secret.uris. AFKONDIGING. Do Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te weten dat door den Baad dier gemeente in zijne vergadering van den 26 Februarij jongstleden is genomen het volgende besluit te weten Er zullen van de leerlingen die op het binnen deze gemeente bestaande Gymnasium onderwijs genieten ten behoeve der gemeente worden geheven do navol gende schoolgelden te weten Van die der eerste afdeeling en van diegenen der tweede afdeelinü welke Latijn en Grieksch loeren, eene som van zes en zeventig gulden in het jaar. Van de leerlingen «Ier tweede afdeeling gedurende de twee eerste jaren «lat zij hel Gymnasium bezoeken, zes en vijftig gulder, per jaar, en de volgende jaren loi- kens acht en zestig gulden. Op vv cói- heffing de Koninklijke goedkeuring is ver leend bij besluit van «leo 18 April 1855, n.° 68. Eu is wijders vastgesteld de daartoe behoorende V F HORD E S iSQ op de invordering der School gelden bij het Gymnasium in deze gemeente. Art. 1. liet schoolgeld is per kwartaal bij vooruit betaling verschuldigd. Een gedeelte van een kwartaal zal voor een geheel berekend worden. Art. 2. Bij de intrede van elk kwartaal of in den loop van een kwartaal, op het Gymnasium toegelaten wordende, zal bij hun optreden aan den Rector van liet Gymnasium liet één vierde gedeelte van het jaar lijks verschuldigde schoolgeld door de leerlingen worden t«r hand gesteld, hetwelk door hem bij den Gemeente ontvanger, na elke ontvangst, zal overgestort worden. Art. 3. Bij niet betaling binnen acht «lagen na de deswege gedane aanvrage, kan hij zich daartoe schrifte lijk wenden tot de ouders of voogden der leerlingen. Blijven ook deze in gebreke binnen gelijken termijn te betalen zoo wordt door den Rector daarvan opgaaf gedaan aan den Ontvanger, en zijn de art. 257-262 der gemeente-wet van toepassing. Art. 4. Deze verordening verbindt met den dug barer afkondiging. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den eersten julij I8ÜÜ vijf en vijftig. B. C. CAÜ Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. B U1TENLAND. UOIXCCHIjAMia. Keulen, 27 Junij. Gisteren middag ten 12 ure kwam de keizer van Oostenrijk te Tarnopd aan. Zijne reis door Galicie wordt iu de dagbladen als een triumf- togt afgeschilderd. Alom waren zegebogen opgerigt en overal was de bevolking toegestroomd. Vooral rigtte de keizer zijne aandacht op do versterkingen. - In den laatste» tijd heersebt onder de Russische diplomatie eene buitengewone bedrijvigheid dagelijks ziet men prins Gortschakoff bij den graaf lluol en hij de vertegenwoordigers van «Ie Duilscbe middelstaten bezoeken maken de heer v. Tilojf is niet minder ijverig mei bezoeken Rusland moet bepaaldelijk pogingen aan wenden om eindelijk eene neutraliteitsverklaring van Duitschland te verkrijgen; dal de afwezigheid van den Britschen gezant lord Westmoreland naar Londen en die van den Fransehen naar Heitzig al deze pogingen in de hand werkt is ligt in te zien. I)e Wiener Z. bevat een legerbevel door den keizer den 24 Junij te Lemberg uitgevaardigd waarbij de re serves van het 3de en 4de leger ontslagen worden, ter wijl daarbij tevens wordt te kennen gegeven «lat bet tijdstip waarop eene vermindering van het leger mo gelijk is, mei vreugde zal begroet worden. S* 13 Jl Bf K K IJ K. Parus 29 Junij. De volgende briefden 16 dezer voor Sevastopol geschreven zal ofschoon door latere gewigtige gebeurtenissen gevolgd uogtans met belang stelling gele/en worden Voliums hel algemeen gevoelen is de aanval op den Malakoff-toren op des avonds van 18 dezer bepaald. Onze aanvallen uit het centrum en aan den linkervleu gel zullen eene krachtige afwending maken. Van 14 tol 16 dezer zijn wij onophoudelijk in de weer geweest. Men merkte groote beweging in het Russisch kamp noordwaarts van de reede, op, en talrijke troepen kwa men de stad binnen. Het liet zich aanzien dal «ie vij and ons onze achtdaagsche overwinning wilde pogen ie ontrukken maar on2e rust is niet verstoord. Alleen werd den loden tegen half 12 ure L het wederzijdscii PSIJS »KB A13» V'imT22ISTIJBIM Gewone 15 cents deregel. Geboorte-Huwelijks-en üoodberiglen van l-Gregels a f I behalve hel Zegelregu vuur krachtig geopend, verscheiden regernenten grepen naar de wapenen maar daarbij bleef liet. «De vijand vertoont zich niet, men merkt buitenge wone beweging in den Malakofftoren op. Met vuur der batterijen is gematigd de Russen willen zegt men, de stukken van groot kaliher door veldstukken vervan gen die gemakkelijker te behandelen en weg te voe ren en voldoende voor den afstand zijn op welken wij van hen afstaan. Zij staken hunne werken aan den noordkant der reede tegenover de zoogenaamde witte werken niet. Zij werpen eene reeks batterijen met verscheiden rijen kanonnen op welke de rotsen boven de gebouwen bestrijken die wij de biscuit huizen noemen. Die batterijen hinderen ons maar wij zullen er ons met eere afmaken. »Al «Ie bijzonderheden van bet gevecht van 7 «lezer zijn thans bekend. Met waren de Algerijnsche scherp schutters die zich door hunne geestdrift tot in den Malakoff-toren lieten medeslepen. Het 50ste linie— regement en hel 3de zouaven regement (de brigade Wimpfen) wilden zich de loef niet laten afsteken en allen vlogen als eene windhoos voorwaarts twee sol daten vari het 3de zouaven-regement snelden al de overigen vooruit en sprongen in de eerste der drie grachten de aanvallende beweging der Russen ver gunde hun niet bij tij «Is le vluglen zij veinsden ge kwetst te zijn en bleven in de hoop van door eerie wapenschorsing bevrijd te worden vier en twintig uren daar liggen. Werkelijk was men dan ook toen do rust lot bel vervoeren der doodo» en gekwetsten aanving, niet weinig verbaasd twee soldalen frisch ca gezond te midden der dunden cu stervenden te zieu uitspringen. Na deze bloedige tooneelen nti nog iets van een vrolijker tooneel de voorstelling welke hel 2do zouaven-rege ment den 11 dezer gaf. Zoo zijn onze schrik ver wek kende Soldaten zij trotseren den dood onder het aan heffen van liedjes en spelen vaudevilles in het gezigt «Ier dreigende batterij Ghringalei. Den 9 en 10 dezer hebben zij hunne duo de kameraden begraven" en den volgenden dag hebben zij ten voordeeie der gekwetsten komedie gespeel»!. lu weerwil van het gemis der hoofdacteurs was de vertooning zeer aardig. Dio hoofdacteurs waren sommigen als dooden anderen «Is «e.kweisten op de plaats gebleven. De luitenant Peliibeuu. «iie in zijne verloren oogenblikkeu den troep «iirigee»do.is door een kogel aan hel hoofd getroffen, ge lukkig schijnt «Ie wonde niet zeer zwaar le zijn. En op deze wijze wordt «deze vreemde schouwburg, die m de geschiedenis der kunst naam zal «naken in weerwil der Russische bommen en kogels in stand gehouden. Wij hebbe«» hier eene herhaling van eene der pla gen van Egypte lulluoze zwermen vliegen bewonen wat wij er ook tegen doen mogen onze tenten men kan zich geen denkbeeld van hel onophoudelijk gegons gedurende des» geheelen nacht maken en het is zoo venloonig dat do minst zenuwachtige» hel «aauvvelijks kunnen uithouden. Uier en daar is bet eeno ware psaag. Men meldt usil Marseille van den 30 Junij. Men maakt alhier toebereidselen voor «ie inscheping van 40,000 man. De Gange heeft hier berigten aangebragt uit Kon- slanlinopel van 21 dezer. AH-pacha werd «Jen 23 aldaar verwacht. Reschid'pucha zoude waarschijn lijk weder groot-visier worden. De Miranda had le Konstanlinopel aangebragt kapt. Lyons wien een been was afgeschoten. - Generaal Williams was van Erzeruui vertrokken om Hars le verdedigeu. Uit de Krui» ioopen de berigten lot den 19. In den aanval op «Jen toren van Alalakoff en bet Kedan op den 17, kom mandeerden generaal Brunei op de ivgterflank, generaal Muyran op bel centrum en de generaal d'Aulemurve op do linkerflank ondersteund door de Engelschon, Ge neraal d'Autemarre was met twee regernenten tot den toren doorgedrongen en had het vaandel geplant toen bij door eene wanorde op de linkervleugel der afdeeling van generaal Eyre genoodzaakt was terug le trekken. Den volgenden dag beproefden de Franschen een twee den aanval, zij bereikten de gracht van oen Malakoff- toren doch hunne ladders waren te kort. Alstoen vielen de Russen bij massa's uit, ondersteund

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1