ZMKZEESCH COURANT. m W.° 51» Woensdag 27 Junij. 1855, ^=£1 Woensdag en Zaturdag. BESTUREN AMINISTRATIEN BI LAND- IMH bij- ABOHHsnKKTs>pni;s Per drie maanden f 2,00. Franco per post. f2,25. Inzendingder Advertdaagste voren.'snamidd. vóór M ure. verschijnt: pbij« dsb >dtkbtïstiib Gewone 15 rfe regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodheriglen van 1 -kregels a f 1 behalve hel Zegelregt. Openbare Itaarisverg'aderïng', gehouden te'^ierlkzee, den 25 Jnnij 3855. Voorzitter Mr. B. C. Cau, Secretaris Jlir. Mr. C. de Jonge. Afwezig de heer P. C. Landsknegt. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Zijn ingekomen en worden medegedeeld a. Eene missive van Gedeputeerde Staten van 8 Junij jl.houdende goedkeuring van onderhandsche gras verpachtingwelke voor no tificatie wordt aangenomen. b. Idem van een besluit van af- en overschrijving, ad /"157 voor herstel van een bouwvallig huis mede voor notificatie aangenomen. en c. Mededeeling dat de koning de verordening van heffing van keurloonen heeft goedgekeurd en besloten de afkondiging en invoering voorloopig aan te houden tot de policie-verordening op het verkoopen van vleesch is goedgekeurd en een keurmeester is benoemd. Wordt beslotennaar aanleiding cener missive van den Ontvanger der directe belastingen, aan dezen te voldoen 155,78 voor de inning van opcenten op de personele- en grondbelasting 1854, zullende het te weinig geraamde bij af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven worden gevonden. Wordt verleend eene jaarlijksche gratificatie van 20 voor het schoonmaken der lokalenaan den onderwijzer der Tusschenschool. Komen ter tafel een request van E. Brandenburg en een van .T. van der Linden aannemers van werkenhoudende verzoek van re missie van inhoudingen wegens te late opleveringen welke, na eeuige toelichting van den Voorzitterin handen der commissie van fabricage worden gesteld. Wordt besloten eene som voor overwerk aan de kaaimuren,ad f1277,82, te vinden, gedeeltelijk uit de begrootiug van 1854, gedeeltelijk uit de begrooting van 1855. Idem de som voor meerder verrigt werk aan den grindweg, ad 87,46, op hooflstuk werken van 1855, te vinden. Idemonder goedkeuring van Gedeputeerde Staten tot de onder handsche aanbesteding van den grindweg aan P. de Valk, tegen f 40 's jaars. Wordt door Burgemeester en Wethouders medegedeelddat de ruiming van eenige graven, in den 5den rang, op de begraafplaats al hier, noodzakelijk is, met voorstelom te doen daarstcllen een over dekte beenderenputde kosten die deze vereischen zalter som van f 45 benevens het V4 van het gewone loon der grafdelvers voor het ruimente vinden uit de rekening van de begraafplaatsaldus besloten. Wordt verleend eene gratificatie van f 80, aan den havenmeester C. Nolet voor extra bemoeijingen bij het opruimen van het oude plankier te vinden uit onvoorziene uitgaven. Worden voor de aanstaande verkiezing op 17 Julij, als leden van het stembureau benoemd, Jhr. Boeije en Mr. van Dongen en als plaatsvervangersde heeren van der "Vliet en van der Grijp. Komt ter tafel de rekening van het reservefonds der Bank van Leeningwordt gesteld in handen derzelfde commissiedie de reke ning van die bank heeft nagezien. Idem, de weder ingekomen rekening van het Israëlitisch Armbe stuur. Conform het rapport der Commissie voor de strafverordeningen worden gewijzigd art. 17 en 23 der policie-verordening op den verkoop van vleeschingevolge bedenkingen van het hooger bestuurdoch aan eene andere bedenking niet toegegeven. Het gewijzigd besluit zal weder aan Gedeputeerde Staten worden ingezonden. Voor meerder werk aan de brug aan de Westpoort ad 387,451'2 en voor dito op diverse werken van 1 Mei 1854 tot 1 Mei 1855 ad f 529,15 wordt besloten die sommen op het hoofdstuk werken te mandateren. Wordt goedgekeurd de verbeterde rekening van het algemeen arm bestuur conform het advies der commissie ad hoe. Worden voortgezet de beraadslagingen over het brandreglementde artikelsgewijze behandeling afgeloopen zijnde, wordt de resumtie aangehouden tot eene volgende vergadering. En is hierna de zitting gesloten. BRAND WEZEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig be- hooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het reglement op den brand voor deze stad. Op het voorstel van het collegie van brand-en brandspuitmeesteren. Hebben goedgevonden: l.o Tot keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortambacht te benoemen de heeren JOH. GERADTS. JOH. PLAATING. C. L. KLOEK en D. van der MAASJa. ingezetenen dezer Stadaan weLke keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen omnaar aanleiding van art. 26 van voormeld brand-reglcment tegen het brocijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vereischte rondgangen tot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met, en zich te gedragen naar de orders van brandmeesteren. 2.o De in- en opgezetcnen van deze Stad en het Poortambacht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26waarbij be paald wordt: dat een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om een of meer ijzers ter lengte van ten minsten twee Ned. ellen of naar mate der localiteitin de hooiklampen te laten stekendie ten allen tijde voor brand- en keurmeester en toegankelijk zullen moe ten zijnterwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen ifer- zettenop verbeurte eener boete van drie gulden Voorts, dat het aan niemand zal vrij staan kruid of vuurwerken te verkoopen of vervaardigendan na vooraf bekomene toestemming van dit bestuur, en onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven hij art 34 en volgende van voornoemd brand-reglemcnt. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads-Courantterwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde keurmeesters mitsgaders aan het collegie van brand- en brandspuitmeesters respectievelijk tot aanstelling eu uit voering en aan den hoer commissaris van policie dezer Stadmet last om de naleving dezer bepalingen te handhaven, daartoe uitge- noodigd de keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee, den 20 Junij 1S55. B. C. CATJVoorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgkmeestkh vnn Zierikzee brengt ter kennis van de belanghebbenden: dat het suppletoir kohier voor de belasting op het personeel no 9 van deze gemeente, dienstjaar 185 4/ödoor den heer Commis saris des Konings in deze provincie op den 18 dezer maand is goedgekeurd en vastgesteld en op heden wordt gezonden aan den heer ontvanger dor directe be lastingen enz. in deze gemeente ter invordering ein delijk dat do belastingschuldigen verpligt zijn hunnen aanslag ingevolge de wet te voldoen. Zierikzee den 25 Junij 1855. B. C. CAU. BEKENDMAKING, Achtervolgens art. 3 van Zijner M a j est ei is besluit van den 6 Januarij 1831 n.° 68 (Staatsblad n.° 2.) heeft Zijne Excellentie do Minister van Financiën hij reso lutie van den 22 dezer maand bepaald de EUVifzeas het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collec teurs splitters' en debitanlon der Staats—Loterij de loten en gedeelten van dien voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 330ste Loterij zullen mogen uilgeven le weten Hij verkoop Geheele loten f 82,00 Halve - 41,00 Vijfde - 16,40 Tiende - 8,20 Twintigste» - 4,10 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdrukke lijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en de- bi t an ten gehouden zijn om zich naar die prijsbepalin gen te regelen en dezelve gedurig ter iuzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 25 Junij 1855. Yoor den heer Commissaris des Konings in Zeeland De Burgemeester van Zierikzee B. C. CAU. .11 lil B UITENLAND. DUITBOHLlSin. Keulen 22 Junij. Prins en prinses Frederick der Nederlanden welker afreis van Potsdam naar Peters- burg eerst op den 20 dezer bepaald was zullen bun verblijf te Potsdam nog eenige dagen verlengen. In- lusschen is des keizers adjudant Ozareffdie derwaarts gekomen was om de vorstelijke personen te helgroeten reeds weder naar Koningsbergen vooruit gereisd om aldaar alles voor hunnen verderen togt voor le bereiden. De handel in Wallacbije is voor eene hevige crisis beducht. Naar men weet bepaalt zich die in de vor stendommen voornamelijk tot de granen maar naar dien de graanhandelaars van allen uitvoer verstoken zijn, leveren de kapitalen welke zij aan hunne inkoopen be steed hebben niet alleen geen voordeel op, maar loopen zij bovendien gevaar bun graan zelf le verliezen want bel ligt in de havens van Braila eu Galatz zoo hoog op getast dat de magazijnen al den voorraad niet bevat ten kunnen zoodal reeds een groot gedeelte in de open lucht ligt le bederven. Van hooi vindt men Ibans in de vorstendommen insgelijks grooten overvloed maar om do treurige reden dat de bezetting door de Russen en Oostenrijkers zeer veel vee heeft doen verloren gaan. Men heeft te Wcetieu den 23 depêches uit de Kritn van Russiscben oorsprong ontvangen welke den 19 dezer des avonds afgezonden zijn. Zijweggen o'at het Fransche leger den vorigen avond na een moorddadig bombardement, dat vier en twintig uren aanhield beproefd had storm te loopen tegen het bas tion Knrniloffhetwelk de geallieerden gewoonlijk den Malskofftoren r.oemen. Die aanval is met een ontzettend verlies afgeslagen en mot achterlating van 600 krijgsgevangenen in handen der Russen. jr a h «i k ij k. Pabus 22 Junij. Het is gewis eene groole zeld zaamheid dat n.mnschen in het midden der maand Junij in Frankrijk dood vriezen zoo als liet volgend bcrigt in een dagblad vav de Aller bewijst dat thans het geval is geweestden 16Junij des morgens ten 10 ure werd de commissaris van policie te Monl-Dore gewaar schuwd dat twee personen uit de gemeente Saint-Sauve in het kanton Trouve die naar Brion gegaan waren om vee te koopen den nacht van 15 op 16 dezer op den nog met sneeuw bedekten top van den berg Sancy hadden dourgebragt dat een van hen Chosson on geveer 62 jaren oud en ongehuwd uldaar was over leden en dat Dupuy zijn oeefin gevaarlijken toe stand verkeerde. Hij begaf zich onverwijl I derwaarts en vond het lijk van Chosson die dood gevrozen was in een koestal nedergelegd terwijl Dupuy door aan gewende zorgen nog in bet leven gespaard werd." Volgens lierigteu uil Konslantinopel van don 14 dezer is lint handelsverdrag tussohen de porie en Grie kenland den 9 dezer onderteekend. De porto zou eene nieuwe leening van 100 millioonen fr. aangaan onder waartiorg van do Westersohe mogendheden. Uit de Krirn kwamen dagelijks gewonden in de Turksclie hoofd stad aan. Ahd-el—Kader die ten gevolge der aard bevingen te Brussa verlof had bekomen zich naar Kon slantinopel te begeven was aldaar aangekomen. In Azio was de staal der zaken steeds bagchelijk. Te Kars hield men hel voor zeker dal de Russen die stad zoudon licmugligen aangezien de middelen tot het bieden.van wederstand ontbraken. Men verzekerde dat Batoun on Tsehourouchsou door de Turken ontruimd waren. Rus sische I roepen waren lot Uedoul-Kalé voortgerukt en men beschouwde hot afbreken van den handel met Perzie als waHrsehijnlijk.- Het regeringshlad bevat lieden twee depêches van den generaal l'éhssier van den 17 en den 18 dezer. In de eerste wordt gemeld dat de generaal Bosquet de Tschernaïa bezette en dat de Franschen en En- gelschen den volgenden dag den 18 den grooten Redan den Malakoff-tornn en de daarbij behoorende batterijen moesten aantasten. In de tweede depêche be- rigt de generaal Pélissier dat die aanval welke in den morgen van den 18 dezer heeft plaats gehad mislukt is in weerwil van de groole geestdrift der troepen eu ofschoon zij don voet reeds iu den Malakoff-loren had den gezet", bad de generaal bevel moeten geven lot het terugtrekken ir. de paralel, hetwelk met orde geschiedde en zonder dal men door den vijand verontrust werd. De generaal voegt er bij dat hij het op dien dag gele den verlies niet inet juistheid kan opgeveu. Er is hier een gerucht in omloop volgens het welk te gelijk met de leening eene nieuwe iigling van 140,000 man zal worden uitgeschreven. Zierikzee 25 Junij. Gisteren namiddag werden de nieuw benoemde 1ste luitenant G. Verdooren en da nieuw benoemde 2de luitenant joukhr. J. L. de Jonge, als zoodanig voor het eerst aan hunne kompagnie voor gesteld. Des avonds werd Ban hen door liet korps muzijkanten der dienstdoende schutterij eene serenade gebragt. Men meldt uit Amsterdam van den 22 dezer Heden in den vroegen morgen is op bet IJ nabij bet Buikslolergat, aan boord van het beurtschip op Zierik zee ten gevolge van het overloopen van de fok over boord geslagen de schippersknecht van Dijk van Zie rikzee oud 25 jaar. De ongelukkige is dadelijk ver dronken. Alle pogingen om hem le redden waren vruchteloos. Dit berigt heeft alhier de algemeeue deel-

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1