ZIERIKZEESGHÊ COURANT. IV.0 48. Zaturdag 16 Junij. 1855,, Woensdag en Zaturdag. «TIM AM1MSTIUTII3 Aliï 7 abokÊsmewtb-pbijs Per drie maanden f 2,00. Franco per post f2,25. Inzending der Advert, daag s te voren.' snamidd. vóór ure. veeschijnt: PHIJI DKB ADVIHTENTIBK Gewone 15 cents deregel. Geboorte-Huwelijks-en t Doodherigten van 1 -kregels af 1 behalve hel Zegelregi0 ffjoting vaor de Schutterij* PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zierikzee maken bij deze aan de belanghebbenden bekend dat de alpliabctische naamlijsten van de ingcsclirevcnen voor de schutterij ter inzage van een iegelijk zullen liegen op het raadhuis dezer gemeentevan Maandag den elfden Junij tot Maan dag den achttienden Junij daaraanvolgende ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogtcn bekend zijn, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aan het bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezcu jarc klasse 1855, zal plaatshebben onder toezigt eener commissie uitliet 'bestuur ten raadhuize dezer gemeente op Maandag den 18 Junij 1855 des middags ten 12 ure precies wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten, of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemagtigde personen te laten doen zullende voor hen die persoonlijk afwezend mogtcn blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen door ecu der leden van de commissie worden getrokken. Dat dadelijk na den afloop der loting, op voorschrevene wijze eene nalotingzal plaats hebben ten behoeve van diegenen, welke tot (Ie loting verpligt zijnde buiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn be grepen gewordenalsmede ten behoeve dergenen, welke, ofschoon in andere gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laatstvoorgaande in schrijving in, de gemeente zijn komen inwonen en der vreemdelingen welke sedert die inschrijving ,in de termen zijn gevallen om als ingeze tenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk de belanghebbende personen, bij de loting de gelegen heid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstellingwaarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 11 Junij 1S55. B. C. O AU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. PATENTE N. Do Burgemeester van Zierikzee herinnert hij deze schippers en drankver hoopers aan hunne verpligting om de patenten voor de uitoefening van die bedrijven benoodigd ter Secretarie te komen afhalen mei waar schuwing dat zij zich bij langer verzuim daarvan aan bekeuring blootstellen. Zierikzeeden 11 Junij 1855. B. C. CAU. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken hekend dat de overlogt langs de brug aan de West-barrière alhier ter oorzake van noodzakelijke herstellingen te rekenen van den 18 dezer maand tol ■op nadere aankondiging zal gestremd zijn. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee den 11 Junij 1855. B.'C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gelei op 's Konings besluit van den 1 Augustus 1851 no. 72 houdende bepaling dat de Dankdag of godsdienstige viering der overwinning hij Waterloo op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de plegtige viering van Zondag den 17 dezer maand met uitnoo- diging om dien dog in eerbiedige stilte door te bren gen zullende op denzei ven alle herbergen en koiïij- huizen moeten gesloten blijven en geene openbare ver makelijkheden mogen plaats hebben ten einde dien dog in betamelijke afzondering aan godsdienstige over denkingen en dankbare herinneringen toe te wijden. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee den 13 Junij 1855. C. J. FOKKER, l. Voorzitter. C. de JONGE Secretaris BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, hren-% gen ter kennis van de ingezetenen dat op aanzoek van de hier gevestigde Districts-Commissio van beheer over het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland, op dingsdag den 19 dezer maand des middagsde gewone jaarlijkscbe Col lecte aan de huizen der ingezetenen zal plaats hebben met uitnoodiging aan een ieder om naar vermogen met onhekrompene hand in de Collecte hij te dragen en alzoo een fonds te helpen stijven waarvan de wel dadige strekking algemeen hekend is en waarvoordo dank zal worden ingeoogst van zoo vele verminkte ver dedigers van den vaderlandschen grond of hunne nage- hlevene betrekkingen die uit dal fonds ondersteuning genieten; zijnde van wege deze Commissie do vol gende personen te weten de Wed. F. Schropp jaarlijks f 43.30 M. Telle- 30,30 A. Iloogerheide - 30.30 J. HVoshol 30,30 D. Zandijk - 33,30 B. Bongerd 30,30 D. van der Aar - 30.30 Zamen f 228.10 Het Bestuur vertrouwt dat de kennisneming van hetgeen hier tot dal doel wordt besteed en alzoo de behoefte aan ruimere ondersteuning dan vroeger de voorgenomene Collecte krachtdadig moge aanbevelen. Zierikzee den 11 Junij 1855. C. 1. FOKKER l. Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gelet op hel besluit van Hil. Gedeputeerde Staten van Zeeland ,dd. 8 Junij jl., waarhij is goedgekeurd het kohier van den honfdelijken omslag binnen deze gemeente te heffen voor het jaar 1855. Brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen dat voornoemd kohier aan den Gemeente-Ontvanger ter hand is gesteld ten fine van invordering vermanende zij een ieder den aanslag op de gestelde termijnen te voldoen op poene van vervolging krachtens de wol. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee den 11/15 Junij 1855. C. J. FOKKER l. Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders van 'Zierikzee Gelet op arl. 2 der instructie voor de Commissie van Fabricage vastgesteld dd. 5 December 1853 Brengen ter kennis van de ingezetenen dat in hunne vergadering van 11 Junij 11. tot Voorzitter der Com missie van Fabricage is benoemd Jonkb.r J. L. de JONGE bij raadsbesluit van 9 Junij jl, benoemd tot Wethouder. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee, den 11/15 Junij 1855. C. J. FOKKER l. Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. DUITIOHLASD. Keulen 12 Junij. De keizer van Oostenrijk is heden avond naar Gallicie afgereisd. Ter beurs liep het gerucht dal do Malakofloren den 10 dezer is inge nomen. Maar ie dien opzigte weet men niets stelligs. Bij de laatstelijk voor Sebaslopol geleverde ge vechten zouden volgens te Parijs in omloop zijnde geruchten niet minder dan 4000 Franschen builen gevecht zijn gesteld waaronder een generaal en twee kolonels gesneuveld. De Engelschen verloren 400 man. Het verlies der Bussen moet niet minder groot zijn ge weest. De Russische regering schijnt het hooge gewigt te beseffen dat het bezetten der zee van Azoff voor de geallieerden heeft omdat daardoor het provianderen van Sebaslopol niet weinig belemmerd wordt. De Frank f. Postz. meldt, dat de Russen in allerijl een weg aanleggen gaande uit Zuid-Rusland over de land engte van Perekop om van daar tot Simpheropol Baktschi—Seraï en Sebastopol te loopen. r B A B s R IJ Ki Parijs, 12 Junij. Een alhier van den generaal Pélissier ontvangen telegrafisch berigl den 9 dezer te middernacht afgezonden, vermeldt dat de Russen zonder eeriig gevolg demonstration deden tegen de laatstelijk door de geallieerden veroverde werken vóór Sebasto pol. De Bussen hadden de batterij twee Mei gehee- len verlaten en trokken van den regteroever van de haai dor Carênage terug terwijl hunne schepen uil de haven in de haai eene wijkplaats zochten waar de hommen deze evenwel zouden kunnen bereiken. Alle bewegingen der Bussen werden haauwleUénd gadege slagen. Dezer dagen greep aan het nijverheidspaleis oon kluchtig tooneel plaats. Twee heeren vader en zoon. willen met eene dame binnentreden en betalen de 3 francs entrée voor drie personen maar terwijl zij ge makkelijk doorgaan ziet de dame die ongemeen zwaarlijvig is en bovendien door haar met ontzet tend breede falbalas opgelegd kleed nog meer wordt belemmerd zich in do onmogelijkheid om door den draaiboom te komen die aan den ingang geplaatst is en levens tot contróle van het aantal bezoekers dient. Wat men ook doen moge de draaiboom weigert haar door te laten do heeren door haar angstig geroep gewaarschuwd koeren terug, en ontwaren haren toe stand zonder dien te kunnen veranderen. Eindelijk neemt een municipale garde, van herculische krachten, de dame in zijne armen en tilt haar onder het uitbundig gejuich der menigte over den draaiboom heen. Onder de voortbrengselen uit Galifornie welke de stoomboot Ariel te Havre heeft aangehragl bevindt zich eene klomp goud ter waarde van 40.000 piasters (200 000 francs) zulks behoort toe aan twee Aineri- kaansche mijnwerkers welke deze aanzienlijke proeve der rijkdommen van Galifornie naar Frankrijk verge zeld hebben en op de wereldtentoonstelling zullen doen prijken. Bij onderzoek is gebleken dat de klomp goud welke dezer dagen door twee mijnwerkers to Havre was aangebragt slechts bestond uit een stuk lood met goud overtomen. gro o t-b rittannis n. Londen 13 Junij. De admiraliteit heeft depêches ontvangen welke inhouden dat de Russen Anapa ont ruimd cn de Circassiers hozit van die plaats genomen hebben. Men veronderstelt dat de Russen de Koubon overgetrokken zijn en zich in noord waarlsche rigting naar het binnenland begeven hebben. In het geologisch museum in Jermynstreet alhier wordteen gedeelte van den stam van een willigenboom vertoond die onlangs in Batierseafields geveld is en waarin toen een groote meteoor of luchtsteun gevon den werd die vele ja een geleden op dien boorn schijnt gevallen en in den stam gedrongen te zijn. Een echtgenoot wiens vrouw weggeloopen is heeft in verschillende Noord-Arnerikaansche dagbladen de volgende advertentie doen plaatsen «Mijne vrouw, Anna Maria is weggeloopen of gestolen. Ik beloof degene die mij haar terug brengt den hals le breken. Het staat iederen winkelier vrij baar crediel te vorlee- neri maar naardien ik mijne eigene schulden nooit betaald heb, is bet geenszins waarschijnlijk dat ik do hare betalen zal." BINNENLAND. Zierikzee 15 Junij. Het Staatsblad no. 43 be vat een koninklijk besluit van den 5 dezer houdende vernietiging van een besluit vangedep. stat. vanZeeland, van den 27 April li. waarbij 8an den loleling der na tionale militie D. Uitterhoeve uit de gemeente Nisse die bij de Iigting van bet loopende jaar door den mi-

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1