N.° Woensdag 13 Junij. 1855, Woensdag en Zaterdag. BËSTIM ADIIINISTRAÏTO MBSZEESGHE //7WI V COURANT. ABOmmKBEXSTB-PEI^B Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daagste voren.1 snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: chiji dib idvi1tbiti» Gewone 15 cents deregel. Geboorte—, Huwelijks-en Ooodherigten van 1 -6regels h f 1 behalve hel Zegelregi. «|>enl»are Raadsvergadering, gehouden léïierikzee, den O Junij 1855. Voorzitter Mr. B. C. Oau, Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Afwezig Mr. Fokker zijnde uit stad. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goedgekeurd. De Voorzitter te kennen gevende dat er geene bezwaren zijti inge- bragt tegen de toelating van het nieuw beuoemd Raadslid Jlir. R. S. Boeije, wensclit tot de installatie van dat lid over te gaan waarop deze door den Secretaris wordt binnengeleid. De vereischte eeden in handen van den Voorzitter afgelegd hebbende wenscht de Voorzitter hem geluk en beveelt hem de belangen der gemeente aan, hopende dat hij die even gaarne als zijn waardige voorganger, Mr. van Adrici-iem, zal behartigenwaarop Jhr. Boeije een gepaste repliek geeft. Wordt overgegaan tot de benoeming van een Wethouder en is als zoodanig gekozen Jhr. J. l. de Jonge met 10 stemrhen. Mr. van Dongen bekwam één stem, terwijl er één briefje in blanco zich be vond. De Voorzitter wenscht den benoemde geluk. De benoemde verklaart die betrekking te aanvaarden en rigt vervolgens eene toespraak tot den Raad. Komt in behandelinghet geschil met Nieuwerkerk over de ver pleging van Jon.a Broeksmit; wordt besloten eene procedure tegen die gemeente aan te leggen. Wordt medegedeelddat is goedgekeurd een besluit tot af- en overschrijving dienst 1854notificatie. Wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeven van der Vliet, Landsknegt en Ociitman, de verbeterde rekening van het Algemeen Armbestuur. Wordt rapport uitgebragt door de commissie ad hoe nopens de rekening van den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven die van het Roomsch Catholijk Armbestuur en der Bank van Leening welke worden goedgekeurd terwijl tot gelijke goedkeuring de reke ning van den straatweg naar Brouwershaven zal opgezonden worden. Wordt goedgekeurd de rekening van het Hervormd Armbestuur en der Begraafplaats die van het Israëlitisch Armbestuur, waaraan eenige bescheiden ontbrekende, zal tot dat einde aan dat armbestuur worden teruggezonden. Het goed slot der rekening van de Begraafplaats, ad 679,01, zal voor de helft aan de Gemeente en voor de helft aan de Kerk wordcu uitgekeerd en besloten aan den Ontvanger te berigten dat dit voor taan op de rekening vermeld moet worden. Wordt door Burgemeester en Wethouders autorisatie gevraagdtot de voldoening van f 66,80 bij af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven 1854voor verplegingskosten vau bedelaars in de koloniën over 1854waarin het Hervormd Diakonie Armbestuur draagtvoor A. Bom, 15,86. Wordt gelezen eene missive van de commissie tot ondersteuning van het fonds voor de gewapende dienst, verzoekende de assistentie vafi twee Raadsledenhij hef- doen der collecte. De Voorzitter noodigt daartoe Jhr. Boeije en de heer Landsknegt uitdie dit op zich nemen waarna de zitting voor een half uur wordt gesloten. Bij de heropeningwaarbij afwezig waren Dr. Goemans Dr. Keller en de heer Landsknegt komt ter tafel het Brand-Reglementwaar van de behandeling wordt voortgezet tot art. 54. Daarna is de ver gadering gesloten. SCHOUW ING OP DE WEG EN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, ma ken bekend dat er op Vrijdag den 15 dezer maand eene alpemeene schouwing iel plaats hebben over al de buurtwegen en voetpaden in deze gemeente en wor den al de wegpligligen of gelanden mitsdien aangezocht, om ieder voor het zijne, Ie zorgen dat op den be paalden dag de wegen voetpaden slooten beulen en duikers, in behoorlijken slaat van ondorhoud be vonden worden overeenkomstig de bepalingen van bet reglement op het beheer, onderhoud en de policie der buurtwegen en voetpaden in deze provincie goedge keurd bij koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838, no. 106. En opdat niemand biervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd, aangeplakt en in de Cou rant geplaatst. Zierikzee den C Junij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris, INSPECTIE OP DE STRATEN. Borgemerster en Wethooders van Zierikzee ver wittigen de ingezetenen: dat er op zalurdag den 16 dezer maand, een omgang langs de straten geschieden zal om zich te overtuigen o( al de bepalingen van het policie-reglcment alom worden nageleefd wordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om Ie zorgen dat de straten sloepen en goten elk voor en achter zijne woniug of erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd liju terwijl de beatnblen der policie bepaaldelijk zijn belast om op de voortdurende reinheid van stralen stoepen en goten te letten en zonder oogluiking we gens alle overtredingen of nalatigheid proces-verhaal op Ie maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd omgeroepen aangeplakt en in de Courant geplaatst. Zierikzee, den 6 Junij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. SLotint/ tmor de Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester eu Wethouders der gemeente Zierikzee maken bij deze aan Jc belanghebbenden bekend dat de alphabetisclié naamlijsten van de ingeschreven eu vóór de schutterij; ter inzage van een iegelijk zullen liggen op het raadhuis dezer gemeentevan Maandag den elfden Junij tot Maan dag den achttienden Junij daaraanvolgende ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden raogten bekend zijn die op dezelve nog zoude bchooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, zulks aan het bestuur kennelijk te maken. Dat de loting voor de schutterij tusschen de ingeschrevenen van dezen jare, klasse 1855, zal plaatshebben onder toezigt. eener commissie uitliet bestuur ten raadhuize dezer gemeente op Maandag den 18 Junij 1855 dós middags ten 12 ure precies wordende de belanghebbenden bij deze gelast, zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der schutterij te loten of zulks door behoorlijke bij do gedachte commissie bekende gemagtigde te laten doen, zullende voor lien, die persoonlijk afvvezend' mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen, dooreen der leden van de com missie worden getrokken. Dat dadelijk na den afioop der loting, op voorschreven wijzeeene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen, welke tot de loting verpligt zijndebuiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn. be grepen gewordenalsmede ten behoeve dergenen, welkeofschoon iu andere gemeenten reeds geloot hebbendesedert de laatstvoorgaande in schrijving in de gemeen!e zijn komen inwonen, en der vreemdelingen, welke sedert die inschrijving., in de termen zijn gevallen om als ingeze tenen te worden aangemerkt. En dat-eindelijk cVe belanghebbende personen, bij de loting de gelegen heid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstellingwaarop sommigen aanspraak zouden mogen maken ter kennisse van genoemde commissie te brengen met aanduiding van het ai'tikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zoude kunnen voor wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen binnen deze gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzeeden 11 Junij 1855. B. C. CAD Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. PATENTEN. De Burgemeester van Zierikzee herinnert hij' deze schippers en drankver hoopers aan hunne verpligtin» om de patenten voor de uitoefening van die bedrijven benoodigd ter Secretarie te komen afhalen met waar schuwing dat zij zich bij langer verzuim daarvan aan bekeuring blootstellen. Zierikzee, den 11 Junij 1855. B. C. CAU. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van daarbij belanghebbenden dal het kohier van het patentregt dezer gemeente over het 4de kwartaal dienstjaar 185'/, op den 4 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaarden op heden gesteld wordtin handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen enz. alhier ten fine van invordering en worden de belas tingschuldigen mitsdien aangemaand om hunne aan slagen getrouwelijk ingevolge de wet te voldoen. Zierikzee, den 11 Junij 1855. B. C. CAU. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee makeu bekend dat de overtogt langs de brug aan de West-barrière alhier ter oorzake van noodzakelijke herstellingen te rekenen van den 18 dezer maand lol op nadere aankondiging zal gestremd zijn. Gedaan ten liaadbuizo van Zierikzee den 11 Junij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. l\ BUITENLAND. DDITIOHLAHD. Keulen, 8 Junij. Afi-pachado Turksche go- volmagtigde bij de Weener conferentie, is gisteren bij keizer Frans Joseph in een bijzonder gehoor toegelaten en met het grootkruis der orde van Sint Stefanus vereerd. Morgen reist hij naar Konstauü- nopel af. Hot gerucht zegt te Weenen dat de Oostenrijkscho regering lol vermindering van het leger met 100.000 man besloten beeft en dat de stand der Oosler- scho zaken eerlang uitvoerig aan de Duitsche re geringen medegedeeld zal worden. y u a aa k h sj Ka Parijs 10 Junij. Nadat hier gisteren ter beurs eene telegrafische depêche van den generaal Pélissier uil de Krin» van 6 dezer en van den volgenden in houd aangeplakt was: «Heden hebben wij met onze geallieerden het vuur legen de buitenwerken der ves ting geopend zoo het God behaagt zullen zij morgen avond genomen zijn ;M werd eene tweede depêche den 7 dezer des avonds ten elf ure afgezonden, openbaar gemaakt, welke dus luidt »Ten half zevéh ure zijn onze signalen tol den aanval afgestoken en een uur daarna wapperden onze adelaars van hel groene Ma- melon (hetwelk voor den Malakoff-toren ligt en op hetwelk de Uussen in de maand April redoutes opge worpen hebben) alsmede van de twee redoutes van de Carènage. - De vijandelijke artillerie is met 400 krijgsgevangenen in onze handen gevallen. Wij hou- den de veroverde werken bezet. Van hunnen kant hebben onze geallieeiden met hunne gewone vastbe radenheid het werk der Canniers bcmagligd en zich daar gevestigd. - Al de, troepeu hebben zich bewon derenswaardig gekweten." Onlangs heeft de paus aan de koningin van Spanje als tegengeschenk voor dn prachtige tiara welke zij hem had vereen! bet stoffelijk overschot ge schonken van den Felix martelaar en waren deze reliquiën met groote pleglighoid te Aranjuez ontvangen. Thans wordt gemeld dat eene kleine moeijelijkheid ten dien aanzien is gerezen, daar eenige jaren geleden de kerk van Arcos insgelijks de over blijfselen van dienzelfden II, Felix als geschenk had onlvangen. Men leest in de Ahgbar van Algiers het volgende ken on/er kolonisten de heer Duvalheeft eene ont dekking gedaan die van de gewigtigste gevolgen kan z'jn. Hij heeft uit eene in die streken grooijendo plant de Arum italicum of iinmaculatum een meel go- irokken dat 4ö°/0 goedkooper te staan komt dan het meel uil granen en dat met deze in de verhouding van een derde of zelfs van de helft vermengd eene broodsoort oplevert die van goede kwaliteit is. Men kan bet ook voor de pasteibakkerij bezigen Het uit de Arum getrokken meel is aan alle scheikun dige proefnemingen onderworpen het levert eene zeer vloeibare siroop op van eene ligie amber kleur en van een zeer geprononceerder» suikersinaak deze siroop zoude zeer goed de suiker kunnen vervangen wan neer deze iu opgelosteu vorm gebezigd moet worden. BINNENLAND.- Zierikzee 12 Junij. Als een bijzonderheid wordt uit Ulrum provincie Groningen medegedeeld dat men aldaar II. woensdag den 6 dezer bij warm we der en zonneschijn en een zuidoostelijken wind vau het noordwesten en als uit de zee opkomende duizendo insecten bij geheele zwermer, zag overvliegen die al daar in de provincie bollen en dunderbollen genoemd worden. De schelpen-vissckers op de wadden noem den ze vliegende garnalen en in Drenthe alwaar zij ook naar hel zuidoosten trekkende zijn waargeno men noemt men ze wratten- of blarenbijiers. Deze dieren waren een halveo palm lang, zespooiig, met een dikken ronden glanzigen kop en voorzien van vier vlies vleugelen ter lengte van 4 duim het achterlijf bruin geringd met gele strepen en spits uitloopende eindi gende inet 2 zwarte sprieten van ruim 1 streep lang. Men wil dat deze insecten de voorboden vao een zeer warmen zomer zijn. De algerneene vergadering van het Nederland- scbe Onderwijzers-Gezelschap zal gehouden worden te Middelburg, deu 17 eu 18 Augustus e. k.on- r*-rsr 'l J

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1