N.° 44. Zaturdag 2 Junij. 1855 Woensdag en Zaturdag. IIKSTIM AMlSTttATlRN BUITENLAND. ZDBHZHSCH COURAHT. - ABOSKSSHCUTB-PHUS Per drie maanden f2,00. Franco per post [2,25. Inzendingder Advert daagste voren.1 snamidd. vóór 4 ure. vjb bsc hijmt! pain deb nrianiiiiiii Gewnne 15 cents deregel. Geboorte-, Huwelijks-en Ijoodberigten van I -fi regels af 1 behalve hel Zegetregt. Openbare Itaadsvergaderiiig:, gebonden te 1 e r i k z e e den S© Mei IS55. Voorzitter Mr. B. C. Cau Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Afwezig de lieeren Mr. Fokker Landsicnegt en van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat beslissing is ontvangen van lieeren Gedeputeerde Staten op de reclames van de lieeren Moll en Jhr. "W. M. H. de Jonge, tegen den Hoofdelijken Omslag, welke in eene beslotene zitting worden medegedeeldwaarna de open bare zitting wordt heropend en besloten het kohier dienovereenkomstig te wijzigen en vasttestellen op ƒ4370. Burgemeester en Wethouders stellen voor een procedure aan te leg gen tegen de gemeente Nieuwerkerk wegens restitutie van verpleging van Joh.a Broeksmit ad 1,80; wordt besloten tot eene behande ling in de volgende zitting eu de stukken daartoe betrekkelijk voor de leden ter visie te leggen. Wordt gelezen eene missive der Commissie van Bouwvallen hou dende verzoek dat de Raad (en niet de Commissie zelve) den werk- ,'kring dier Commissie -bepale begeleidende eene begrooting. van kosten nopens herstel van een huisje van Schoenmaker. Burgemeester en "Wethouders stellen voor eene instructie te ontwerpen en de genoemde kosten van herstel te vinden uit den post van onvoorziene uitgaven; aldus besloten. Wordt in handen gesteld eener Commissie bestaande uit de lieeren Mr. Egter, Mr. de Crane en van der Grijp, de rekening van het Hervormdhet Israëlitisch Armbestuur en der Begraafplaats. Wordt medegedeeld de gunstige afloop der aanbesteding van het gewone onderbond op woensdag jl.zijnde beneden de raming ge bleven. De totale som der aanbesteding bedraagt 10831.' Wordt door Burgemeester en Wethouders medegedeelddat zij met den Sasmeester zijn overeengekomen omtrent den prijs voor het uit graven der Zelkaschop het nieuwe terrein f 1,10 per last en die der Zelke op 0,85 per last te bepalen, zijnde twee putten slecht bevonden. Worden onderzocht door eene Commissiebestaande uit de lieeren Mr. Egter Dr. Keller en van der Grijp en goed bevonden de geloofsbrieven van het nieuw benoemde RaadslidJhr. R S. Boeije. Wordt gelezen eene missive van de Commissie van Fabricage, ver zoekende de som van ll'O toe te staan voor nog te verrigten 5 kub. el metselwerk aan liet Sas. Burgemeester en Wethouders stellen voor dit toe te staan. De Voorzitter der Commissie van Fabricage licht de aanvrage nader toe. Aldus besloten. Wordt .rapport uitgebragt door de Commissie van fabricage, bij monde van den heer J. H. Ochtman Johz. nopens de verlichting dezer gemeente met gaz waaruit blijktdat de tegenwoordige aan nemer der verlichting bereid is van zijn contract af te zien indien hij tot opzigtcr in die fabriek wordt benoemd. 2.° dat er is deelgenomen voor 270 particuliere liebtengelijk •staande met 1G3 lichten van 1000 uren. 3.° dat de commissie na vele onderzoekingen de voorkeur geeft aan ■eene fabriek van steenkool-gaz, daar liet oeconomiscli-gazwegens de prijs der grondstof te duur komten liet waler- en het turf-gaz nog niet genoegzaam op groote schaal bekend zijnom in het groot te kunnen beoordeeld worden. Dat de kosten van zoodanige fabriek zouden bedragen ƒ63,000, en dat zij eene winst zou kunnen opleveren volgens berekening 1200 plus 7% voor rente en aflossing; wordt voorgesteld een steenkolen-gaz- fabriek daar te stellen bij onderhandsclie aanbestedingmet overleg- giug van concept-contract van aanbesteding. De Voorzitter betuigt, namens den Raad de Commissie zijnen dank voor hare vele moeite, en legt de stukken ter visie voor de leden. Dr. Keller verlaat de vergadering. Namens de Commissie van fabricage, brengt Mr. van Dongen rapport uit op het request van J. Koole aannemer van liet onder houd der Havendijkenhoudende advies om den laatsten termijn ad ƒ125, te verminderen met ƒ30, wegens verregaande nalatigheid in den onderhoudaldus besloten. Wordt voortgezet de behandeling van het concept-reglement op het brandwezen, gedurende welke Mr. Fokker in de vergadering verschijnt. Bij art. 26 zijn de diseussiën gestaakt en is de zitting gesloten. BRANDSCHOUYVING. Burgemeester en Wethouders van Zier ik zee, ver- willigen de ingezetenen dal er op Maandag den 4 Junij aanstaande eene algerneene inspectie op de brand-hluschmiddeleri alhier zal gehouden worden en herinneren mitsdien aan de bepalingen van de artt. 44 45 en 46 van bet brand-reglement opdat alsdan al die middelen in goeden biuikbaren staat worden ten toongesteld en niemand alzoo door onwetendheid ver- valle in de boete tegen de nalatigen verordend. Zierikzee den 29 Mei 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. 2>OlT0OHl.AaaX>. Keulen 29 Mei. De telegraaf meldt uit Weenen vnn zonlag avond: Vorst Gortschakoff heeft heden eene conferentie gehad met graaf Buol. Het antwoord van Parijs en Londen op de jongste voorstellen van Ouslenrijk is nog niet aangekomen. Elk ander be- rigt was voorbarig. -Uit Petersburg schrijft men den 19 dezer, dat vorst Menzikoff de voormalige opperbevelhebber in de Krim laatstelijk uil Moskou in die hoofdstad aange komen door keizer Alexander in een bijzonder gehoor op de vleijendste wijze ontvangen en daarna als een ge trouw dienaar van den staat aan de keizerin voorgesteld is. Behelst dit berigt waarheid, dan worden alle vroe gere wegens het overlijden van dien vorst gelogenstraft In eene onlangs in de stad Hannover gehouden verkooping van oudheden en rariteiten werden onder anderen ook verkocht de portefeuille van keizer Napo leon I en eene yroote linnen zakdoek gemerkt met eene gekroonde N. Beide voorwerpen afkomstig uil den na den slag hij Waterloo door de Pruisson buit gemaakten wagen van den keizer, braglen aanzienlijke prijzen op. KHAEörCRïJK. Parijs 29 Mei. Het regeringsblad deelt heden een telegrafisch berigt van den vice-admiraal iïruat mede gedagleekend uit de zee van Azoff den 25 dezer; door dit berigt wordt het bemagtigen van Kertch en Jénikalé bevestigd behalve dat de Bussen voor bun vertrek uil die plaatsen de batterijen en magazijnen vernield hebben hadden zij ook 3 sloomboolen en 30 transportschepen in brand gestoken doch bovendien zijn nog 30 andere transportschepen door de flolille der geallieerden prijs gemaakt. »De Bussen zoo leest men in de depêche heb ben hunne magazijnen van Kertch verbrand 1 GO,000 zakken haver, 360,000 zakken graan 100,000 zakker, meel." »Kamiescb," zoo luidt het berigt verder is van nu af eene Fransche haven welke in gewint zal toenemen met de krijgs-opefaiieo in de Krun. Ons bezit is ver zekerd door verdedigingswerken, welke voor den vijand de mogelijkheid niet meer zullen laten beslaan om het ons te betwisten." Men wil weten dat do geallieerden voornemens zijn, wanneer Sebastopol eenmaal bemagtigd is eene sterke bezetting te laten te Kamiesch, Konstantinopul, Varna, Adrianopel en Gallipuli, en dus doende allen handel van Rusland te beleilen terwijl men verder zond?r nieuwe offers te brengen rustig zou afwachten lot Rusland in den vrede wilde toestemmen. De Fransche Monileur behelst eene depêche van generaal Pé'lissier dd. 24 Mei waarin hoofdzakelijk hel volgende voorkomt De vijand had tusschen het centrale bastion en de zee eene groote wapenplaats in- gerigl waar hij aanmerkelijke strijdkrachten dacht te vereenigen om alsdan belangrijke uitvallen te kunnen bewerkstelligen. ln den nacht van 23 Mei hebb- n wij op deze werken een aanval gedaan en de helft daar van bezet. In den nacht van den 24 hebben wij de verdere inname der aangevallen werken zeer gelukkig volbragt. De vijand, die den vorigen nacht aan zienlijke verliezen had geleden heelt hij den tweeden aanval minder hardnekkig stand gehouden. Onze ver liezen hoewel gevoelig zijn intusscben veel minder groot dan de zijne. In andere herigten wordt nog het volgende medege deeld Eene algerneene aanval op de vooruitspringende werken der Russen huiten de vesting is met een vol komen gunstig gevolg bekroond. De positiën zouden door de belegeraars zijn genomen die daarin zouden hebben stand gehouden ondanks een uitval van het ge- heele garnizoen van Sebastopol met bet doel oir» be doelde werken te hernemen. De Russen zouden in de vesting zijn teruggeworpen en de opperbevelhebber van het Fransche leger drukte de hoop uit dat de spoedige val van den Malakoff toren een gevolg zou zijn van deze overwinning. Volgens sommigen hadden de Franschen bij deze ge vechten 1000 man waaronder 35 olïiciereu volgens onderen 1200 man, waaronder 22 officieren, veiloren. Nog meldt men dal een groote slag ophanden was tusschen het operatie-leger der geallieerden en het Russische leger te velde. Donderdagavond bij de af zending dezer herigten scheen zoodanige slag onver mijdelijk. Eindelijk zou ook de expeditie naar Kertch wordea hervat de troepen daarvoor zouden weder zijn inge- gcscheept en de vloot reeds sedert drie dagen zijn ver trokken. Men wil dat de gunstige uitslag van de voorgeno men operaliën wel lig t gunstige gevolgen zou hebben voor den vrede, daar de geallieerden zich na eene glans rijke overwinning meer gematigd zoude betoonen te genover Rusland. Aan de noordzijde van Sebastopol heeft men een nieuw Russisch kamp waargenomen waarin naar hel scheeu 10 a 15,000 man voreenigd waren. g- k o o t-b aiTTAMISIE bst» Londen 28 Mei. De door lord Panmure ontvnn* gene en openbaar gemaakte depêche van lord Raglan gedagleekend 27 Mei luidt dus NV ij zijn moester van ile Zee van Azoff zonder daarbij dooden of gekwetsten gehad te hebben. Do troepen landden op Hr. Ms. verjaardag Ie Kertch en de vijanden vloden terwijl zij hunne sterkten ter wederzijde der straat in de lucht deden springen en hunne Sloomboolen vernielden eenige schepen van 50 stukken zijn in handen der geallieerden gevallen." Uil eene mededeeling gisteren door genoemden mi nister aan de voornaamste dagbladen toegezonden e blijkt dal hem nader berigt van lord Raglan geworden is hetwelk inhoudt dat de luitenant-generaal sir G Browne Jénikalé den 25 dezer bereikt heeft na den vorigen dag eene gieterij nabij Kertch vernield te hebben, waar kogels bommen en kogels voor minié geweren vervaardigd werden. S:r Browne had t»ij de nadering der Franschen op den regtervleugel de Engelschen op den linkervleugel en de Turken in reserve gesteld. !)e Times deelt de volgende depêche uit Varna van 28 dezer, mede: »Me» ziet te Konstantinopel dagelijks versterkingen le gemoet. Men spreekt vat» het bezetten van Galalz en van een aanval tegen Ismail en Reni." De Engelsche consul to Elseneur heeft berigt ontvangen dat door de Russische regering last gegeven is al de oorlogsschepen voor Kronstad met uitzonde ring van 8 linieschepen to doen zinken. Uit Hong-Kong meldt rnen dd. 15 April de opstandelingen in bet noorden zijn verslagen. De han del te Sanghay wordt meer levendig. De Engelsche en Fransche eskaders begeven zich uaar Kamschitka. BINNENLAND. Zierikzee, 1 Junij. Bij besluit van 18 Mei (Pro- vinciaalblad no. 55) zijn door gedeputeerde stalen van Zeeland opgeheven «le maatregelen ter voorkoming van do verspreiding der longziekte onder het rundvee in do gemeente Oosler- en Sir Jansland. Nieüweukerk 30 Mei. Men verneemt dal do heer C. van Roggen het beroep als herder en leeraar naar deze gemeente heeft aangenomen terwijl i. wel. eerw. bijna gelijktijdig met onze beroeping eene an dere ontving naar de gemeente Uitwijk in Noord- Braband. i)s. L. Bonman te Nieuwenhoorn heeft het beroep naar Schiedam aangenomen. To K'ukwene is tot lid van den gemeenteraad gekozon do heer P. Beije in plaats van den heer J. de Vlieger die bedankt heeft. Naar men uit Hulst meldt zou men opgemerkt hebben dat een groot gedeelle van den onlangs inge- dijkten Alsteinspolder door eene kwaaddoende hand met onkruid in deze streek heering genoemd bezaaid is. Aanvankelijk meende men dat hel mostaardzaad was. Naar men verneemt wordt Z. M. de koning aan staanden zaturdag van het groolherlogdoin Luxemburg in de residentie terug verwacht. De Arnsterdamsche Courant deelt een particulier schrijven uit 'sGravenhage mede, waarin het berigt van de komst van de keizerin-weduwe van Rusland in de residentie in den loop vau dezen zomer, voor on gegrond wordt veiklaard.

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1