HÖ> 43. Woensdag 30 Mei 1855, wmwm aimstka™ iNiMSTlJlHMM Woensdag en Zaterdag. ZMKZEESGH COURANT. ABOWXSEW**TS-PBi;S Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren,1 snamidd. vóór ure. vbelschijnt: PBIJ3 iïKH IBVlBTlHTlGa Gewone 15 cents deregel. Geboorte-Huwelijlts-en Doodherigten van 1 -6regels f 1 behalve hel 'tegelregi. Uitslag der herstemming voor een Lid in den Gemeente-Raad M.r H. A. VA* ADR1CHEM. Ingeleverde briefjes 197. In blanco 2 Van onwaarde 2 4. van den heer blijft 193 geldige stemm. Van welke zijn uitgebragt op Jhr. R. SCHUUR- BEQUE BOEIJÈ, 103 stemmen en den lieer A. VAN ECK90 Zoodat is verkozen Jhr. R. SCHUURBEQUE BOEI JE. BRANDSCHOUWING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee verwittigen de ingezetenen dat er op Maandag den 4 Jumj aanstaandeeene algemeene inspectie op de brand- biuschrniddelen alhier zal gehouden worden en her inneren mitsdien aan de bepalingen van de artt. 44. 45 en 46 van bet brand-reglement opdat alsdan al die middelen in goeden bruikbaren staat worden tentoonge steld en niemand alzoo door onwetendheid ver v al Ie in de boete tegen de nalaligen verordend. Zierikzee den 29 Mei 1855. B. G. CAU Voorzitter. c. de JONGE. Secretaris. B UITENL AND. ÖUITSCHI.AW3>. Keulen, 26 Mei. Reizigers, die uit Polen te Herlijn öangekomen zijn verzekeren dal de gestadige liglingen van recruten voor het Russische leger de Poolsclie natie langs hoe meer afkeerig van de Russische heerschappij maken en dat onlangs een konvooi recruten uit Wilna hetwelk onder begeleiding van een sterk detachement kozakken naar Warschau gevoerd werd, zijne bewakers ontwapend en zich vervolgens in alle riglingen door het land verspreid heeft. Rusland heeft zich de troebelen in China ten nutte gemaakt om zijne grenzen in zuidelijk Siberie op eene gemakkelijke wijze uit te breiden. Men is namelijk in de pogingen geslaagd om vier Mongoolsche khans die sedert langen tijd aan China onderworpen waren de aanhechting van hun land aan het Russisch keizerrijk te doen verzoeken. Volgens Duitsche dagbladen hebben de Russen in alle stralen van Sebastopol steenen barrikaden op- gerigt en van geschut voorzien; op alle marktenen ruime plaatsen zijn batterijen aangelegd terwijl ook de voor naamste gebouwen in blokhuizen zijn veranderd. Dezer dagen is te Bern een koopman met name F. Fuchs overleden die zijn geheel vermogen van 250,000 fr. per uilersten wil bestemd heeft tot de verbetering van het lot der schaarsch bezoldigde schoolonderwijzers. r B A K H B IJ H. Parijs 23 Mei. Bij de aanhoudende duurte van het slaglvee begint men zich alhier te bedienen van in Amerika ingezouten vleescb waarvan men den invoer door wijziging van de op dat stuk bestaande verordenin gen heeft trachten te bevorderen. Men beweert dat dit vleesch behoorlijk ververscht zeer bruikbaar en van goede hoedunigbeid is bevonden en dat hel voor den prijs van eene frank het kilo aan den gebruiker zou kunnen worden geleverd. LI. zondag is ie Parijs door een jeugdig Duitscber eene weddingschap van 500 fr. gewonnen bij had aai,, genomen geheel PaiijS builen den octrooi-muur stap voets zonder te draven in den tijd van vier uren om te loopen zonder onder weg eten of drinken te nutti gen alleen stond het hem vrij le rooken. De Duit- scher vervulde zijne mak in zeven minuten minder dan vier uren. Twee belanghebbenden waren hem te paard gezeten gevolgd om na te gaan of hij aan de gestelde voorwaarden voldeed. Het gerucht wint meer en meer veld dat de beide Westersche kabinetten de nieuwe Oostenrijksche voorstellen welke II. zondag te Parijs en Londen zijn ontvangen, bepaald hebben verworpen het kabinet der Tuilerien zou, zoo als men thans zegt het initiatief tot verwerping genomen hebben en door dal van Londen gevolgd zijn. Verder wil men weten dat de laatste voorstellen van Oostenrijk niets anders zijn dan het oude een weinig gewijzigde ontwerp, bestaande in het sluiten van een speciaal verdrag tusschen Rusland en Turkije tot het op gelijken voet vestigen hunner respective scheepsmagton in de Zwarte-zee met afsluiting der straten doch met het regt voor de Westersche rnogend- hedon om in genoemde zee een scheeps-station te heb ben welke sterkte bij de definitieve vredesonderhande lingen zou worden bepaald. Bevestigt het zich nu dat de mogendheden deze voorstellen hebben verworpen alsdan zal Oostenrijk hoogst waarschijnlijk niet werk dadig in den oorlog le werk gaan. De vraag blijft ech ter of de beide zeemogendheden Oostenrijk dan zullen noodzaken zich te verklaren of wel dat zij zoo als zij lot nu toe hebben gedaan zich vergenoegende met tie zedelijke ondersteuning van het Weener kabinet dit dezelfde houding zullen laten bewaren en zelve alle hunne krachten zullen aanwenden tegen Rusland, hetzij in het.zuiden in de Krim en in Bessarabie, hetzij in het noorden legen de sterke plaatsen in de Ballische zee. Beide gevoelens hebben hunne voorstanders doch het laatste wel de meesten zelfs houden doze het voor waarschijnlijk dat de operation zich uitsluitend bij de Krim -/uilen bepalen en dat men in de Ballische zee alleen eenige plaatsen zal bombarderen zonder aan die kant verder mol kracht te werk le gaan. Het h-gi-r der geallieerden voor Sebastopol bevindt zich thans in den besten staat om iets groots te onder nemen. Door de aankomst van de reserves uil het karnp van Maslak is liet leger dat onder de bevelen staat van den generaal Pélissier 1*20.000 man sterk terwijl lord Raglan 30,000 man onder zijne bevelen heeft wanneer men daar nu bijvoegt ile 15,000 man. van hel Piemonte- sche contingent de Egyptische divisie van 10.000 man en de 35,000 Turken onder aanvoering van Omer- pacha, erlangt men een totaal van "210,000 strijders. De Moniteur deelt bijzonderheden mede wegens de door de troepen in de Krim betrokken kampen en zegt hoe ter» gevolge dor genomene voorzorgen de gezondheidstoestand zoo gunstig is als men had durven hopen. Met aantal dergenen welke in April naar de veldhospitalen gezonden waren beliep slechts 5600 terwijl het in Maart tot 7585 geklommen was. Dat der herstelden was daarentegen van 1061 op 1399 ge stegen niettegenstaande in de maand April een groo- ter aantal gekwetsten dan in Maart in die hospitalen is opgenomen. G R O O T-B BITTANNIEN. Londen 26 Mei. Aan de Times gerigte brieven uil het karnp voor Sebastopol zeggen dat de cholera aldaar op nieuw verschenen was in weerwil van hel uitmuntend beheer dat bij de troepen heerschle. Zij was echter niet'algemeen en had geen zeer hevig ka rakier aangenomen. De kalk die men tol bedekking der lijken strooide was niet genoegzaam om den grond de besmetting te ontnemen. De Turken weigerden zelfs de lijken der hunnen met kalk te doen dekken en hieruit ontstond groote onaangenaamheid. Een gedeelte der haven van Balaklava hetwelk eene af- zigtelijke vermenging der overblijfselen van mcnschen en dieren opleverde heeft men door het doen sprin gen van eene uitstekende rots gedempt. Van het eene tot het andere einde dier haven worden zeer goede wegen aangelegd welke men hoopte dat den terugkeer der troepen naar Engeland gemakkelijk zul len maken. Volgens de briefschrijvers zag men toen nog geen beslissende slag te gemoet en wist niet wat uien met de in de Krim aangekomen Sardini- sche troepen uit zou rigteo. Üe Russen dwongen hunne krijgsgevangenen in de loopgraven en op de batterijen te arbeiden terwijl de Engelschen de hun nen voor een daggeld van één shilling aan het aanleggen van wegen laten medehelpen. Beloit in Wisconsin was onlangs hot tooneei van een verschrikkelijk treurspel. De vrouw van een ingezeten dier plaats ontwaakte midden in den nacht, zag een man met een dievenlantaren in de slaapkamer en wekte haren man. Toen deze uit het bed sprong lostte de indringer een pistool op hem maar gelukkig miste de kogel zijn hoofd en drong in het heddekussen door. Nu greep de aangevallene een geweer met dub belen loop van den want schoot het af en trof zijnen belager in het hoofd en in de horst zoodat deze dood ter aarde stortte. De man en vrouw lieten het lijk op de plaats liggen snelden naar hunnen naasten huurman verhaalden hem het gebeurde en noopten ben» met hen naar hunne woning terug te keeren. Maar wie beschrijft den schrik des nahuurs een zeer braaf en algemeen geacht man toen hij in den ver slagenen booswicht zijn eigen zoon herkende. BINNENLAND. Zierikzee 29 Mei. Door de Nederlandsche Han- del-Maatschappij zijn bevracht geworden 36 sche pen als Voor Amsterdam 18 Rotterdam 16 en Schieda m 2. NieüWerkerk 28 Mei. De kerkeraad dezer ge meente heeft tot baren herder en leeraar beroemen den heer C. van Rogge var» de Kethel', bij Schiedam kan didaat bij bet prov. kerkbestuur in Zeeland. De Prov. Zeeuicsche Middelburgsche Courant bevat een gedeelte van het programma voor de aigemeeno vergadering en tentoonstelling der maatschappij ter be vordering van landbouw en veeteelt in Zeeland te honden binnen Tliolen den 18 19 en 20 Junij 1855. Op maandag den 18 Junij des avonds ten 8 ure bijeenkomst van het hoofdbestuur in het gemeentehuis. Öp dingsdag den 19 Junij des middags ten 12 ure, de algemeene vergadering in de Hervormde kerk. In den morgen van dien dag zal in de nabijheid der stad, buiten de Oudvossemeersche poort, naar den ring gereden en daarmede ten 9 ure begonnen worden. Ten 3 ure in den namiddag zal op een daartoe aangewezen stuks gronds gelegen aan den dijk tus schen Tholen en Oudvossemeer een ploegwed wor den. gehouden terwijl ten 5 ure de beproeving van werktuigen en gereedschappen voorde tentoonstelling bestemd eenen aanvang za! nemen. Op woensdag den 20 Junij de tentoonstelling van vee, werktuigen en andere landhuishoudelijke voor werpen buiten de Oudelandscbe poort een en ander breeder in het programma omschreven. Des namiddags ten 5 ure gemeenschappelijke maal tijd der leden in het schoollokaal op de markt. Onder de opgegevene voorwerpen welke van wege de maatschappij zullen worden tentoongesteld komt o. a. eene gierkar voor vervaarJigd door van Splun- der te Ouwerkerk. Men meldt uit Middelburg van 25 dezer. Giste ren heeft voor eenen, voor do arrondissemenis-reglbank alhier benoemden regier-commissaris aan vang geno men het hoorer» van 18 getuigen door den eisoher voorgebragl betrekkelijk den eigendom van 10 percee- len gronds in den zeearm het Zwin als platen of eilan den opgenomen en niet begrepen onder de schorren bij keizerlijk decreet van den 8 Fructidor 13de jaar der Fransche republiek in verband met hel arrété van deu prefect der Schelde van den 7 Brumaire, 14de jaar aan den gedaagden auteur den luitenant-generaal graaf can Dammevoor 52 jaren in dien zeearm in con cessie afgestaan. Zulks in zake aangelegd door het bestuur der domeinen als eischer contra de gezamen lijke opvolgers in de regten van wijlen den luitenant- generaal graaf van Da mme, den heer tly polite Lammer s, grondeigenaar te Gent c. s. zoo in privé als kwaliteit als gedaagden, voor die reglbank aanhangig Uit het openbaar gemaakt rapport van de com missie der tweede kamer omtrent de begrooting der marine blijkt dat de meerderheid in de afdeeliogen het onmogelijk acht thans reeds over het steiscl, door

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1