Zaterdag 28 Mei. ,S:I '3V.° 42. 1855, Woensdag en Zaturdag. HESTIM AMRISTIUTIEN Mi Si\ invloed :en e« j MRKZEESCHE COURANT. jende .ide ial [ELK- an één HOK- IONL) IE.VI-, IAIS SEN WA- ,GE-, ■200 ,IGEN vour- des r J. G. EliE. wuar- loJiiid. -Regt- vijf en Ier Ie oliers ekenen ng van tot REN ,e wet. ABOIVHiniISVTS-PXlIJS Per drie maanden '2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daagstevoren.' snamidd. vóór 4 ure. vjebschijsit: PKUa »>B ADVEaXKKTIX Gewone 1 5 cents de regel. Geboorte- Huwelijks-en Dood herig ten van I -kregels a f I behalve hel Zegelregt. KENNISGEVING. Pe BduGEMEESTer van Zierilczee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Woensdag den 30 dezer maand, des middags ten twaalf ure, op het Raad huis alhier eene openhare vergadering van ïdz>saae<"jat<*-!Saasl zal gehouden worden. Zierilczee den 25 Mei 1855. II. C. CAU. vos BUITENLAND. Keulen 22 Mei; Men verwacht te Weenen spoe dig eene hervatting der vredes-conferen liën. Volgens lijdingen uil Konslantinopel van 17 dezer hadden de troepen der geallieerden welke in het kamp van Maslak waren samengetrokken ziel) naar de Krim ingescheept, nadat de sultan over hen eene wapen schouwing had gehouden. Dé operatien in de Krim werden zeer bcmoeijelijki door den veelvuldige» regen. liet Fransehe eskader is van Kiel vertrokken om ach hij de Engelscbe scheepsmagl onder bevel vau den admiiaul Dundas te gaan voegen. Vorst Gorlschakoff meldt uit Sevastopol ïn den nuciit van 13 op 14 Mei maakten wij twee nieuwe kleine gelukkige uitvallen uit Sebastopol. Op andere punten der Krim is niets gewigligs voorgevallen." F B A 20 K B IJ K. Parijs 22 Mei. Men wil weten dat vooral besloten is den generaal Pélissier bel bevel over de troepen in het Oosten op te dragen na den gelukkigen uilslag van hei gevecht op den 2 dezer waartoe op zijn aan drang besloten was. Terwijl men in gespannen verwachting is naar be- rigten omtrent de groole krijgsoperatiën welke thans naar men zégt zeer spoedig in de Krim zullen plaats giijpen nu de generaal Pélissier aan het hoofd van de krijgsmagt is geplaatst ziet men aan den anderen kant niet minder verlangend uit naar de besluiten welke door de Westcrsche mogendheden zullen worden ge nomen ten aanzien van de nieuwe vredesvoorstellen van Oostenrijk bet schijnt toch zeker dal die nieuwe voorstellen van Oostenrijk alleen zijn uitgegaan het welk thans op antwoord wacht van de kabinetten te Londen en Parijs ten einde zulks zoo het gunstig is bij wijze van ultimatum naar Petersburg over te zen den. Wat den ir.houd dier voorstellen betreftdaar van heeft men nog niets vernomen. Te oordeelen naar den toon van den Consliluti- onnelhet voornaamste van de ministeriele dagbladen in Frankrijk dan is in de hoogo kringen te Parijs de hoop op het welslagen van vredesonderhandelingen ge heel verdwenen. Dat blad beweert in zijn nummer Van eergisteren dat Rusland thans eenmaal al zijne strijdkrachten vereenigd hebbende in slaat meent te zijn oin niet alleen den aanval der geallieerde mogend heden af te staan maar om ook Konslantinopel te vermeesteren en dat hel geen mindere oorlogsbuit dan het Turksche iijU beoogt als vergoeding voor zijne verbazend gioole opofferingen en krijgstoerustingen. »In Engeland en in Frankrijk - zoo besluit de Con- sLiiuiionntl - wordt, juist in het belang des vredes, algemeen verlangd dat de strijd legen den vijand van de beschaving en vuu Europa met de uiterste kracht doorgezel worde." 13e thans lol opperbevelhebber van het leger in de Krim benoemde generaal Pélissier is den 13 April 1850 tot divisie-generaal bevorderd. Hij is echter ouder in rang dan de generaals Bosquet Niel en Canroberl Mam jonger in rang dan de generaal Regnaull de Saint dean d'Angeliopperbevelhebber van de keizeilijko garde. De generaal Pélissier is grootkruis van bet le gioen van eerbij was vroeger kommandant van Orau fe ts gouverneur vau Algvrio ad interim geweest, Zoo als men weet was hij een der geliefdste onderbevelheb bers van den maarschalk Regeaud. Fr is dezer dagen een belangrijke diefstal gepleegd ten nadeele van 3 bankiershuizen te Parijs. Uit Londen waren hier 3 kisten met gouden baren gezonden de kisten zijn aangekomen maar bij do opening vond men daarin meer lood dan goud. Het verlies wordt op 300,000 fr. geschat. Een Engelschman had eene beurs met 60 francs verloren toen hij het kamp van Vimereux bezocht de beurs werd gevonden door een onder-officier die zich haastte het gevondene terug te geven toen de eigenaar daarnaar den volgenden dag onderzoek kwam doen. De Engelschrnan wenschte toen met den onder-officier te deelen hetwelk deze aannam doch in dezer voege: hij behield de beurs als eene gedachtenis en dwong den Engelschrnan zijn geld terug te nemen. g b. o o t-b bittanmie IS. Londen 22 Mei. Een dagblad heeft de volgen de tamelijk ingewikkelde aardigheid «Tegen lord Pal- mersion heeft zich eene zoölogische alliancie gevormd namelijk van den ram uil Derby den stier uit Niniveh en den olifant uil Indie." Daarmede worden onge twijfeld bedoeld lord Derby een der grootste bevor deraars van de schapenfokkerij den heer Layard die zich door zijne te Niniveh eedane ontdekkingen beroemd heeft gemaakten lord Ellenborough den voormaligen gouverneur generaal van Engelsch-lndie. De Times deelt de volgende depêche mede «Weenen maandag den 21 Mei. Gisteren is de vol ledige ontwikkeling der zienswijze van Oostenrijk ten opzigle van het derde waarborgpunt naar Londen en Parijs afgezonden. Indien de regering deze depêches het parlement wilde mededeelen zou de natie zien wat er van Oostenrijk te verwachten is." in sommige Engelsche dagbladen vindt men de volgende depêche uit Berlijn van 20 dezer «Keval is zorgvuldig verkend en zal eerlang gebombardeerd wor den. Reeds heeft de Magieienne eenige bommen in de buitenwerken geworpen. De admiraal Dundas beeft Sweaborg verkend." Ongeveer honderd lijken van met hel schip John verongelukte personen zijn bij St. Knverne opgevischt en aldaar begraven, terwijl die passagiers, welke ge/ed werden nagenoeg allen naar hunne haardsteden wedergekeerd zijn. Ten opzigle der ramp welke ge noemd schip is overkomen verneemt men do volgende buitengemeen treurige bijzonderheid dat een braaf huisvader uit Soulhmolton Pincombe genaamd met zijn geheel gezin uit vrouw en zes kinderen bestaande in die schipbreuk is omgekomen. De heer Pincombe meende zich eerst op een ander schip in te schepen, maar dit vertrok zonder hem en de zijnen omdat men het over eene vermindering der vracht niet had kunnen eens worden en dus was hij wel genood zaakt het schip John af te wachten. In het jaar 1852 waren in den slaat van Maine de gevangenissen en bedelaars-gestichten zoo vol dat er sprake was van het vergrooten dier gebouwen. In dat jaar is door de wetgevende rnagl van dien staat eene wet gemaakt die onder bedreiging met strenge straffen verbood alcohol-houdende dranken in kleine hoeveelheden to verkoopen. Ten gevolgo van dezen heilzamen maatregel zijn het aantal gepleegde misda den en wanbedrijven alsmede de armoede in den staat Maine allengs verminderd en thans naauwelijks drie jaren na hel sluiten der slijterijen zijn de gevan genissen en bedelaars-gestichten van dien staal bijna ledig en beeft de regering besloten hel getal derzelve te verminderen. Reeds is dezer dagen te Portland de openbare veiling van twee zoodanige gestichten aan gekondigd. Het voorbeeld van Maine is achtereen volgens door andere stalen der unie gevolgd en er zijn nu dertien stalen waarin het slijten van sterke dranken verboden is. (Men zie voorts eenige nadere bijzonderheden omtrent de gunstige werking dezer wettelijke bepalingen een belangrijk artikel getiteld »Het teatolalisme in Enge land en Amerika voorkomende in de laatst versche nen aflevering vau het Album vau builenlandsche let tervruchten). BINNENLAND. ZIERIKZF.E 25 Mei. Bij besluit van den 18 dezer heeft Z. M. goedgevonden bij do dienstdoende schut terij alhier te benoemen tot 1sten luitenant, G. Verdooren thans sergeant en tot 2den luitenant jlir. J. L. de Jonge thans korporaal. Bij Z. M. besluit van den 17 dezer is benoemd tot kantonregler te Tholen, de heer m.r J. van der Feen thans griffier hij het kantongeregt alhier. Diakenen-armverzorgers der Hervormde ge meente te Cortgene werden dezer dagen aangenaam verrast door een vrij van successieregten aan den ge- combineerden armen uitgekeerd legaat van f 500 uit de nalatenschap van den heer A. Vader. Omtrent het verblijf van Z. M. den koning in Luxemburg wordt van daar gemeld dat Z M. woens dag II. de voornaamste industriële inrigtingen in den omtrek der stad heeft bezocht. Bij Zr. Ms. plegtige intrede in Luxemburg sprak de burgemeester Hi), aldus aan Si re I» ij Uwe intrede in deze stad begroeien wij Uwe Majesteit ais den Vader van ons Luxemburgsch Vaderland. Gij zult, Sire! in ons midden dezelfde gevoehms van gehech - held vinden voor u als welke onze harten vervulden voor Uwen Dooriuchtigen Vader. Wij zullen gelukkig en Irotscli zijn Sire die hooge en maglige bescher ming te verdienen welke onder Uwen schepter de waardigheid en voorspoed bevestigt der volken, welke de Voorzienigheid U heeft toevertrouwd. Leve de koning Groothertog 1 Den 20 dezer is te Groningen hij gedeputeerde staten officiële mededeeli.ng ontvangen dal Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden voor de op Z. K. H. uitgebragte benoeming als lid der eerste kamer voor de prov. Groningen heeft bedankt. In de zitting van de tweede kamer der slaten- generaal zijn onder anderen do beraadslagingen voortgezet over de wet op de posterijen en wel bepaal delijk over het amendement om de rayon voor hel nne- venpori van 5 cents uit te breiden tol 65 mijlen. Ver scheidene sprekers hebben daarover het woord gevoerd. Hel amendement in stemming gebragt is met 43 legen 12 stemmen verworpen. Art. 1 is daarop goed gekeurd. - De commissie van rapporteurs voor de wel op de afschaffing van de belasting van het gemaal, heeft verklaard gereed te zijn met het eindverslag over deze voordragl. - Rij do voortzetting van de beraad slaging over de poslwet is het 3 art. betreffende het vasthechten van een postzegel aan een brief, welk post zegel reeds eenmaal heeft gediend eenigzins gewijzigd, aangenomen. Na eenige beraadslagingen wordt bepaald dat de wet voor 1861 aan eene herziening zal worden onderworpen wordt goedgekeurd en geheel de wet is daarop met 53 tegen 2 stemmen aangenomen. Meu meldt uit Amsterdam van 20 dezer Een gereglelijke vervolging wegens vervalschuig in ge schriften van een geheel eigen aard maakt hier veel gerucht. Een apothekersbediende moot name lijk de recepten eeuer ziekenbus vervalscht hebben door do voorgeschreven gewigtshoeveeiüeid der medi cijnen nadat deze volgens voorschrift waren afgele verd te verhoogen en zoodoende aan die inrigling welke hare medicijnen volgens tarief betaalt aan merkelijk nadeel berokkend hebben. De beschul digde geeft als doel van deze zijne misdaad op dat hij op deze wijze aan zijn pairoon bij wien hij verklaartgestolen te hebben, wal hij bij dezen ont vreemd had wilde restitueren. Verscheidene ge neeskundigen zijn reeds als getuigen in deze zaak gehoord. De beschuldigde is m verzekerde bewaring. Dezer dagen werd bij het provinciaal geregtshof van Noord-Holland (voorzitter mr. J. M. van Muanen) behandeld de zaak van G. Nylanl beschuldigd van kindermoord voor de eerste maal door de onge huwde moeder gepleegd. Het misdrijf is ontdekt door de omstandigheid dat do beschuldigde die het kind gedood en daarna in eene hoedendoos weggebragt en geborgen bad in die doos eeueu brief aan haar adres niet had weggenomen. Er zijn in deze zaak 7 getuigen gehoord. De advokaat-generaal mr. J.4. Jolles requireerdo schuldigverklaringde veruediger

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1