N.° 40. r es. Woensdag en Zaturdasr. ANS. omen - in het lie lie- I civile Brou- wone weder amide orlen J- en van ge. Da 3pene een //Y-'iy ABOSUBEZSlSV'rB"PH£jS Per drie maanden [2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags le voren.1 snamidd. vóór 4L ure. VEEISCSEIJIWX: O PBÏJ8 DKB A.»VTSKS.XKM'rilEEa Gewone 15 cents de regel. Geboorte- Flume! ij li s-en Doodberigten van 1 -Oregels a f 1 behalve hel Zegelregt. Mnschrijvinij v&cz* de Schutterij* PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en spe ciaal gelet hebbende op die artikelen derzelve wetdie in betrekking staan tot de jaarlijkscbe inschrijving, zoo tot de bereids 'daargestelde registers van vroegere jaren als tot de inschrijving die gedurende de laatste helft der loopende maand moet geschieden brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden Bat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de gebo renen in de jaren 1821 tot 1880 ingesloten zullen worden geopepd tot de inschrijving van alle mannelijke ingezetenenwelke tot het laatstgcmelde jaar belmorenalsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijndesedert de laatstvorige inschrijving zich alhier meter woon hebben nedergezet, waaronder ook begrepen zijn de mi- Jitairen welke na dien tijd g-epasporteerd en de vreemdelingen welke sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zooverre deze laatsten hun voornemen om zich in dit llijk neder te zetten hebben aan den dag gelegdhetzij door eene uitdruH-elijke verklaringhetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofdmiddelen van hun be staan vaar- lierkaarts zonder dat de tijdelijke uitoefening van p.enig bedrijf of handwerk w eenige ondergeschikte betrekkingals zoodanig voornemen wordt, aangemerkt,. Allen zullen worden ingeschreven in dat registerwaartoe zij volgens hunnen ouderdom belmoren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uit gezonderd maar dat -allen zonder onderscheiddaarin begrepen zijn, al ware het ook dat zij zouden mogen vermeen envolgens.de wet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te belmorenen dientengevolge ook zij niet, die hun ontslag uit de Scliutterlijke dienst reedslmbben bekomen zullen derhalve al de hovengemelden als daartoe bij deze worden opgeroepen moeten verschijnen ten Raadhuize dezer Gemeente op 15 Mei e. k. en volgende dagen ten einde zich te laten inschrij ven ieder in dat register waartoe hij volgons zijnen ouderdom be hoort. Deze registers zullen op den 1 Junij 1855-finaal worden gesloten. Bat. dc studenten geëmployeerden in buizen van negotie, klerken van notarissen advokaten enz.bedienden en werkboden moeten wor den ingeschreven in de gemeente alwaar zij hunne studiën houden werkzaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de ambtenaren en gc- emploijeerden aan liet Provinciaal Gouvernement en alle anderen al wonen zij ook elders, in dc plaats alwaar zij hunne ambtsbetrekking moeten uitoefenen die buiten 's lands studeren of werkzaam zijn in de gemeenten hunner vorige woonplaats de builenlandscbc zeevarende 'in de plaatsen waar zij bun wettig domicilie hebbenen de aan boord wonende schippers in de gemeenten waar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehadof wel personeel of mobilair of wegens hun vaartuig belasting betalende, daar, waar zij voor deze belasting zijn aangeslagen. 3)e vorenstaande opgerocpenen zullen verpligtzijn bij hunne inschrij ving opgave te doen van hunne namenvoor- en bijnamen van de plaats cn den tijd hunner geboorte, hunne woonplaats met aandui ding van wijk en nummer, het-beroep hunner ouders en dat van lieu zelf, of zij zijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaars, van bet getal hunner kinderen van beider sekse, (welke laatste opgaven zullen moe ten worden geconstateerd met een schriftelijk bewijs afgegeven door den Burgemeester of Ambtenaar van den Burgerlijken Stand)sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn eh van waar zij alhier zijn komen inwonenen eindelijk van dc rédenen die zij Zouden vermee- nen dat hen van de Schuüerlijke dienst zoude vrijstellen of daartoe onbevoegd makennaar aanleiding van artt. 3 en 4 der Wetmet op gave van liet artikel en het onderdeel van hetzelve waarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, builen deze gemeente geboren, aan gemaand om zich tijdig van eene gehoorte-akte te voorzien cn zich alzbo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschiedenen om voor te komen dat niemand door eene verkeerde opgaaf van zijnen ouderdom, vervallc in de straf hij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs vcr- pligting in deze te kwijlen vermits uit krachte van art. 9 der wet cn art. 6 van Zijner Majesteit» besluit van den 21 Maart 1828 al degenen die zich voor het sluiten der registers op 1 Junij e. k. niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschre ven en dat dezelven dien ten gevolge zullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij inge- lijfd indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien be stonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, daar waar zulks te doen gebruikelijk is. Zierikzee, den 25 April 1855. B. C. CAU, Voorzitter C. de JONGESecretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen bij deze ter konnis van de ingezetenen dat in hunne vergadering van 2 Mei jl. de persoon van P. WAARDENBURG benoemd is tot KORENMETER, en zulks in de plaats van M. Berrkvoets overleden. Vermanende zij een ieder wien het rnogl aangaan dezen in voorschreven qualiteit te erkennen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 9/15 Mei 1855. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. I T S C H I. 4 K D, Keulen 15 Mei. ïn een brief uit Weenen van don 8 dezer aan een voornaam Duilsch blad geschreven leest men liet volgende He afreis van den baron von Hess is nog onzeker, liet keizerlijk besluit wegens do nieuwe ligtins is den minister van binnenlandsche zaken medegedeeld die de vereischte ma il regelen tol de uitvoering daarvan neemt. Algemeen gelooft men dal dit korps tusschen de 80 en 100 000 man sterk zal zijn." Ren Weener blad dat voor holf-offieieel door gaat heeft den 12 dezer een betoog medegedeeld waarin wordt verzekerd dat de onderhandelingen te Weenen gestaakt te Frankfort moeten worden voort gezet dal het hoog lijd wordt voor Duitschland om zich bij Oostenrijk aan Insluiten dal het dreigend ge vaar voor Konsliintinopel geweken is, maar voor Duitschland en Dolen kan ontstaan dat Duitschland nog hij mag te is om der wei eb! den vrede te hergeven, Irt Russisch Polen beersoht groote beweging. De kwartiermeester-generaal Fioluff is te Kieice Ier hal verwege Warschau en Krakao, als overbrenger van he velen tot oprukken aangekomen terwijl al de hoofd officieren van bel Russische 2de legerkorps naar War schau ontboden zijn om marschbeVelen te ontvangen. Ook zijn versohe-regernenten Polen binnengerukt maar de juiste bestemming van al deze troepen is ten gevolge «der slipte geheimhouding welke daarbij in acht genomen wordt niet bekend. Uil Petersburg schrijft men van 15 dezer Een keizerlijk manifest van den 5 dozor bepaalt eene alge- meene ligiing van 12 man op de 1000 in 17 gouver nementen van het wesum des rijks overwegende dat bet volstrekt noodig is het leger on de vloot op hun hoogste effectief te hiengen Deze ligting zal in Junij aanvangen en i-, Julij geëindigd moeten wezen. Men reken! dat hel laatste bombardement van Se- bostopoi ongerekend de schade aan het geschut toege- bragt aan de iiondgenoolen G millioen francs heeft ge kost alleen aan buskruid, kogels bommen en grenaier». Ten gevolge der door de aardbeving te Broussa veroorzaakte verwoestingen was het te voorzien dat deze stad niet meer do hoofdplaats der provincie zou kunnen zijn. Men denkt dan ook dal hel Turksohe gouvernement voornemens is voor'laan drhemlek eene haven aan de zee van Marmora lot hoofdplaats te ver- beffen. y B S U a IJ K, Parijs, 15 Mei. Onder een onlzettendon toevloed van menschen heeft heden alhier de plegtige opening der wereldtentoonstelling plaatsgehad. Toen I1H. MM. zich in groote staatsie naar hel nijverheidspaleis begeven hadden werden zij daar omstreeks 1 ure des namid dags op de bij hel programma omschreven wijze ont vangen en binnengeleid. Tot den troon genaderd hoorde Z. M. hel verslag van de werkzaamheden der commissie aan dat hem door prins Napoleon werd me degedeeld. Z. M. antwoordde daarop kurtelijk dankte den prins en de commissie voor de wijze waarop zij hunne moegelijke taak vervuld hadden en eindigde met deze woorden «Alle natiën in dit paleis zamen- roppende heb ik bovenal een tempel voor de eeudragl willen stichten." Ten 2 ure was de plegtigheid geëindigd. Alles is in de volmaaktste orde afgeloopen. M et eenige zekerheid wil men thans weten dat de koningin van Engeland in de maand Augustus a. sl. deze hoofdstad bezoeken en twaalf dogen in Frankrijk vertoeven zal. Men berekent dat in de jongst verloopen vijf da gen 40.0(30 vreemdelingen te Parijs zijn aangekomen. Pianori heeft tol hel laatste toe volgehouden dat hij geene uiedepligtigen had. Bij het beklimmen van bel schavot uitte hij bij herhaling den kreet «Leve de liepubliek! liet dagblad Constilutionel vangt een verloog over den tegenwoordigen oorlog mei de volgende zinsnede aan »De oorlog welken wij legen Rusland voeren is tot hiertoe geene groote oorlog. Do groote oor log zal eerst op den dag aanvangen op welken wij nadat de onderhandelingen gefieel zijn opgegeven in gemeenschap met Oostenrijk handelen zullen. Onze aanval tegen Rusland zal zich dan niet lot de uit einden zijner bezittingen bepalen het is liet middel punt van dat rijk dal is te zeggen deszelfs kwets baarst punt hetwelk wij zullen aanvallen. Met iooneel des krijgs zal naar Polen worden overgebragt. Niet eene enkele stad maar liet lol des gebeelen Bussischen rijks zal de inzet zijn waarom gespeeld zal worden." G B O O T-B is. X T T A S3 BS I E KT. Londen 15 Mei. Eene fabriek van kogels en bom men in Southwork alhier is gisteren ten gevolge van het springen van een grooten ketel met verschrikkelijk geweld in de lucht gevlogen hij welk ontzettend oc»- geluk een 50t»l menschen zwaar gek wol sl is, hij vijf van welke geene hoop op behoud overblijft. Een koopm«a in het Westend alhier zendt eerst- daags ju woelen en parelen ter gezamenlijke waarde van 120,000 p. sl. naar de wereldtentoonstelling te Parijs. Daaronder is eene tiara die 500(3 p. st. gekost heeft. BINNENLAN D. Zierikzee, 18 Mei. Heden namiddag liep alhier van de werf van den heei C Smit met bet beste ge- vuig to water hel barkschip Haamstede groot 390 gemeten lasten liet welk gevoerd zal worden door kapitein de Boer boekhouders do heeren M. C. de Crane Sl Zoon. De heer H commies aan bet postkantoor te Mid delburg onlangs te Rotterdam aangehouden wegens het ontvreemden van bankpapier uit brieven is II. za- turdag avond per/Sioomboot te Middelburg aangekomen en gevankelijk naar bel buis van arrest aldaar over- gehragt. Naar men verneemt is de lieer B door den officier van justitie bij de arrondissemen ts-regtbank aldaar, in verhoor genomen en het hem ten laste gelegde feit ontkend. De artikelen van hel gewijzigd ontwerp van wet ot afschaffing van den accijns op hel gemaal en gedeel telijke veivanging daarvan door eene heffing bij hoof- delijken omslag thans van regeringswege aan do iwoede kamer der slalen-generaal aangeboden luidt aldus Art. 1. Do rijks-accijns op het gemaal wordt met 1 Jan. 1856 afgeschaft. Dien ten gevolge worden als dan huiion werking gestelij do wetten van 29 Maart 1833 [Staatsblad no, 3) 26 Nov. 1847 [Slgatsblad no. 70) 26 Mei 1849 [Staatsblad no. 20) 28 Junij 1854 [Staatsblad no. 101) en art. 2 der wel van 18 Decem ber 1852 [Staatsblad no. 209). Art. 2. Voor zooverre de overige middelen niet vol doende moglen zijn om te vervangen hetgeen 's rijks schatkist bij de afsch 'Hing van den accijns op hel gemaal zal derven, wordt daarin voorzien door middel van ver heuging der opcenten op de hoofdsom van de grondbe lasting het personeel en de patenten op de hoofdsom van den rijks-accijns en het collectief zegel op liet binnen- en buitenlandse!) gedisleieerd den wijn en het geslagt op de hoofdsom der zegel- registratie— griffie- hypotheek- en successieregten gelijk medo op de hooliiSum van het regl van waarborg op de gou den en zilveren werken. Art. 3. Ta rekenen van 1 Jan. 1856 geschiedt de helling fier plaatselijke hol.»sling op het gemaal oij wijze van eigen middel.* De Del.-sung mag niet te boven gaan de som van [2 per 100 pond tarwe, van /'1.6U per 100 pond spelt en van 60 cents por 100 ponden rogge, behoudens het geval vooizien in de 2de zinsnede van art. 250 der wet van 29 Junij 1851 [Staatsblad no. 85), als wanner de belasting op de tarwe J"ó per 100 pond kan bedragen. Nogtans kan aan de gemeenten, waar het evenvermelde bedrag naar de «ei houding van liet bereids toegestane getal opcenten, wordt overschreden, de heffing tot dat hooger bedrag bij wijze van eigen middel worden toegestaan tot op bet tijdstip dat haar stelsel van belastingen in overeenstemming wordt ge- bragt inet de voorscbrifteu der wet van 29 Junij löól (Staatsblad no, 8o).

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1