Woensdag 16 Mei- Woensdag en Zaturdag. VERLOTING- BOER- EN PLAATWERK El RESTEREN ADMINISTRATE - oveling Ufc-'ES. IrneeS' zijnen Z1EBIEZEESGHE S/s 5^4 COURANT. ABOKVSHSVTB-PBi;i Per drie maanden 2,00. Franco per post 2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.'snamidd. vódr4ure. vehschijkit: PSIJ» DID ID71HTIXTU1 Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1 -6 regels hf 1 behalve hel Zegelregt. Uitslag der verkiezing voor een lid in den Gemeente-Raad ter vervanging van den Heer M.' H. A. VAN ADRICHEM. Ingeleverde briefjes 175 In blanco 4 Onduidelijk ingevuld 1 5 geldige stemmen 170 volstrekte meerderheid 86 stemmen. Jh r R. SCHUURREQUE BOEIJE 82 A. VAN ECK 69 Zoodat tusschen deze herstemming moet plaats hebben. van TEN VOORBEELE DER Slag-toffees doop den Watersnood. Toen in de maand Maart jl. ons vaderland door de schrikkelijke waterramp werd getroffen beijverde men rich van alle zijden orn die ramp te lenigen. Het Utrechtsche hoekverkoopers-collegie kwam op het ge lukkige denkbeeld om een beroep te doen op den ge beden Nederlandschen boekhandel tot het bijeenbren gen van boeken en platen bestemd ter verloting ten voordeele der overstroomden. Het strekt ons tot een groot genoegen te kunnen bo- rigten dat ook die pogingen niet te vergeefs zijn geweest, althans 4000 nummers werden aan dal collegie tol dat doel ten geschenke gezonden, en de verloting zal dus voortgang hebben. Het zal nu toch we! niet aan alge- nieene deelneming ontbreken, en men zal zicli gaarne één of meerdere loten willen aanschaffen de prijs per lot is bepaald op ƒ1 want al ware die verloting ook niet tot zulk een edel doel daargesteld, dan zouden wij haar toch nog (lurven aanbevelen wegens liet aannemelijke barer voorwaarden en de gunstige kansen die zij aan biedt. Die verloting toch is zonder nietenen de waarde van den minsten prijs zal bedrogen 60 cent terwijl daarenboven werken van bijzondere waarde worden ge steld als premiën voor het eerste en laatste en verder voor elk duizendste getrokken nummer. Voorsbands zijn reeds als die premie» bepaald 1.° Eene moderne palisanderhouten etagère met keu rige rijk gebonden werken van klassieke Neder- landscho schrijvers ter waarde van ongeveer 60. 2." Eene kapitale gravure naar Rembrandtin mo derne lijstter waarde van ƒ30. 3.° Duizend en één nacht Arabische vertellingen ge- iliustreerd en rijk gebonden ter waarde van 25. 4.° Vie de Notre Seigneur Jesus Christ, met 130 fraaije staalplaten, in 2 deelen rijk gebondenter waarde van 80. 5.° Woordenboek in 4 talen door eenige Nederland- scbe letterkundigen in linnen band ter waarde van ƒ22. Het getal loten is voorloopig geraamd op 3000 doch zal later worden geregeld naar het getal ingekomen hoe ken en platen en door den commissaris des konings in de provincie Utrecht definitief worden bepaald. Bij alle boekhandelaren des rijks zullen tegen con tante betaling loten verkrijgbaar worden gesteld zijnde er ven heden af gelegenheid tol bel bestellen van loten bij de voornaamste boekhandelaren. En waar nu een gunstige kans zich aan een edel doel paart daar mag men vertrouwen dat de deelneming groot en onbekrompen'zal zijn. Dit is ook de eenige dank gelooven wij die de Nederlandsche boek- en plaalbandelaren begeeren dit zal wel ook dank genoeg zijn voor de commissie die zoo vele bemoeijingen te dier zake zich liet welgevallen. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Ziertkze5 1 zijn voornemens op Woensdag den 23 dezer maanddes middags ten Raadhuize in het openbaar aan de minsleischenden aan (e besteden ïlel doen van eenige herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen en andere werken dezer gemeente in zes perceelen met. het gewoon onderhoud van een of meer jaren der zelve aanvangende dadelijk na de goedkeuring der besteding en eindigende op bepaalde Ij den met de leverantie van al de daartoe benoodigde materialen arbeidsloonen gereedschappen enz. overeenkomstig hel bestek en de voorwaarden tot die besteding vastgesteld welke indruk uitgegeven, bij den boekhandelaar Quanjer verkrijgbaar van beden af ter lezing liggen op de gemeente secretarie, zullende de aanwijzing op de werken geschieden door den Bouw meester der gemeente, op woensdag den 16 Mei e. k., ten 3 ure en volgende dagen bij wien inmiddels de begeerde inlichtingen Ie verkrijgen zijn. Gedaan ten Raadhuize van Zierikzee, den 9 Mei 1855. B. C» CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEREND WARING. Burgemeester en Wethouders van Zier ik zee Brengen door deze ter kennis van vee-houders en schippers de bepalingen voorkomende in het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie van den 27 April jl. [Provinciaalblad no. 47) luidende j 1. «Dat bet, voor de aanstaande tentoonstelling van de maatschappij ter bevordering van landbouw en vee teelt welke op den 18 f 19 en 20 Junij e. k. te Tho len zal worden gehouden bestemde vee vrij en onver let derwaarts over de veren in deze provincie zal mogen vervoerd worden met éen bewijs van den bur gemeester der gemeente in deze provincie alwaar de eigenaar of bruiker woonachtig is waaruit blijkt dat bet bewuste vee aldaar te buis behoort en werkelijk voor die tentoonstelling bestemd is Hiervan is echter uitgezonderd bet rundvee, hetwelk zich bevindt in den kring die bij besluit van den 9/10 Maart jl. Provinciaalbladno. 33) van de longziekte verdacht is verklaard. 2. Dat bet al zoo aangebragle vee, terstond na deaan- komst te Tholen door den provincialen veearts der lste klasse den beer G. J. WBerghui]8 zal worden onderzocht en dat door dezen voor elk stuk vee dat door hem gezond wordt bevonden, eene verklaring des wege aan den eigenaar of bruiker zal worden uitgereikt zullende zoodanig gezond verklaard vee, alleen met an der in aanraking mogen worden gebragt terwijl daar entegen bet vee hetwelk ziek zal bevonden worden dadelijk in eenen volkomen staat van afzondering zal moeten gehouden worden en geheel aan de bepalingen van bet reglement tol voorkoming van de verspreiding der longziekte, onderworpen zal zijn. 3. Dat na den afloop der veescbouwing bet be doelde vee, voorzien van bet gemeldegezondheidshewijs, wederom zonder aan eenige verdere formaliteiten on derworpen te zijn naar alle gedeelten dezer provincie zal mogen worden vervoerd. 4. Dat bet evengemelde gezondheidsbewijs tot het voorgestelde doel echter niet langer dan vijf dagen te rekenen van den dag der voorschreven tentoonstelling en mitsdien slechts tot en met den 24 Junij zal gel dig zijn." En worden alle vee houders en schippers aan de over zetveren, in bun belang gewaarschuwd en aangemaand om de vorenstaande bepalingen getrouwelijk na te leven en op te volgen terwijl der policie de noodige waak zaamheid wordt aanbevolen om toe te zien dat van de in dezen verleende bewilliging geen misbruik worde gemaakt om de bestaande bepalingen, tot voorkoming van bel inbrengen en verspreiden der longziekte, te ont duiken of te veronachtzamen. Gedaan ten Kaadhuize van Zierikzee, den 9 Mei 1855, afgekondigd eu in de courant geplaatst. B. C. CAU Voorzitter C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester m Wethouders vaa Zierikzee P brengen ter kennis van de ingezetenen dat de ingele verde stembiljetten tot verkiezing van één Lid in den Gemeente-Baad alhier op den 14 dezer tot geen be paalden uitslag geleid hebbende de herstemming mits dien wordt bepaald op vrijdag den 25 dezer maand f waartoe de oproepings-brieven met stembiljetten aan de buigen der kiezers zullen worden bezorgd overeen komstig de wet. Zierikzee den 15 Mei 1855. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van de ingezetenen dat er op Zaturdag den 19 dezer maand des voormiddags ten half elf ure op bet Raad- buis alhier eene og>e aaibare vergadering" van Secs tfwemieenle-SÊaad zal gehouden worden. Zierikzee den 15 Mei 1855. B. C. CAU. BUITENLAND. D U l T D O R L A 13 Do KeüLeN, 11 Mei. Uit Bonn schrijft men hoe bot daar zoo ongewoon koud: blijft dat eergisteren de digt gevallen sneeuw en hagel meer dan een half uur lang onontdooid op de daken bleven liggep. Te Frankfort spreekt men van eene Russische depêche in bet laatst van April aan de gezanten van Rusland bij eenige Duitsche hoven gcrigt. Met bet oog op de Duitsche staatkunde en in de hoop dal deze on veranderd blijven zal zou Rusland van zijnen kant onder alle eventualiteiten des oorlogs aan de oplossing der twee eerste waarborgpunten vasthouden. Een Weener dagblad zegt bet volgende «Alge meen gelooft men dat ofschoon bet Russisch voorstel door de geallieerden verworpen wordt deze daarop nogtans door een tegenvoorstel antwoorden en van die gelegenheid gebruik zullen maken om»het derde punt vast te stellen. In geval de onderhandelingen welke don vrede tot doel hebben bet gewenschte gevolg niet hadden ziet men bel openen van een veld tog t in Po len te gemoet die de behandeling van een der gewig- tigste Europescbo vraagstukken noodzakelijk na zich zou slepen. Er behoort niet veel doorzigt toe om lo beseffen dat men is die groote oorlog tegen Rus land eenmaal aangevangen en de taak om de magt van dat rijk eens voor altijd le knolten de levensvraag voor Europa geworden men ook een oorlogsprogramma moet uilvaardigen hetwelk geheel anders dan bet tot nog loe gevolgde luiden zou. Tot beden toe hebben de geallieerden de integriteit des Russiscben rijks willen bewaren maar verkrijgen wij binnen nu vier weken den vrede niet dan zullen zij zich gedwongen zien dat beginsel te laten varen. Zij zullen de middelen vinden om eenige tot dat rijk beboorende gedeelten daarvan los te maken en eene uilkomst te bereiken welke met de ontzettende opofferingen die zij voor den oorlog gedaan heboen in verhouding staat." r a n r w b. Parijs, 11 Mei. De Moniteur deelt heden eeno depêche van den generaal Canroberl van 9 Mei mede welke inhoudt dat bet leger bezig was de werken voor de stad le volmaken. Voorts zegt dal bi&l dat de heer Armand Lefebvre tot directeur der poli tieke zaken bij bet ministerie van buitenlandsche za ken en de heer Billing tot chef van het kabinet des ministers van dat departement benoemd is. LI. zaturdag werd op het paleis d< r Tuileriën een kabinetsraad gehouden welke werd bijgewoond door al de ministers en door eenige andere voorname perso nen onder anderen door graaf Walewski. De legen- voorstellen werden ter sprake gebragt en voor dat de beraadslagingen daarover werden geopend vroeg de kei zer zich op barschen toon lot den beer Drouin de Lhwys rigteüde wat zijn gevoelen was. De minister antwoordde dat zijne meening Z. M, bekend was en dat bij Diet van gedachte was veranderde De keizer

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1