N.° 33. Woensdag 25 April. Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN Ml t et- lok E. tin. ers jen en I aal lï lid and !er en SEN- en en lijke on- JA- El- lang I on- ZMKZEESCHE r i v I y m COURANT. IBOVBrSMBVTS-PBIJB Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post ƒ2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.' snnmidd. vóór 4 ure. tebicsmnt: BUITENLAND. DDITIDHLABO. Keulfn 19 April Volgens alhier ontvangen tijdin gen van Sehaslopol van 14 dezer, werd bel beleg met kracht doorgezel en voor de geallieerden met gunstig gevolg bekroond in den nacht van lel op 14 zouden zij teer gevorderd zijn. De gehouden twaalfde zitting der conferentie heeft nog tot gecne beslissing nopens het 3de der waarborgspunten geleid. Evenwel zijn de zittingen der conferenliën geschorst, De heeren Hussell en Drouin de Lhuys hebben van hunne medeleden bij de conferenliën afscheid genomen. Uit Frankfort schrijft men ln tcgonsteüing met vorige jaren merkt men thans bijna geene landverhuizers op. Volgens ontvangen berigten uit Amerika overtreft de nood welke de tneuschen er lijden, alle begrip. T B 1 S B II Pakijs 22 April. Het regeringsblad deelt heden eene depêche mede van den generaal Canrobert ge- dagleekend den 14 dezer, vermeldende hoe hel meer en meer blijkbaar werd dat de artillerie der geallieer den de bovenhand zou behouden. In den nacht van den 13 waren de troepen der geallieerden, na lol tweemalen den viiand verdreven te hebben uit de sterke stellingen Ier linkerzijde daarvan meesier gebleven waardoor zij de stad aanzienlijk genaderd waren. De keizer is gisteren uil Londen le Boulogne aangekomen. Na het houden eener revue aldaar, beeft Z M. de reis herwaarts voortgezet. Ten 0 ure was de keizer alhier teruggekeerd. Sommige goed onderrigte personen willen weten, dal de koningin van Engeland baar bezoek in Frankrijk op voorstel van den keizer vervroegd beeft zoodal zij reeds den 3 Mei te Parijs zoude komen. Men wil dit in verband brengen met hel vertrek van den keizer naar de Krim en men verzekert zelfs dat het Engelscbo kabinet er in toegestemd zoude heb ben de geheele slrijdmagt onder zijn opperbevel le plaatsen. Volgens berigten uit de Krim, is een Russisch kruidmagazijn binnen Sebnstopol in de lucht gevlo gen daarentegen is de 28ste Franscbe batterij ver nield waarbij een kapitein sneuvelde. De Malakoff- loren is sterk beschadigd. Met voornaamste bom bardement is gerigl tegen het mastbaslion dal met in eer veerkracht verdedigd wordt dan het quaran- tainefort. De wind drijft den kruiddamp naar de stad. Het Journul des Débats behelst een artikel van den heer Somt Ange ten betooge der vele mocijelijk- heden die de belegering van Sebastopol oplevert als mede dat genoemde vesting niet kan worden gelijk ge steld met eene gewone vesting waaraan hel dan ook is toe te schrijven dat bel beleg reeds zes maanden voort duurt terwijl naar de regelen der vestingleer eene plaats na verloop van twee en dertig dagen moet vallen. Vooral is volgens bedoeld beloog de belegering van Sebastopol vertraagd door bet minder kaliber van de artillerie der geallieerden eene omstandigheid waarop men niet gerekend had daar bel uioeijelrjk was le voor zien dat de Russen hunne schepen zouden doen zinken en hunne batterijen wapenen met bel geschut der schepen vatt bijzonder zwaar kaliber van 08 en 80. Het belegerings-geschul der geallieerden, kaliber van 1(3 en 24, werd daarbij onvoldoende bevonden: Het beleg zegt de beer Saint Ange was toen men tnoel bel erkennen mislukt en velen wanhoopten aan den goeden uitslag; daarop is de winter gevolgd, een zeer strenge winter gedurende welken men bet vuur heeft geslaakt zonder ecblcr de werkzaamheden te Uoen stilstaan. Onze soldaten ook de Engelscben, hebben ondanks hun lijden bij deze rampen en dezen zwaren arbeid een moed en standvastigheid aan deD dag gelegd die de bewondering van Europa wekten, en thansbij het lerugkccton der leutewaren die ontzagwekkende baltarijen opgerigt waaruit nu 400 vuurmonden massa's ijzer braken tegen de verster- kingswerken van Sebastopol. Dezer dagen is een hótel in de Reu Nettve de Luxembourg alhier met eene breede facade en tuin aan de boulevard in drie perceelen in het openhaar verkocht. Dit hól»!, hetwelk geschal was op 1,145,000 fr. heeft thans door de splitsing 2,053,500 fr. op- gebragt. Het perceel aan de boulevard heeft lOljlO fr. per el gegolden. Eene vrceselijke sneeowjagt heeft den 3 en 4 April in de Pyreneen gewoed. In velo gemeenten zijn door sneeuwstortingen buizen schuren en stal len verbrijzeld en veel vee alsmede enkele tnen- schen deels verminkt deels onder de bouwvallen gedood. De weg van Ltiz naar Bareges was wegens de sneeuw niet te gebruiken. Een twaalfjarig kind, onder «enen sneeuwval bedolven werd eerst 48 oren later weder gevonden bewusteloos maar toch nog in leven. De dagbladen van bet zuiden van Frankrijk zijn opgevuld met bijzonderheden omtrent dit ongeval. De oudste lieden herinneren zieh geen zoodanige sneeuwval. In hel Spnanscbo dorp Canegan trok men de lijken van 48 petsonen onder de sneeuw uit. Deze hadden de wijk genomen in een huis hetwelk door eene snecuwstorting inviel. Eene tititlrt van 20 huizen is geheel onder de sneeuw bedolven en riten acht de liewoners voor verloren. Ook in Oost-Frankrijk viel zooveel sneeuw dat de wegen inzonderheid in de Jura gestremd waren en op verscheidene plaatsen de sneeuw 2 5 3 ellen boog opstraal lag. De postdienst tusscben Parijs en Genève werd tusscben Les Rousses en La Faucille op sleden verrigl. O H O O T—H BITTIBBIIB, Londen, 19 April. Gisteren is de Fransche keizer als ridder der orde van tien kousenband opgenomen. Ten drie ure vergaderde liet kapittel dier orde op bet kasteel van Windsor. Al tie aanwezige ridders waren 'in groot costuum en droegen den mantel en den hals keten dier orde. De koningin en prins Albert, tl oor den hertog van Cambridge en den prins van Leiningen gevolgd Iratlen bet eerst de troon zaal binnen heiden met den purper fluwelen mantel den fluwelen Itoed en het balssieraad der orde getooid. Eerepages droegen den sleep van bet kleed der koningin wier hoofd met een diadeem van diamanten getooid was. Nadat zij zich op den troon had geplaatst las de ordo-kanselier het koninklijk statuut, waarbij de orde van den kousen band aan Z. K. M. Napoleon UI keizer der Fran- scben verleend wordt daarna werd de keizer door prins Albert en tien hertog van Crambridgo vooraf gegaan door den wapenkoning die de insigniën op een rood fluwelen kussen droeg de troonzaal binnen geleid waar de koningin en de ridders den keizer slaande ontvingen die vervolgens op den troon piaals natn. Gelijktijdig met hem waren de keizerin als mede de prinsen en prinsessen van liet koninklijk huis, tot bijwoning der plegligheid binnengekomen. Toen kondigde de koningin den keizer aan dat hij tot ridder der orde benoemd was de wapenkoning bood, op de eene knie gebogen, Z. M. den kousenband aan die daarna door H. M. bijgestaan door prins Albert, den keizer om de linkerknie werd gegespt. De wapenkoning bood den halsketen de koningin aan die Item om den bals des keizers hing waarop de ac colade volgde. Na den afloop ontving Z. M. de ge- lukwenschingcn der aanwezigen. Des avonds werd groot galadiner gehouden waarhij de aanwezige naders der verschillende orden bunne insigniën droegen. Aon het midden der met waskaar sen schitterend verlichte tafel waren aalt de eene zijde de koningin en de keizer aan de andere de keizerin en prins Albert gezeten. Na den afloop va» bel banket bragt lord Spencer intendant van bel koninklijk buis, op last van H. M. den toast aan den keizer en de keizerin der Franscben. Behalve lord Palmerston en lord Clarendon welke laatste ridder der orde van den Kousenband is, hadden geene staatsministers deel aan pmun asB inviiTiST»* Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijbs-en Doodberiglen van 1-6 regels «ƒ1 behalve hel Zegclregi, dezen maaltijd, «lie uil niet meer dan 70 couverts be stond. Later bad groote receptie plaats. Heden middag zijn do keizer en de keizerin, onder het luid gejuich «Ier volksmenigte de city van Londen door getrokken om zich naar de Guildhall te begeven. Ton vijf ure kwamen zij in het paleis van Buckingham aan. Keizer Napoleon en zijne gemalin hebben beden een bezoek op Guildhall gebragt. De ontvangst van tleo keizer en de keizerin in de city was allerschitterendst en getuigde op nieuw van da hartelijke genegenheid der bevolking dezer stad voor den keizerlijken gast. Gisteren avond was een deel der stad verlicht. In de Italiaansche opera was de geestdrift onbeschrijfelijk en namen de jubelkreten geen einde. De keizer heeft op bet adres van den lord-mayor in krachligen taal geantwoord en ouder anderen gezegd lk beb op den troon dezelfde gevoelens van achting en symphatie voor bet Engelscbe volk behouden die ik koesterde gedurende den lijd mijner ballingschap en toen ik gehoor gaf aan de inspraak van mijn barl en naar mijne volkomene overtuiging handelde, geschiedde dit in het belang der natie die mij gekozen heeftzoo wel als in hol belang der algemeene beschaving." Frankrijk en Engeland zijn in alle groote vraag stukken op bet gebied der staatkunde en aan den voor- uilgang vereenigd." Mijne tegenwoordigheid in Engeland is een nieuw bewijs van een krachtig voortzetten van den oorlog wanneer geen eervolle vrede inogt kunnen worden ge sloten." Een telegrafisch hcrigt uit Hamburg meldt dat de Engelscbe vloot onder bevel van admiraal Dundas sterk 12 schepen, 4 fregatten en 6 stoomkorvelten, don derdag in de haven van Kiel is aangekomen. Volgens een bijzonderen brief uit het Engelscbe leger van 2 April, lelde het destijds 22,000 dienst doende manschappen, De Atlantic beeft Noord-Ainerikaansclte berigten tot 4 dezer le Liverpool aangebragl. De president bad zich tegen eene buitengewone zitting van hel congres verklaard. De regering scheen militaire maatregelen te willen nemen ten gevolge der vijandige handelingen der autoriteiten on Cuba. Wegens hetgeen lot aan werving van een Engelscb vreemdenlegioen beeft plaats gehad is een onderzoek ingesteld. Te Philadelphia zijn 15 der 500 aangeworvenen gearresteerd toen zij zich wilden inschepen, en zekere Bucknelldie voor een Engelsch officier gehouden wordt is te New-York in hechtenis genomen en naar Philadelphia gezonden als beschuldigd van voor rekening zijner regering eene zoodanige werving le hebben gedaan ofschoon bij be weert gelast t« zijo arbeiders voor bet werk van een spoorweg in Texas aan le nemen. Bij gelegenheid eener verkiezing le Cincinnati is een bloedige twist tus scben de Duttscbers en de Amerikanen ontslaan. De stembussen werden opengebroken de Duitschers trok ken met een kanon door de stad hetwelk door de Amerikanen bemagtigd en op hunne tegenparlijders afgevuurd werd die daardoor drie ciuodeu bekwamen, bel kanon heroverden en naar de zaal der vrijmetselaars sleepten waar de Amerikanen bun eigendom terug eischlen onder bedreiging het anders met geweid te zullen wegnemen. Men duchtte nieuwe troebelen Te Sinora in California heeft bet gepeupel bet kan toor der heeren Adams en Co. opengebroken en zijn 47,000 dollars door een opgeworpen comtiuté aan do houders van certificaten uitbetaald. Santa Anna is bij zijne terugkomst te Mexico met groote vreugdu be groet. De omwenteling in dal land verloor veld. Do Blacl: IVurrior is den 28 Maart uit Havanna terugge keerd waar Pinto ter dood gebragt is terwijl da doodstraf voor Cadalzo en Pxnelo denkelijk in eene 10- jarige galeistraf verwisseld zou worden de consul der Vereenigde Staten beeft op daartoe bekomen last den kapitein-generaal doen aauzeggen dat wanneer een enkele droppel Amerikaanscb bloed vergoten werd, bet bestuur dier stalen voor de gevolgen niet kon in slaan. De arrestalien duurden nogtans voort ca een Amerikaanscb burger, Francisco Estrangeswas ier dood veroordeeld.

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1