N.° 32. Zaterdag 21 April. 1855, BESTUREN ADllIMSTRATlliil N1EUWST1JDM Woensdag en Zaturdag. 1 nun na en en ver. 90. iouen imiEii COURAIT. ME. EM. «DË I J. (I en Ter- ren- igen ;ere- sciia nda oron r .'I. 103. I nden en, s, ibom»»nts-pei;t Per drie maanden '2,00. Franco per post f'i.'in. Inzendingder Advert, daagste voren.' snamidd. vóór 4 ure. vbp.schijist: BEKENDMAKING. Rurgemeester en Wethouders van Zierikzee Gelet op art. 2 van liet besluit van HM. Gedeputeerde Staten dezer provincie dd. 30 Maart jl. no. 88 medegedeeld bij Provinciaalblad no. 40 Brengen bij deze ter kennis van de belanghebben den dat de lijst der bevoegd erkende booefenaren van ile onderscheidene takken der Geneeskunst in deze Provincie voor het jaar 1855 door Gedeputeerde Salon op 30 Maart jl. is vastgesteld, en op de Secretarie Ier inzage is nedergelegd. Gedaan ten Boadhuize te Zierikzee den 18 April 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. l)e JONGE Secretaris. BEKENDMAK ING. Burgemeester en Wethouders vati Zierilizeeherin neren de ingezetenen: dat, volgens de tvct van 8 Novem ber 1815 Staatsblad no. 51) alle schuldvorderingen, ten laste van den Staat, overhel afgeloopen dienstjaar vóór den eersten Jnlij aanstaande bij de betrokkene administratiën collegiën autoriteiten of ambtenaren, door wie de bevelen tol bet doen van werken, leveran- ciën als anderzins gegeven zijn, moeten worden inge diend. Bat de bij die wet gestelde termijn van verja ring ook volgens art. 125 der Provinciale— en art. 228 der Gemeente-Wel op de vorderingen ten laste der provincie en van de gemeenten van toepas sing is weshalve de belanghebbende ingezetenen wor den aangemaand om den uitersten termijn niet af te wachten, maar hunne rekeningen en verdere bew ijsstuk ken, wegens schuldvorderingen ten laste van hel rijk tie provincie of de gemeenteover het dienstjaar 1854, ter plaatse waar het behooit, ten spoedigste in te dienen. Zierikzee den 18 April 1855. B. C. CAU, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. dditiohland* Rfulkn 17 April. Een telegr. berigt uit Weenen van maandagavond meldt t dat de koerier met nieuwe instructiën voor de Russische gevolmagligden ter con ferentie in den nacht van zondag op maandag aldaar was aangekomen, en dat den volgenden dag waarschijn lijk eene beslissende zitting zou plaats hebben. Eene depêche van gisteren namiddag t ure meldt l)e gevolmagligden der mogendheden zijn heden in conferentie (de tiende) vereenigd. Het gerucht is in omloop dat de door Rusland aan zijne vertegenwoordigers te Weenen gegeven instruc tiën in strijd zouden zijn met eene beperking der Rus sische scheepsmagt in de Zwarte Zee. Men verneemt dat de scheepvaart op den Donau Stellig is vrij gesteld. De Russen laten alle schepen ongeh inderd tenge volge waarvan er talrijke bevrachtingen van schepen met graan naar Konstantinopel hebben plaats gehad. In de eerste dagen dezer maand woeden wederom zware stormen in de Zwarte Zee waardoor 6 Turksche en Wallachijsche brikken bij de haven van Varna zijn gestrand. Uil Brusa meldt men dal aldaar geene latere schokken van aardbeving zijn waargenomen. Alle zaken gaan in die stad weder geregeld bunnen gang. Te Eupatoria zijn 10,000 Turken die deel zullen nemen aan het beleg van Sebastopol. Nog 12,000 man wórden onder bevel van Omer-pacha verwacht. Berigten van Sebastopol van 12 dezer melden dat het bombardement met kracht op den toren Malakoff werd voortgezet. De vloot der geallieerden was lot de reede van Sebastopol genaderd. Twaalf zeilschepen en vier schroefstoomschepen van de Engelsche Ooslzeevloot zijn den 18 dezer voorbij Nyliorg in den Grooten Belt gepasseerd. Sedert 1817 is in Zwitserland zooveel sneeuw niet gevallen als in dit jaar. De lawinen zijn sedert het ingevallen dooiweder voortdurend in beweging zonder dat men echter tot nog toe eenig ongeluk heeft te betreuren. r b a s e b u s« Parijs 17 April. Zoo wel hier als in Engeland is in de laatste dagen de vrees zeer toegenomen dal de con- ferentiën niet bij magte zullen zijn om de partijen (e bevredigen. Bij vernieuwing boort men slechts van oor log spreken en moge hel ook al niet ontkend kunnen worden dat alles nog slechts op geruchten berust zoo veel is zeker dat de publieke opinio de overal teweeg gebragle indruk wederom veel oorlogzuchtiger is en men den vrede weder als een moeijelijk te verwezenlij ken ideaal beschouwt. Eenige dagen geleden hoorden drie vrouwen die met het snijden van brem in een bosch nabij Laval bezig waren een klagend geluid dat uil een nabij zijnde rijzen boschje opsteeg. Bij onderzoek zagen zij vijf zeer jonge wolven in eene soort van leger liggen welke om hunne moeder schreeuwden die waarschijn lijk op aas was uitgegaan. Zonder te denken aan het ge vaar hetwelk zij liepen als de wolvin haar ontmoeten rnogt maar alleen bedacht op de premie van 5 francs die op het dooden of onschadelijk maken van iederon wolf was uitgeloofd namen zij do jonge wolven op en droegen die in hunne voorschoten naar den maire van Laval uit wiens handen zij de vastgestelde beloo ning ontvingen. Te Lourdes zegt de Memorial des Pyrénées van van den 14 dezer zijn meer dan veertig huizen onder de sneeuw bedolven geworden waarbij een tiental personen is omgekomen. o b o o t-b bittann1en. Londen 16 April. De keizer en keizerin der Fran- schen zijn heden namiddag ten vijf ure van Douvres aan hel station van den zuidooslelijken spoorweg ttriclayers Arms genaamd aangekomen. Zij hebben, te midden van de geestdrift der bevolking, de bofrij tuigen bestegen die aldaar wachtten, om hen naar het station te Paddington over te brengen van waar zij onverwijld naar Windsor gaan zouden. Ten acht ure hadden zij het slation te Londen bereikt waar zij met eene voorbeeldelooze geestdrift ontvangen werden. Hon derdduizenden waren derwaarts gesneld om de door luchtige bezoekers te begroeten. Alle huizen waren met driekleurige vlaggen versierd en muziekkorpsen hieven op den weg van HH. MM. die in een open rij tuig gezeleu wuren nationale wijzen aan. BINNENLAND. Zierikzee 20 April. Naar wij vernemen zal aan staande donderdag den 26 April e. k. door den heer J. Wijsman een concert worden gegeven en zal zijn broeder uit 's Hage daartoe zijne medewerking ver- leenen. Wij juichen dal denkbeeld toe en kunnen het kunstminnend publiek van stad en land uitnoodigen dat bij te wonen. De concertgever zul zich op de clarinet zijn broeder goed bij ons bekend op de viool doen hooren. Wij wenschen hem eene goed bezette zaal en eene goede recette toe. Bij besluit van den 14 dezer heeft Z. M. goed gevonden te benoemen tot kapitein van de 3de klasse bij bet 2de regemeul infanterie den lslen luitenant J. J» llosl van Tonningen. Ben 16 dezer zijn van Goes een 46tal landver huizers naar Rotterdam vertrokken om van daar naar Amerika te vertrekken aan het Zijpe zouden die nog door een 30tal gevolgd worden en alleen uit bet eiland Zuid-Beveland maken zieb legen Mei weder een 50lal lot vertrek gereed. Volgens de punten van beschrijving der 11de al- priii dib advbstlhtiis Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Ooodherigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt. geineene vergadering van bet Ned. onderwijzers-ge nootschap zal de vergadering den 17 en 18 Aug. e. k. te Middelburg gehouden en ten 10 ure met eene aan spraak van den voorzitter prof. Hofstede de Groot geopend worden. Tot de verschillende werkzaamheden der vergadering zullen o. a. behooren bet rapport over eene prijsverhandeling over de opvoeding van meisjes, enz. het verslag over de spaar—inrigting des genoot- schaps de benoeming eener gewestelijke vereeniging voor 3 jaren (waarvoor da gew. vereen. Groningen dringend verzoekt niet in aanmerking Ie komen) da bepaling der plaats voor de volgende vergadering (waar toe worden voorgedragen Dordrecht, Kampen en Leeu warden). Onder de ingekomen voorstellen komen er voor van adminislrativen financiëlen en paedagogi- schen aard. Met deze vergadering zal verbonden wor den eene tentoonstelling van nuttige en niet algemeen bekende hulpmiddelen voor bet onderwijs. De bijeen komst zal mei een vriendschappeliiken maaltijd besloten worden. Uil Ylissingcn schrijft men dat de werkzaamhe den aan eene geheel nieuw daar Ie stellen sluis niet eb- en vloeddeuren aan de Weslerbaven dier gemeente ijverig voortgaan. De builen- en binnendam zijn reeds gelegd. Ook is dezer dagen eene stoommachine in wer king gebragt ten einde de kom lusschen beide dammen liggende droog te maken en in geval daar veel water opwelt dit voor zooveel mogelijk en noodig is weg (e ruimen om dit scboone werk te kunnen volbrengen. Van regeringswege is openbaar gemaakt een over- zigt van ile opbrengst der middelen (hoofdsom en opcen ten) over de drie eerste maanden van 1855 in verge lijking geiiragt met derzelver opbrengst over de drie eerste maanden van 1854. Daaruit blijkt: 1. dat de middelen dit jaar geraamd zijn op een bedrag van f 55.800,289,99 2. dat liet '/4 daarvan beloopt f 13,950,072,50 3. dat de middelen over de 3 eerste maanden van 1854 hebben opgebragt f\ 3.618,125,oö'/2, en 4. dal de middelen over de drie eerste maanden van 1855 werkelijk hebben opgebragt f 13,559,913. Men meldt uit Rotterdam van den 18 dezer: Maakten wij vroeger reeds gewag van een en ander dat naar de wereld-tentoonstelling te Parijs zou worden verzonden thans kunnen wij met niet genoeg lof spre ken van eene allerkostbaarste collectie, welke wij heden in de gelegenheid waren te hezigtigen bij den heer D. liomain bof-ju weiier alhier en welke collectie waar schijnlijk reeds morgen namiddag naar Parijs zal wor den verzonden. Bijzonder opmerking verdienen een hoofdsieraad een collier eone bouquet, verschillende broches enz. schitterende van brillanten smaragden, opalen paarlen en robijnen. Een allerprachtigst en geheel volledig zilveren theeservies benevens zilveren presenteer-trommeltjes op eeno geheel nieuwe wijze bewerkt, verdienen ook zeer de aandacht. Men weet niet wat moer te bewonderen de kostbaarheid der voorwerpen dan wel den daaraan besleden arbeid. Als zeker wordt gemeld dat door de admini stratie van den llollandschen-Belgischen spoorweg te beginnen met den 1 Mei a s. dagelijksch drie diensten tusschen Antwerpen en Rotterdam geopend zullen worden. Dewijl de baan dan tot bel station aan den Moerdijk geopend zal zijn zullen ten ge volge van de afschaffing der omnibusdienst de prij zen der plaatsen levens eene belangrijke vermindering ondergaan. Ter bevordering van den spoed heeft genoemde Maatschappij nog bel besluit genomen on- middelijk twee nieuwe' snelvarende stoouiboolen te doen bouwen. Sedert een paar dagen zijn Belgische landmeters te Tilburg druk werkzaam met de terreiusopneming het water passen en formeren van een plan tot het brengen van een zijtak van Goirle op Tilburg aan het door den ingenieur Brade geprojecteerde besproeiing en scheepvaartskanaal van Limburg op Bergen-op- Zoom volgens het geformeerde plan zoude bel bassin van den zijtak van dat kanaal gebragt worden aan htt Ven onder de Wijk Heuvel achter het koninklijk pa leis aldaar mogt die groote en niet minder belangrijke onderneming tot stand komen dan zullen verscheidens duizeude buudeis heide in de provincie Noord-Braband, JL

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1