Zaturdag 14 April. BESTUREN AMïMMfl 1855, Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN zmnasGHE COURANT. ABOBSTBIK2EIKM,STB--l'MXJS I I Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post ƒ2,25.1 Inzendingder Adver-t. daags te oor en! snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: BEKENDMAKING. üe Burgemeester van Zierikzee brengt lor kennis van de daarbij belanghebbenden dat bet suppletoir ko hier van het Patentregt dezer Gemeente, over bet dienst jaar 183'/,„ derde kwartaal op den 4 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in Zeeland is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den ontvanger der directe belastingen al hier ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligl is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee den 11 April 1855. B. C. CAU. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken hij deze aan de belanghebbenden bekend dat het kohier van de belasting op de honden, dienst 1855, in de vergadering van 4 April jl. door den Raad is vast gesteld en gedurende acht dagen van af den 11 dezer, op de Secretarie Ier visie zal leggen gedurende welken tijd aan een ieder die vermeenen mogt in aanslag bezwaard te zijn een beroep bij verzoekschrift op on gezegeld papier op Gedeputeerde Staten vrijstaat. Gedaan ten Raadhuize te Zierikzee, den 1! April 1855. B. C. CA O Voorzitter. C. 1)e JONGE Secretaris. Watersnood. Bij den heer M. C. de Crane is ontvangen ten behoeve der noodlijdenden door den watersnood eenc gift van f2. hem ter hand gesteld door ds. Creutz- Beug te Oosterland op Goeden Vrijdag in de Kerk aldaar gecollecteerd. BUITENLAND. DmiDOHnaa, Keulen 10 April. Te Weenen gelooven sommi gen dat de reis van den heer Drouin de Lhuys naar Weenen nog een ander doel dan hel Ooslerscbe vraag stuk heeft. Keizer Napoleon zou namelijk dit gunstig oogenblik niet willen laten voorbijgaan zonder tegen over de Europesche mogendheden voor de bevestiging zijner dynastie te zorgen en van Oostenrijk zou dus de vriendschapsdienst verlangd worden om tot eene her ziening der Weener verdragen in dien geest de hand te bieden. Aan oplettendheden van allerlei aard jegens Oostenrijk laat de keizer het althans niet ontbreken. Onder anderen zou een kanten gewaad ter waarde van 200,000 fr. en naar een door keizerin Eugenie eigen handig goteekend patroon bewerkt lot geschenk voor de keizerin van Oostenrijk bestemd zijn. Nog wordt uit Weenen gemeld dal, naar het oordeel van doorgaans goed ingelichte personen bet Weener kabinet geenszins oorlogzuchtig legen Rusland gestemd is en ofschoon bet zijne eenmaal aangegane verbind- tenissen getrouw vervullen zal wanneer de Wesier- sche mogendheden niets meer vorderen dan wat voor de toekomstige zekerheid van Europa en met mime van Turkije vereischt wordt werkeloos blijven zou zoodra bet bespeurde dat Engeland of Frankrijk door eerzuch tige of zelfzoekende beginselen wierd gedreven. In hel half officieel orgaan der Piuissische rege ring de Preussische Correspondcnz leest men «Naar men verneemt heeft Z, Al. de koning, op gronil der wel van 5 Februari] dezes jaars de staats regering gemagtigd om bet voor buiteulandsche sche pen beslaande verbod der kustvaart cabotagelusschen Pruissische havens voor zooveol do Brilscheen Neder- Jandsche schepen betreft buiten w erking te stellen." Nadat de generaal Osten Saclten aan alle vrou wen bevel gegeven had Sebastopol te verlaten heeft de grootvorst ilichielnaardien bij vooruit zag dat vele dezer ongelukkigen daardoor aan volslagen gebrek ter prooi zouden worden gelast dal uit zijne bijzondere middelmi 100 roebels aan behoeftige huismoeders eri van 20 tot 50 roebels, naar gelang van omstandigheden, aan ongehuwde vrouwen zouden worden uitbetaald. Uit Sebastopol wordt den 3 dezer gemeld dat aan de Tschernaja eenige gevechten geleverd zijn maar dat uoglans niets van groot belang is voorgevallen. s- a a ra a K. u k. Parus 9 April. De Parijsche bladen die geacht worden min of meer het gevoelen van het gouverne ment kenbaar te maken zooals do Constitutional en de Pays drukken thans ook de hoop uit op de mo gelijkheid eener schikking wat het derde punt betreft. Zij beweeren in de eerste plaats dat de vernieling of alleen de verovering van Sebastopol door de ge allieerden geenszins onvermijdelijk is voor de eer der legers en dus niet een der voorwaarden van den vrede kan zijn ten anderen verklaren zij dat eene belangrijke over winning in de Krim geenszins eene wijziging zou bren gen in de gematigde voorstellen die de geallieerden door middel van den heer Drouin de Lhuys aan Rusland zullen voorleggen. Volgens den Constilutionnel hebben de Russen Sebastopol geheel ondermijnd en zuilen zij de stad liever in de lucht doen springen dan haar over te geven. Het Journal des Debats zegt dot de Weener conferentie de deleberatien over het vierde punt heeft gesloten dal de gevolmagtigden zijn overeengekomen omtrent het protectoraat der Christelijke onderdanen van den sultan e.veo als zij overeenstemden omtrent het protectoraat der vorstendommen en de vrijheid der scheepvaart op den Donau. Ook uit andere berigten blijkt dat het vierde punt door de Weener conferentie is aangenomen. Rusland doet afstand van het protectoraat over de Griekscbe Christenen in Turkije. Het blijkt alzoo, dal het beweren van sommige bladen als\ zoude het vierde punt nog meerdere rnoeijelijkheden opleveren dan het derde van allen grond ontbloot was. De keizer der Franschen heeft bevolen dat hij gelegenheid der wereld-tentoonstelling ook eene tentoonstelling van vee uit alle landen zai worden ge- gehouden welke zal plaats' hebben van 1 tol don 9 Junij a. st. Talrijke en belangrijke prijzen zijn uit geloofd. D;i3r er steeds plaatsgebrek is in het gebouw der tentoonstelling is er besloten tot den aanbouw eener nieuwe galierij waardoor weder eene oppervlakte van 0000 vierk. ellen aan het gebouw wordt gevoegd en het hoofdgebouw met de galierij aan de Seine zal zijn vereenigd welke beiden reeds eene oppervlakte hadden van 83,000 vierk. ellen. Men schrijft uit Marseille van 10 dezer. Tijdingen alhier uit de Krim ontvangen deelen wederom mede dal de Russen eenige oorlogschepen aan den ingang der haven van Sebastopol bobben laten zinken. Uit Malia zijn alhier berigten van 4 dezer ontvangen. Zeven sloombooten waren van daar naar Genua ver trokken. Door de Perzen is een leger van 50,000 man op d§ Turksche grenzen verzameld hunne houding kwam zeer verdacht voor. Men verzekert daarbij dat door Rusland aan den schach van Perzie de atstand van eenige Turksche provinciën zou zijn toegezegd. Men leest in eene correspondentie Konslan- linopel is niets meer dan een onlzagchelijk hospitaa', In alle stralen ontmoet men berriën met zieken of ge kwetsten alsook lijkwagens. Bij Scutarie is een groo- len put gegraven waarin eiken morgen wagens met lijken worden uitgestort die naauwelijks met een we.® nig aarde woruen bedekt. Dit alles is zeer treurig zegt den correspondent, en indien de zending van Alen- zilwff nog te vernieuwen ware, do Turken zouden wel tien maleu zijne eischen inwilligen." Het dagblad Christian Times deelt het berigt eener nieuwe vervolging mede die te Florence ter zake der godsdRnit plaats heeft gehad. Zekere PKI.73 21KB AZtVBSTBHrTZEl» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huweiifks-cn van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegclregi Domenico Cecchettieen der beste werklieden in do tabaksfabriek der heeren E. Fenzi en Co., was als Pro testant gewoon dagelijks met zijne vier zonen in den bijbel te lezen hetwelk maar goéozins met een kwaarl doel door een jongmensch wiens woonvertrek naast dat van Cecchetti was en die bij een wijngaardenier in dienst is dezen laatsten werd medegedeeld. Eenige dagen later gaf de wijngaardenier zijnen geestelijke in de biecht kennis dat zijn leerling/hem over den bijbel van Diodati had gesproken en dien niet zoo slecht vond als men hem we! verhaald had. Kort daarop kwamen vier gendarmes bij Cecchetti en ontnamen hem een exem plaar van genoemden hijbei henevens twee nieuwe les- tamenten. Tien weken verliepen zonder dat Cecchetti iets verder van de zaak hoorde maar den 14 II. on ving hij bevel om voor de delegatie van Santa Maria Novello te ver schijnen. Aldaar werd hij door den kanselier der dele gatie ondervraagd ei kende dat do gevonden bijbels en testamenten de zijne waren en betuigde zijn leedwezen er niet nog twee meer bezeten te hebben waardoor hij en ieder zijner zonen in het bezit van dal boek geweest zou zijn. De kanselier deed hem toen nog een aantal vragen aangaande de mis het gezag van den paus enz. f op welke de ondervraagde naar zijne overtuiging als Protestant antwoordde. Zijne verklaringen worden aan hel oordeel van den raad der prefectuur onderwor pen die Cecchetti tot gevangenisstraf van een jaar in do boetgevangenis van Imbrogiana veroordeelde. Na den 25 Maart vroeg in den morgen van zijne kinderen te zijn weggerukt, van welke hij met kalmte afscheid nam; is hij eerst naar de gevangenis van het Bargello en den volgenden ochtend zwaar geboeid door de gendarmes naar den genoemden kerker ie Monte Lupoovergcorazt. Te Ma rseille heeft eene zonderlinge grap plaats gehad. Een wagen geladen met riemzaad (eene zeer krachtige purgutie) in eene der voorsteden omver gestort zijnde zoo begonnen een aantal straatjongens dit zand mei gulzigheid op te smullen. Naauwelijks waren eenige uren verloonen of de ganscbe voorstad was in rep en roer. Langs alle kanten zag men vrouwen vol kommer bij de apothekers en doctors loopen. Hier sprak men van vergiftiging daar van volksziekte, en reeds begonnen er zaïnenrotlingen te vormen toen den docloi van du wijl; de ontroering tot een alge meen iagelum kwam doen veranderen. Hel ricin zaad of olienoten door de straatjongens overweldigd en opgesmuld had zelve den beleedigden eigendom ge wroken door de kleine roovers zijn buikzuiverend uitwerksel te doen gevoelen. G S O O X-3 BITTAMMIE £J, Londen 9 April. De Morning Chronicle behelst eene vergelijking lusschen Napoleon lil 4 en lord Pal- merslon die n et gunstig voor dezeri laatsten uitvalt. Na namelijk gezegd te hebben hoe Frankrijk en Lnge- land na een tijdvak van regeringloosheid en bange onzekerheid beide een man aan het hoofd hebben ge steld in wien de natie tot redding van den staat, haar volle vertrouwen meende te kunnen stellen gaat hut artikel dus voort Welk een verschil in de uitkomst voor die beide mannen Engelands uitverkorene kwam aan het bewind met al de voordeden van een hoqgen roem en staatkundigen naam. De uitverkorene van Frankrijk had betrekkelijk gesproken in het duistcie geleefd de laster had hem vervolgd en met de voor een staatsman noodlotligsle beschuldigingen van ligt- zinnigheid, onhandigheid, bijna van onnoozclheid over laden. Maar Napoleon Hl is met iedere moeijeiijkheiil grooter geworden eiken dag stijgt bij in de schutting der menschheid eiken d«g geeft hij een nieuw blijk van bekwaamheid en grootmoedigheid en zegeviert zelfs over den ingekankerden haat der vijanden zijner dynas tie. Eu wat heeft lord Palmerslon gedaan om de na genoeg eenparige keuze zijner laudgenooten te regtvaar- digen heeft hij het burgerlijk o» militair beheer op be teren voet gebragt Heeft hij mannen van verdienste opgezocht om de groote zelfs om de kleine staatsamb ten te vervullen Heeft hij eene grooische buiten- of binnenlundsche staatkunde aangekondigd welke zijn land deszclfs plaats in de rij der volken kan hergeven Niels yun dit alles. Op een terrein van ouboperk.e

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1