ZIERIKZEESCHE COURAHT. 1 N.° 21. Woensdag 4 April. 1855, Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN BINNENLAND. mr.K*zszninr^!s;r*~yaiegcag ABÖWTWEWEEBTTS-IPISI^» Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags tevoren.1 snamidd. vóór dl ure. VEKSCHl-mT: PaiJl» ©EK A»trKBtTRHrXlCISW Gewone 15 cewJs de regel. Geboorte-f!uwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregi SUITE NL A ND. ÜUlTSOaitATai©, Kf.üLEN, 30 Maart. Verscheiden Duitsche dagbla den spreken van eene betere verstandhouding wHke in rieU laatsten tijd tusschen de Qostenrijksche en Pruis- sische kabinetten zou ontstaan zijn. Een dier bladen zegt daaromtrent bet volgende: «Te Weenön zoo wel als te Berlijn schijnt men tot de krachtig werkende overtuiging gekomen te zijn dat Oostenrijk en Pruis- ken elkander wederkeerig noodig hebben en dat een tweespalt tusschen hen beide eene verzwakking hunner eigene magt en van die van geheel Duitschland zijn zou eene verzwakking waaruit alleen hel buiten land ten koste van alle Duitsche staten voordeel trek ken zon. Over het nadere dezer zaak wordt naar het schijnt voor hel tegenwoordige het stilzwijgen nog in acht genomen hetzij dan dat men in de kringen welke het betreft nog niets met zekerheid weet, ol nog niets welen wil." Naar berigten uit Gallicie te oordeelen schijnen de Russen besloten te hebben Bessarabie zonder slag of stoot te ontruimen, zoodra de Oostenrijkers eenige be weging maken mogten om aldaar binnen te rukken. Al de groote magazijnen welke sedert maanden in die provincie als opeengehoopt werden worden met overhaasting geruimd en de kasbcamblen hebben be vel ontvangen om zich op de eerste aanschrijving naar hel binnenste des lands te begeven. F a a M H F» IJ K, Parijs 30 Maart. In het Journal de Constanti nople van den 15 dezer leest men het volgende «In liet kamp ziet men met ongeduld de komst van kei zer Nafwleon te ge moet welke bijna otïieieel is aan gekondigd en men maakt veie toebereidselen om Z. M. te ontvangen. Doch wat Z. M. nog meer genoegen za! doen is de bewonderenswaardige ijver welke men bij de belegerings-operatien aan den dag l^t. Om u daarvan een denkbeeld te geven wi! ik u melden dat men den 6 den aanleg begonnen heeft' 'eener redoute tegenover Inkerman en dat die heden den 10 voltooid is. Hel geheele kamp is bezig met het vervoeren van bommen en kogels. Nieuwe en ontelbare batterijen zijn gereed en ieder kanon zal duizend kogels op de plaats kunnen wer pen wanneer de dag daartoe bepaald is. Deze dag zal niet lang meer uitblijven en alles doet vermoede» •dat het bombardement van Sebastopol nog voor het einde dezer maand op de uitgebreidste schaal zal her vat worden. De Franschen hebben 304 kanonnen en 27 mortieren in batterij en de Engelschen 107 kanonnen en 14 mortieren hetwelk door 1000 ver menigvuldigd zoo als gij zieteen ontzettend getal kogels geeft." Men meldt uit Marseille van den 1 April. De stoomboot Sinai is alhier aangekomen met berigten uit Konstantinopel tot den 23. De toebereidselen voor de ontvangst des Franschen keizers werden aldaar voort gezet evenzeer als de werkzaamheden voor hel leger kamp van 40,000 man. De Piemontescbe troepen en de Algarijnsche jagers werden verwacht en zouden dat kamp betrekken. Zoo keizer Napoleon naar de Krim mog,t vertrekken zou de sultan hem derwaarts verge zellen. De benoeming van ^4/t-pacba aangewezen om naar Weenen te vertrekken was den 18 geteekend, hij zou onmiddellijk derwaarts gaan. Uit de Krirn werd gemeld, dat van 13 tot 18 Maart vier uitvallen der Bussen met kracht waren afgewezen. Het schijnt zich te bevestigen dal Menzikoff te Pcreköp is overleden. In weerwil van do algemeene kannonade van den 14 hadden de Franschen hunne positie voor Mala'ko'ff gehandhaafd. Het achtergedeelte der reede werd thans door het beschut bestreken ten gevolge waar van de Kussische schepen zich hadden moeten verplaat-- sen. Do werken van aanval en verdediging werden op groote schaal voortgezet. G K. O O T-B SITTANWIK 331. Londen 30 Maart. De meening dat do Weener conferentien lol een vreedzarnen uitslag leiden zullen wint hier meer en meer veld. - De Times deelt de volgende depêche uit Wee- nen van den 29 dezer mede De conferentie heeft heden over het vierde punt beraadslaagd. Het derde is voor het. oogenhlik ter zijde gesteld. Maandag heeft vorst Gorl'schakoff de toelating van Pruissen lot de conferenties» voorgesteld." De Morning Chronicle deelt de volgende telegrafische berigten uit Weener» van denzelfden dag mede: «De zevende conferentie heeft heden plaats gehad men zegt dat het sierde punt nog in discussie is. De aanstaande komst van den minister van buitenland- sche zaken van Frankrijk heeft ter beurs eene aan zienlijke rijzing Ie weeg gebragt. Men zegt dat een oproer in Mesopotamia is uitgebarsten en dat de op standelingen 30,000 in getale zijn. Berigten uil de Krirn van 24 dezer melden dat het bombardement nog niet weder begonnen was ofschoon de batterijen sedert den 16 voltooid waren." De Morning-Post mpldt var» den 31 dezer het volgende De heer Druuin de Luys minister van Innnenlandsche zaken van Frankrijk en graaf Walewsky gezant van Frankrijk alhier hadden gisteren een on derhoud met lord P aimers ion Clarendon en 'Lands- dotöne. De heer Drouin de Lhuys vertrok gisteren avond weder naar Parijs en zal maandag naar Weenen vertrekken met hel ultimatum der geallieerden be treffende het derde punt dal in do conferentieo aan hangig is. Dat ultimatum is geheel overeenkomstig hel tractaat van bondgenootschap, dat tusschen Frank rijk en Engeland bestaat. Indien Rusland dit ultima tum weigert aan te nemen dan zullen de conferentie» .to Weener» afgebroken en de oorlog op uitgebreide schaal voortgezet worden.'* Graaf Carlisle de lord-luitcnant van Ierland heeft last gegeven om iederen gewonden of kranke» soldaat die uit de Krim te Dublin aankomt voor zijne kosten van een bed ontbijt middagmaal en thee te voorzien. Hel geheele vliegend eskader heeft Duins gisteren morgen ten half tien ure verlaten om naar de Baltische zee te stevenen. Naar luid der Londensche dagbladen heeft de Engelsche regering iweeschepen der koninklijke Brilsche marine doen inriglen het eene als een molen om graan te malen het andere als eene broodbakkerij. Het schip Bruiser zal dagelijks zonder behulp van handenarbeid, a 800 schepels graan kunnen malen. Het graan wordt aan de eene zijde van bel schip ingebragl «n komt aan de andere zijde als meel uit hetzelve. De inrigting is naar men verzekert zoo eenvoudig en doeltreffend dal het schip bij gunstige weêrsge- sleldheid den togt kan voortzetten zonder dat men het malen behoeft te staken. Aan boord van het schip Abondance is de brood- bakkerij overgebragt die 20.000 broeden dagelijks kan leveren. Niet alleen wordt de inrigting der bakkerij zeer geprezen maar ook de wijze waarop de lucht- ververscbing aan boord van dit vaartuig plaats hoeft. Beide deze schepen zijn door eene commissie van deskundigen onderzocht en zeer gunstig beoordeeld. Zij zullen dezer dagen naar do Zwarte-Zee worden gezondon. Te Cincinnati Vereenigde Staten verscheen on langs eene vrouw in de woning eener weldadige dame en klaagde haar met tranen in duoogen dat haar man was overleden en zij niet zoo veel geld bezat om eene doodkist te betalen. De goede dame beloofde diep ge roerd terstond bij hare naburen eenig geld te zullen opzamelen en het zeifin hare woning te zullen brengen. Met 11 doll ais in den zak vervoegde dö menscblievende dame zich in de kamer der weduwe. Daar zal de troos- lelooze vrouw bitter te schreijen en in eenen hoek van hél vertrek lag het lijk van den man tol aan hel bleeke gelaat met een kleed overdekt. De dame stelde haar het geld ter hand en verwijderde zich na eenige woorden van troost te hebben gesproken. Op haren terugkeer pntdekte zij plotseling dat zij haar zakdoek had ver geten en keerde dus terug. Toen zij de deur opende, zag zij lot hare niet geringe verbazing dat het ver meende lijk van zijne legerstede was opgestaan en druk bezig was het geld to tellen terwijl zijne vrouw- in de kamer ronddanste. De bedrieger had zich het gezigt met meel ingewreven f om des te heter het voorkomen van een doode te vertoonen. De vrouw had de onbeschaamdheid uit eigen beweging te zeggen, dat haar man eeniglijk was verrezen, om toonder- zoeken of onder het geld ook vftteche dollars zich be vonden. ZïF.etKZF.Ê 2 April. Bij koninklijk besluit is de beer li. van Eek, controleur der directe belastingen, regten en accijusen alhier naar Hellèyöetsluis ver plaatst en is in diens plaats benoemd de heer F» Ho] er. Bij koninklijk besluit is de heer J. van Zandijk commies der posterijen van de 3de klasse benoemd tol commies 2 dn klasse Het Staatsblad no. 9 bevat een koninklijk be sluit van den 22 dezer houdende wijzigingen in de attributen van sommige kantoren in Zeeland alsmede veranderingen in de heerbanen aldaar Op den 28 Maart is door de arrondissement^ regthank te Middelburg uitspraak gedaan in zake du Commercie Compagnie aldaar, tegen den gewezen gezag voerder van het. barkschip Commercie Compagnie Ma- nnus Butijn houdende niet onlvankelijk-verklaring der eischeres in bare vordering tot voeging van haren eisch tot van waarde verklaring van een gelégd con servatoir arrest bij de reeds voor dezelve reglbank aanhangige procedure tol rekening en verantwoording onder anderen op grond dat een verzoek tot voeging eener zaak als uit haren aard niet door een cischer maar in de 1)ij de wet toegelaten gevallen alleen door een verweerder kan worden voorgesteld. Het heeft Z. M. den koning behaagd bij gun stige beschikking, op het daartoe aan hoogstdenzelvea ingediend verzoek om gratie de straf des doods met den kogel waartoe Franciscus Coenraad Marinus Boenders geboren to Middelburg bij vonnis van den Krijgsraad in het provinciaal kommandement van Zee land ter zake van misdaad tegen de dienst en de sub ordinatie is veroordeeld te verwisselen in dien van den kruiwagen voor den tijd van 7 jaren met do daaraan verbonden vervallen verklaring van den mili tairen stand. - Men schrijft uit Heinkenszand. ïn dezegemeenlo werd op de hofstede van den landbouwer A. It. eena diefstal op eene aardige wijze verijdeld. Bovengenoemde landbouwer had op zijnen dorscb- vloer een belangrijken hoop gedorsebte doch niet schoon gemaakte tarwe liggen en daar hij voor «lief- stal vreesde had bij in zijne schuur ee:i touw ge bonden en in zijne bijgelegene woning aan eenen stoel bevestigd waaraan een putketel vast was ge maakt zoodat het onmogelijk was op den d^rsch- vloer te komen zonder dat bij als ware het door eenen telegraaf, in zijne woning er van onderngt werd te meer nog daar door eene gevaarlijke ziekte van zijne dochter er geheele nachten gewaakt moest worden. Bijna echter was zijne list mislukt want men schijnt er kennis vyn bekomen te hebben zoodat de dieven met een scherp werktuig bet touw voorzigtig hebben doorgesneden. De toen wakende arbeider AI. echter eens beproevende of het louw nog goed vast was ontdekte dat hij bel geheel kon tot zich trekken. Hierdoor argwaan krijgende gaat hij alleen in de schuur en de dieven .onraad ondekkende zet" ten het op een loopen met dat gevolg dat hij den achtersten kon grijpen waarmede, hij aan het worste len geraakte daar de dief om los te komen zich wan- hoopig verdedigde. In dien tusschentijd had de meid de mannelijke huisgenooten gewekt welke tot hulp gekomen zijn zich van den dief meester maakten. Dezer dagen is hij dan ook door den veldwachter dier gemeente le Goes gevankelijk binnen gebragt. Door de Nederlandscbe Handel-Maatschappij zijn bevracht de navolgende 32 schepen als voor Amstcr-

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1