geen scheermes meer gebruiken. Er waren «mannen met baarden" uit alle staten tegenwoordig. In zekere kerk te Wisconsin vindt men aange plakt «Tabakspruimers worden ernstig verzocht in de kerk niet te pruimen of anders in hunne boeden te spuwen." BINNENLAND. Ziërikzee 9 Maart. Het getal der door de ver schillende militie-kantons dezer provincievoor de ligting 1855 te leveren miliciens bedraagt als volgt Middelburg 44 gewoon contingent en 4 buitenge woon contingentVlissingen 42 en 2 Vere 23 en 2 Zierikzee 34 en 3 Brouwershaven 24 en 0 Tholen 36 en 1 Goes 35 en 6 Kapelle 43 en 3 Sluis 30 en 3, Yzendijke 35 en 1 Axel 41 en 2, Hulst 44 en 1 en Kortgeene 16 en 2. - liet geheel bedraagt alzoo over de provincie 447 gewoon en 30 buitenge woon contingent. Te Middelburg was de sterfte in de afgeloopen maand buitengemeen groot zoodal 82 personen aldaar overleden zijn terwijl bet getal der sterfgevallen in Ja- nuarij slechts 37 bedroeg. Ook te Vere sterven vele menschen. Gedurende de twee cersle maanden dezes jaars zijn daar op eene be volking van naauwelijks duizend zielen 18 sterfgeval len en dus even zoo velen als gedurende het geheele jaar 1854 aangegeven. Diakenen der Hervormde gemeente te Ellewouls- dijk ontvingen dezer dagen een legaat bestaande in eene partij bouwland ter grootte van 1 bunder 18 roe den 90 ellen, vrij van alle kosten en reglen, aan hunne armen door wijlen den heer C. A. Prumers in leven oud secretaris dier gemeente vermaakt. Verwierf de overledene door naauwgezelten ijver en belangstelling in bet heil der gemeente gedureude zijn leven ieders achting, ook dit bewijs van liefdadigheid zal iu gezegend aandenken blijven. De toestand onzer rivieren is sedert ecnige dagen van beden- kelijken aard geworden. Een berigt uit Vreeswijk van 5 dezermeldt het volgende Het ijs is ten 8 uur ongeveer 40 el verschovenboven de hulpscbutsluis over den dijk. Voor het dorp is een open vak ongeveer 500 el lang. Bij de Heul te Schalkwijk tot den Utrechtschen afweg loopt het water over den dijk. Men was bezig aan het op- kisten. Langs den Overbetuwschen Rijndijk zijn de kistingen met goed gevolg geschied. Jl. zondag morgen8 uurwas te Arnhem de waterhoogte 6,78 el, f AP. 13,72 el; dus in de laatste 24 uren gewassen 78 dm. In den afgeloopen nacht zag men op groote ijs massa's die stad voorbij drijvenstukken van dakenhoornen met wortel cn takken, eene ladetafel en een wieg. Men zegt, dat eene der Angerlosche dijken doorgebroken en geheel Lathum overstroomd is. Men zou aldaar jl. zondag de noodklok hebben gehoord. Het dorp "Westervoort zit geheel onder water. Het water in de Arnhemsehe broek was in den tijd van 6 uren ruim 1 voet gevallen en aan den Rijn is het stilstand. Naar men verneemt zijn de oude kavallerie- stallen te Arnhem ingerigt om huisgezinnen, die hunne woningen hebben moeten verlaten, een onderkomen te bezorgen. Op de Maas is het ijs te Roermond in den nacht van den 1 op den 2 opgebroken den 2 was het te Venlo nog vast. Ook op het Bossche veld zat het ijs jl. zondag nog vast. In den dijk tusschen Alem en Maren is dien nacht eene doorbraak gevallen. Te Maastricht was dien morgen 10 duim val sedert het laatste etmaal waargenomen. Volgens de laatste berigten uit Arnhem was de rivier aldaar dalendeen stond het water toen op 12 duim o. N. P. Te Arnhem, maartdag 8 ure, de wa terstand 8 duim; het water vallende, met ijsgang, zware ijsmassa's. De Broekdijk van Arnhem naar Westervoort loopt over; tegeu over de stad wordt de waterloop gekeerd. De toestand is zorgelijk. Te Gorinchem was de waterstand, maandag morgen 8 ure, 175 onder nul; iu 24 uren 57 d. gewassen. Voorzigtigheidshalve zijn 1300 man opgeroepen. Bovenwaarts afwisselende ijsbewegingenin de Killen vast. (Te Schoonhoven werden te lü|/2 ure 2 schoten gehoord inde rrgting van Gorinchem. Uit llheuen schrijft men van 2 Maart-. Een half uur hoven Hattem loopt, het water 112 voet over den dijk. Aan keeren is geen deuken. Van Hattem tot Bergwijk loopen de dijken over op een uur lengte. Te Vreeswijk 5 Maart, 6 ure, de waterhoogte 1,55 el; gewassen in 24 uren GL duim. In de -laatste 2 uren 17 duim gewassen. IJs vast. Van de Waalzijde zijn om '/,6 ure 2 seinschoten gegeven. Arnhem, maandag 10 ure 45 min. 's namiddags, in de Noordkade op den Grebbcdijk, zijn heden na middag drie gaten gebrokenhetgeen reeds een doorbraak ten gevolge heeft gehad. Vreeswijk 5 Maart, maandag II ure 45-min., na middag Grebbe ure 45 min. Tegeu half 3 ure is een gat ge broken in de Noordkade op den Grebbendijk, 500 el boven het huis van de dooven van Mientjes; spoedig daarna zijn er meer boven waarts nog twee min of meer belangrijke gaten gevallen, hetgeen eene doorbraak ten gevolge heeft gehad en waarschijnlijk door meer dere andere zal gevolgd worden. Te Zutplien geraakte door den toenemenden was der rivier het ijs in beweging, doch zette zich een half uur later voor de brug op nieuw vast. lieden morgen om 7 'ure kwam er weder beweging in het ijs en kwamen eenige schollen van bijzondere sterkte tegen de zoogenaamde tweede of paalbrug, met dat gevolg dat men weinige oogenblikken later het oudste deel dier brug zag verbrijzelen en in drie stukken wegdrijven. Gelukkig zijn geeue menschenlevens te betreuren de draad van den telegraaf on langs over die brug gebragt, is verbrijzeld. Wageningen, 5 Maart. Wij verkeeren hier in watersnood. De dijken staan op het punt van doorbreken. Alles maakt zich gereed om te vlugten. De dijk te Leersuxn. is door bet verschrikkelijk opgeloopen water overstroomd. De Geldcrschc dijk bij Ingen is doorgebroken. Buitendijks zijn eenige huizen door het ijs omver gestoten, en te Amcrongen verscheidene zware eiken hoornen door het ijs doorgebroken. De doorbraak van den Bisliclischen dijk veroorzaakt eene overstrooming van de Gel- dersche landstreek langs den lJssel. Daarbij zijn nu gekomen een verschrikkelijke doorbraak in den Yvaaldijk bij Dreumel, eene door braak van den Grebbendijk bij Wageningen en eene doorbraak van den Wcstcrvoortschen Broekdijk. Te Dreumel zijn de huizen, daar aan den dijk gelegen, allen door den vloed verzwolgen en de huizen aan den Ouden Maasdijk storten allen in. De drang van den vloed met de ijsmassa is op den Bandijk van de Maas gcrigtwaardoor den dijk is doorgebroken en een groot gedeelte van de provincie Noord-Braband overstroomd wordt. Uit 's Hertogenbosch meldt men dat vele gedeelten der stad door het snel wassende water zijn ouder- geloopen en men aldaar vreesde voor doorbraken van dijken en het wegspoelen van bruggen. Hoezeer men nog van geen verlies van menschenlevens te Dreumel gehoord heeft, vreest men er echter sterk voor daar bij voortduring eene groote massa ijs naar binnen stroomt en er geene mogelijkheid is om pogingeu 'tot redding aan te wenden. Vele huizen zijn reeds weggestoken en veel vee is verdronken. Uit 's Hage meldt men van 6 dezer: Ten gevolge van de heden uit Gelderland ontvangene berigten, wegens den toestand der rivieren, is Z. M. de koning heden namiddag naar Arnhem vertrokken. Vroe ger hebben zich de minister van binnenl. zaken en de commissaris d ;s konings in deze provincie naar de plaatsen begevenalwaar ge vaar aanwezig kan zijn. Men meldt uil 's Graveel,age van den 7 dezer Men verzekert dat Z. K. H. prins Frederik der Neder landen voornemens is om spoedig in persoon naar St. Petersburg te vertrekkeo om zijn rouwbeklag aan de keizerlijke familie te gaan betuigen. Men verneemtdat bet den heer J. P. Dudok eon IIeeldie zich thans in Egypte bevindt, is mogen ge- lukktn voor de firma Paul van Vlissingen en Dudok van Heel te Amsterdam door de tusschenkomst en ijverige bemoeiingen van den consul-generaal der Ne derlanden den heer S. IK. Hmjssenaers te Alexan dre, een contract met den pacha van Egypte te sluiten, voor de levering van sleepbooten en ijzeren ligters tot daarstelling eener stnomsleepdiensl op den Nijl. Als eene zeldzaamheid wordt uit Schijridel gemeld dat aldaar den 26 Februarij II. is overleden Adriaan van den Bergh in den ouderdom van 87 jaren nalatende 10 kinderen uit één huyvelijk van welke de jongste 40 jaren oud is en 47 klginkinjferen die uil 6 huwe lijken zijn voortgesproten. De o.verledene was oom of oudoom van 214 nog levende t,,en en nichten. De landbouwer II. Poslhumes bij den Horn heeft een buitengewoon monslervarken van echt En- gelsch ras eenig in zijne soort dat boe ook gemeten over alle kanten even dik is. Deze zeldzame groei wordt daaraan toegeschreven dat hel dier alleen met zoele melk wordt gevoed. JONGSTE BUITENLANDSCIIE TIJDINGEN. Konstantinopel 28 Februarij. Volgens een hier ontvangen berigt is Brussa door eene aardbeving ver nield Twee duizend menschen verloren daorbij het leven De prins Gorlschakoff is benoemd tot opperbevelheb ber van hel geheele leger van hel Zuiden. Tot bijzon dere bevelhebbers zijn benoemd voor het leger in de Erim de generaal Oslen-Sacken over dat van de Pruth do generaal Luders. 'Eiöi'.d P Brouwershaven 7 Maart. Binnengekomen India, kapt. K. J. Rijken, van Batavia naar Rotter dam gesleept per stoomboot Brouwershaven uit zee 9 ditoCarolinekapt. Subert van Memel naar Botterdam. «isiiüiikTiimiiüTiiis m FRIjaSSI* ©gE jearaTEGTKN TB5 ABÏÖT®»® Aöl, den 8 Maait 18Ö5. ge Me ven. 2'/j pC. Werk.Schuld(',j pCt# 73 h Nmdmrland.n - 'JU'7.i )2t/j pB. Werl 3 4 o o IA mortSyiulikaa t 3 '/a pG, Nieuwe llaudel-MaaU, 4'/2 Oost-Indien MIDDBKPBIJZEN VAN DE VOLGENDE ABTIHELEN TE ZIEBmZEE van den 8 Maart 1855. De Ned. Mudde. De Ned. Mudde O. Tarwe 1853 Ü,o0 a 0,00 GraaiiweErwten 0,00 a 0,00 N. Tarwe 1854 - 12 (JO a 13 oO Groene dito - 9,00 a 10,00 Zaai-Zoiner ilito - OOG a 0.00 Gele dito 0,00 a 0,00 Ordinaire dito - 10.00 a 11,00 Knolzaad - 17,00 a 18,00 RogKe- l0-00 a 10,25 Zaai-Lijnzaad - 17,00 a 19,00 W. Gerst - 5,00 a 5.20 Slag-l.ijzaad - 0 00 a 0.OU Z.-dito- 5,00 a 5 20, h.tap-Olie - 56.00 per vat. Haver- 3 75 a 4 00'Patent-Olie - 59.00 d Paardeboonen - 7 00 i 7 25j Lijn-OI ie - 00,00 e P Witte dito - 10.00 a 11.00''Raapkoek /'00.00 de 1040 stuks. Bruine dito - 9.00 a 12,00 Lijnkoek. - 00,00 mabetfbijzen j»er meekrap te ziebikzse van den 8 Maart 1855, TEELT 18154. Twee en een, lste kw., blank ƒ21,50 a 22,00 Twee en een middelbare dito - 20,50 a 21,00 Twee en een, mindere dito - 19.50 a 20.00 Een en een 1ste kw.blank - 21,50 a 22,00 Een en ecu middelbare dito - 20,50 a 21,00 Een en een. mindere dito - 19,50 a 20,00 Onberoof-le, 1ste kw., blank - 21,50 a 22,00 Onberooftle, middelbare dito - 20,50 a 21,00 Onberoofde, mindere dito - 19,50 a 20,00 Mollen- 5.00 a 6.00 Middelbare dito - 3,50 a 4,50 Imrlm stam te zierikzee van oen 2 tot en met ben 9 maast Geboren: Een Zoon van Mvan den lierge en JV. de Braai. Twee Zoons van L. Metselaar en A. Rtngelberg van welke één als levenloos aangegeven. Een Zoon van J. lirijger en P. de Vos. Overleden: P. A. de Leeuw oud 27 jaar eclitgen. van S. Briels. S. van Isijnsbergen, oud ö3jaar, echtgen. v. H. Eikes. JBeekman oud 56 jaar echtgenoot van J. Mulder. G. Smits oud 13 dagen (zoon). M. ISeerhoudl oud 1 maand (zoon). m,vmm De Loterij van llandwerkea en Voorwerpen die met goedkeuring van Z M. den Koning ten overslaan van een' Notaris weder zal plaats hebben zal getrokken worden op Maandag den 12 Maart 1855. De bezigliging zal nog plaats hebben op Zaturdag den 10 Maart, op de Raadzaal van bet Stadhuis, van 12 lot 3 ure alwaar men zich tevens van Loten zal kunnen voorzien. Ook zijn do Loten verkrijgbaar bij den Boekhandelaar P. BE Looze a f 1 het Lot. Uit naam der Directie. Douairière de JONGE geb. van Breugel. De Sociëteit: tot IV ut en (i e n oer/ en te Zierikzee maakt bekend dal 1." De P.\AH»EIV.ei> KEESTSVIHAKKT te dezer Stede zul plaats hebben op Donderdag den 15 Maart 1855 op de aloude standplaats aan de Balie aanvangende des voormiddags ten 10 ure. 2." Ieder veehouder wordt bij deze uitgenoodigd om voorzegde markt zoo door het aanbrengen vau paarden, als door bet ten verkoop aanbieden van rund vee zooveel mogelijk te helpen bevorderen. 3.° Tot aanmoediging zullen door genoemde Socië teit de navolgende Pr ij zen. Premiën en Getuig schriften worden toegekend, zoowel als door de Directie voor één nacht kosteloos stalling en voeder zal verstrekt worden mits daarvan vooraf kennis worde gegeven aan den President den Heer H. G. Molock Houwer. Het schoonst gekeurde vijfjarig Merriepaardeen prijs van ƒ6 en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde eene premie vau 3 en een getuigschrift. liet schoonst gekeurdo vijfjarig Ruinpaard een prijs van fa en een getuigschrift. Hel daaraanvolgend be .'(gekeurde eene premie van f 2,50 en een getuigschrift. Het schoonst gekeurde vierjarig Merriepaard een prijs van fa en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde eene premie van f 2.50 en een getuigschrift. Het schoonst gekeurde driejarig Merriepaardeen prijs van f en een getuigschrift. Het daaraanvolgend best gekeurde eene premie van f 2 en een getuigschrift. liet schoonst gekeurde tweejarig Merriepaardeen prijs van f 4 en een getuigschrift. Hel daaraanvolgend best gekeurde eene premie van f 2 en een getuigschrift. Voor den schoonst gekeurden driejarigen Hengst, een prijs van f 10 en een geiuigscbrifl. Voor den schoonst gekeurden tweejarigen Hengst, een prijs van f oen een getuigschrift. Voor deo daaraanvolgende!! best gekeurden eene premie van ƒ2,50 en een getuigschrift. En buitengewoon zal door de Sociëteit norden toe gekend, aarrhet schoonst gekeurdo span Roeren Paarden mits niet ouder als van vijf lot acht jaren de prijs vau 6 en een getuigschrifl. 4." De Commissie vau Keuring zal bestaan uit de leden der Sociëteit en wel één uit Schouwen en één uil Duivelaiid 5." En laatstelijk dal in plaats van de gebruikelijke Rid door de Stad, tie l/eiieit tier Sociëteit tnrrtr (less SSins/ zullen Slijileu aan de Balie aanvang nemende des namiddags len lioee ure Dienen welke verlangen daaraan deel le nemen worden ver/ocht uiterlijk vóór den 14 Maart e. k. zich aan ie melden bij den President den Heer H. G. Mo lock Ij ouwe it om do vastgestelde regel en orde le vernemen terwijl bij die gelegenheid de uit te loven voorwerpen bestemd voor prijzen en premiën zullen kunnen bezigiigd worden. Ook zal op dat zelfde uur aan de Balie 9M.ast* Jkïionmie'n plaats hebben de prijzen daarvoor be stemd kunnen door een ieder vrijelijk naar gedongen worden, 6.° Eindelijk worden de leden van genoemde Socië teit namens de Directie uitgenoodigd om de to hou den algemeene Vergadering op Donderdag den 15 Maart 1855 des avonds ten half zeven ure ten huize van den Heer W. van Zandvoord hij te wonen in welke Vergadering de prijzen premiën en getuigschriften namens hol Edel Achtb. Bestuur door de Directie van opgenoemde Sociëteit aan do bekroonden zullen afgege ven worden. Door den heer Thesaurier zal gedaan worden Re kening en Verantwoording. En ingevolge artikel zeven van hel Reglementde Leden eene nieuwe Directie be noemen lot welk einde van des avonds halt zeven lot negen ure de stembriefjes ter vergadering zullen gereed liggen welke in eene duarloe geplaatste en geslotene stembus zullen worden verzameld, om in de eerstvolgen de algemeene morgen-vergadering le worden opgenomen en de nieuwe Directie in functie te treden. Zierikzee den 8 Maart 1855. Namens de Directie van boveng. Sociëteit 9 De Secretaris A. KENENS. Uit de hand te koop de numbre van 4 B. 14 R. 50 Ellen WEILAND 9 gelegen in do Gemeente Duivendijkesectie F n.° 73, 74 en 75; verpacht tot 11 November 1857. Nadere informaliën te bekomen ten Kaalore van Jonkheer W. M. H. de JONGE te Zierikzee TER STADS-DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A. DE VOS»

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 2