DMZEESCHE COURANT. Zaturdag 10 Maart. 185.5, Woensdag en Xaturdag. 20- :s 1 oris be- GS- 0!, ON- rdér VBR tea n te ten to veil- legs eric: met JR. lot \l.f J to aaa loe- steo 3rd- aan T. weg wijl leef 'r drie maanden ƒ2,00. Franco per post ƒ2,25. zending der Advert, daags te voren.1 snamidd. vóór Tl ure. vjsEs.sc HUMT: FHioa i»EK A.ö-srsm'rEEffTKKïK Gewone 15 cents de regel. Geboorte-lluwelijhs-en Doodberigten van 1 -6 regels af 1 behalve hel egelreg Uitslag der verkiezing voor een lid in den emeente-Raadter vervanging van den Heer A. MOENS van BLOOiS. Ingeleverde brieljes 177. In blanco 5 Verkeerd ingevuld 6 II. geldige stemmen 166. Van welke op den Heer S. G. NA 1 TA van der iJAI JP 94 zijn uitgebragt, die aldus is verkozen. REKEN D MAK. ING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee liren- en ter kennis van de Ingezetenen dat de J uuscSsJiK- 3<e§ae S*aafi#cSosï- off Bartlff-^'asteHamarkf. ils van ouiis op Donderdag den 15 Maart eerslko- nendealhier zal gehouden worden en dal de stand- ilaats voor Kramen zijn zal aan de Kraan. Zierihzee, den 28 Februari] 1855. SS. C. CAU Voorzitter. C. de JQNGE Secretaris. ial 55, 16 loor 1R- N 4 IS 5 1 rtij 1LS en wal roe- puer oter en ïN« en en ijle on- 74- 21 :n. en op ver- Jigd den on- BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der stad Zierihzee Gelet op de circulaire van den hoor Commissaris des Konirigs in deze provincie dd. 24 Februaiij jl. A n.° 847 3de afd. Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente, dat er vior personen die gezond en vrij van ligchaamsgebreken en van, een goed gedrag zijn, ge legenheid bestaat, om bij bet leger te worden geplaatst, ook voor jongelingen beneden de 18 jaren die be halve bij bet Instruc'ie—Balaillon te Kampen bij de corpsen der infanterie als Tamboer of Hoornblazer en bij de corpsen Oer Iiavollerie artillerie en bij het 'bataillon Mineurs en Sappeurs als gewoon Vrijwilliger kunnen worden aangenomen. Burgemeester en Wethouders het bovenstaande ter slgemeene kennis brengende noodigen inzonderheid de jongelieden die daartoe genegen' zijn uit om door dienstneming het aantal vrijwilligers te willen vermeerderen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierihzee den 7 Maart 1855, B. C. CAU Voorzitter. G. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der stad Zierihzee Brengen bij (leze ter kennis van de belanghebbenden, kdat bet kohier van de belasting op de bonden dienst 1855, doorben in hunne vergadering van heden voor- loopig vastgesteld ingevolge de wet van af den 10 Maart e. k. gedurende 14 dagen op de Secretarie de zer gemeente zal ter visie liggen, noodigende zij diegene welke mcenen mogten redenen van reclame te hebben uit otri binnen dien termijn op ongezegeid papier bij den Baad hunne bezwaren te doen geiden. Gedaan ten Raadhuize der Siad Zierihzee, den 7 >Maart 1855. B. C. CAU Voorzitter Cde JONG F Secre La ris BUITENLAND. qoitsohk-aïhisn Keulen 4 Maart. Eene te Berlijn uit Petersburg onlvangene. depêche van den 3 dezer des morgens bevestigt dat de officieren van hel keizerlijke huis reeds den vorigen dag eenige uren na den dood des keizers, den eed in handen vari den grootvorst troonopvolger zijnen opvolger hebben afgelegd. De geheele bezet ting der hoofdstad moest den volgenden dag insgelijks den eed afleggen. Den 2 dezer heeft graaf Panin de minister van justitie in tegenwoordigheid van den grootvorst troonopvolger bet kabinet verzegeld waar de overleden keizer gewoon was te arbeiden. De kei zerin ofschoon diep bedroefd wederstaat echter den vreesé! ij ken slag die haar getroffen beeft beter dan men bad durven verwachten. Bij de afzending der laatste heriglen zag men de kornst der grootvorstin Olga te gemoet en geloofde men dat de beide groot- vorston die thans in de Krim zijn na door den tele graaf boriet ontvangen te hebben, insgelijks niet toeven zullen te Petersburg aan te komen. Volgens te Berlijn ontvangen brieven W3S do toe stand des keizers van Rusland reeds donderdag middag tegen 4 ure zigtbaar verergerd en den volgenden morgen verklaarden de geneesheeren deswege door 'L. M. zei- ven ondervraagd dat hem slechts nog weinige uren levens meer overbleven. De monarch ontving toen de sacramenten der stervenden deed de leden zijner fa milie bij zich ontbieden zegende ben en gaf hun zijn afscheid. Nog dienzelfden dag vaardigde de grootvorst cesarewitsch eene proclamatie uit om zijne troonsbe klimming ouder den naam van Alexander 11 bekend te mak en. Des voormiddags voor zijn sterven onderhield de kei zer zich (geru»men tijd met do graven Ortofen Adlerberg en verscheiden andere voorname personen waarbij hij met bewonderenswaardige kalmte verschillende schik kingen maakte. Volgens uit St. Petersburg ontvangen depeche heelt keizer Alexander 11 de aan vorst Gorischakoff verleende volmagten vernieuwd. Men meldt uit Weenen van den 5 dezer De keizerin is heden middag van eene prinses bevallen. Bij eene dagorder aan het leger heeft keizer Frans Jozeplï bepaald dat uit erkentelijkheid voor de het keizerrijk met edele belangloosheid door keizer Nico- laas verleende hulp in een tijd van beproeving en rampspoed bet reeement kurassiers Keizer Nicolaas bij het öostenrijksche leger dien oaarri voor altijd zal behouden. Volgens gerucht zullen de keizers Frans Joseph en Napoleon nog in de eerste helft dezer maand te Trieste eene zamenkomst houden en laatstgenoemde zijne reis naar de Krim van daar voortzetten. Ai mogl dit gerucht zelfs niet geheel ongegrond zijn dan toch kan de groole gebeurtenis va» 2 dezer ook in het plan tot zoodanige zamenkomst liglelijk verandering te weeg brengen. P B 4 ra S 3 i3 ÏS.O Parijs 5 Maart. Het regeringshlac! vermeldt he den morgen de terugkeering des keizers alhier 7*. M. is gisteren avond gearriveerd vergezeld door lord Cöwig. Men veronderstelt dat lord Clarendon al het mogelijke heeft in het werk gesteld om Z. Ai, de reis naar de Krim te ontraden doch men weet nog niet of zijne pogingen iets gebaat zullen hebben. Uit Boulogne wordt onder dagteekening van gisteren het volgende aan bot dagblad Conslilutionnel gemeld #Na bet diner dat de keizer gisteren aan de hoofd-officieren gaf, heeft hij hun bet berigt aange kondigd van het overlijden des keizers van Rusland hetwelk bij bad ontvangen door middel van twee ach tereenvolgende depêches; de eene uil Stuitgardt de andere uil 's Gravenhage. w einige oogenblikken daarna drong do tijding door de geheele stad door en werd niet eene verbazing vernomen welke niet van zekere male van voldoening was vrij te pleiten. Tegen elf ure des avonds ontving men eene depêche uil Londen waar de tijding van bet overlijden des czaais mede was ont vangen meldende dat lord Clarendon dezen morgen zou afreizen om zich naar Boulogne te begeven ten einde met Z. M. den keizer te confereren. Men meldt uit Marseille van den 6 dezer De Clyde heeft alhier berigten aangebragt uil Konstanti- nopel van den 26 en uit de Krim van den 24 Februarij. De 6de Fransche divisie, door de 9de ondersteund belegert inzonderheid den toren Malakoff. De nieuwe batterijen welke de Bussen hebben opgeworpen en die do Tchernaïa beheorschen hebbeu te vergeefs ge tracht de vestiging dier troepen te verhinderen de origestodigheid van het jaargetijde hinderde de werk zaamheden veel- meer dan bet vuur des vijaruls. Den 20 Februarij waren achttien Russische halaillons naar Balaklava op marsch gesraan toen de generaal Bosquet, aan het hoofd van 25,000 EnyelSch-Fransche troepen, zich des avonds gereed maalde om hun den teruglegt af te snijden docli een storm door sneeuwvlagen vergezeld verhinderde eene ontmoeting tusschen do beide legerkorpsen aan beide zijden moest uien naar zijne stellingen terugkeoren. Vorst Menzihoiï zou zijne kavallerie naar Perekop gezonden hebben daar in de Krim geen genoegzaam voeder voor do paar den was. De generaal Cussaignoles heeft te Konstantinopel eene commissie van remonte gevestigd ten einde paarden aan te koopen. - Ahmed-pacha en Ali-pacha twee dor generaals van het leger in Aziezijn gedegradeerd en in gevangenschap naar het eiland Cbyprus gezonden. Ten gevolge van de heropening der vrije vaart op den Donau maakten bonderde schepen zich gereed om graan te laden Rusland beeft Oostenrijk beloofd deze operatien niet te zullen beinoeijelijken hetwelk te Konstantinopel eene daling van 2 francs per change op bet graan heeft ten gevolge gehad. G k o o t- t apjhie'ia Londen 5 .Maart. In eene particuliere Londenscbe correspondentie van de Amst. Ct. waarin het afsterven van keizer Nikolaas wordt besprokeo leest men o. a, het volgende «Beschikkingen van Hoogerhand gelijk deze, leggen in de eerste oogenblikken bel zwijgen op aan alle staat kundige overwegingen en heschouwingen. Die plotse linge wending in de omstandigheden van Europa waaraan de belangen van zoo vele natiën verbonden zijn is niet teweeg gehragt door vloten of legers door parlementen kongressen of staatslieden en levert een nieuw bewijs va» hei nietige hunner menscheJijke kracht en wijsheid waarvan men zoo veel verwachtte waarin inen zoo deerlijk teleurgesteld werd en waarop men op nieuw zoo trotschelijk boogt." «Sn Engeland alwaar de nationale geest zich geen- zins op jlo gunstigste wijze openbaarde door den per soonlijken haat tegen den czaar zal men lhans (dil is hoogst waarschijnlijk) zeer bereid zijn tot schikking. Wij zg'n den krijg hartelijk moede is eene uitdruk king die beden vrijer dan vroeger gebezigd werd. Of Frankrijk (dal is zijn keizer) hetzelfde gevoelen koestert, blijft de vraag en de Auglo-Frausche alliantie zal nu met langer gevoed door gemeenschappelijke» baat tegen den czaar V3U Rusland, waarschijnlijk op de proef wor den gesteld." De keizer van Rusland werd in Engeland steeds gehouden voor de ziel van den krijgsgeest die met de talenten des czaars bijna on wederstaal) baar was." Het meest meldenswaardige gevoelen der city is dat keizer Alexander de politiek zijns vaders zal volge», welke politiek nu defensief, in plaats van offensief geworden is en dat de verdeuiging van Russisch grond gebied een natuurlijke noodzakelijkheid blijft." De geneesheer A. B. Granville deoli in de Times een vertrouwelijke» hriei mede, in de maand Julij 1853 aan lord Palmer ston gerigt en den hoofdinhoud van een gesprek in Feuruarij 1851 mei dien staatsman gehouden uit heide welke mededeeiingen blijkt hoe hij reeds toen voorspeld heeft dat de keizer Nicolaas vóór de maand Juli] 1855 sterven zou e» wei op grond van alles wat bij gedurende zijn verblijf in Rusland van zijne kunstbroeders wegens den gezondheidstoestand van dien monarch vernomen had die na hun oordeel en dat van doctor Granville aan eene overspanning der zenuwen leed welke haren invioed op de hersenen uitoefende hem drifiig en opgewonden en dikwijis tot kalme overweging ongeschikt maakte. Het kon niet anders zegt de berigtgever of de jongste gebeurtenis sen en ontvangen lijdingen moesten bij zoodamgen toestand van zijn gestel den dood des vorstelijke» lijders verha.usleu. Te Chicago is den 29 Jan. een bol gehouden waarop alle manspersonen waren uttgenoodigd oiu

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1