W.° 19. 1855, Woeosclag 1 Maart, Woensdag en Zaturdag. ITO» AiMISTilATIM NIEUWSTIJDINGEN llillllSSM ~z. GOUEANT. 4BOSWKMK1ITB-PBIJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren,1 snamidd. wftfr Al ure. verschuift: Paus DKB 4DVBBTEEJTÏBH Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregi De Commissaris des KoninGS in de Provincie Zeeland maakt bekend dat op den 12 Maart 185.5 des mid dags ten lwualf ure te Zutphen 's Gravenhage Haar lem DeventerTilburg Utrecht en Leiden zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding der levering van Bemont-Paarden ten dienslo der korpsen kavallerie en artillerie van het leger dat een derde gedeelte van de te leveren paarden van intandschen oorsprong moet sijn dat da besteding hij de korpsen niet bij loten of bij partijen maar voor het getal bij ieder korps ver- eischt in eens zal geschieden en dat de voorwaarden van aanbesteding voor gegadigden Ier lezing liggen onder anderen op de Provinciale Griffie te Middelburg alwaar ook inlichtingen omtrent het getal paarden Voor elk korps te leveren kunnen verkregen worden. Middelburg den 28 Februarij 1855. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. BEKENDMAKING. Burgemeester en WetuouderS van Zicriltzee bren gen ter kennis van de Ingezetenen dal de Jaaiciijjli- scüie Pnarvil en- of ESaif-Vastenmarkt als van ouds op Donderdag den 15 Maart eerstko mende, alhier zal gehouden worden en dal de stand plaats voor Kramen zijn zal aan de Kraan. Zicriltzeeden 28 Februarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND, amiiaitisBi Kf.ülen, 2 Maart, Omtrent het losgaan van hel Bijnijs te Dusseldorp wordt den 1 deter van daar ge schreven Gisteren avond ten lien ure werd het op- breken van bet ijs baiverweg tusschen hier en Heerdt door kanonschoten en het luiden der klokken aangekon digd. Het water steeg snel en weldra zag men de zware ijsbedekking in hare ontzettende majesteit voorhij brui- schen de muren en buizen tegen welke zij aandreef dreunden en de aandrang was zoo hevig dal twee kra nen in de vrijhaven alhier medegesleept zijn. De was duurde voort en de laagste gedeelten derslad zijn over stroomd namelijk de Bijnstraat tot de Flmgerstraat de Liefersteeg en Molenstraat de Berger- Toll- en Marktstraat. Men is nu bezig met de daarstelling van noodbruggen om de gemeenschap zooveel mogelijk te onderhouden." Jl. woensdag avond heeft de heer von Wedell plotseling Parijs verlaten ten gevolge eener conferen tie met den heer Droum de Lhuys om te Berlijn nieuwe inslrucliën te vragen. Men zegt dal de ge neraal zeer verlangende om de onderhandelingen te beëindigen besloten heeft om al zijn' invloed bij den koning van Pruissen te doen gelden om Z. M. te doen besluiten tot opheffing der laatste zwarigheden die zich nog tegen de leekeniiig van hel traclaal verzetten. De heer von Usedom die sedert eonigen tijd de po gingen der heeren von Wedell en v. llatzfeld te Parijs ondersteunde is naar Londen teruggekeerd. Sommige personen willen welen, dat de heer core Wedell zoo plotseling naar Berlijn is vertrokken om gelijktijdig met lord Russell aldaar ie zijn. De Oostenrijksche troepen in de Uonau-vorsten- dommen zullen tot 75,000 man vermeerderd worden. Aan den opperbevelhebber der troepen in Bobeme is de last gezonden onverwijld een deel dier troepen naar Gallicie te doen oprukken de verlrekkenden zul len vei vangen worden door twee uil Italië komende re- gemeulen en een deel der bezetting van VVeenen. In de D. All. Zeil. leest men dd. 6 Febr. het volgende De lijdingen die door cenige schepen uit Finland die het waagden zich nog een doorlogt te banen zijn ontvangen loopen tot den 10 Jan. Aan het bouwen en uitrusten van kanonneerbooten zou daar onop houdelijk gewerkt worden. De vestingen Sweaborg Kroonstad Helsingfors en Karlsborg zouden naar eene Stapelplaats van hout en andere scheepsmaterialen gelijken waar den geheolen dag niet anders dan ge timmerd en gezaagd wordt daar de Russische ftolilj'e van troepen in de Oost-Zee op nieuw aanzienlijk zou worden vermeerderd, lti den herfst van het vorige jaar telde zij reeds 250 vaartuigen met inbegrip van omstreeks 80 opgevorderde uitgerusto barken van de yaChtclub der Nowa en wanneer dit getal naai men zegt nog met 100 vaartuigen vermeerderd zal worden, zal zij eene sterkte van 350 weluilgeruste sloepen heb ben. Deze kunnen zeer goed aangewend wordenjveof de verdediging in eene enge en ondiepe zee vol eilanden en klippen. Eenige dezer sloepen zijn van stoom-ma- cliines voorzien en zijn zeer goed ingerigt. Zij heb ben slechts 6 h 7 voel diepgang naar male zij met kolen beladen zijn en zoolang zij in de nabijheid der kusten blijven kunnen zij gemakkelijk van kolen voor zien worden in de ondiepe waters kruissen en eene gunstige gelegenheid afwachten om den vijand als een zwerm wespen te overvallen. Zij hebben vier kanon nen van 68 en vier van 32 pond, die door de bijzondere inrigling hunner affuiten voor allo manoeuvres geschikt zijn. Een kanon bevindt zich op den voor- do overige op da achtersteven en de aan den vijand toegekeerde zijde kan door vier kanonnen verdedigd worden. Het gcheele gedeelte van het schip dat zich in bet water bevindt is van ijzer en kan daarom niet door de worm beschadigd worden die in véreeniging met de slechte Bussiscbe administratie da vloot vernielt. Het hoven het water uitkomende gedeelte is daarentegen van hout om heter aan de kogels tegenstand te kunnen bieden, Deze kleine schepen kunnen voor de gealli eerde vloten veel gevaarlijker worden dan de groote schepen indien de noodigb voorzorgs-maatregeleii niet genomen Worden. Zij zijn vooral geschikt tot het aanvallen van groote schepen gedurende den nacht, en wee den vijandelijken schepen die zich soms ge zamenlijk in de nabijheid der kusten inogteii wagen. Het lot van Gatnlij Carlebey Brahestad (Jleaborg enz. ten vorige jare zal bij de aanstaande expeditie der Engelsclien en Fransclien niet zoo gemakkelijk herhaald worden en wanneer zulks al geschieden mogt in allen gevalle niet meer zoo gemakkelijk beieikl Wuruen. Wal de eigenlijke Russische vloot in de Oost-Zee betreft zij beslaat uit 30 linieschepen 9 fregatten 8 brikken en 10 stoomschepen die goed gedekt onder de be scherming hunner vestingen liggen verscheidene van dezu Schepen kunnen echter geen zee bouwen." r E re sc a n zs. Parijs, 2 Maart. De Monileur behelst eene de pêche uit Boulogne van den 1 Maart 5 ure des 's mid dags meldende dat de keizer in die stad is aangeko men en hel kamp van Helfaul heeft bezocht, Hel berigt wegens bet met man en muis ver gaan van het Fransche fregatschip Semillante nabij Cur- sika is thans op zekere wijze bevestigd. Dal fregat van 60 stukken en onder de bevelen van den kapitein Sugan Staande, verliet den 14 Feb. de haven van Tou lon en bad behalve de gewone scheepsbemanning 400 infanteristen als passagiers aan boord. Het was wel slecht weder toen de Semillante in zee stak maar wei nig kon men voorzien dal op slechts eenige mijlen af- stands van de kust een zoo hevige storm los zou bar sten. in den nacht van 15 op 16 werd bet schip in de golf van Bonifasio die vol met klippen is dooreen aldaar voorbeeldeloos hevigen dwarrelwind met eene snelheid van 12 knoopen op eene onderzeesche klip geworpen en verscheiden mijlen van de kust af geheel verbrijzeld, zooder dat de ramp te voorzien was. Schip, menscben en goederen alles was als met een toover- slag door de gulvën verzwolgen. De monsterrol wijst aan dat zich 750 menscben aan boord bevonden moeten hebben. Een aantal voorwerpeu van allerlei aard hij het eilandje Lavezzi opgevischt laat geen twijfel aan gaande deze vreesselijke ramp die zoo vele gezinnen in rouw dompelt over. Q EL O O X-B SITTSSmaB. Londen 1 Maart. Et is eene proclamatie der ko ningin uitgevaardigd waarbij wordt bepaald dat den 21 dezer een algemeene biddag zal worden gehouden om den zegen des Hemels af te smeeken voor het leger en Zijne hulp voor de spoedige horstelling des vredes. In de Engelsche krijgshavens wordt met zoo veel krachtgearbeid aan het gereedmaken der schepen die deel aan de Oostzeevlool moeten uitinakeu dat het meeren- deel defzelve reeds in het eind dezer week de dokken zou kunnen verlaten. Die schepen zullen gezamenlijk 2188 stukken geschut voeren waarvan een aanmer kelijk aantal naar de uitvinding van den heer Lancaster vervaardigd zijn. Hel schroefstoomschip Great Rrilain heeft te Li verpool zijne schikkingen voor het overbrengen van troepen ten einde gobfagt. Het heeft levensmiddelen voor 1500 manschappen en 56 officieren voor den lijd van zes weken aan boord alsmede 1359 hangmatten en 162 bedden. Ook de schroefstoomboot Etna vol tooit zijne schikkingen voor bet overbrengen van 200 kavalloriepaardcn. Hel feeds verspreid berigt wegens een opstand onder de inijndelvers te Ballarat in Australië bevestigt zich. Zij hebben de vaan der onafhankelijkheid opge stoken den commissaris Rede gevangen genomen en do terugroeping van den kolonialen secretaris geëischt. Er heerschte groote gisting en de martiale wet was af gekondigd. De gouverneur llotham hield zich stand vastig on zijne depêches schijnen geen groot gewigt aan de beweging te hechten. De boogere standen onder steunden het bestuur. BINNENLAND. ZlERiKÜEE 6 Maart. Naar men verneemt zijn de miliciens beboorende lol de ligting van bet jaar 1854, tegen 3 April a. s. opgeroepen om zich naar hunno respectieve korpsen te begeven» Naar men verneemt zijn van wege het departe ment van marine benoemd tol leden der commissie om mot eenige koopvaardij-kapiteins te onderzoeken of do plaatsing van een vuurschip op don Banjaard nood zakelijk is de heeren J. F. Coerlzen schout-bij-nacht, hnobl-inspecteiir van het loodswezen A. E. Thierens kapt.—luit.-ter-zee titulair belast met het opnemen der zeegaten en vaarwateren Van het rijk. Men schrijft uit Rotterdam van den 2 Maart Uit 's Gravenhage ontvingen wij heden namiddag de volgende telegrafische depêches 5 Ure 17 minuien. Ten gevolge van ernstige on gesteldheid des keizers van Rusland is het bal teu hove heden avond afgezegd. öure 28 minuten. Met zekerheid melden wij u dat hier bet berigt ontvangen is, dat de keizer van Rus land is overleden." Nader vernemen wij dat Z. M. do keizer heden voor middag te St. Petersburg overleden is er heerschl eene buitengewone drukte in deze residentie. Z. M. de ko ning HH. KK. HM. prins Hendrik en prins Frederik hebben dadelijk na de ontvangst van dat gewigtig be rigt zicli naar li. M. do koningin-weduwe zuster van den overleden keizer begeven. Z. M. keizer Nicólaas was geboren den 6 Julij 125 junij) 1796 en bad don troon beklommen 1 Dec. 1825. Zijn opvolger is de grootvorst Alexander geboren 17 (29 April) 1818. Men schrijft uil Rotterdam van 3 dezer Volgens heden uit Berlijn ontvangen depêches, die de lijding wegens het overlijden des keizers van Rusland overbren gen was die monarch reeds sedert fienigen tijd lijdende maar liet daarom niet na zich ijverig met de zaken be zig te houden de troepen te inspecteren de parades bij te wonen en alles met eigene oogen te onderzoeken. De bierdoor ontstane vermoeijertissen hadden zijnen toestand verergerd, tot dal bij ten laatste door eene he vige zenuwberoerte overvallen werd wier gevolgen een einde aan zijn leven maakten. Gisteren morgen nam hij afscheid van zijne naaste betrekkingen en stierf kort na twaalf ure. De cholera schijnt te Petersburg voortdurend te heerschen. Gedurende de laatste maand bedroeg het A

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1