MBÏKMSCHB GOUBANT. Zaturdag 24 February. Woensdag eii Zaturdag. N.° 16, 1855. 97?% AJSOïIEtl'jKBSEBïTS— F>JK£~ S Ver drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.'snamidd. vóór 4: ure. Fjoting ïï/ationale Militie» PUBLICATIE. Burgemeester on Wethouders van Zierikzee Gezien de Circulaire van (Jen Heer Commissaris (les Kon.'iigs in deze provincie, van den 7 Februari] 1855 (Provinciaalblad n.° 15) alsmede art. 73 74, 75, 76, 77 78 81 83 en 85 der wet van den 8 Junuarij 1817 [Staatsblad n.° 1). Hebben goedgevonden: Art. 1. Ter kennis van de belanghebbenden te brengen dat de Alpbabelische Naamlijst van alle per sonen die aan de ligling van dit jaar moeten deel renten ter visie van elk en een iegelijk zal liggen ter Secretarie op het Stadhuis van Woensdag den 14 tot Woensdag den 28 Februari] 1855 des morgens van 9 ure lot 12 ure ten einde een ieder in staat zoude zijn ingeval hem op die lijst eenige personen of om standigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooron te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten daarvan aan den beer Militie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2. De belanghebbenden bij deze te verwitti gen dat zij zich op den 5 Maart aanstaande des mor gens ten 10 ure zullen behooron te bevinden te Zie- rihzee hoofdplaats van bet Militie-kanton op het raadhuis aldaar ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven alsmede dat zij zullen behooron te zorgen dal de bewijzen tot staving hunner redenen van vrijstelling, bij de wet gevorderd uiterlijk bin nen de vijf (lagen na de Loting worden overgelegd aan het Bestuur der Gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwonden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierilzzee den 13 Februurij 1855. Burgemeester en Wolhouders voornoemd II. C. CAÜ Voorzitter. C. de JONGE Secretuns. KENNISGEVING. De Bubgkmeestek van Zierikzee brengt Ier kennis van de ingezetenen dal er op Maandag den 26 dezer maand des middags ten twaalf ure op het Baadliuis alhier, eene opeiibarevergaiierin^ vats sïeai 6emeeii(e.9iaaii zal gehouden worden. den '21 Fehruarij 1SÖ5. B. C. CAU. vïeschijnt: p8ijs a» vjsz&w-shwjexjgzs Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en f)oodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelrege. don 6 Maart e. k. van des morgens negen tot dos namiddags vier ure, in de Raadzaal op het Gemeente huis de verkiezing zal plaats bobben van één Lid in don Gemeente-Raad ter vervanging van den Heer M.r A: MOENS van BLOOIS overleden on dal do biljetten lot hel doen dier keuze aan de huizen der kiezers zullen worden rondgebragt ingevolge de wet. Zierikzee den 23 Fehruarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gelet op de Raadsbesluiten dd. 16 Januarij n.° 4 en 12 Fehruarij n.° 10. Brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn op Woensdag den 7 Maart e. k. in bet openbaar aan te besteden 1.° Het verlengen van de ijzeren leuningen aan de 2de Houten Binnenbrug en 2.° Het maken van eene lallen afheining buiten de Noord-Havenpoort verbonden aan den Stads Steentuin in twee perceelen van welke aanbe steding de voorwaarden op Woensdag den 28 dezer ter Secretarie en bij den Gemeente-Archi tect zullen te verkrijgen zijn. Zullende wijders door deze Maandags te voren (en 3 ure in loco aanwijzing geschieden. Gedaan ten Ruadbuize der Stad Zierikzee den 21 Fehruarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen dat op Dingsdag B IT E NI A NB. i>axxsoHZ.AEa x>. Keulen, 19 Fehruarij. Volen te Berlijn gelooven dat de zending van lord Russell derwaarts op een af zonderlijk verdrag betrekking heeft dat Pruissen mot de Westersche mogendheden zou willen sluiten onder voorwaarde dat bet tot de Weener conferentie en tot «Ie nadere bepaling der vredesvoorwaarden zal worden toegelaten. Die mogendheden zouden zich dan snel de onzijdigheid van Pruissen tevreden stellen en de onderhandelingen op de lange baan schuiven tot dat hot lol van Sebaslopol beslist zal wezen. to den omtrek van Hermanstadt vertoonen zich de wolven in de laatste dagen in grooteri getale reeds is eene boerin door deze aangevallen en verslonden. S" E A 13 G E E5 K£. Parijs 19 Fehruarij. Onder de vele bewijzen welke men aanvoert om het gevoelen te staven dat (Je keizer inderdaad e -riang ztdf naar de lirim zal vertrekken, behoort ook een dezer dagen in het regeringsblad opge nomen artikel hetwelk ten doel schijnt te hebben aan te tonnen dat de tegenwoordige instellingen van Frank rijk genoegzaam gevestigd zijn om bel hoofd van den staal te veroorloven zich zonder eenig gevaar voor troe belen of zelfs van verzwakking vau hel gezag uit Frank rijk te verwijderen. Men meldt uit Marseille van den 19 dezer De laatst ontvangen brieven uit de Krirn bevestigen dal do Russen eene tweede verdedigingslinie met gepalissa deerde grachten hebben opgerigt terwijl op de hoogten van inkorman talrijke werken daargesleld zijn. De geallieerden gaan bet bombardement hervatten en met alle kracht doorzetten. Men zag tegen den 20 dezer een veldslag te gemoet. Te Eupatoria dat versterkt is verwachtte men insgelijks een aanval dien de generaal Osten Sacken aa/i hel Hoofd van 40,000 Russen tegen het nog met geheel voltallig maar goed geretrancheerd Turksch leger beproeven zou. Te Eupatoria staan 8000 man der geallieerde troepen. De Courier de Lyon verhaalt dat bij eene ver- koopiug op rt'^tbrlijk gezag te dier stede onlangs on der anderen eene oude smerige schilderij voorstellende Venus in het bad voor 5 fr. werd verkocht. De koo- pereen Schoenmaker liet het schoon maken en als- toen bood men den eigenaar reeds 150 fr. Later ver hoogde oen kenner wien hij zijne schilderij liet zien dat aanbod tot 1200 fr. en thans zegt men dat de ge lukkige kooper reeds 3000 fr. voor zijn schat die niets minder is dan een meesterstuk van den bekenden schil der JY. Poussin geweigerd heeft. g 3s. o o t-b aitxanmleiff. Londen 17 Fehruarij. Gisteren avond heeft in Hollandsireet Soulhwaik alhier een verschrikkelijke brand gewoed en eene schade van ruim 150,000 pond. sterling aangerigt. Hij ontstond in den stoomzaag- molen der heereu Routledge sloeg weldra tot een koren molen der hoeren Waters en Steel vervolgens tot het flesschenmagazijn van den heer J. Dickerson en eindelijk tot bol huis van den heer Scott fabriekant van lijn koeken overwelke panden allen nagenoeg peheel vernield zijn. Daarbij heeft men ook den dood van den brandspuitmeester Jackson een nog jeugdig man die slechts achttien maanden gehuwd was, te betreuren. Een brandende balk stortte hem op bel lijfterwijl bij op de plaats der hoeren Waters en Steel zijne brand spuitgasten bijstond en zijn nagenoeg verbrand lijk werd drie of vier uren later gevonden. To Liverpool zijn proeven genomen met eene nieuwe soort van kogels door een policie-agent uitge vonden. Deze kogel verlengt zich na afgeschoten te zijn van 24 tot 30 duim en werkt als een sabel door alles wat hij op zijnen weg ontmoet dwars door midden te snijden. De aanwending maakt geene ver andering in de thans gebezigde kanonnen noodzakelijk.. BINNENLAND. Zierikzee 23 Fehruarij. Naar men verneemt is j). zaturdag de overtogt aan het Cortgeensche veer I» voet over het ijs gedaan door C. de VosAz. en wel in een half uur heen en weder en later nog door eenige andere personen. Bij den zwaren stroom en de grooto diepte van dil water is dit ee.ne grooie zeldzaamheid die zich alleen bij zeer harde winters herhaalt. Ook aan het Sloe en te Kats wordt (Je overtogt te voet over het ijs gedaan. Men schrijft uit Goes Er beersent hier ter stede eene schaarschte aan hel zoo onontbeerlijke zout volgens zeggen zouden pogiogeu om dit van elders le verkrijgen niet geslaagd zijn. Men schrijft uit Middelburg De vijfde tentoon stelling van de Vereenigiug lot bevordering van tuin bouw in de provincie Zeeland zal alhier plaatshebben op donderdag en vrijdag den 19 en 20 April aanstaande. Hebben de vorige tentoonstellingen die in den zomer plaats hadden aan liet doel beantwoord zoo vleit uien zich dat deze voorjaars-tentoonslelling niet minder aan de verwachting zal \ohlnen. Het programma biedt de ndodige verscheidenheid aan om velen te^doen mededingen, niet alleen toch zijn medailles uitgeloofd voor Camellia's Azalea's Riiododendrum s Mimosa's enz (naar ook voor onze iniandsche dubwelc Violieren Madeliefjes met dubbele bloem Auricula's enz. Het deparlemen t Middelburg der maatschappij tot bevordering van nijverheid hoeft mede van hare be langstelling doen blijken door aan de vereeniging eene zilveren vergulde en zilveren medaille aan ie bieden. LI. zaturdag vernam men le Vlissingen dat het vuurschip hetwelk o;> de zandbank »de Paarden- markt" ligt, door liet ijs was drijvende. Een Bel gische loodskoiter verliet dadelijk de haven en zeilde derwaarts met dat gevolg dat men hetzelve waar schijnlijk te Os i'nde zal hebben binnengebragt, De minister van financiën heeft uitgeschreven de 226ste stunts loterij waarvan do trekking zal beginnen mul 5 0 April en eindigen mot 30 Junij aanstaande, De kavallerie en artillerie van hei Limburgsche honds-contingent zullen le Roermond en omstreken worden bijeengetrokken om aldaar op voet van oor log te worden gebragt. Reeds is er onderhandeld voor de leverantie van fourages voor 700 paarden. LI. dingsdag is lo Meppol bevallen van tweelin gen de vrouw van zekeren schipper Strijder het ver dient vermelding dal deze vrouw die sléchts 34 jaren oud is, nu reeds 17 kinderen ter wereld gebragt beeft, waarvan drie nog in leven zijn voorts dal zij om streeks 14 jaren gehuwd is en onderscheidene malen tweelingen beeft gehad zij heeft vroeger vier kinderen binnen een jaar gebaard als zijnde twee malen in dat jaar eens tn bel laatst van uel jaar van tweelingen bevallen. De Volksvriend berekent dal er ruim 23,000,000 kannen jenever of ongeveer 7l/s kan per hoofd jaar lijks door Neêriauds ingezetenen worden opgedronken. »Dit vocht zegt hel blad wordt gestookt uil aardap pelen of uit koren. Meestal meenen wij uit het laatste. Voor het gemak der berekening zullen we dit dan ook maar veronderstellen." Uit een Nederl. pond graan (twee deelen rogge en één deel gerst) wordt do brander gerekend te stoken 56 vingerhoedjes sterketidrank zoodat er oin de ge noemde vaten jenever te bekomen noodig is geweest 41,711,244 ponden koren namelijk 27,807,496 pon den rogge en 13,903,748 ponden gerst. Eu dewijl

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1