ZIEMZEESC 5 N.° 14. Zaterdag 17 Februarij. 1855., I Woensdag en ^aturdag. peve! ruk jeter pevel rden cheu e- ASOKtOTiarJsxBa'jra-piBKJS Per drie maanden f2,00. Franco per post f2,25. Inzendingder Advert, daags te voren.' snamidd. vöórdi ure. Utiwaice et Müsdcak. Ten voordeeie tier Armen. Voor den Armen Hij die onder die leuze iels onderneemt heeft aanspraak op algemepnen bijval op aller medewerking. l)ie bijval en medewerking zal dan wel ook bet deel zijn van hen die op Vrijdag 23 i!czer eene Soirée Litéraire et Musicale zullen geven. Met genoegen denkt menigeen nog terug aan dergelijke Soirée, door dezelfden in het vorige winler- saisoen gegeven en juicht hunne herhaalde pogingen toeja roemt die zeer als hij bedenkt wat studie en zorg daarmede gepaard gaan. Wij wenschen dus roer, dat zooveel edel pogen door algemeeno belangstelling zal bekroond worden en hut doel, dat zij zich voorstellen, een aanzienlijk voordeel voor de Armen zal bereikt worden. Men zal zich het geldelijk offer niet beklagen want het genot zal veel en velerlei zijn. Poëzij en proza muzijk en zang zullen elkander afwisselen. Wij vleijen ons daarom met een even talrijk bezoek als hel jongste Armen- Coricert Se beurt viel. JjOtiny Nationale Militie, PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Gezien de Circulaire van den lieer Commissaris dos Konings in deze provincie, van den 7 Februari) 18.55 Provj'ricioalblad n.° 15) alsmede art. 73 74, 75, 7(5 77 78 81 83 en 85 der wet van den 8 Januarij 1817 Staatsblad n.° 1). Hebben goedgevonden: Art. 1. Ter kennis van de belanghebbenden te brengen dat de Alphabetischc Naamlijst van alle per sonen die aan de ligting van dit jaar moeien deel nemen ter visie van elk en een iegelijk zal liggen ter Secretarie op het Stadhuis ven Woensdag «len 14 tot Woensdag den 28 February 1855 des morgens van 9 ure tot 12 ure; ten einde een ieder in staat zoude zijn ingeval hem op die lijst eenige personen of om standigheden mogten voorkomen die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelatendaarvan aan den heer Militie-Commissaris te kunnen kennis geven. Art. 2, De belanghebbenden bij deze te verwitti gen dal zij zich op den 5 Maart aanstaande des mor gens ten 10 ure zullen beirooren te bevinden te 'Zie rikzee hoofdplaats van het Militie-kanton op het raadhuis aldaar ten einde voor de dienst der Nationale Militie te loten en redenen van vrijstelling hebbende die alsdan op te geven alsmede dal zij zullen behooren te zorgen dat de bewijzen tol staving hunner redenen van vrijstelling bij de wel gevorderd uiterlijk bin nen de vijf iiagen na de Loting worden overgelegd aan het Bestuur der Gemeente. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 13 Februari) 1855. Burgemeester en Wethouders voornoemd B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dal zij voornemens zijn op Woensdag den 21 Februari], op nieuw in hel openbaar, aan te besteden. 1.° Het onderhouden van liet nieuw gemaakt ge deelte West It a veu dijk met dozelfs defensie-werken tot 1 Mei 1858. 2.° Het bekaden der landen langs do Brakke Gracht niet bet onderhoud tot 1 Mei 1856. vessceïijsjt: En zulks volgens de voorwaarden die bij den Ge meente-Bouwmeester te vernemen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee den 14 Februarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. 1UË BUITENLAND. DUITSOltLAISB. Keulen 11 Februarij. In het dorp Glasou in het regerings-district Frankfort hetwelk 330 inwoners telt heeft zich het zeldzaam geval opgedaan dat aldaar van 12 Dec. 1852 tot 13 Dec. 1854, dus gedurende 2 jaren niemand is overleden, niettegenstaande in beide die jaren mazelen en roodvonk daar sterk geheerseht hebben en naauwelijks één kind daarvan verschoond bleef. Graaf Esterhnzy is den 8 dezer van Weetien naar Berlijn teruggekeerd. De minister ihiol houdt in de laatste dagen drukke coriferentiën met de vertegenwoordigers der kleinere Duitsche staten te Weenen en wel over den inhoud zijner bekende vertrouwelijke nota van 14 januarij. Die conferentien duren niet zelden tot laat in den nacht voort. Bij bet verschil dat tusschen Engeland Frankrijk en Oostenrijk eenerzijds en Kusland anderzijds wegens de uitlegging der vier waarhorgpunlen beslaat geloof', men te Weenen niel dat eene vereffening der geschillen na op handen is en zulks nog minder naardien de drie mogendheden eene gave aanneming van hare uillegging gewild hebben en daarop geen antwoord uit Petersburg is ontvangen. Eerst nadat de strijd met nieuwe kracht hervat zal zijn kunnen de eischen zolven eene wezen lijke wijziging ondergaan en zal dan denkelijk ook het punt der schadevergoeding vyaarvau lot nogtoe geheel gezwegen is op het tapijt komen. De keizer van Kusland heeft den stadhouder van het koningrijk Polen vorst Paskewitsch bevolen den uitvoer van brandewijn en spiritus naar Oostenrijk Ie verbieden, ten gevolge waarvan dat verbod te Waisuhau openbaar bekend gemaakt was. De grootvorst lUichiel bevindt zich volgens hier uit. de Krim ontvangen berigten beter. Vorst Menzi- koff lijdt aan de gevolgen van in 1828 ontvangene won den. Sedert hel invallen van de vorst beerscbl te Pe- rekop gebrek aan water, maar men heeft daar overvloed van levensmiddelen. De Mussen schenen zich gereed te maken om do geallieerden op alle punten aan te tasten, Volgens een te Weenen uit Konslantinopel ont vangen bcrigt van 29 II. zijn de Zouaven in hut Fran- sciie leger aan het muilen geslagen en hebben geëischt de Krim te verlaten. Vierhonderd dier muitelingen zouden geboeid naar Konstantinopel gebragt eu naar Toulon vervoerd worden. Naar men weet zijn deze Zouaven groolendeels voormalige zoogenaamde gamins of straatjongens uit Parijs en andere groote steden. - De waarheid van dit berigt wordt nogtans sterk be twijfeld. it a a k k es. xtf ho Parus, 12 Februarij. Ten behoeve van hetFran- sche leger in de Krim zullen te Konstantinopel stoom- korenmolens gebouwd en eene bakkorij ingerigt wor den met 20 ovens die 30,000 rantsoenen brood daags zullen leveren. Men zal zich herinneren dat een crediet van ver scheidene millioenen toegestaan is ter uitvoering van hel testament van Napoleon l. Vele personen die daarop regl hadden henben bereids het hun toegeken de cijfer ontvangen maar het getal aanvragen van oude officieren en militairen van liet leger die even zeer regl hebben om hunne aanspraken te doen gelden, is zoo groot dat het toegestane crediet niel meer vol doende is. In dezen stand van zaken wil men weten dat de keizer het voornemen heeft om de militaire me daille aan alle oude officieren van het leger van Napo- PBIJB 3V3R Aö VKJaTBEÏXIJBEr Gewone 15 cents de regel. Geboorte-IJuwelijks-cn Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelreg(, leon I toe te kennen en daaraan een pensioen te ver binden van 200 fr* ten laste dor fondsen van het legioen van eer. Een hoofd-officier van de Fransche genie, de ge neraal Niel adjudant van keizer Napoleon is in de vo rige maand met eene bijzondere zending naar de Krim gereisd. Volgens sommigen is hij reeds op de terug- reize om den keizer verslag uit te brongen van het hem opgedragen onderzoek naar de mogelijkheid of onmo gelijkheid om meesier van Sebastopol te worden. De toestand van Turkije wordt Ie Parijs steeds als zeer ongunstig afgeschilderd oiïder anderen ook door een hooggeplaatst persoon die onlangs de Levant heeft verlaten eu er onbewimpeld voor uitkomt dat «Je beste provinciën van dat rijk in vele opzigten ver achterstaan I)ij Beneden-Bretagne ja zelfs bij de land streek genaamd la Sologne - dat Konstantinopel eene stad is van slijk en modder en zelfs de hoofd-straten bedekt zijn met rottende lijken - dat de sultan een grijsaard van naauwelijks 30 jaren geene kracht ge noeg heeft om zich op de been te houden - eindelijk dat de Turken verwaand en opgeblazen genoeg zijn om voltehouden dat de Russen reeds voor lang zouden zijn teruggeslagen en Sebastopol veroverd ingeval slechts de Engelschen eu Franscben te huis waren ge bleven. Het te Marseille uitkomende dagblad behelst be rigten uit Sebastopol van 23 Januarij welke zeer be langrijke bijzonderheden behelzen, omirentde sterkte der genoemde vesting. Onder anderen komt daarin voor dat de generaal Canrobert zeer verstandig handelt door de geestdrift zijner troepen te matigen daar de vesting thans van sneer dan 2000 vuurmonden is voorzien eene bestorming bijna tot de onmogelijkheden behoort niettegenstaande er bressen geschoten zijn en hét zoo goed als zeker is dat ai bestonden de kolonnes uit £>0,000 soldaten weinige dezer manschappen zouden terugkomen als de storm werd beproefd. De Constilulumnel berigt, als een verrassend blijk van Algeria's waarachtige aanhechting aan Frankrijk dat aldaar onder «Je inlandsche bevolking vele giften worden bijeengebragt voor het fonds tot verbetering van den tóestand der Fransche troepen in de Krim. In de provincie Algiers alleen is daarvoor met medewerking der Mobammedauiische geestelijken 22,514 francs ingezameld gso o t-b aittahhie xv. Londen 11 Februarij. De Times behelst een in hei Engelsche hospitaal te Scutari geschreven brief waarin hel volgende voorkomt Hier is van den chef onzer geneeskundige dienst te Baiaklava den heer Rail, een brief ontvangen waarin hij zegt dat er thans in het Britscho legerkamp 5000 man in de ziekenzaal zijn, en «lat de huilt van de troepen die nog dienst doen er ook behoorde te wezen." Wanneer ziekte en sterfte zich werkelijk zoo zeer uitbreiden onder het leger in de Krim dun moet bet Engelsche leger ten minste weldra niet meer bestaan dan uit een paar generaals en dun siaf, en zal hel alleen vertegenwoordigd zijn door -Je hospitalen te Scutari en elders. Een der ongunstigste omstandigheden daarbij is dat de zieken of zeer langzaam of in het geheel niet schijnen te herstellen. Niettegenstaande «ie tijdingen van het leger uit de Krim reeds zoo dikwijls allerongunstigst waien over treft de inhoud der brieven thans door de Tunes uit Scutari bekend gemaakt alles wat tot dusverre berigt werd en met regl zegt dal blad Wij zouden niet in staat zijn te overdiijven zelfs wanneer wij het wil den doen. Steeds lager en lager zonder verademing of vurligting zinken onze soldaten in den voortduren- den loop van verwoesting en hoe donker onze voor gevoelens ook waren do werkelijkheid heelt ze over troffen." Met de benoeming van lord Palmerslon zegt dc M. Postwordt de voorhang opgehaald, voor het groote Europesche drama waarvan wij thans nog slechts het voorspel zagen. Het ongelijk Turkije aan gedaan en de aanranding van Rusland aldaar hebben alleen gediend om ons bekend te maken met de groote personaadjen en do veel omvattende strekking van het

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1