Woensdag 14 Februarij. N.° 13. 1835. Woensdag en Zaterdag. Met Armen-Concert. ZERKZEESCHE GO OR ART. ABOKVSaiB]ITB-PBi;s I Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzmdingder Advertdaags te voren,' snamiddvóór 4b ure. VEaSCHIJNT! PKWI ÖEK AaVSKTESTIEJB Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregi Nog eenmaal wijden wij eenige oogenblikken aan het concert, ten voordcele der armen, op vrijdag den 9 dezer alhier gehouden, en wij doen dat te liever, omdat wij in onze wenschen niet zijn teleur gesteld, namelijk, eenegoede uitvoe ringeneen talrijk publiek. De zuivere opbrengst, ofschoon nog niet bekend, wordt op p. m. f'l00 geraamd. De zaal was, wij zouden haast zeggen, al te vol, en het is bij gelegenheden als deze, dat de behoefte aan ruimer en doelmatiger lokaal dringend wordt gevoeld. Werden in 1854 reeds pogingen aangewend om een beter lokaal te erlangenniaar ging dat jaar ten einde zonder dat die wensch verwezenlijkt werd, wij willen nu hopen dat dit voor het jaar 1855 bewaard zal zijn en het eerste concert in den winter van 1855 op 1856 deszelfs inwijdingsfeest zal zijn. Ons zeiven onbevoegd achtende tot beoordee ling der uitgevoerde stukkenhebben wij daar omtrent hel oordeel van een deskundige inge wonnen dat wij gaarne mededeelen en hierop nederkomt. De executie der ouverture Don Juan was goed; de solo's voor klarinet verdienstelijk de solo voor zang was goed en beide de stukken van het mannenkoor vrij goed. In de tweede afdeeling werd de „Ostermorgen" ten gehoore gebragt. De uitvoeringzoowel ko ren als terzetten en solo's liet niets te wenschen over, ja getuigde van ongewone studie. Om niemand te vergeten verzwijgen wij na men, te meer daar de verdienstelijke zangers en zangeressen bij ons publiek bekend zijn, en bren gen allen, die daaraan medewerkten, lof en dank, Moeijelijk was ook de taak van hel orchest maar verdienstelijk heeft het zich van die taak gekweten, eene taak, die ijver en studie heeft vereischtj veel inspanning en opoffering heeft gekost. De instrumentatie was aangevuld en uitgewerkt door onzen onvermoeid ijveriger! di recteur C. Eisner. die weder door dit concert zijn reeds verworven roem heeft staande gehouden en daarvoor op de achting en erkentenis van ieder, die de toonkunst bemint, aanspraak heeft. Is het wonder, dat menigeen onder de heilig ste indrukken de concertzaal verliet, is het won der, dat menigeen wenscht dat kunstgenot nog eenmaal te smaken? Wij kunnen daarom die zangvereeniging wel aanmoedigen hetzij spoe dig, hetzij later, tot eene tweede uitvoering van de «Ostermorgen". Zijn wij wel onderrigl, dari wordt de 103de psalm van Fcrca, in de mu- zijkale wereld zoo roemvol bekend bestudeerd. Zoo toont men niet moede te wordennoch te rusten op zijne lauweren. Zoo wordt de leus des tijds: «Vooruitgang," ook hier toegepast, maar zoo zal het ook meer en meer blijkenwat toonkunst is en vermag; dit zal blijken niet alleen voor het innerlijke leven, maar ook voor het huiselijke en maat schappelijke leven. Zij zal veredelen en veraangenamen en inenigmalen zal zij zich ook leeneriom den hongerige te spijzigen en den naakte te kleeden. Dit althans wenschen en verwachten wij Punctum «8» enSnart* üaaifsvergadering geBuniiïiesi leZierikzei.1, «üess S3 SPebs'saai'ijj ï&JïV. Voorzitter Mr. B. 0. Cau, Secretaris Jhr. Mr. C. de Jonge. Afwezig Mrs. Moexs van Bloois en van Adrichgm, wegens on gesteldheid, Dr. Keller, wegens sterfgeval, en de heer D. van der Vliet. De notulen der vorige vergadering worden geresumeerd en goed gekeurd. Wordt medegedeeld de goedkeuring door Gedeputeerde Statenvan verkoop van grond aan Kerkvoogden der Nederduitsche Hervormde Gemeente. Burgemeester en Wethouders worden geautoriseerd easu quo de acte op to praken. Idem, van ouderhandschc verhuring eener loods aan J. Strickaert wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de acte is opgemaakt. Idem, verschillende besluiten van af- en overschrijving op onvoor ziene uitgaven voor notificatie aangenomen. Idem, verkoop populierc hoornen; voor notificatie. Idem, af- en'overschrijving; als boven. Idem, onderhaudsche aanbesteding, klok-, sneel- en uurwerken; als boven. Idembeschikking uit onvoorziene uitgavenals boven. Wordt berigt, dat is ingekomen en ter visie voor de leden gelegd, het verslag der teckensehool over 1S54hetwelk aan Gedeputeerde Staten is medegedeeld. Wordt gelezen een missive van de commissie voor de teekenschool met het concept-reglement, met de vraag, wie het reglement moet vaststellen. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt besloten de commissie zelve dit te doen vaststellen en door den raad tc doen goedkeuren als zijnde eene inrigting van gemengden aard. Wordt door den Secretaris voorgelezen en voor kennisgeving aan genomen eene lijst van instellingen van weldadigheid. Komt ter tafel een request van J. Krijger om f 70 schadeloos stelling voor meerder verrigt werk bij eene aanneming en het advies der commissie van fabricage tot afwijzing; aldus besloten. Wordt gelezen een voordragt van den waarnemenden Controleur der Stedelijke Belastingen tot liet verleenen van gratificatiën aan de ambtenaren der Plaatselijke Belastingen, voor betoonden ijver, en door Burgemeester en Wethouders voorgesteld dit toe te staan en te vinden uit jaarwedden ambtenaren. Plaatselijke Belastingen; aldus besloten. Wordt toegestaan het verzoek van C. Reijnïioud, om remissie van f 3wegens aanslag voor een honddie terstond na den aanslag is verdronken. Wordt gesteld in handen der heeren van Dongen, Landsknegt en Ochtman. de rekening van den Schuttersraad over 1854; ten fine van onderzoek. Op voorstel der commissie van fabricage wordt aan zekeren Guinee eene gratificatie van 118,60 verleend, wegens opzigt aan stedelijke werken. Wordt gelezen eene missive der commissie van fabricage, omtrent de afrastering van een terrein buiten de noordhavenpoort, tot werk plaats en voorstel tot aanbesteding en heffing eener retributie daarvan, aan Burgemeester en Wethouders wordt de uitvoering opgedragen te gelijk met de afrastering der 2de houten "binnenbrug. Burgemeester en Wethouders bieden aan een tarief en verordening heffing van rc- tnbutieii voor het gebruik der terreinenhetweik in handen der com missie van fabricage wordt gesteld op rapport. De Burgemeester deelt mede eene klagt van een turfschipper over de touning der turf, met beroep op een Koninklijk besluit van 1S27. Burgemeester en Wethouders stellen dientengevolge voor de instructie voor de turftonders te wijzigenhetwelk wordt gesteld in handen der commissie, bestaaude uit de heeren Mr. van Dongen, Ochtman en Landsknegt. Ingevolge Koninklijk besluit van 15 Jannarij 1855wordt voorge steld het reglement van orde en de instructie van den Secretaris tc wijzigen, in dier voege, dat voortaan geen lid van den raad als tijdelijk Secretaris zal fungeren. "Wordt gesteld in handen der heeren Mr. Egter, Jhr. de Jonge en Mr. Pokker. Burgemeester en Wethouders stellen voor over te nemen 5 turfton- nen tot hiertoe behoord hebbende aan het voormalig kuipers gilde waarvoor met het aanschafFen van ecu nieuwe ton f 50 noodig zou zijn. Mr. van Dongen vraagt inlichting hoe men nu voortaan zal handelen met de vroeger geheveue retributie. Burgemeester en Wet houders antwoorden, dat, volgens hun oordcel, geen retributie ge lieven worden moet, met kennisgeving, dat is afgeschaft 4 per last, strijk- cn gerievende ld. Wordt, voorgesteld cn goedgekeurd de af- en overschrijving van diverse posten. Wordt door Burgemeester en Wethouders aan den Raad aangeboden liet kohier van dcu hoofdclijken omslag door hen opgemaakt hetwelk van af den 14 dezergedurende 14 dagen ter visie zal worden ge legd, en daarvan aan de ingezetenen kennis gegeven. Wordt als commissie tot onderzoek der reclames benoemdDr. Goe- mans Mr. Egter cn Jonklir. de Jonge. Wordt medegedeeld de goedkeuring van liet suppletoir kohier van den hoofdelijkeu omslag van 1854, hetwelk als reeds in handen gesteld van den Gemeente-Ontvanger; voor notificatie wordt aangenomen. Wordt gelezen eene missive van het algemeen armbestuur, op liet besluit der vergadering, houdende ontkenning van het bestaan van een vroeger reglement, welke ontkenning wordt toegelicht door Mr. van Dongen en bestreden door Mrs. Cau en Fokker; waarna de Burgemeester voorstelten de Raad besluit: het reglement van 1820 ter revisie te stellen in handen van Mr. Fokker, OciitmaN en de Jonge. Wordt rapport gedaan door de commissie nopens de boomen aan de Zelkcdat de boomen ten einde groei zijn en in het terrein eene grootc waarde van zclkasch zich bevindtdaarom houdende advies om al de boomen in 3 jaren te verkoopende ZelkasTth uit den grond te verkoopenen weder aan te vullen met grond uit bet dijk- water. Met dankbetuiging aan de commissie, wordt besloten dit tot eene volgende vergadering aan te houden. Komt in behandeling de verordeningen op het keuren en verkoo pen van vleesch, dat ter visie heeft gelegen, met een tarief van lceur- loonen en eene verordening tot heffing van het keurloon; eerst is in omvraag gebragt: zal het primitief voorgesteld preventief stelsel, dan wel het door de commissie voorgesteld repressive, worden aange nomen? Hierop verzocht de heer Ochtman het woord, en, wijzende op de noodlottige gevolgen, die het eten van vleesch van zieke bees ten, na zich sleept, stelt hij voor eene verordening temaken, waarin is voorgeschreven dat geen slager zal slagten, dan nadat het beest is gekeurd en dat na de slagting liet vleesch nog eens gekeurd worde. Het repressive stelsel wordt door Mr. Cau en Mr. Fokker, leden der commissie voor de strafverordeningenverdedigd zij toonen aan, dat de door den heer Ochtman voorgestelde bepalingen niets zullen batendaar het onmogelijk is dcu invoer van vleesch van buiten te verhinderen en dus de slagers, bij het bestaan van dergelijke bepalin gen hun vleesch van buiten zouden invoeren. De heer Ochtman meentdat een slager, die zich zonder vleesch van buiten afin te voe ren aau bet preventief stelsel onderwerptaan reputatie en achting zal winnen, cn dus in debiet zal vermeerderen, willen de inge zetenen zich aan het vleesch van buiten wagen, zij moeten het voor zich zelvcu weten te verantwoordenMr. Fokker toont aandafc bij aanneming van het stelsel van den heer Ochtman men steeds bedorven vleesch straffeloos zal kunnen verkoopen, wanneer het slechts vóór en na de slagting gekeurd was en bij aanneming van het stel sel der commissiedat elke verkoop voorhanden hebben of vervoer van bedorven vleesch steeds strafbaar zal zijnhiermede vereenigt zich jhr. de Jonge. Bij stemming verklaren zich allen vóór hot voorstel van de commissie, met uitzondering van den heer Ochtman, die hiervan aar.teekening in de notulen heeft verzocht. Het reglement wordt in zijn geheel "aan genomen met 1 stem (die van den heer Ochtman) tegen. Da drie andere stukken worden aangehouden, waarna de zitting wordt gesloten. mmm amtiütiim BEREND VI AKIN G. Aohtervolgens art. 3 van Zijner Majesleils besluit van dan 6 Januurij IS3I n.° 68 (Staatsblad n.° 2.) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën hij reso lutie van den 8 dezer maand bepaald de iPrifzpn het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collec teurs splitters en dehitanten iter Staats-Lolerij de loten en gedeelten van dien voor de tuieede week der trekking van do laatste klasse der S3Aste ILoÉetrzJ zullen mogen uilgeven te weten Hij verkoop Geheele loten f 75 00 Halve - 37.50 Vijlde - 15,00 Tiende - 7,50 Twintigste» - 3,75 Bij verhuring: Geheele luien f 29,00 Halve 14^0 Vijlde - 5,S0 Tiende - 2,90 Twintigste» - 1,45 Wordende de belanghebbenden hij deze herinnerd dal tvij voornoemd artikel van dat besluit uitdrukke lijk is vastgesteld dot de collecteurs, splitters en de- bilanleri gehouden zijn imi zich naar die prijsbepalin gen te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee den 9 Februarij 1855. Voor den heer Commissaris des Konings in Zeeland De Burgemeester van Zierikzee B. C. CAU. KENNISGEVING. De Gedeputeerde Staten van Zeeland Gezien art. 73 2de lid van de wet regelende het kiesregt en de benoeming van afgevaardigden ter eerste en tweede kamer der Slaten-Gencraal van den 4 JuIij 1850 (Staatsblad n.° 37J Noodigeu de inwoners tier provincie uit om zoo zij in de grondbelasting de personele belasting of liet patenlregt op de kohieren lot de ioopende dienst be boerende elders zijn aangeslagen daarvan door toe zending van de vereischle bescheiden (aanslag biljetten of uittreksel uil tie kohieren) en eene berekening van hetgeen in hoofdsom en in Hijks-opcenlen afzonderlijk wordt betaald vóór of uiterlijk op tien 1 April aau- sUnude aau deze vergadering le dnen blijken. Deze kennisgeving zal in de onderscheidene gemeen ten van dit gewest worden afgekondigd en aangep akt. Middelburg den 2 Februarij 1855. De Gedeputeerde Stalen voornoemd VaNTEIS, Voorzitter S. van der SWALiME Griffier. BEKENDMAKING. Burgemeester er. Wethouders der Stad Zierikzee, Gelet op bel besluit van den Baad, dd. lOJan n Ml, Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden dal zij voornemens zijn op Woensdag den 14 Februarij a. s. des voormiddags ten 12 ure. in het openhaar aan den uiinsteisohende aan le besleden

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1