N.° 12. Zaterdag 10 Februarij. 1855, BESTUREN ADMINISTRATE lYimswiiffiwis t MMZEESCEE COURANT. ABOviffKaiEiBi'rs-Fiai^s Per drie maanden /"2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags té voren.1 snamidd. vóór ure. BEKENDMAKING. Burgemeester on WEinoüDERS der Stad Zierihzee, Gelet op liet besluit van den Baad dd. 10 Januarij, n." 11. H engen bij deze Ier kennis van belanghebbenden dal zij voornemens zijn op Woensdag den 14 Februarij a. s. des voormiddags Ion 12 ure, in het openbaar aan den minsleiscbende aan te bestedei) 1." Het onderhouden van het nieuw gemaakt gedeelte Westhavendijk met deszelfs defensie-werken. 2." Het herstellen en onderhouden van de kaden op den Oostbavendijk. 3.° Het bekaden der landen langs de Brakke Gracht mede met het onderhoud. Waarvan de gedrukte bestekken voorhanden zijn bij den Architect en ter Secretarie der gemeente terwijl door eerslgenoemden acht dagen te voren des-namid dags te drie ure aanwijzing in loco zal geschieden. Gedaan ten Baadhuize der Stad Zierihzee, den 31 Januarij 1855. B. C. CAUVoorzitter. C. tie JONGE Secretaris. BRANDS C HOUWING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee, brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dal op maandag den 12 dezer maand en volgende daaen, eene atgCKieene bramlsclioiiwiiig in de buizen geschieden zal en worden mitsdien alle eige naars en bewoners uilgenoodigd om heeren Bratid- meesleren den vrijen toegang in derzclver woningen en werkplaatsen te verleencn en hunne aanwijzingen tot voorkoming van brandgevaar op te volgen over eenkomstig de bepalingen van het brand-regleinent. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd en omgeroepen mitsgaders in de Courant geplaatst. Zierihzee, den 6 Februarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee Gelet op de goedkeuring uoor HH. Gedeputeerde 361 Stalen bij missive van den 2 Februarij jl. n.° 72, d. 749 verleend op het door den Baad vastgestelde suppletoire kohier voor den Hoofdelijken Omslag binnen deze ge meente dienst 1854 Brengen hij deze ter kennis van belanghebbenden dal bovengenoemd kohier aan den Ontvanger ten fine van invordering is ter hand gesteld ingevolge de daarop beslaande verordening, noodigende zij een ieder uit na ontvangst der biljetten hunnen aanslag ten kantore Van den Gemeen te—Ontvanger te voldoen. Gedaan ten Baadhuize der Stad Zierihzee den 7 Februarij 1855. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING. De Burgemeester van Zierihzee brengt ter kennis van de ingezetenen dal er op itiaandag den 12 dezer maand des vooimiddags ten elf ure op' het Raadhuis alhier, eene ogfifnTlKatre v«eB1g"is,tfE4ia,BJttt&»' viava fiüétjtz zal gehóuden worden. Zierihzee den 9 Februarij 1855. B. C. CAU. BUSTE HL A ND. bditsohlabici Keulen 5 Februarij. Bij de onderhandelingen ver de mobilisatie der honds-contingenten heeft Pruissen o. a. verklaard dal het in confidentiële on derhandelingen was getreden met de oorlogvoerende mogendheden ten einde de verzekering te erlangen dat Duitschland niet iri den oorlog zou worden betrok ken dan in bet geval dat zijne belangen werden be dreigd en naar mate zijner belangen. Verder heeft Pruissen verklaard dat het geheel on afhankelijk is van Rusland ten minste evenzeer als Oostenrijk, in zijne pogingen zoowel te Weenen als te Potersburg werd het uilsluitend geleid door de be geerte om den vrede te behouden en te herstellen. - De militaire organisatie in Pruissen is van dien aard dat het niet vrijelijk kan beschikken over zijn leger in Pruissen is het leger de natie over bet leger te beschikken sUtit gelijk met het beschikken over de natie. Deo dag dat Pruissen zal hesluiten tot den oorlog zal het 550,000 man onder de wapenen roe pen die allen lol het actieve leger behooren. Tot den dag der oproeping zuilen de meeste dezer mannen te midden hunner familiën leven zich bezig houdende met den landbouw of de industrie. Men oordeelo over de ontsteltenis die de mobilisatie van hel leger onder de bevolking van stad en land zou te weeg bren gen. Het gouvernement behoort alzoo herhaaldelijk te overwegen alvorens zich in oorlog te wikkelen het kan daartoe niet overgaan dan wanneer het. te doen is om een groot nationaal belang dat voor allen dui delijk en klaar is. hi dezen staat van zaken terwijl Oostenrijk noch Pruissen konden terug treden was bet voorstel van Beijerén zeer gewenscht om namelijk de honds- contingenten op voet van oorlog te brengen dat is in Duitschland zich bet noodige materieel le verschaf fen ten einde des gevorderd tol mobilisatie des legers te kunnen overgaan. Bij herhaling wordt verzekerd dat (usschen Oostenrijk en Frankrijk een nader verdrag is gesloten waarbij de Fransche regering zich verbindt een korps van 00,000 man W leveren tol dekking van den rug en de flanken van het Oosteorijksche leger dat in Boheme de kantonnementen voor die troepen zullen worden aangewezen en dat graaf de Grenneoille in het hoofdkwartier als Oostenrijkse!} gevolmagligde zijn verblijf zal houden. YV eener dagbladen melden dat vorst iVenzikoff uit Petersburg bevel heeft oulvarigen Eupaloria en Ba- laklava aan te tasten. De Spanjaard Formes, die ziel) wegens het vervaar digen en verspreiden van vaisclm Eogelscho bankuoo- len te Frankfort in verzekerde bewaring bevindt, schijnt onderscheidene rnedeplimigen le hebben onder ande ren een zekeren Nipoll nit Alicante die naar men roden heeft te vermoeden den weg naar de Nederlan den heeft inguslagen. Parijs 5 Februarij. De Jardin des Planles alhier waar eenige dagen geleden do rhinoceros stierfheeft nu ook den grooten Afrikaanschen olifant verloren die aldaar gedurende dertig jaren leefde en een geschenk des Egyptischen pacha's Mehemel-Ali was. lu het Journal des Üébuls bespreekt de heer Saint-Mare Girurdin de reorganisatie van het Turk- seh.e rijk en wijst daarbij op de hervormingen die reeds hebben plaats gehad. Hoe verder uien gaat zoo leest men daarin ten slotte, hoe meer men zich zal overtuigen dat Turkije niet te gelijk zijn oud muzelmansch regeringsstelsel en zijne onafhankelijk heid kan behouden men moet kiezen. Doch wat zal waagt men Turkije zijn na al de veranderingen die de Europesche interventie bel gaandeweg doet ondergaan Dit is voorzeker bel geheim der toe komst. Doch daar deze toekomst onbekend is kan men thans niet wijzer doen dan daaraan niet de voor 't oogenblik noodige verbeteringen op te offeren, namelijk de bescherming der christenen van het Oosten het welzijn onzer zieke soldaten in de hos pitalen van Pera en van Galata en eindelijk de veiligheid der Europesche matrozen le Konstantinopel. Uit officiële bescheiden blijkt dat bel cijfer der geallieerden voor Sebaslopoi 135,000 taan bo- dsb &dtsr7bntixs Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt- loopt aldus verdeeld. Engelschen 27,000 Fran- scben 80.000 ontscheepte mariniers 6000 Tui keu en Egyptenaren 22,000. Van <1 u 14,000 Turken welke bezuiden Se- bastopol aanwezig zijn geweest zijn nog slechts 4000 over. Do overige waren grootendeels door ziektu en gebrek omgekomen en bij Balaklava zooveel doen lijk begraven. Aldaar beerscht, bij gebrek aan middelen om daarin te voorzien eene verregaande onreinheid voor welker gevolgen men bij het meer warme jaargetijde niet zonder vrees was. Volgens een telegrafische depêche uit Bucharest van 30 Jan. wordt hij Rem op nieuw een zeer talrijke Russische krijgsmagt zaamgetrokken en vreest men een nieuwen overtogt van den Donau door de Russen. Zadik-püchu is met zijne tróepen van Maximenie naar Galatz opgerukt, Een officier, bchoorende tot de Iegerafdeeli ng van prins Louis Napoleon schrijft aan eenen vriend het volgende belangwekkende voorval uil het gevecht aan de Alma. Op het oogenblik toen do afdeeling van den prins hefc plateau bereikte, ontdekte men eene der Russische da mes welke toegesneld waren om de bij de Russen verwachtte nederlaag der geallieerde troepen mede to aanschouwen uitgestrekt op den grond liggen. Do prins gaf aan een zijner adjudanten bevel oui do damo hulp to verleenen. Op het zien der Fransoho uniform uitte de schoooe Russin door schrik overmand, eeneu kreet en zonk in zwijm, Oogenblikkc 1 ijk hield do ofil- cier haar do anti-cholera—essenco welke hij bij zich droeg, onder «Ion neus, waardoor zij lot bewustzijn terugkeerde. Daarover verblijd zei tie hij stel u ge rust mevrouw de Fransclieh zijn de vijanden der Rus sen maar de dames hebben niettemin geene grootero en getrouwere beschermers dau ons de zonen van het Westen. De bekoorlijke vrouw schonk aan haren redder haar ver trouwen en aarzelde niet hein den schoonslen arm der wei el 1 te toonen waardoor een moorddadige kogel'gevloden was. Du officier verbo ud met zijnen batisten zakJo-k den albasten arm waar uit stroomen bloed vloeiden maar naanwelijks had hij de operatie verrigt of hij zag zich omgeven dooreen zwerm kozakken. Dapper en onversaagd riep hij hun toe Stil do edele vrouw is gekwetst en heeft rust noo- dig helpt mij twee uwr paarden voor dit rijtuig spannen en zoude?ij in veiligheid zal wezen ben ik uw gevangene. Door deze edelmoedigheid geroerd verzamelde de dame hare krachten en zeide tot de ver baasde kozakken de prinses Woronzoff gelast u dezen Franschen officier te gehoorzamen. Duurde kozakken omringd bestuurde de officier bet rijtuig mei behen digheid langs ongebaande wegen naar het ïraaije paleis van prins Woronzoff, hetwelk vrij ver van Balaklava, is verwijderd. Op het voorplein aangekomen waar een ieder verbaasd stond een vijandelijk unilorm le zien, droeg de officier de zorg voor de edele vrouw aan haro kamenier op en zeide vervolgens tegen de kozakken thans ben ik nw gevangene, Neen riep de prinses mei levendige belangstelling uit gij zijl mijn gevangene. Daarop gaf zij den kozakken eotüge goudstukken en be val hen te vertrekken. Zoodra zij alleen was deed zij den officier in een harcr prachtige rijtuigen naar het hoofdkwartier van prins Napoleon brengen. Dezer dagen heelt de policio in een der meest af- zigtelijko hoekeu van Parijs aan een buitenraam opge hangen gevonden den heer Gérard de Nerval een zeer verdienstelijk en geacht schrijver. Zijn ware naam was dc la Brunie hij was 46 jaar oud en leverde druk aan verschillende revues en ook aan L'illuslration. Hij- had echter uogenblikko» van zinsverbijstering en daarom reeds 2 maal eene behandeling moeten ondergaan in het buis van dr. iilunche. Voor kort zeide hij dal hij tot sultan was benoemd. Weikelijlt heeft me» een pus voor het Oosten in zijne zakken gevonden. In een brief uit het leger voor Sebastopol van 8 January wordt door the Times hel volgende geschreven Het 63ste regement had gisteren slechts 7 en het 46ste regement slechts 30 man die dienst konden doen. Eene sterke kompaguie van het 90ste regement is door het strenge weder van de vorige week tot 14 verminderd en dat regement heeft olschoon zijn toestand als zoet*

Zierikzeesche Courant | 1855 | | pagina 1