ZIERIKZEESC COURANT. Zaturdag 23 December. N.° 102. 1854. Woensdag en Zaturdag. NIEUWSTIJDINGEN buitenland. binnenland. i ABOBrjaKBaBBB'TS-BRI Per drie maanden f 2,00. Franco pèr post f 2,25. Inzending der Advert.daags te voren' snaniidd. vóór 4 ure, vérschijivt: PKUa DKB ADTSBTIHTIBH Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelrege. DDIIIoail ID. Keulen 17 December. Het Weener handelshuis Brandeis en WeikerSheirn heeft dezer dagen «oor reke ning der Engelsche regering de levering op zich geno men 'van omtrent 30,000 pelsen 30,000 pelsmutsen 60,000 flanellen broeken 60,000 paar winter-band- schoenen en '60,000 paar sokken benevens van 4Ö0 houten hutten teder voor 24 personen bestemd alles om naar het leger in dé Krim vertonden te worden. Uit Podlachie Wordt gemeld dat de kurassier-re- gementen te Viala en Brecz kanlonnehietiten betrokken hebben en dat hel overige der garde de winterkwar tieren op den regterodver van den Weichsel betrekt. Tusschen Brect en Wilna tal de infanterie dor garde tegen het midden van dén winter worden zamenge- trokken. Keiter Frans Joseph heeft keizer Napoléon III tot de orde van hel grootkruis van sinl-Stefanus benoemd. Het gerucht wil dat Pruissen niet tul het verdrag Van 2 December toetreden maar afzonderlijke onder handelingen met Frankrijk en Engeland aanknoopen zal. Men schrijft uit Weenen van 12 dezer het volgende Prins Gorlschakoff moet aan den keizer verklaard hebben dat Rusland in de onvoorwaardelijke aanne ming der gedane voorstellen niet kan treden en liever de volvoering van de triple—alliantie toU afwachten. Genoemde prins heeft, hij het vernemen van de sluiting dier alliantie geweldig ontsteld het telegrafisch lierigl in drift aldus opgesteld Hel verdrag lussClien Oosten rijk en de Wes erscho mogendheden is onderteekend ik verzoek om instructie." Eenige oogeiihlikkeri later had bij bij den keizer audiëntie en vertoonde zich met een lachje op 'l gelaat." Men beweert dat van de oor logskosten alléén daarom geen sprake is in de vier be wuste punten omdat hel van zelve spreekt dat die ten laste van Rusland komen. Een voornaam Duitsch dagblad heeft uil Parijs de schels ontvangen eener circulaire-depêche die door de Pruissiscbe regering aan de boven van Londen, Parijs en Weenen algezonden zou-zqn, en deelt die mede zonder voor de echtheid er van in te slaan. Hoofdzakelijk tou daarin dit gezegd worden de Duil- scbe regeringen hebben zich lot hiertoe alleen door de zucht tot vrede laten leiden en, in het belang van Europa en ter hereiking van een groot doel het Rus sisch hof aangespoord voorwaarden aan te nemen welke niemand een jaar geleden gedacht zou hebben dal hel aannemen kon. De keizer van Rusland heeft aan den levendigen wensch zijner oude bondgenoolen gehoor leenende hel bewijs eener builengemeene gematigd heid gegeven. Zijne inwilligingen gaan echter lót de uiterste grenzen van wat met zijne waardigheid strookt. Wanneer de monsterachtige eiscben van welke sommige dagbladorganen gewag maken in eene conferentie Ie berde kwamenzouden de Duilsche regeringen die op geenerlei wijze ondersteunen en de verantwoordelijkheid van een Europeschen oorlog zou op de ontwerpers van zoodanige aanmatigingen zwaar nederkomen. Te Petersburg is het Volgend bulletin nopens dé gebeurtenissen in üe Krim openhaar gemaakt. Volgens een rapport van den aide-de-kamp generaal vorst Menzikoff is er van den 1 tol den 5 dezer voor Se- haslopol niets nieuws voorgevallen. Het vuur der vij andelijke batterijen is Over hel algemeen zeer zwak en de verliezen aan onzen kant zijn tan geeno bvteekenis. Onze verdedigingsweikeu worden met guedgevolg voort gezet in weerwil van de hevige tl'gebS welke dagelijks vullen. bDes fiacblS zohil men van Sehasfopol detachementen Vrijwilligers uit met doel den vijand te verontrusten. Deze gedeeltelijke uitvallen werden met vrij goed gevolg bewerkstelligd. Zoo heklom b. v. den 2 dezer vóór hel aanbreken van den dag de 2de luitenant Polévoï van bet regement infanterie van Yolhynie met 5 onder officieren eu 66 soldaleu slouluioeuig de booglen voor de zuidelijke baai, wierp zich met de bajonet op de vij andelijke loopgraaf, doodde daar een groot aantal En- gelschen maakte drie van hen gevangén en bemagtigde 40 karabijnen. Den volgenden nachtvan deh 2 Op den 3 dezer wierp de luitenant Vassihejfvan hetzelfde rege ment., met uit verschillende regcmenlen genomen vrij willigers zich op eene der FraOsche batterijen, waar hij 30 vijanden doodde. Gedurende denzelfden tiacht waag den 60 vrijwilligers, van hel Fegernent jagers van Tomsk, met 4 matrozen onder hevel van den luitenant Jarinoff, zich tot aan eene loopgraaf bezet door Engelsche kara- hiniers die do vlugl namen hij de plotselinge verschij ning onzer jagers 11 iloóden op de plaals achterlatende, en 1 gevangene Bn 4 karabijnen in onzo handen. Al deze stoute uitvallen zijn bijna zonder verlies aan onzen kant bewerkstelligd. «Volgens vah fenpntoria óntvéngeh beriglen is de vij and er hiel in geslaagd een enkel der schepen weder vlot te krijgen, welke in den storm van 14 Nov. in de omstre ken dier stad zijn gestrand." r a i a i B li in PamJs 18 December. In verschillende sleden van Frankrijk is eene inschrijving geopend tot het zenden van pijpen cigaren en tabak aan de soldaten der ver- eeniade legers in hel Oosten. De ingezamelde gelden zullen aan de ministers van oórlog en marine ter hand worden gesteld opdat deze ze hunne bestemming mo gen doen heré ken. Gisteren morgen woedde alhier ëëne verschrikke lijke storm gepaard met stortregens die bieren daar schade aan dé daken heeft toëgebragt. Dezer dagen is de heer Victor Heiïneifuin adVo- kaat hij bet keizerlijk géregtshof te Parijs en lid van wijlen de WClg. vergadering alhier overleden. Hij was een zoon van den vermaarden adv. Hennequin en is letterlijk een slagtoffer geworden Van den tafeldans daar hij door zicii uitsluitend met die zaak bezig te houden in zijne verstandelijke vermogens is gekrenkt gewordeh. In weerwil van de groole nevengebouwen welke later aan bet nijverheidspaleis alhier zijn toe gevoegd vreest men dat er voor de groote tentoon stelling nog plaals te kort zal komen. De keizer heeft uil zijne bijzondere fondsen hel nationaal jaargeld van 20.000 fr. dat aan de weduwe van den maarschalk de Ni. Arnaud is toegestaan, ver dubbeld. Toen keizer Napoleon onlangs op de jagt zijnde, de gemeente Avon doortrok, zag men daar een banier geplant waarop stond aan keizer Napo leon lilkeizer der Fransehen en honing van Italië. Men meldtdat du persoon die op den spoorweg naar Rijssel éeiiigo maanden geleden een helsche ma chine had geplaatst, is ontdekt j en dat zijne uitlevering aan dë Belgische regering is gevraagd. Volgons telegrafisch bcrigl uit Turijn van gisteren avond zijn to Carrara troebelen uitgebroken en moor den gepleegd welke om staatkundige redenen hebben plaatsgehad. Do staat van beleg is afgekondigd. Op de grenzen van hel hertogdom Massa is een militair cordon gevestigd. Volgens te Konstantinopel ontvangen berigten Uit Sebaslopol zijn de Russische troepen zeer ontmoe digd. Zij hebben ontzettend groole verliezen geleden om zich daarvan een denkbeeld te maken behoeft men slechts te welen dat van de 16,000 zeelieden die van boord aan land gebragl waren om hel garnizoen van Sebaslopol te versterken nog maar 6OO0 overig zijn en dal een regementdat van Suldesky nog maar 200 bruikbare manschappen lelt. Hel aantal gekwetsten is aanzienlijk en de cholera rigl in de 'gelederen des vijands groole verwoestingen aan. De stad zelve is door de bommen en kogels onbewoonbaar geworden. Men beweert dal de generaal Canrobert drin gend versterking ouk van Turksche troepen beeft ver langd. Ten aanzien van de sterkte de posiliën en de bedoelingen der geallieerden is men niet naauwkeurig onderrigl. De militaire overheden'hebben maatregelen genomen om bel openbaar maken van al wat daal toe betrekking heeftte verhinderen. Naar men zegt heeft generaal Montebello aan Canrobert 's keizers uiidrukkelijken last overgebragt dal Sebaslopol vóór het einde dezer maand onder Welke omstandigheden ook moet genomen worden. Het schijnt zeker dat de expeditie in Bessarabia geen plaats zal hebben en men blijft gelooven dat OmeF-pacha die zich naar de Krim begeeft Eupa- toria tot grondslag zijner operatien nemen zal. De Moniteur de la Flotte zegt, dat hel oorlogschip Henri IV, hetwelk zoo diep in het zand gewoeld is dat men alle hoop verloren heeft om het vlot te krijgen met de daarrtp overgeblevene kanonnen in eene soort van kasteel is herschapen welke tot dekking van Eupa- loria dienen moet. Sommigen verzekeren dat hiér eerstdaags langs don weg van Weenen meer vredelievende mededee- lingen van Rusland te wachten zijn welke tot ernsti- gen grondslag van onderhandelingen over de eischeu der WcStersche mogendheden zouden kunnen strekken. Maar al behelsde het eerste gedeelte van dit gerucht waarheid betwijfelt men echter of hel laatste zich zou bevestigen. Althans alles heeft hier een oorlogszuchtiger aabzien dan ooit. Gisteren werd zegt men na de mikeén groöte krijgsraad onder vonrzitiing des keizers, op het paleis der Tuileriën gehouden lot bijwoning waarvan al do maarschalken opgeroepen waren. Do keizerlijke garde heeft hevel ontvangen 500 man per regement te leveren die onverwijld naar de Krim Voitrëkken zullen. De artillerie reist het eerste af. Ook de karabiniers hebben bevel ontvan gen zich tol den aftogt gereed te houden. Zij zul len denkelijk op Lyon worden gerigt. Allo wapenfen van het FVansche leger zullen in do Krim worden vertegenwoordigd. Men spreekt onder- andèreb van het vertrek van een detachement der gui des onder persoonlijke aanvoering van den kuluoel Flèury. Do koningin van Spanje hééft aan den paus eena prachtige kroon ten geschenke gegeven. Zij is versierd rnel kuslbare brillonten en een groot aantal paarlen robijnen smaragden en sapliieren wier waarde op niet minder geschat wordt dan 2 rnillroen realen. a Et O O T-B BZTTENSIE1S. I.ÖNnEN 18 December. Sir Charles Napier is giste ren le 1' ymouth aan bunrd van the Uuke of Wellington gearriveerd. Men schrijft uit New-York dat do lijken van sir Jóhn Franklin en diens logtgeiiooteiidoor do expeditie ouder dr. Kane bevroren en in volmaakt gaven staat gevonden zijn. Do aanhef aan het ten opzigte der artikelen reeds medegedeeld Weener verdrag van 2 dezer luidt dus <t H. M. de koningin des vereenigden koningrijks van Groot-Brittainiiën en Ierland Z. M. de keizer van Oostenrijk en Z. M. de keizer der Franscben bezield door de zucht om zoo spoedig mogelijk eeD einde aan den legenwoordigen oorlog te maken door de herstel ling van den algemeenen vrede op hechte grondslagen welke aan geheel Europa allen waarborg geven tegen den terugkeer der verwikkelingen, die deszelfs rust zoo ongelukkig verstoord hebben overtuigd dat niets (neer berekend lol bereiking van dit doel kan zijn dan de vol komens vereemging buiiner pogingen tot op de geheelo verwezelijking van liet doel oal zij zich hebben voorge steld en dien teil gevolge de puodzakclijkheid erken nende om zich ten aanzien hunner onderlinge stellin gen eu de vuoruitzigten voor de toekomst te verstaan hebben besloleu onderling een alliantie-verdrag aan te gaan en hebben tot dal einde tot hunne gevolmagtigden benoemd enz. waarop dan de benoeming van den graaf van Westmoreland buitengewoon gezant en go- volmagtigd minister van Engeland le Weenen voor En geland van graal buul Schauenslein don minister van buileiilandsclie zaken vuor Oostenrijk, en van den ba ron de bourqueny den Franscben gezant te Weenen voer Frankrijk de zeven artikelen vau het verdrag voorafgaat. Zieiurzee 22 December. De afdcelingon van do

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1