If.O 101. Woensdag 20 December. 1854, iüKK Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF 14897 18192 8 ieder 8370, 950 en 2093 en )0 ;~no.' ZHÜDK COURINT. m abomwïmmt8-pbiji Per drie maanden ƒ2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daagste voren' snamidd. vóór 4 ure. vebschijkt: KENNISGEVING. erdotra CER üz. n lot ;enooS vollen eenig ieder voelen Sluiting Groote Jagt. De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland. maakt bekend dat de sluiting der Groote Jagt in deze provincie door Gedeputeerde Staten voor dit jaar is bepaald op den dertigsten December aanstaande met lons-ondergang en dat het tijdstip der sluiting van de jagt op ganzen eenden hout- en watersnippen nader ial worden vastgesteld. Deze kennisgeving zal in het Provincianlblad fje- 'iflaatst en aan de gemeente-besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 11 December 185-1. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. PUBLICATIE. De Burgemeester vari Zier ik zee maakt bekend dat bet suppletoir drie kwartaals kohier der personele belasting over de loopende dienst van deze gemeente op den 5 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Ontvan ger der Directe Belastingen alhier ten fine van invor dering wordende de belastingschuldigen aangemaand om hunnen aanslag ingevolge de wet te voldoen. Zierikzee den 16 December 1854. B. C. CAU. rdactie ngend heb- alsen tm ten Diakenen der Hervormde Gemeente maken dankbare Biielvting; dat door ben in eene der godsdienstoefeningen van den 17 dezer is gecollecteerd een Bankbiljet groot f S0O. Zierikzee 18 December 18.54. S. G. NACTA van der GRIJP vl. VEUDOOREN Secretaris tland henen geene leester B»ge- Jecem- deren van 5 je met Eiken uimsse ip eena vischte mtrek. vos. BUITENLAND. DUITSOHE.A HO. Keulen 14 December, Men zegt dat bel Pruissi- sche leger eene aanmerkelijke versterking zal ondergaan en dal de artillerie met 62 slukken zal worden ver meerderd. De bewegingen der Russische troepen op de Oosten rijk sche grenzen nemen toeHet korps van den ge neraal Siewers is bij Radow zamengetrokken en de Russische garde rukt Polen binnen. Door Engelscbe werf-officieren worden thans te Frankfort als in de naburige Duitscbe staten uitge diende manschappen aangeworven voor het Engelscbe leger in de Krim. Uit deze manschappen zal naar ïnen verneemt, een vreemden-legioen gevormd worden. F B A N K B IJ K. Parijs 14 December. Men is hier thans veel min der gerust dan de vurige dagen nopens den staat der Oosterscbe zaken en wel ten gevolge van verschillende verspreide geruchten zoo nóde men niet alleen, dat de czaar niet zou bewilligen in de eischen der VYcster- sehe mogendheden maar ook dat Pruissen aan het .^verdrag den bijval niet zou schenken waarop men dezer dagen zoo vast meende te kunnen rekenen. Volgens per telegraaf ontvangen tierig ten uit Kon- stantinopel van den 4 dezer, was6'hekib paeha benoemd tot minister van finantien ter ver vanging van Saffeti- pacha, die. gelijk vroeger is vermeld, in ongenade is ver vallen. Zes stoombooten der geallieerden waren met troepen naar de Krim vertrokken. Luidens beriglen uil Athene van den 4 dezer bleef de cholera daar toen nog groote verwoestingen aanrigten doch een telegrafisch berigt van den 8 meldt dal de toestand toen veel verbeterd was. Wijders leest men nog in de Fransche dagbladen het volgende telegrafisch berigt De uit Koirstantinopel ontvangen tijdingen loopen tot den 4 dezer. Naar men zegt, verlengden de Engelsehen hunne linie naar de hoogten welke gelegen zijn nabij den weg, die van Sebastopol naar Simferopol geleidt en welke de haven beheerschen ten einde de Russische vloot te verdrijven. Het ongunstige weder belette de aankomst van versterkingen en provisien welke door de Russen van Perekop verwacht werden. Beriglen uit Trebisoude van den 28 Nov. melden dat het Turksche kamp van Tchourouck-Sou naar Battoun is overgebragt en dat de troepen van Kars hunne winterkwartieren te Erzeroum zullen opslaan. De te Marseille van Alexandrie gearrveerde stoomboot brengt het heugelijke berigt over, dat de Egyptische onderkoning 5a»rf-p»cha op aanzoek der Fransche regering eene Fransche maatschappij ge- magtigd heeft de doorsnijding der landengte van Suez te volvoeren. Men verbaalt, dat hel Fransche leger in de Krim lot op twaalf divrsiën of ongeveer honderd en twintig duizend man vermeerderd en op die wijze de verster kingen dor Engelschen en Turken medegerekend de geheele legermagt der geallieerden aldaar op tweemaal honderd duizend man gebragtzal worden. g r o o t-b bittann1en. Londen 14 December. Het den 2 dezer met Oos tenrijk gesloten tractaat waarvan de ratification giste ren te Weenen uitgewisseld zijn, is heden op het bureau van het lagerhuis overgelegd. Zie hier den inhoud der zeven artikelen uit welke het den 2 dezer tusschen Oostenrijk Frankrijk en En geland gesloten verdrag beslaat Art. 1. De drie contracterende mogendheden ver binden zich wederkeerig niet met Rusland in schikking te treden zonder vooraf gezamenlijk te raadplegen. Art. 2. De Oostenrijksche troepen zullen de ver- eischle stellingen innemen om de vorstendommen tegen iederen aanval te dekken. Deze troepenbeweging zal geenerlei hinderpaal legen de vrije bewegingen der En- gelscli-Fransch-Turkscbe-lroepen op gezegd grondge bied tegen de krijusiiiagt of het grondgebied var» Rus land opleveren. Eene commissie, bij welke Turkije uilgenoodigd zal worden een gevolmagiigdo te zenden zal door de vertegenwoordigers van Oostenrijk Frank rijk en Engeland te Weenen worden gevormd. Deze commissie zal belast wezen met het regelen van alle viaagstukken op den txceptionelen toestand der vor stendommen of op den vrijen doortogl der legers over hel grondgebied dier vorstendommen betrekkelijk. Art. 3. ingeval vijandelijkheden tusschen Oostenrijk en Rusland inoglen uitbreken beloven de contracte rende partijen wederkeerig hare aanvallende en verde digende verbindtenis gedurende den tegenwoordige!» oorlog en zullen tot dal einde die zee- en landmagt aanwenden waaromtrent door latere schikkingen zal worden overeengekomen. Art. 4. In bovengenoemd geval verbinden de con tracterende partijen zich geenerlei mededeeling^of voor stel van Rusland «ie strekking hebbende om de vijan delijkheden te schorsen zonder onderlinge verstand houding in overweging te nemen. Art. 5» In gev&l de herstelling van den algemoenen vrede, op den grondslag der protocollen van 9 April en 23 Mei en do den 8 Aug. 1854 uitgewisselde nota's met in den loop des tegenwoordigen jaars rnogt ver worven zijn zullen de contracterende partijen zonder uitstel over de meest afdoende middelen tol bereiking van het doel haror alliantie beraadslagen. Art. 6. De partijen zullen gemeenschappelijk het te genwoordig verdrag aan Pruissen inededeelen en zul len zijne toetreding met genoegen aannemen bijaldien die mogendheid hare medewerking tot het gemeenschap pelijk doel beloofdt. Art. 7. De ratificatiën van het tegenwoordig ver drag den 2 December 1854 gesloten zullen binnen 14 dagen worden uitgewisseld. In de zitting van het lagerhuis is gisteren het wetsontwerp lot aanwerving van vreemde troepen aangenomen hel bedrag der aan te werven manschap- PBIJI DEB ADVIRTISTIKS Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelrege. =f 1 -i i pen is evenwel van 15,000 op 10,000 verminderd. De heer Grafton heeft aangekondigd dat hij een voorstel zal doen tot het houden van een biddag ten einde den Hemel te danken voor den gunsligen uilslag onzer wapenen. De dagbladen melden dat het Pruissischu kabinet den 15 dezer besloten heeft tot hot verdrag van 2 December toe te treden indien aan Pruissen eenige voordeden worden toegekend in de vaart op de Oost-Zee. Gisteren zijn in Ierland drie regementen naar de Krim ingescheept. Te Woolwich wordt door schepen op nieuw belegeringsgeschut ingenomen. Eene hier uii Petersburg ontvangen depêche van 12 dezer zest dat bijaldien uit onderhandelingen de vrede in het begin des volgenden jaars niet volgt in geheel Rusland eene ligting van 16 man op iedere 1000 zielen verordend en daardoor een leger van een millioen soldalen verkregen worden zal. BINNENLAND. Zierikzee, 19 December. Den 2 dezer is in de gemeente Maurik ingevoerd eene plaatselijke belasting van 100 opcenten op het gedisteleerd goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 19 October 1854 n.°57 deze belasting kan zijdelings de zedigheid bevorderen drukt niemand meer dan hij zelf begeert en verzekert de gemeente-kas eene bron van inkomst die de laaie des bestuurs verligt de tevredenheid der ingezetenen vermeerdert en de gemeente in staat stelt iels tol nut te doen dat soms wordt uitgesteld of achterwege blijft. (T.W.bl) ïn de zitting van de tweede kamer der siaten-ge- nernal op den 16 dezer is ingekomen een koninklijk besluit inhoudende 1. dat is aangenomen het eervol ontslag van den heer Ens lie als minister van marine onder dankbetuiging voor de goede diensten door beu» in die betrekking bewezen 2. de benoeming tot tijdelijk minister van marine van den heer Forstner van Dambe- nog minister van oorlog en 3. dal dit besluit heden ingaat. Te 's Hage moet berigt ontvangen zijn dat prins Eduard van Saksen-Wei mar de zoon van den hertog Bernard van Saksen-Weimar die zich zoo als men weetin Engnlsche dienst bevindt en onlangs voor Se bastopol is gewond door de koningin van Engeland bevorderd is tot luiienant-"kolonel Door In-eren scheepsreedersassuradeurs en verdere belanghebbenden bij de scheepvaart te Rotter dam is op nieuw een adres aan z. exc. den minister van marine aangeboden ter bekoming van een vuurschip tusschen de Zeeuwsche banken welk verzoek na eene behoorlijke inleiding aantoont de gegrondheid der motiven die hiertoe noodwendig aanleiding geven en in twee deolen is vervat, namelijk: ten eerste, dat het z. exc. moge behagen eene commissie van wege het ministerie te benoemen uit zoodanige personen z. exc. vermeent zulks te moeien behooren en ten twee den dal z. exc. toesta dat uit of door de scheepsree- derijen tevens eene commissie benoemd worde be staande in onze eersteen meest ervaren gezagvoerders der koopvaardijschepen en in allen deele bijzonder bekend met onze zeegaten ten einde, gezamenlijk met de door z. exc. benoemden dit belangrijk punt met kennis van zaken to onderzoeken en te heoordeelen en vooral de mogelijkheid of het al of niet practicabel ts een vuurschip goed te kunnen meeren en levens de geschikte plaats te bepalen alwaar de meering en icat meer in het belang der zaak dient behoort te geschieden op dat zij zeker zijn van bet doelmatigste en geschiktste punt le bereiken alwaar zoodanig vuurschip de meeste diensten zou bewijzen en geene nuttelooze gelden door een halver» of verkeerden maatregel verspild wor den. Terwijl men naar de uitspraak van zoodanige gecombineerde commissie zal kunnen oordeelen om lot een bepaald besluit aangaande dit belangrijk on derwerp te komen, terwijl de kamer van koophandel en fabrieken te Rotterdam mede tot dat einde krachtda dige stappen bij z. exc. heeft aangewend. Bij arresl van hel provinciaal geregtshof in Zuid- Holland van 16 dezer zijn drie rijks-commiezen vroe ger gestalionneerd onderGorinchem, schuldig verklaard aan knevelarij en veroordeeld lot eurrestionele gevau-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1