If.» 100. Zaturdag 16 December. BESTDRKIV ADJPSTRAM ■/V A F ROND1GING. VEILING VAN BOOMEN. BUITENLAND. Parijs, 11 December. De Fransche regering heeft de Polen die zich onder de uit Boinarsund naar Frankrijk overgebragte Russische krijgsgevangenen be vinden doen uitnoodigen om in het Fransche vreem den-legioen dienst te nemen en in (Ie Krim tegen Rus land de wapenen te voeren. Volgens een berigl uil liet eiland Aixalwaar die krijgsgevangenen gehuisvest zijn hadden den 3 dezer reeds 318 onder-officieren en soldaten zich daartoe bereid verklaard tót groote er gernis der krijgsgevangenen van Russische afkomst die hunne verontwaardiging zoo hevig aan den dag legden, dat de gewapende tnagl tusschenbeiile rnoCst komen om te beletten dat Polen en Russen met elkan der handgemeen werden. Londen, 11 December. Eergisteren is het 18do re- geinenl infanterie dat den naam van bet Koninklijk lersche draagt, tan Cbatbam te Falmouth aangekumen en heeft zich daar aan boord van de Magdalena naar de Krim ingescheept. kzbti, UÏC ZMKZEESCS U/ COURANT. i pCt, ABOM»IiBIKÏ3TE-3PBll-a Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2,25. Jnzendingder Advert, daags te voren' snamidd. «tfdr i ure. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, doen le welen dal door den Raad dier Gemeente,, in zijne vergadering van den 19 Julij jongstleden is vastgesteld het volgende BESLUIT: Er zal binnen deze gemeente eene belasting voor het gebruik der Kraan worden ingevorderd op de wijze als volgt: Voor alle sterke dranken wijnen of andere vochten met de kraan gelost of geladen wordende, zal worden betaald een fust boven de 500 Ned. kannen 25 cent. van 500 lot 400 Ned. kannen 20 400 Ned. kannen en daar beneden 15 koopmanschappen en meekrappen in vaten kisten of pakken een vatkist of pak wegende 600 Ned. ponden zal worden betaald 20. cent. iedere 100 Ned. ponden daarboven 02'/s een vat kist of haal beneden de 600 Ned. ponden15 zware voorwerpen tot 500 Ned. ponden wegende25 iedere 100 Ned. ponden daarboven 02'/', Voor bandelaren en fabriekanten welke minstens een twintigtal van iedere der aangeduide voorwerpen achtereenvolgend Ier inlading of oplossing mogteii aan bieden, zal de bepaalde belasting met één derde ver minderd worden. Het besluit van den 30 October 1852 waarbij de Geineente-Raad de belasting voor het gebruik der Kraan heeft geregeld wordt ingetrokken, I A. MOENS van BLOOIS Voorzitter. "e i C. de JONGE Secretaris Behoort bij bet Koninklijk besluit van den 19 Oc tober 1854 n.° 57 waarbij deze belasting wordt goedgekeurd. Mij bekend De Minister van Binnenlandsche Zaken (gel.) VAN REENEN. Accordeert met het origineel De Secretaris-Generaal bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken (get.) J. SCHRODER. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort te Zierikzee den 13 December 1854. B. C. C'AU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. Burgemeester eri Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op maandag den 18 dezer maand des mor gens 10 ure op de plaats zelve in het openbaar te veilen en verkoopen Circa 100 Canadasche Populiere Eoomen staande aan en langs den Blulcwegmitsgaders eemge Masthoornen huiten de Nobelpoorl in deze gemeente op de gewone voorwaarden. Zierikzee 13 December 1854. B. C. CAU Voorzitter. C. de JONGE, Secretaris. D O I X ,0 H I> A ID, Eeulen 12 December, Den 6 dezer had vorst Gortschakoffde Russische gezant te VVeenou eeue audiëntie van twee uren bij den keizer. Naar men verneemt moet de vorst belangrijke openingen hebben gedaan ter zake van de stelling aan Rusland bereid ten gevolge van het door de Westcrscho mogendheden met Oostenrijk gesloten verbond. Uit deze openingen moet zijn gebleken dal Rusland een oorlog met geheel het gekoaliseerd Europa niet vreestdat het voornemen om hem den oorlog aan te doen beril lot dus verre minder kan doen ontstellen daar aan den eenen kant hel werkelijk post vatten van drie Europesche mogend heden op Russischen bodem nog nergens de Russische krijgsmagt ernstig heeft kunnen verlammen en aan den anderen kant hel Russische kabinet op eventuali teiten rekent die onder hei bereik der mogelijkheid liggen en tot zijne eigene zekerheid alle middelen zal O haat nemen waartegen welligt eene Europesche koalilie niet opgewassen zal kunnen zijn. Tijdingen uit de Krim van den 7 dezer melden dat men dien dag grooté bewegingen opmerkte van de zijde der Russen in de baai van Sebastopol welke het zuidelijk gedeelte waar de belegerde stad r('legen is afscheidt van de noordzijde waar de citalel en ver scheiden andere forten gevestigd zijn. De stad was bijna geheel ingesloten en de belegeraars wierpen batterijen op welke de haven beheerschen. Orner-pacha is van Bucharest naar Varna vertrokken. De aartsbisschop van Olmutz heeft den 22 der vorige maand den ban uitgesproken over de barones de Kress, geboren barones can Sedlnitzki wegens ketterij, daar deze dame tot de Proleslanlsche godsdienst is overgegaan. r H A M H IJ K. De lieer de Jaucourtdie den tekst van het Weener verdrag herwaarts bad overgebragtis II. zon dag weder van hier naar Weehen teruggekeerd met de ratificaliën der Fransche regering de uitwisseling waarvan in de Oostenrijksche hoofdstad zal plaats heb ben. Dien zelfden dag zijn van Weenen instructief] naar Berlijn afgezonden waarbij den vertegenwoor diger van Oostenrijk in die hoofdstad, graaf Esterhazg wordt gelast de Pruissiscbe regering officieel uit te noodigen tot het verdrag toe te treden. Instrucliën in gelijken geest zijn ook van Parijs en Londen aan de vertegenwoordigers van Frankrijk en Engeland te Berlijn afgezonden. Men rekent sterk op den bijval van Pruissen sommigen hopen zelfs dat die spoedig zal kunnen worden geschonken dat zulks gelijktijdig zal kunnen worden openbaar gemaakt met den tekst van het verdrag ua de uitwisseling der ratificaliën. O B O O T-B BITTANBIBN. Binnen kort zal aan de in de Krim dienstdoende En- gelsche troepen eeue medaille geschonken worden en wel aan allen die in welke rang of betrekking ook aan den legenwoordigen veldlogt deel nemen of deel genomen hebben maar met een onderscheidend toe voegsel voor hen die aan de Alma of te lukerman heb ben medegestreden. Eenige dagen geleden kwam de heer C. P. Lane Fox te Bramham aan om zijnen neef, den heer G. Lane Fox een bezoek le brengen bij welke gelegenheid bij met klokkengelui en het gejuich der inwoner» verwel- PKIJI DISAHTI1TIITI» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 .behalve hel Zegelregi. koind werd. Die moedige jonge vrijwilliger snelde in eene ligte jagtbuis naar het slagveld aan de Alma en wendde on'geloofelijke pogingen aan om ammunitie voor de strijdende troepen te verkrijgen toen hij door eèn kogel in de enkel -getroffen werd en echter in dien gewonden slaat kapitein Baring van de Coldstream- garde die een arm verloren had nog van het slagveld droeg voor welke bewijzen van onverschrokkenheid en tegenwoordigheid van geest de hertog van Cambridge hem tol den rang van luitenant hij genoemde garde voordroeg. Hij verkeert nog in lijdenden toestand en kan niet zonder behulp van krukken gaan. De regering heeft met lie heeren Josephs voor name bontwerkers alhier een contract gesloten voor het leveren van 400,000 dozijn hazen- en konijnenvel len welke tot voering van mantels jassen en over- broeken der onder-officieren en soldaten bij het leger in de Krim dienen moeten door welke ongemeen groote leverantie het loon der werklieden in dat vak sterk is opgeslagen. Insgelijks zijn contracten voor de levering van robben vellen tot voering der kleederen van officieren en van beerenvellen tol dokking der kaval- leriepaarden gesloten. Londen. 12 December. Nadat het hof gisteren voormiddag van Windsor hier teruggekeerd was hield 11. M. ten drie ure een geheimen raad op het paleis van Buckingham. Heden middag heeft 11. M. de vervroegde bijeenkomst van het parlement met de volgende rede geopend My lords en üeeren Ik heb u op dit ongewone tijdstip des jaars bijeenge roepen ten einde dóór uwe hulp alle zoodanige maat regelen te kunnen riemen als ndodig zullen wofden bevonden om mij iW staal1'te stellen den grooten oorlog, waarin wij gewikkeld zijn met de uiterste kracht en met de meeste Vr uiilit'voort të zetten. Deze bijstand zal mij ik weet hel dodr'u geréedelijk worden ver leend daitr ik geenszins twijfelen kan of gij zult met mij de overtuiging doelen van de noodzakelijkheid om gëene poging onbeproefd le laten om mijne krijgsmagt, thans in de Krim le velde getrokken te vermeerderen. »De pogingen ilio mijne troepen reeds hebben vol- bragt en de overwinningen door hen behaald zijn niet overtroffen op do roemrijkste bladzijden onzer geschied- rollen, en hebben mijn gemoed met de grootste bewon dering en de innigste erkentelijkheid vervuld. »De hartelijke eli krachtdadige medewerking van de dappere troepen on mijnen bondgenoot den keizer der Frauschen en de gemeenschappelijk behaalde roem moeten onvermijdelijk den broederband naauwer toe halen die gelukkig lusschen de twee natiën is gelegd. «Met zelfsvóidoenlng deel ik u mede dat ik ge zamenlijk met den keizer der Franschen een traktaat van bondgenootschap heb geteekend met den keizer van Oostenrijk waarvan ik gewiglige voordeelen verwacht voor de gemeenschappelijke zaak welke wij voorstaan. »Orik heb ik een verdrag gesloten melde Vereenigda Staten van Noord-Amiirika waarbij onderwerpen die tot langdurige en moegelijke onderhandelingen hadden aanleiding gegeven op eene allezins billijke wijze ge régeld en de bestaande uioeijelijkheden uit den weg geruimd zijn. «Beide deze traktaten zullen u voorgelegd worden. «Hoezeer de voortzetting van den krijg natuurlijk als de hoofdzaak hel meest uwe aandacht zal bezig houden koesier ik het vertrouwen dat andere punten van groot gewigt en van belang voor 's lands algemeen welzijn niet zullen worden uit liet boog verloren. «Ik verheug 'mij u te kunnen inededeelen dat de algeineelie voorspoed mijner onderdanen ongestoord blijft.- 1 «De staat van 's rijks inkomsten geeft mij stof tot volkomen tevredenheid en ik vertrouw dal gij door uwe wijsheid en voorzigtig beleid den vooruitgang van landbouw handel en nijverheid zult bevorderlijk zijn. v Mijne Heeren van hel Huis der Gemeenten I «Bij de begrootingen die u zullen worden aangeboden, zult gij hoop ik, ontwaren dat groote sommen nooilig zijn geweest om te voorzien in al de eische» der opcu- bare dieust.

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1