1 ZESRIKZEESC&E N.° 98. Zaturdag 9 December. 1854. buitenland. Woensdag en Zaturdag. 6 ure. 6 r COURANT. abosxsiiieiit8-fbi;e Per drie maanden f2,00. Franco per post f 2.25 Inzendingder Advert, daags te vorensnamidd. vóór ure. verschxjx&t: BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bij deze aan alle belanghebbenden bekend dal de Raad hij zijn besluit van 2 December jl. n.° 13 beeft vastgesteld bet suppletoire kohier voor de bel «sling op de honden dienst 1854 en dat hetzelve ter Secre tarie dezer Gemeente voor een ieder ter lezing en inzage zal liggen van af 9-18 December e. k. staande bet in gevolge art. 265 der Gemeentewet vrij binnen dien lijd bij Gedeputeerde Stalen op ongezegeld papier in be roep te komen. Zierikzee den 6 December 1854. B. C. CAU Voorzit/er G. de JONGE, Secretaris. DCXTSOHEêl Keulen, 5 December. Eene uit Warschau oni- vangene depêche van gisteren luidt Ten gevolge van hel voorwaarts rukken der Russische garde con centreert de generaal Sievers zich met hel eerste iufan- teriekorps op den linker Weichsel-oever en rukt het tweede infanterickorps onder den generaal Paniuten naar Volhynie en Podolie op. De oorlog mei Oosten rijk wordt als onvermijdelijk aangemerkt. Eene depêche uit Weenen van zondag avond bevestigt het herigt dat door Oostenrijk met Frank rijk en Engeland een of- en defensief verbond is ge sloten doch voegt er bij dat Oostenrijk zich in een bijzonder artikel zijne vrijheid van ha wielen voorbe houdt tot den 1 Januarij 1855. In het belang eerier spoedige beslechting der Ooslenrijksche kwestie wordt te Weenen algemeen de wensch geuit dal oe Weener conferentie hare werk zaamheden moge hervatten. Het geheele garnizoen van Weenen heeft hevel ontvangen zich gereed te houden tol het vertrek naar Krakau. Uit Galatz wordt gemeld dat de Turksche rui terij reeds aan do oevers van de Pruth is aangekomen maar nog geene aanstalten maakt om den vloed over te trekken. Het zeggen was, dat de aanval op de Rus sische strijdkrachten in Bessarabie zou worden uitge steld tot de aankomst van Fransche hulptroepen. Aan een Russisch dagblad wordt thans uit Parijs gemeld dat hel plan om eene Fransche legerafdeeling naar Bessarabie te zenden dat bij hel Fransche gou vernement in ernstige overweging schijnt geweest te zijn thans is opgegeven waarom blijkt niet. Volgens berigten uit Krakau van 28 Nov. heb ben al de Russische troepen in de Oostzee-provincien bevel gekregen naar de zuidelijke gouvernementen op te rukken. Door bel Beijersche ministerie zal aan den land dag 22 millioen II. worden aangevraagd lol eventuele mobilisering des legers. In Zuid-Rusland heeft de winter zich plotseling met buitengemeene gestrengheid geopenbaard. De wegen liggen reeds diep onder de sneeuw bedolven betgeen den marsch der naar de Krim bestemde lioepen zeer vertraagt. f r a 19 s e u k. Parijs 4 December. Gisteren morgen is een huis in de straal de la Vannarie plotseling ingestoit, terwijl geen der bewoners den tijd heeft gehad zich te redden. Dit huis dal in een zeer vervallen toestand vei keerde en meer dan drie eeuwen oud was zou iq de maand Januarij aanslaande worden afgebroken. Men is ijverig bezig het puin weg te ruimen ten einde de slagioffers op te sporen reeds zijn zeven lijken gevonden f en verschillende gekwetsten naar een der gasthuizen Vervoerd. Nadat dezer dagen in den afgesloten tuin van hel paleis der Tuilerien verschillende modellen van ba rakken waren opgerigt opdat de keizer daaruit eene keuze zou kunnen doen is thans voor het leger in de Krim een genoegzaam aantal barakken besteld welke tegen hel einde dezer maand gereed zullen moeten zijn. Sedert een paar weken hebben zich hier ter slede vele vrijwilligers voor helleger opgedaan. M mi preekt hier van de zamenstelling van een conseil de regenee die in functie zal treden voor het geval dat de keizer duur den loop der gebeurtenissen gedwongen zou worden zich aan de spits van het leger te plaatsen. Men beschouwt hoi hier als eene opmerkelijke bijzonderheid dat hel of- en defensief verdrag met Oostenrijk den 2 December, en dat juist, op den ver jaardag van den veldslag bij Auslerlitz in 1805 en van den coup d'èlnt in Frankrijk in 1851 is gesloten, maar omtrent den aard en de gevolgen van dal ver drag zijn velen nog niet volkomen gerust. Indien zeggen zij do czaar ook nu zijnen ambassadeur nog niet uit Weenen terugroept dan bewijst dit of dal er heimelijke verstandhouding tusschen «Ie beide hoven beslaat waarvan Frankrijk en Engeland de speelhol zijn of dat de czaar door zijne diplomatieke betrekkingen met Oostenrijk niet openlijk af te bre ken bet Weener kabinet voorde rol van bemiddelaar tusschen zich en de weslerscbe mogendheden wil winnen. Bijkans aI de bisschoppen der gainchc wereld, zegt de P.irijsche Univers zijn eenstemmig in de belij denis der vlekkelooze ontvangenis men mag ulzoo uit al wal men te Rome ziet en hoort opmaken dat op den 8 December a. s. door de afkondiging van dat leerstuk eene nieuwe hulde aan Maria zal gebragt worden. De vice-admiralen Hamalin en Parseval-Deschê- nes zijn blijkens don Franschen Monileur beiden tot admiraal verheven. Ook behelst het officiële blad eene lij'sl van talrijke prornoliën en benoemingen bij bet état major ter zee en bij bet legioen van eer ten gunste der zeelieden die zich hebben onderscheiden zoowel bij hel beleg van Sobastopol als in de Oost-Zee en bij Pelropaulowski (Kamschatka). Verder behelst de Monileur de uitvoerige rapporten van de generaals Forcy en liosquet bevelhebbers van de Fransche troepen in den slag van Inkerman op den 5 Nov. Van Eupntoria wordt den 10 November aan den Monileur het volgende geschreven Öeri 7 dezer zijn de Russen op de uitgestrekte vlakten van Eupatoria ver schenen er waren omstreeks 4000 man infanterie, 200 ruiters en zes stukken geschut. De infanterie rukte in twee liniëu voorop de artillerie was bedekt. De Fransche kolonel die to Eupatoria het bevel voert, rukte mei 50 mariniers op om eene verkenning te doen. Zoodra hij op een afstand van ongeveer 200 meiros ge naderd was opende (ie Russische infanterie hare gele deren en gaf ruimte aan hare artillerie die vuur gaf en hel paard van den kolonel doodde vijf zijner man schappen werden gewond. Toen begonnen de verster kingen van Eupatoria congrevische vuurpijlen te wer pen en verzekerden zonder belemmering den aftogt van hel kleine detachement Franschen. Dun volgenden dag, des avonds ten 8 ure staken de Russen een dorp bij Eupatoria in brand en verwijderden zich daarna op een vrij grooten afstand. Eupatoria is bezet door 2000 man troepen der geallieerden en de fortificatieworken die het verdedigen beveiligen het legen alle gevaar. Van Ibraïlow wordt uen 15 Nov. aan het regerings- blad gemeld De vijand is uit de Dobrulscha verdreven het 3de regemenl der keizerlijke garde en de bacbi- boujoueks onder het bevt l van z. exc. Hadji-Alipacha en van den kolonel Ahmed-bey hebben in sobitierende gevechten op de hoogten van Thema de kozakken van den Don en de Giieksche vrijwilligers geslagen. Zij hebben ben naar lsaclcha teruggedreven. De Russen zijn de brug wederom overgetrokken en hebben die af gebroken doch de troepen des sultans vervolgen de vlugleliwgen in de gebergten en de bosschen. Babadagb, roultcha en Matchin zijn in de magt der Oltomanische troepen. De maarschalk Ahmcd-pacha opperbevel hebber der troepen des saltans welke de beide oevers parjzz B>KS aijvek'K'EISTXJSai Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zege regi van den Donau en die van de Sereth bezetten h ft zijn hoofdkwartier te Ibruïlow gevestigd. Het toom of der vijandelijkheden is thans naar Bessarabie overgebragi waar do Russen zich gereed maken om weerstand "i bieden doch zij zullen eene linie van minstens 50 ii- Ion moeten bewaken en zij zullen zulks niet kui. i doen dan door hunne krachten te versnipperen." q r o t-ib nittaiursisaz, Londen 5 Decern her. De Magdalena neemt eerst daags het I8de regemenl bestaart1 uit ïersche infan terie aan boord benevens eenigo paarden en ammu nitie terwijl de Neptune van 20 stukken 32 offi cieren en 670 manschappen van hut 7"2sto regemenl uit Hooglanders bestaande naar Malta transporteren moet. Eergisteren is te Southampton het eerste honderdtal houten hutten ieder tot huisvesting van 20 man ge schikt naar de Krim ingescheept, terwijl andere stoom- booten g-p-ed liggen om meerdere zoodanige hutten of •Ie materialen tot. het opslaan daarvan over te voeren. De nu vertrekkende stoomboot neemt ook een grootea voorraad verwarmendo k'eederen en andere behoeften voor den soldaat mede. Sommige buitcnlandsohe dagbladen hebben het gerucht vei spreid dut de hertog van Cambridge in een staat van volslagene geest verbijstering naar Malta ver trokken was. Ofschoon men hoopt dat dit gerucht overdreven is biijkt. hel toch uit den volgenden brief den 13 II. voor Sobastnpol aan een Eugelsoh dagblad gezonden dat de prins door de gebeurtenissen van 5 November diep geschokt is geworden «De hertog van Cambridge heeft zich aan boord hegeven. Gedurende den slag V3n Inkermanr» onderscheidde hij zich door zijne koelbloedigheid en dapperheid iiij werd ligt ge wond en zijne mantel door kogels aan flarden ge scheurd maar toen alles gedaan was bleek het door zijne brigade geleden zwaar verlies voor hem te veel te zijn zijne geestkracht nam af en hij achtte het noodig het looneel der slagting voor eeidgen tijd te verlaten. Ieder man der garde had, wel is waar, zes Russen doen sneuvelen maar toch was ons verlies nog zwaar genoeg om den hertog diep te grieven en eene verwijde ring om uit ie rusten hoogst noodig te maken. Het zou mn niet verwonderen als hij in Engeland ging over- wumn en in het voorjaar herwaarts terugkwam." De zware vei liezen, in den storm van 14 Novem ber door de Engelsche zeemagl in de Zwarte zee gele den hebben hier een diepen indruk gemaakt. Het treurigste daarvan is het verlies van de schroefstoom boot Princevan 2700 tonnen, dio het 46ste regeinent, al de voor hel Engelsch leger bestemde winler-klee- dingstukken waarbij 40.01)0 kapotjassen wollen borstrokken kousen en handschoenen voorraad voor hot hospitaal te Scutari en eene groote menigte bom men en kogels naar Balöklava overbragt. Dit alles is verloren gegaan en niet meer dan zes man der equipage zijn overgebleven. De waarde van dit schip en zijne lading en die der 30 transpof(schepen bij elkander ge nomen is dus voor ruim een millioen ponden sterling in dozen storm op zee verloren gegaan behalve dal een groot deel der legertenten vermeld en iiei leger van zijn wiuterdeksel beroofd is op een tijdstip dat hel daaraan de grootste behoefte bad. Volgens andere blieven uil het leger voor Sebas- topul was na den slag van Inkerman iu den krijgsraad besloten de vesting niet te bestormen voordat minstens 20,000 man versche troepen aangekomen waren. Denkelijk zal 2ulks dus niet voor de maand Maart ge schieden en zullen du geallieerden zoo goed als ze kun nen in de Kiin» moeien overwinteren, in liet voor jaar wil men de plaats van ulle kanten insluiten want tol hiertoe faalt het aan genoegzame magt om zulks aan de noordzijde ie doen en van daar komt dagelijks zoo veel toeyoer dal volgens de verzekeiing vau overloo- pers men in Sebaslopol nog brood genoeg beeft om 25,000 man 3 jaren lang te voeden. Uit vroegere berigten weet men hoe de Russen zich nu en dan aan de wreedheid schuldig maakten om op oe soldalen der geallieerden te vuren, die met hel be graven van hunne gesneuvelde makkers bezig waren. Uil eene dagorder \au lord Raglan maakte mea op dat

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1