KT.» 96. Zatiirdag 2 December. 1854. Woensdag en Zaturdag. BESTIM it ADIMMSTHATIEN ZER1ZEESCMS COURANT. abosssiiests-pbi;! Per drie maanden f'2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daagstevoren.'snamidd. vóór ure. verschijnt: phijb deb advbbtbntixbi Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Ooodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zicrihzee maken bekend dat bel suppletoir kohier der hoofdelijke belasting van deze gemeente over bel loopende dienst jaar door hen onder dagteekening van heden voor- loopig is vaslgcsteld en van den 4 tot den 18 December eerstkomende ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd ingevolge de wet staande liet aan belanghebbenden inmiddels vrij zich met hunne bezwaren daartegen hij verzoekschrift op ongezegeld papier tot den Raad te wenden. Zierikzee den 29 November 1854. B. G CAU Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. dcitiohla Keulen 27 November. Men zal eenigermate in Staal zijn te beoordeelen welke ontzettende verliezen de Europesche handel in het algemeen door den oorlog lijdt als men verneemt dat dit jaar ongeveer 5000 schepen van alle handeldrijvende natiën minder dan in het vorige jaar de Sond zijn doorgezeild. Zoo was om iets tot voorbeeld hij te brengen liet getal der Kngelsche schepen welke in I853 daar doorvoeren 4863 terwijl het dit jaar nog heneden de 2000 gebleven is. De Deensche regering die in hel heffen van den Sond tol nog steeds de voornaamste bron van inkomsten des rijks vindt is hierdoor in groote rnoeijelijkhe.id gebragt. Nu alle gevaar voor een aanval na hel vertrek der geallieerde violen uit de Ballische zee voor het oogonblik geweken is heeft de Russische regering bare troepen welke in de zeesteden bezetting hielden bijna allen teruggeroepen, ten einde die in andere korpsen in te lijven. Te Riga en Beval onder anderen is het aan tal militairen zoodanig verminderd dal zulks de gewone bezetting in vredestijd naauwelijks overtreft. De Russische militaire genie blijft druk bezig met de voltooijing en versterking der citadel Alexander te Warschau welke door het afbreken van alle rondom gelegen gebouwen weldra geheel afgezonderd in een raijon van groote uitgestrektheid liggen zal. Te Warschau had men gisteren berigt hoe keizer Nicolaas bevolen heeft dal de voorbereidende werkzaam heden tol het leggen van een spoorweg van Charkow naar Theodosia en van een anderen die zich te Konings bergen met de Pruissiscbe aansluit aangevangen moe ien worden. De keizerin van Rusland heeft aan de le Sebastopol strijdende troepen een kruisbeeld ten ge* scbenke gezonden en de*grootvorsten IS'icolaas en AJi- chiel hebben voor hun moedig bijwonen der uitvallen uil genoemde vesting de ridderorde van St.-George ontvangen. Volgens berigten uit de Krim zouden de Russen ten gevolge van den veldslag bij lnkerman zoo zeer ver zwakt zijn dat de officieren alle middelen in het werk moeten stellen om de soldaten op nieuw tot den strijd aan to sporen. De priesters trekken met hel kruis in de hand door de gelederen oui du veifluauwde geest drift te verlevendigen. Een Boolsch deserteur moet verhaald hebben dat Menzikoff' beloofd heeft de voor spraak bij den czaar voor alle Punische soldaten te zul len zijn die zich in den oorlog bijzonder ondeischei- den ten einde zij voordeelige aanstellingen in hun va derland mogen erlangen. Vorst Menzxkoff meldt van den 18 des avonds, het volgende De verschrikkelijke storm die op den 14 in de Zwaitezee woedde heelt do vijandelijke vloten veel meer benadeeld dan aanvankelijk was verondersteld. Een aantal transport-oorlogschepen werd op de kust geworpen vele tiaarvan zijn geheel vernield. Het ver lies der geallieerde violen bedraagt ongeveer 25 bodtms. Bovendien zag uien in volle zee verscheiden Eransche en Engelsche linieschepen die aanmerkelijke schade ha dden bekomen. In weerwil van den ingevallen dooi zat het ijs in den Weichsel bij Bromberg den 25 dezer nog vast. Du passagiers en goederen welke de spoortrein van Ko ningsbergen aanbrengt worden met schietschouwen overgezet. fr a k k b ij k. Parijs 27 November. Ten gevolge van het minis* teriëel besluit dat uit ieder regement 60 man geno men moeten worden om naar de Krim te worden inge scheept heeft die keuze gisteren bij de regemenlen plaats gehad welke de bezetting van Parijs uitmaken, liet getal der vi ijwilligers was echter zoo groot rial de chefs tot de beslissing door tiet lot hebben moeten over gaan. Zij welke dat lot niet gunstig was betoonden zich zeer teleurgesteld terwijl de anderen hunne aan wijzing om te vertrekken met een herhaald leve de Keizer! toejuichten. Volgens berigten uit de Krim waren de belege ringswerken van Sebostopol den 16 gestaakt en zweeg hel vuur der batterijen. Het had zich bevestigd dat aan den slag van lnkerman 70,000 Russen hadden deel genomen waarvan zij er 15,000 verloren hebben door 'do geallieerden zijn 5000 Russen op het slagveld begraven. Do geest der Eransche troepen bleef uit stekend op den duur kwamen versterkingen aan 1800 man <le voorhoede uitmakende der uil Grieken land komende troepen onder bevel van den generaal Mayran waren den 13 ontscheept. Uu stoomboot Egyptus dio den 26 te Marseille met de brieven uit Kouaiaulinopel tot 15 dezer is aan gekomen en in den overtogt eenige schade door den storm geleden heeft brengt de volgende berigten over Bij hel bezoek dooi den sultan aan prins Napoleon gebragt heelt hij hem zijne erkentelijkheid betoond voor de groote diensten hem door du geallieer den bewo/en en zijne beloften herhaald ten opzigle der volkorneno hervormingen welke hij in het Oüo- manisch rijk wil invoeren. Mafimoad-pscUa de voormalige minister van ma rine is tot ballingschap verwezen. Men zeide dat een groot aantal koopvaardijschepen in de Zwarte—Zee schipbreuk geleden heeft. Twee en twintig transportschepen zijn door de Dar- daneilen gezeild. De Golden Fleece heeft te Malta hut 9de regement artilleristen aan boord genomen. Be halve de uit Frankrijk en Engeland verwachtte ver sterkingen ten getale van 40.000 man zullen eerlang 10,000 Turken naar de Krim worden ingescheept. Het bevestigt zich dat de Turken «Ie kozakken die nog een gedeelte der Dobrulscha bezet hielden geheel van daar verjaagd hebben. De orkaan die den 13 dezer in de Zwarte zee heerschtn heeft «Jen leger courier uit de Krim belet Konstantinopel te bereiken voor het vertrek van de Egyptus. Volgens vroegere berigten bleven de Russen de huizen le Sebas topol versterken en de straten versperren maar levens bereidden zij hunne aftogt uit de vestingwerken aan de noordzijde voor door middel van twee schipbrug gen welke het noordelijke mei het zuidelijke gedeelte der vesting vereenigen. Een gedeelte der Russische versterkingen welke aan den slag bij lnkerman hebben deelgenomen was binnen den tijd van negen dagen op wagens uil Odessa tiaar de Krim vervoerd. Het schijnt zich le bevestigen dat de Russische generaal Koatoukoff in den slag bij lnkerman is gesneuveld Het Turksche leger in Aziu blijft steeds werkeloos. Velschillende ziekten hebben groote verwoestingen daarin aangerigt. Gedurende de maand October was de gemiddelde sterftu 100 per dag. Bij de afzending der jongste berigten had er eenige verbetering plaats. De troepen maakten toebereidselen om aldaar te over winteren. Eenige d8gen geleden zijn in tegenwoordigheid des keizers en der keizerin proeven inel het door den heer S. Mac-Glashen van Edingburg uitgevonden werk tuig tot het verplanten van boomen genomen on met het beste gevolg bekroond. De keizer heeft dat werk tuig aangekocht en den uilvinder verzocht andermaal naar Sainl-Cloud le komen ten einde de hoftuiniers in de behandeling daarvan te oniierrigten. Iti het departement Isère heeft het gebruik van brood waarin zich zoogenaamde branderige of bedor ven rogge bevond lol de treurigste gevolgen geleid. In een tijdsverloop van 15 dagen zijn niet minder dan 13 zieken dientengevolge in het gasthuis van Lyon ge bragt waar men huil ledematen heeft moeten afzetten. Men weet dut de aanwezigheid van branderige rogge in eetwaren den verbruiker de kanker in hooge male kan bezorgen. g h oot-br ittanhtiem. Londen 27 November. In een heden te Windsor gehouden geheimen raad is besloten het parlement te gen den 12 December tot verrigting van bezigheden zamen te roepen. Als hoofddoel dezer vervroegde zamenroeping wordt de noodzakelijkheid opgegeven der uitvaardiging van eeoe parlemenlsakle waarbij de regering gemagligd wordt regemenlen der militie naar Malta en naar de stations in du Middellandsche zee te zenden tot vervanging der regemenlen van linie welke naar de Krim gezonden worden. Geen militie-soldaat mag namelijk worden genoodzaak I om tegen zijnen wil bui - landsch te gaan bijaldien hij zich toen hij in dienst trad daartoe niet heeft verhonden. Eene parlements- acte wordt dus vereischt om zelfs maar een enkel mililie- regement naar een buitenlandse!) station te doen ver trekken of zelfs om het tot de actieve dier.sl op te roe pen en men zegi dat de regering voornemens is eer lang de geheele militie in te lijven welke maatregel men algemeen vertrouwt dat in de thans heerschende buitengewone omstandigheden geen tegenstand in ecu der heide huizen ontmoeten zal. De Times van heden die een vertong naar aanleiding van dit onderwerp behelst zegt daarin onder anderen hel volgende W ij beweren niet enne militaire mo gendheid van den eersten rang te zijn. Wij hebben niet het twee derde der bevolking van Frankrijk en Frankrijk en wij hebben gezamenlijk de bevolking van Rusland niet. Onze zeemagt onze handel onze ko loniën en andere bijzondere belangen vorderen bene vens het leger mannen die line moedig krachtig en gewillig zij zijn mogen niet al lijd in genoegzaam aan tal kunnen verkregen worden voor eene» strijd in welke de getalsmueruerhei.1 beslissen zal. Wij kunnen niet onophoudelijk uveu ais de czaar massa's solda ten oprapen en als i« fiel voorjaar du stiijd met meerdere woede dan ooit lier vat zal worden moeten wij er op gewapend zijn nog grootere massa's to ontmoeten dan wij aan de oevers der Alma en in de valei van lnkerman ontmoet hebben. Men houdt ouder het oog dat een EngeUch of Fransch soldaat een v»e! kostelijker voor werp is dan een Rus. Zoo denkt de natie er althans over, die het builen gevecht stellen van eenige dui zenden niet met een even onverschillig oog als de keizer van Rusland aanziet. Wij kunnen geen veertig duizend man in bataillon carré vereeuigen en hen door een och tendmist tegen het goed onderhouden vuur en de digt in een gesloten bajonetten eens onoverwinnelijke» vij- ands doen indringen. Wij kunnen zelfs onze verliezen in gelalen niet met die des vijands vergelijken noch het verlies van één man niet legen dat van twee of drie vijanden doen opwegen. Hul kan keizer Nico laas al of niet te pas komen twintig duizend man op éénen dag te verliezen maar dil welen wij dat het voor Frankrijk en Engeland eene groote ramp is het vierde van dat getal le missen en een hoogst belangrijk punt hel ver lies onzer manschappen door alle middelen voor ta komen welke de wetenschap hot genie en het geld kunnen opleveren. Dit aangenomen wal moei men dan doen om de manschappen lo sparen en hen zoo ver mogelijk le brengen? Wut om te maken dat één En- gelschman legen zes Russen geldt liet antwoordt is gemakkelijk. Onze groote meerderheid ten opzigteder werktuigkunde is onbetwistbaar. Wij bezitten mid delen tot voortbrenging in dit opzigt smederijen werkplaatsen enz. zoo als men die in Rusland niet kent en werklieden mei welke lijfeigenen niet zouden kunnen mededingen. Onze eerste pligt is dus aan onze soldaten al de werktuigkundige hulp te verschaffen die de kunst aan de hand geeft enz." De dagbladen behelzen nog een aantal nadere bij-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1