Zaturdag 18 November. N.° 92. 1854. Woensdag en Zaturdag. GSTUREN l M.) NIEUWSTIJDINGEN (Is naar li New- Ierland Irie naar Hagers oomboot rdrechl len 12 KZEXf 10 ure. 5'/j S ure. 10 MRIEZEES COURANT. Per drie maanden f 2,00. Franco per post ƒ2,25 Inzending der Advert, daags te voren! snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: prijs dbk advïhtkktïijb Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt, IM.) 7 ure„ 8''2 10 sl oomboot Rotter- 8 10 Ier stoom- ar Rotter- PATENTEN. De Burgemeester van Zierikzee roept hij deze op ïoodanigo patentpligtige ingezetenen dezer gemeente welke hunne patenten nog niet heblien afgehaald om dezelve Ier Secretarie, na onderteekening te ontvangen bij gebreke waarvan de patenten na verloop van acht dogendoor den deurwaarder ten hunnent zullen worden bezorgd tegen betaling van 10 cents voor ieder patent triad ingevolge de wet. Zierikzee den 15 November 1854. B. C. CAÜ. rtoomboot r0«/, pCt, bij ruimer ud hooyer ininilere a 50 cents Overm. Zeeuws. »n«e f 5.50 11,25 a Nz. Vrouwe geboren INSPECTIE OP DE VLOEDPLAN KEN. Burgemeester en Wethouders van Zier ik zee maken bekend dat op woensdag den 22 dezer ma^nd eene algemeene schouwing op do Vloedplanken alhier zal plaats hel»hen mei uilnoodiging aan de ingezetenen langs de havens om hunne vloedplanken of kistingen alsdan behoorlijk in ordo gesteld te houden alles overeenkomstig het reglement, vastgesteld den 10 Maart en afgekondigd den 27 Mei 1846. Zierikzee den 15 November 1854. B. C. CAÜVoorzitter. C. de JONGE Secrelaris. VER HET al op des inid- tot de Inder. 800 vijf vaarden, rd zelve L li K db lurven DONK op üon- ^s om 11 lerikzee hek pre- EESai'S ■k. E VOS, BUITENLAND. DUITiOHUlHX. Keulen. 13 November. De Russische vorst Lubo- mirskidie een hoogen rang in bel leger bekleedt is dezer dagen te Golhn doorgereisd om zicb naar Peters- burg te begeven werwaarts hij en andere mei veilof afwezige officieren ontboden zijn waaruit rnen bet be sluit mcenl le moeien opmaken dat keizer Nicolaas meer aan bet krachtig voortzetten van den oorlog dan aan bet sluiten vari den vrede denkt. Naar sommigen te Weenen verzekeren zou de keizer van Oostenrijk in eene den 7 dezer gehoudene conferentie bet besluit genomen hebben alle verdere krijgstoerustingen voorloopig le schorsen en wel op de herhaalde en plegtige verzekering van Rusland dat het zich ten strengste lol eene verdedigende stelling zal bepalen tot blijk waarvan de Russische garden in Volhijnie de winterkwartieren moeten betrekken en de op de Oostenrijkscbe grenzen zamengetrokken troe pen naar het binnenste van Polen teruggeroepen zijn of worden. De geheele Dobrudscba is nu door de Russische troepen ontruimd de Vestingen ïuitsclia en Isaktcba alleen uitgezonderd. De Pruissiscbe president-minister von Manleuffel zou dezer dagen gezegd hebben dat eene nederlaag der geallieerden in de Krim meer kans op de vrede geven zou dan bunne overwinning naardien de czaar in 4 het eerste geval met meer waardigheid zou kunnen onderhandelen. Hel berigt dat de Russische garden bevel ontvangen hebben niet verder naar do Oostenrijksclie grenzen voort te rukken maar in hunne kantonnementen eene afwachtende stelling in te nemen bevestigt zich. Het Pelersburger kabinet wil blijkbaar geene aanleiding geven door bedreiging aan die grenzen een toestand le doen geboren worden die Oostenrijk bet regt geven zou in dal voorwaarts rukken aanleiding te viudcu 0111 de hulp van l'rutssen in te roepen. T B a K B II K, Parijs 13 November. Reeds zijn alhier 400 met de daguerreotype vervaardigde afbeeldingen ontvangen van de handelingen van hel leger le land en Ier zee in het Oosten. Elk rapport dat aan bet ministerie van oorlog ontvangen wordt gaat vao verschillende dusda nige albeeldingen vergezeld. Op den duur worden ook uit Frankrijk meerdere troepen naar de Krim gezonden, liet Ode bataillon 'if A jagers le voet is den 10 dezer van Lion to Toulon aan gekomen om spoedig naar hel Oosten te worden in gescheept. Tevens wordt eene groote hoeveelheid ko gels kruid en houwitsers van groot kaliber uit het tuighuis te Perpignan naar Porl-Vendres gerigt om naar Gallipoli te worden ingescheept meer dan hon derd wagens zijn tot dat einde in dienst gesteld. Uit alles blij t boe de Fmnsche regering niet minder dan de Engclscbe van de noodzakelijkheid doordrongen is om den strijd met alle krachten voort te zetten. Een der ministers zeide eergisteren Wij zeilden een ge heel tweede leger tiaar de Krim." Indien zoo rede neer! uien Sebasiopol hel uithoudt dan moet er eene voldoende magt zijn om den aanvoer van Russische veisteikingen le beletten zonder daarom hel beleg le vertragen. Eo indien Sebasiopol valt, dan moetende geallieerden sterk genoeg zijn om den Russen slag te leveren en ben uil de Krim te verdrijven. Hel ultramuntaansclie hoofdorgaan fünivers be helst weder een vijandig betoog ten aanzien van den Russischen czaar waarin onder anderen le kennen wordt gegeven dat üuitschland in welks belang de oorlog in de eerste plaats wordt gevoerd de meeste bezwaren in den weg legt en onmogelijk langer onzijdig kan blijven. «Dal spel (dus eindigt de schrijver van dit betoog) moei ophouden. De Duitscbers moeten kiezen tusschen den alles overlioersclienden staal welke het bezit van Konstantinopel als noodig voor zicb zelf beschouwten de geallieerde mogendheden welke zich de grootste op offeringen getroosten lot handhaving van het Europe sclie evenwigt. Tol op dit oogenblik strijdt het Westen voor dit evenwigt in 's vijaeds land. Mogt deze on derneming door do schuld der Duitscbers mislukken dan zul liet Westen genoodzaakt zijn den strijd voor de eer en de vrijheid op eigen bodem overtehrengen te weten hel eerst in Duilschland. Duiischland zij alzoo gewaarschuwd." Deze ontboezeming wordt le Parijs als niet geheel zonder bcteekenis aangemerkt. O B O O T-B BITT&NNXB K. Londen 14 November. Bij de victualie magazijnen te Plymouth ts order ontvangen lot inscheping van 150,000 ponden gezouten spek en 200,000 ponden ge zouten vleescb voor hel leger in de Zwarle-Zee wer waarts ook weder veel scheepsbrood verzonden is. Te Southampton wordt een eskader van sloomboo- ten uitgerust lol het overbrengen van versterkingen naar hel Oosten bestemd. Alle beschikbare Sloomhoo- ten hebben order ontvangen zich tot de afvaart gereed le houden. Aan brieven uit Sebasiopol in den Times wordt hel volgende ontleend den If) October kwamen eenige overlonpcrs in het Engclsch kamp welke verhaalden dat de stad zich in zeer slechten toestand bevond en vele menschen door ziekten gestorven waren. Den 20 zegt de briefschrijver dat de soldalen in het leger door vermoeijenissen sterk uitgeput waren de artille risten hadden naauwelijks vijf uren rust in het etmaal. Men had zicli ten opzigtu van Sebasiopol zwaar bedro gen door hel om zoo te spreken voor een kaartenhuis le houden dat op het geluid der kanonnen in duigen zou vallen. Ook lachte men pijnlijk over de Engelsche dagbladen in welke beschreven stond hoe de soldaten in het leger hun eigen brood met zout melk en boter vervaardigden. Zout was toch eene bijna ongekende weelde van melk en boter kenden de meesteo den smaak niet meer. Lord Raglan zelf achtte zich op zekeren marschdag gelukkig eenig koud spek met wat rum en water le vinden. Het lot der paarden was niet minder beklagelijk hij gebrek van hooi en gras moesten zij zich met struiken vergenoegen. Sommi gen dezer dieren dienden dun soldaat tol spijs. Den 22 October wordt de gevangenneming van lord Dun- kellin kapitein der Coldslream-gardes verhaald met bijvoeging dat hij naar Petersburg opgezonden en daar zeer goed behandeld zou worden naardien zijn vader vroeger Enjelsch ambassadeur in die hoofd stad en aldaar zeer gezien was. Het laatste dezer heiiglen is van den 28 October dien dag hadden de Engelschen zich van 193 goed gezadelde paarden meester gemaakt, die aan Russische dragonders had den toebehoord en van welke men mei regl wist hoe zij in het kamp der geallieerden gekomen waren. Omtrent de gebeurtenissen op den 5 November deelt de Morning Chronicle deze nadere depêche uit Weenon van gisteren mede: «Berigten uit Bucharest zeggen dat het geheele leger van vorst Menzikoff den 5 dezer de stellingen der Engelscben in de Krim heeft aange tast. Eon bloedige strijd is gevolgd die tot vier ure in den namiddag geduurd heeft. De gealliëorden heb ben eene schitterende overwinning behaald. Van weêrszijde zijn zware verliezen geleden. Do Engelschen hebben 100 krijgsgevangenen gemaakt. De generaals Ruller Adams Renlinek Tórrens en sir G. Rrown tijn gekwetst." Aan liet slot dier zelfde depêche leest men nog «Rusland biedt aan op den grondslag der 4 waarhorgpuulen le onderhandelen." Ook langs anderen weg heeft men over Duitscbland minder ol meer stellige heriglen omtrent genoemden veldslag. Een daarvan schat hel aantal der Russen die den uitval gedaan hebben op 05,000. Volgens de '1 mes zou het plan bestaan om de geheele Krim met al bare sterkten le veroveren en de Rus le dwingen om hel schiereiland te verlaten of de wapenen neder te leggen. Daartoo moet het leger behalve de 4000 man die gaan zullen of ge gaan zijn en ook de vloot aanzienlijk verslerkl worden. Alle schepen in de Zwarle-Zee en de sloomboolen der Oost-Zee behooren naar de Krim te gaan. Wal het leger belreft zoo bevinden zich in Engeland 20,000 man, behalve de garnizoenen iu de Middeitandsche-Zee. Deze kunnen naar de Levant gezonden worden en de mililie (schutterij) hunne plaats innemen waartoe zij gereed is. De vloot zal behalve met de Algiers nog met andere schepen vermeerderd worden. Dit zijn de voorstellen van den Times die in de tegenwoordige oogenblikken als plannen van hel ministerie kunnen beschouwd warden. Onze Oost-Zrevloot is werkelijk teruggekeerd zegt de l'ress ten bewijze er van hebben de Russen een EngeUcli koopvaardijschip op de westkust van Koei land prijs gemaakt. De geschiilen tusschen sir Charles Sapicr eo de admirali eit houden niet op en algemeen verhaalt rnen dat hem in de vorige week eene ernstige berisping is toegezonden. BINNENLAND. Zierikzee 1G November. Bij de memorie van den heer van lloevetl ,c.s.. lot toelichting van hun voorstel, ter afschaffing van den accijns op de brandstoffen le rekenen van den eersten April van hel aanslaande jaar, koint voor dal zij in liet voorstel der regering tot ver mindering van belasting een onwederlegbaar bewijs be speuren dat de regering zich thans vereenigl met de beschouwingen der leden die in het vorige jaar een voorstel tot afschaffing van belasting hebben ingediend en er geen bezwaar iu ziel om thans nog verder te gaan dan toen door dezen is voorgesteld. Daar gelalen of de kamer zich met de opvoering van de staals-uilgaven zal kunnen vereeuigen zal het nog naar luid der memorie moeten blijken of de vergadering de keuze (Ier belastingen zal goedkeuren welke ter afschaffing in aanmerking kunnen komen. De voorstellers verklaren dat zij het betreuren dat de regering hel stelsel van bezuiniging sedert 1848 ingevoerd beeft verlaten en dat zij vermennen dat de uitgaven lager behooren te worden gesteld. Ook de afschaffing van de opcenten van de belasting op het ge maal wordt door beo afgekeurd als onbeduidend en strekkende om de schatkistzonder nul van eene iti- koms van acht tonnen touils te berooven. Zij ver eenigen zich met de algeheele afschaffing van liet tonne- geld en goven de voorkeur aan hel geheel doen ver vallen van een of anderen accijns boven eene vermin dering van opcenten. Zij vinden echter, zoo als de zaken thans slaan geene vrijheid om de algeheele af schaffing van den accijns op het gemaal voor le dragen en verkiezen alzoo de afschaffing van den accijns op de brandstoffen. Het cijfer van de inkomst welke de schatkist daar door zou derven berekenen zij op 2'/, millioen het baiige slot van 1855 ook met de goedkeuring der voor gestelde uitgaven op f 3,200,009. Zij neu derhalve

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1