""ISA ML 164e divisiën infanterie en op dat der met karabijnen gewapende manschappen van de Ist0 brigade dezer laatste divisie beeft zij gevoelig verlies geleden. Do ls,e brigade der 16de divisie onder aanvoering van den generaal-majoor Jabokritsky in persoon werd voor uitgeworpen om den vijand te beletten bet detache ment van den generaal Liprandi om te trekken. Op hetzelfde oogenblik dat zij onze huzaren aanviel, was de Engelsche kavallerie ook gegalloppeerd naar de batterij n.° 3 van den Don waar cenige kanonniers werden neergesabeld. Het verlies onzer infanterie bij deze gelegenheid bedraagt naar het schijnt niet meer dan 300 man zoo gedooden als gewonden. Wat dat der kavallerie en artillerie aangaat het is zelfs bij gissing nog niet hekend. De generaal majoor Kalelshj hevelhebber van bet regement huzaren van Z. K. H. vorst Nicolaas Maxi" milianovitch is door sabelhouwen aan het oor en aan den arrn gewond. Hel is moeijelijk met juistheid het verlies des vijands te bepalen. Wij hebben ongeveer 60 Engelschen gevangen gemaakt waarbij een hoofd officier en 2 officieren van minderen rang. Van de vier op den vijand veroverde redoutes zullen twee in den aanstaanden nacht worden vernield en de beide overigen zullen nog meer worden versterkt ten einde deze stelling te behouden van waar men kan handelen op het dorp Kadykoï waar do weg pas seert die naar het vijandelijk kamp te Balaklava voert. Heden heeft de artillerie der bolwerken van Sebas- topol in niets toegegeven aan de batterijen der belege raars maar de gloeijende hommen en kogels dezer laatsten hebben een 40to 1 kleine woningen in de nabij heid der artillerie doen verbranden." r R A n K B XJ K( Parijs 10 November. De Moniteur berigt heden dat de regering eene depêche heelt ontvangen van den generaal Canrobert gedagteekenrJ 28 October en ver meldende dat de belegeringswerken werden voortgezet. Het Bussische leger dus wordt verder gemeld had zich in de vlakte aan den kant van Balaklava vermond. Den 25 had een gevecht van weinig belang plaats ge grepen waarbij de Engelsche kavallerie eernge verlie zen heeft geleden hij hel riglen eener krachtige charge. Een koips van 5000 man dat Sebastopol den 26 had verlaten om den linkervleugel der Eugelschen aan te lasten was teruggeslagen en vervolgens met aanzien lijk verlies in «Ie s-lad teruggedreven. Per telegraaf is berigt ontvangen dat den 3 dezer in den staat van zaken voor Sebastopol nog geene veran dering was gekomen tegen die stad was nog geen Storm gewaagd. De beriglen van Sebastopol zijn van den 28 Oc tober. Dien dag was do loopgraaf op 250 ellen van de stad geopend. Het schieten was des avonds bij mane schijn hervat en een aanhoudend geweervuur werd tegen de schietschaten der bolwerken gerigt. De de serteurs van het vijandelijk leger schatten het aantal der gedurende het beleg gedoode Russen op 5000. De steen waarvan de muren der stad gebouwd zijn is zeer moeijelijk te vernielen doch den 28 hoopte men de stad tien dagen later te hemagtigen. De nieuwe Lancaster-kanonnen blijven vuren op de vloot welke zich bijna geheel verborgen houdt aan de zijde van do kaden der stad. In Azie versterken de Russen de vestingwerken van Bayazid waar zij hunne winterkwartieren zullen ves tigen. Men zeido dat zij naar Kars op marsch waren. Mustapha-pacha bad in afwachting van Ismael-pacha, zijne troepen gereorganiseerd en kleederen en genees middelen uitgedeeld hij wachtte den vijand. De roo- verij maakte den handel in Azie onmogelijk. G K O O X-B BITTASJQIllEItf. Londen 11 November. Twee honderd mén van het eerste en twee honderd man van het tweede regement der lijfgarde alsmede de koninklijke garde te paard hebben bevel ontvangen zich gereed te houden om naar de iiriui te vertrekken. In Ierland wordt de aanwer ving vau vrijwilligers voor het leger in het Oosten met goed gevolg voortgezet. Een brief van Konstantinopel van 28 Oct. houdt o. a. in dat door Poolscbe deserteurs in het leger der geallieerden bekend is geworden dat de Russische ar tillerie door Pruissische kanonniers bediend wordt. Bijzondere brieven uit het expedilieleger voor Sebastopol behelzen talrijke proeven van de verwoed- heul onverschrokkenheid en koelbloedigheid met wciKe er wederzijds gesneden wordt. Zoo leest men in een dier brieven dal iÖ Engelsche soldalen van het 33sie regement na den geheelen dag mei bet weg schieten der artilleristen op eene Russische batieiij bezig geweest te zijn Iepen den avond lerugkeerende dewijl al hunne patronen verschoten waren ei n I2iai Russische soldaten ontmoetten, al wier kruid insge lijks verschoten was. Naiiat de partijen elkander een lijd lang aangestaard hadden, greep een der Engelschen ven steen op en begon naar de Russen te werpen welk voorbeeld door zijne makkers en door de Russen gevolgd werd welke laatsten nadat dit zonderling gevecht eenigen tijd had voortgeduurd eindelijk do wijk namen. Kapitein Peel gaf den 15 II. eene nieuwe proef zij ner koelbloedigheid. Eene bom viel in de ballet ij welker verriglingeu hij bestuurde; zonder aarzelen vailo hij die in den arm en slingerde haar over de pa rapet waai zij zonder schade te doen barstte. Een Engelsch soldaat die het piket had zag een heor in burgerkleeding denkelijk een Russische inge nieur door vier soldaten gevolgd eene der poorten van Sebastopol uitrijden, van zijn paard stijgen en zich met een schetsboek in de hand ler zijde hegeven den kelijk om de positie der Engeschen af te teeltenen terwijl hij zijn paard liet grazen. De Engelschman kroop nu op handen en voeten tot bij het paard, sprong er op en bragt het in triomf hij zijne kaïneraden die hem en zijne buit gemaakt paard met luid gejuich ont vingen. BINNENLAND. Zierikzee, 14 November. Bij koninklijk besluit van den 21 October jl. zijn eenigo bepalingen goedge keurd ter instelling van werkbazen bij de calamiteuse polders in Zeeland. Dertig zoodanige beambten zullen worden benoemd; zij worden verdeeld in 6 rangen. De bezoldiging bedraagt in den minsten rang 350 en klimt in eiken rang op met ƒ100, zoodal zij in den l8len rang bedraagt 850. Zij die eene benoeming ver langen onderwerpen zich vooraf aan eene vergelijkend onderzoek de werkbazen zullen nevens het toezigt op do uilvoering der werken aan de polders ook belast zijn met het toezigt op do sluizen sommige betrekkin gen beroepen of bedrijven zijn met de hunne onver- eenighaar. Voor anderen behoeven zij vergunning zij zullen met of zonder bevordering kunnen worden verplaatst; de betrekking van dijkbaas bij de calamiteuse polders is afgeschaft. Voormelde bepalingen komen met den I Jannarij aanstaande in werking. Z. M. heeft benoemd lot regter pl. verv. in de arr. regtbank te Middelburg mr. N. J. C. Snouck Uur- gronje advokuat. Bij de op den 11 dezer le Middelburg plaats ge had hebbende openbare aanbesteding van drie ziukstuk- k^n op den onderzeeschen oever van den calamiteusen Wilholmina-polder zijn die aangenomen door den heer l). A. Dronkers te Middelburg, voor ƒ14,882. Jl. woensdag is van Middelburg naar Botterdam vertrokken de sleepsloomboo l Prinses Marianne die na eernge herstellingen aan de commercie-vverf le heb ben ondorgaan belast is met het slepen der kanonneer boot door het departement van marine opzetielijk voor het transport van eene duikersklok ingerigt welke bij de voorgenomene herstellingen aan de vloeddeuren en de bevloering der Groolo Sas gebezigd zal worden. In den namiddag van vrijdag 10 dezer schrikte het pajrd voor eene tilbury waarin zich een heer en eene dame bevond in de nabijheid van Goes door het achterop springen van een persoon met dat ge volg dat bet doorging en beide personen in vrij gevaar lijken. toestand verkeerden hetgeen de vrouw deed besluiten er uil le springen bij welke gelegenheid zij de hand heeft gebroken weinige oogenblikken later was de rijder zijn paard meesier. JONGSTE BUITENLANDSGIIE TIJDINGEN. Parijs, 13 October. Er zijn beriglen ontvangen uit Sobasiopn! van 6 dezer. Den vorigen dag had er een moorddadig gevecht plaats gehad. Het Russische leger aangegroeid door de versterkingen die van den Donau waren aangekomen en door de vereenigdö reserve-troepen uit de zuidelijke piovinciën des rijks had den vorigen dag in tegenwoordigheid der groot vorsten Nicohuis en Michel onverhoeds een aanval op den achtervleugel der voor Sevastopol geposteerde Eu gelschen gedaan. Het Engelsche leger onderging den schok met ongemeene krachtsontwikkeling onder steund zoo als het was door de divisie van den gene raal Posquet. De vijand ofschoon voel talrijker werd afgeslagen en konde zijnen aflogt niet bewerkstelligen dan na een aanzienlijk verlies t8 hebben geleden het welk op 9000 man wordt begroot. De strijd was hard nekkig en duurde den geheelen dag, Op den linker vleugel werd op hetzelfde oogenblik een uitval van het garnizoen door den generaal Forez afgeslagen. De troepen die met geestkracht aangevoerd werden dreven den vijand tol binnen zijne muren terug zijn verlies wordt bij dien uitval op 1000 man geschat. Het was voor de geallieerde troepen een schitterende dag die echter niet zonder verliezen is kunnen gekocht worden. De uilslag is vereerend voor onze wapenen. Het beleg wordt regelmatig voortgezet. Sr. Petersburg 10 November. Prins Menzikojf meldt den keizer dat op den 5 November door de Russen twee sterke aanvallen zijn gedaan op den reg ter vleugel des vijands en de linker (l ink der belege ringswerken. Do aanval op den regter vleugel had tot gevolg het nemen van eene vijandelijke batterij waarvan de kanonnen vernageld werden. Aan beide zijden wa ren de verliezen belangrijk. De uitval tegen de linker (lank had tot gevolg hel vernagelen van 15 stukken ge schut. Onrniddelijk daarop zette eene Fransche divisie de op de vesting terugtrekkende Russen achterna en beproefde storm te loopen maar zij werd mei groot verlies teruggeslagen. en Elisabeth, kapt. J. Froderik van Shields naar Dordrecht Enijo kapt. T. Bedlington van New castle Morwood kapt. T. Wilson van Sunderland en Ariel kapt. W. Grant van Alloa alle drie naar Rotterdam; 13 dito Margaretha Ida, kapt. H. Hagers van Rotterdam naar Akyab gesleept per stoomboot Kinderdijk binnendoor van Hellevoet. 11 dito. Uitgezeild: stoomboot Stad Dordrecht kapt. J. II. Stuit van Dordrecht naar Londen 12 dito Leda kapt. I. Pawbman van Rotterdam naar Londen A F V A ART DIE STOOMBOOT STAB ZXEHIKZES, gedurende de maand November. Ian Zierikzee Donderd. 16. 's morg. 9 ure. Zondag 19, 10'/2 Van Rotterdam Vrijdag 17, 's morg: 10 ure. Dingsdag 21, 5 TO O arc B O OT-D iinst TÜSSCHKH MIDDELBURG ZIERIKZEE EN THOLEN. Van Middelburg: Vrijdag 17, 's morg. 8 Maandag 20, 10'/, (DIENST TUSSGHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM.) Naar Rotterdam Van Tholen Zaturdag 18, 's morg. Dingsdag 21, 10 8 urc,i Naar Middelburg Woensdag 15, 's midd 12 Vrijdag 17, 's morg. o Zaturdag 18, 5 Woensdag 15, 'smorg. 7 u Vrijdag 17. 8''2 Zondag 19, 10 De diligence zal van Zierikzee 2 uren na de afvaart der stoomboot van Rotterdam naar Middelburg, en van Middelburg naar Rotter dam gelijk, met de afvaart der stoomboot rijden. (DIENST TUSSGHEN VLISSINGEN EN ROTTERDAM.) Naar Vlissingen: I Naar Rotterdam: Zaturdag 18. 's morg. 6 ure. Vrijdag 17, 'smorg. 8 ure. Dingsdag 21, 6 I Maandag 20, 10 De diligence zal van Zierikzee 2'/.2 uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Vlissingen, en van Vlissingen naar Rotter dam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. (DIENST A M I C I T I A.) Naar Bergen-op-Zoom en Antwerpen t Donderd, 16, 's morg. 3 ure. Zaturdag 18. 5 De diligence zal van Zierikzee 2 uur na de afvaart der stoomboot van Rotterdam riiden. liü PBIJZSm DEB EFFEOTEK TE den 13 November 1854. gebleven. 2>/a pC. Werk. Schuld59'4 pCt* 59>4 70»/, 893,a Nederlanden A.nortSyn.lika. I 'pC, I Nieuwe tlandel-Maat#, 4b, Ooal-tn.tïèn 4 ROTT12KZV.AÏW 13 November. Tarwe. Zeeuws. Vla iuts. en Overm. gins heden bij ruimer aanvoer dnch meerder i.o plust tot 75 cent a f t per mud hooger goed van de hand; goe.le en puike f 14 2o a f 14,7o. mindere f 13 af 14. Roeife. Zeeuws, Vlaams, en Overm. 40 a 50 cents booger 19,90 a f 11,10. Gerst Zeeuws. Vlaams, en Overm. 20 cents honger Winter en Zomer f (i a 7. Uaeer. Zeeuws, en luiKor|e 20 cenls hooger f 4,20 a f 5.10; dito lange f 3.50 a f 4,20, Erwten. Zeeuws. Groene 2b cents hooger 11,25 a f11 75. Paardebunnen. 30 cents hooger f 7,50 a t 8,40. Geti'osiwd M. KRABBE, Nz. nlf.uwerkerk en 10 November 1851. C.A SCHOOFF. Algemeene kennisgeving. Heden beviel van een' Zoon Vrouwe L. A. C. van der LEl£ de CLEUCQ geboren scuuurekque BoEIJË. Zierikzee 12 November 1854. Brouwershaven 10 November. Binnengekomen Admiraal vuil Kingsbergen kapt. F. J. J. Buuman van Rotterdam naar Auyab jjesleepl per stoomboot Kinderdijk binnendoor vuu Hellevoet 11 dito George Het Collegie van Regenten over het ö&'-iSa. Huis van Arrest te Zierikzee zal op Maandag den twinligsten November 1854 des mid dags vergaderd op hetzelfde Huis overgaan tot de AANBESTEDING in het openbaar van hel fflnder- Bïoaasï der ©evasig'eBieBB over het jaar 1800 vijf en vijftig in drie perceclen, ingevolge de voorwaarden,, -- voorhanden op bet Huis en bij den Secretaris. 'v "e Zierikzee, den 10 November 1854. Het Collegie voornoemd DE CRANÏÏ. Ter ordonnantie van hetzelve, P. PAULUS Lid en Secretaris, De Notaris M.' C. van der LEK de llfwia CLERCQ zal ten verzoeke van de Erven van ELISABETH JOSiNA van MEERENDQNK, laatst Weduwe van EORNEL1S KANAAR op Don derdag den 23 November 1854 's voormiddags om 11 ure ten sterlhuize van de overledene le Zierikzee op do Nieuwe Haven wijk D, n.° 39 publiek pre senteren te verkoopen Een partij MEUBILAIRE «S«9E!ÏEBEÏ en eenig ««95129- e«a ffiSLVERWERSi.. TER STADS—DRUKKERIJ VAN DE ERVEN A, DE YOS, Irtt

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 2