h i.f' It li t< n li» bestaat sleclits uitaardewcrken tegenover de Engelschen. De admiraal geeft verslag van verschillende door hem nabij Sebastopol bewerkstelligde verkenningen waarbij bij verschillende punten had ontwaard, welke spoedig voor de batterijen der vloot zouden moeten bezwijken waarom hij dan ook deel zou moeten nemen aan den aanval hij moest zijn geschut legen het quarantaine fort riglen. Den 13 hadden de vereenigde legers reeds 13,000 man versterking zoo Ëngelsche als Fransche troepen ontvangen men verwachtlo nog eene divisie kavalerie van Bourgas en de divisie Levaillanl van Varna met inbegrip der Turksche troepen zullen de geallieerden derhalven thans eene inagt van 90,000 man bijeen hebben. De generaal Canrobert meent dat na de bemagliging van Sebastopol nog een slag geleverd zal moeien worden. Nog wordt medegedeeld hoe de Bussen een aanval hebben beproefd legen de stellingen van den uitersten reglcrvleugel der verbonden legers namelijk tegen dio welke door de Engelschen worden bezet zij waren met kracht en vaardigheid teruggesla gen en hoewel de Engelschen na den vijand genood zaakt te hebben zich te verwijderen hunne stelling niet vei laten hebben om de Bussen te vervolgen heb ben deze echter bij dit gevecht 400 man verloren. BINNENLAND. Zierikzee 30 October. Bij besluit van den 21 dezer beeft Z. M. goedgevonden bet bij besluit van 5 December 1851 ingestelde eereteeken tot belooning van eervolle langdurige werkelijke dienst bij de schutterijen toe te kennen onder anderen aan de beeren G. C. Betheen A. Theemismuzikanten bij de dienstdoende schutterij IV. Abets voormalig sergeant J. Specht en JA. Kenens voormalige schutters allen wonende te Zierikzee. Zierikzee 31 October. Behalve het vorenvermelde nopens de installatie des burgemeesters kunnen wij nog melden dat de ingezetenen van hunne belangstelling en vreugde hebben doen blijken door het uitsteken van vlaggen en door hel brengen van een serenade met fakkellicht bel branden van teertonnen en bel ontste ken van Bengaalscb vuur. - Behalve de medeileelingon van onderscheidene koninklijke besluiten waarbij eenigo beschikkingen van provinciale stalen in hunne laatste zomerver gadering genomen worden goedgekeurd zuilen on deranderen de navolgende zaken in de op banden zijnde najaors-vergadering dier staten in overweging wurden genomen alsmededeeling en voorstel van gedepu teerde staten betrekkelijk eene lijdelijke verandering in de stoombooldienst lusscbeu Middelburg en Bergen- op-Zoom. Voorstel van gedeputeerde staten tot verkoop van een gedeelte van den afval (brik) van den weg van Zierikzee naar Zijpe. Men meldt uit Middelburg van den 27 dezer: Gisteren en eergisteren, hebben zicb te Vlissingen een man en vrouw opgohouden die gemaakt goud te koop aanboden. Zij worden verdacht schuldig te zijn aan den diefstal te Goes gepleegd er is dan ook dadelijk aanschrijving geëxpedieerd naar Neuzen waarbeen zij gisteren zijn vertrokken. Aangaande deze zaak meldt men uit Goes het vol gende «Heden nacht beeft alhier bij den heer Je Wijs goud- en zilver-kashouder op den aprel nabij de markt een zeer brutale diefstal plaais gehad. De dieven heb ben om zicli toegang te verschaffen de kelderdeurljes uil de hengsels geligt zijn zoo In den kelder geslopen on door bet wegbreken van een plank in deri winkel gekomen. De vrouw door eenig geraas omstreeks diie uur wakker wordende wekt haren man, Uie opslaande nog licht in den winkel bespeurde het schijnt even wel dat de dieven zulks gehoord hebben althans zij deden bet licht uil en vertrokken iu allerijl, Bij on derzoek bleek het dat drie kastjes waren ontvreemd met verschillende gouden en zilveren voorwerpen waaronder gouden knoopen een paar borlogiën zilveren tabaksdoos enz. Bij de nasporingen vond du eigenaar twee der kastjes terug in liet straatje achter zijno woning. Men zegt dat het dorde even buiten de stad gevonden is in eene sloot doch van de waarde (begroot op omstreeks 1500j is niets Ie vinden. Hel is te hopen dat het der justitie gelukken moge de daders Ie ontdekken." Uil Axel meldt men dal aldaar dezer dagen is opgerigt een departement der maatschappij Tut Nut van 't Alyemeen waarvan de beeren JU. H. Telchuijs tot viniizitler IJ. J. van Bek lol penningmeester en A. W. Olivier tol secretaris benoemd zijn. Dit departement lult leeds 20 leden. Hel Kerkelijk Weekblad zegt dat de toga met toeliehooreu als ambtsgewaad bij de openbare gods dienst in de Nederlandsche Hervormde Iverk bel eerst is ingevoerd den 15 dezer, te Oirschotalwaar de kiet'dij verstrekt is voor de kerk als baar eigendom. Een particulier schrijven van Monlrado, dd. 1 Augustus, deelt tie n Gapper wapenfeit van eendier moedige officieren mede, dit: nu sedert geruinien Lijd op Borneo's westkust mei vermetele telkenmale weder hel hoold opstekende opstandelingen le strij den hebben, be bazür te Moi trado was in den nacht van den 25 Julij Goor de Cliinesche muitelingen voor het grootste' ge deelte in den asch gelegd ben volgenden dag zag men rn de nabijheid van hel kongsiehuis Habok op een afstand van onge veer 900 passen twee hunner benlings ven ijzen, waaraan zij daags onvermoeid werkten tot dat op den 27 Julij des mor gen* te» 7 ure door hes* uur op het hon^siehunryru'ei geopend. Eene dier bentings bragl zijne projectielen met eert vervaarlijk gedruisch tot op een hondertal passen achter het koiigsielttiis en nadat dit eeni^en tijd geduurd had werden de Chinesche aanvallers, geen goed vertrouwen in de uitwerking dier projectielen schijnende te stellen en door de onzen niet beantwoord wordende zoo overmoedig dat zij met het geweer in de hand den berg afkwamen, hun oorlogsvaandel tie op 150 passen van het huis plantten en nu met de ijzeren staafjes uit hunne geweren dood en verderf in onze gelederen dreigden te brengen. Dan die euvelmoed was te stuitend voor den dapperen 1ste lui tenant van het 7de battaillon infanterie PM Gallas die terging te vermetel en in allerijl 55 manschappen van de 2de compagnie (Inlandsche) van dat bataillon tot zich roepende stormde hij met tie sabel in de vuist eerst op den vijand en deze voor hen uitvlugtende op zijne benlings in, beklom die persoonlijk het eerst hieuw alles om zich heen rieder en dwong door zijne onverschrokkenheid en den moed zijner Inlandsche sol-laten den vijand, 400 man sterk, met achterlating van eenige dooden eenige vaatjes kruid een groolen metalen lilla en drie tjantoes op de vlugt te slaan, zonder dat hij of de zijnen het geringste verlies ondergingen. Hit voorheeldelooze wapenfeit verrigtte hij in het gezigt zijner krijgsmakkers, wier hoogschatting hem voorzeker geheel en al ten deele is ge worden. Eene hoogschat ting die evenzoo ieder burger van den staat hem zal toedragen en zijne dappere daad is weder een bewijs te meer dat zelfs de overmoedigste en verme telste vijand terug moet deinzen voor den moed en vol harding van Nederlands krijgsmagt' JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. St. Petersburg 29 October. Volgens berigten uit Sebastopol dato 23 dezer duurde liet bombarde ment der vesting nog voort. De schade door bet vijandelijk vuur veroorzaakt was van weinig beteeke- nis. Bij eert uitval der belegerden zijn elf mortieren en acht kanonnen derFranschen vernageld. Parijs 30 October. De Moniteur bevat berigten uit de Krim tot den 21 door een te Varna aangekomen Franscb stoomschip van daar aangebragt. Daarin wordt bevestigd de vernieling van twee buitenwerken van Sebastopol door hel vuur der geallieerden die op hel schieten van eene tweede bres wachtten om storm te loopen. muni» 28 October. Binnengekomen Hoijden van Baltimore naar Zierikzee 29 October. Uitgezeild de Ëngelsche schooner St. Andrew kapt Jam. Johns in hallast naar New-Castle. Brouwershaven Isabelle kapt. F. Rotterdam. 29 dito. Binnengekomen Trijntje Tenna kapt. J. F. des Beulies van Rotterdam naar Londen. Brouwershaven 30 October. Uitgezeild Trijntje Tenna kapt. J. F. des Beulles van Rotterdam naar Londen. 29 dito. Uitgezeild stoomboot Stad Dordrecht kapt. J. H. Stuit, van Dordrecht naar Londen. 28 dito. Uitgezeild,: LevantJ. J. Daij van Rot terdam naar Havre, 'fr- 29 dito. Uitgezeild. Johannes, kapt. F. Bohn van Uelersen naar Dendei monde. ViffiVUIMDilim aï-v a sb t d bb STOOMBOOT STA» ZIEEIKZEE, gedurende de maand November. f'an Zierikzee. Donderd. 2, 's mor» 9'/2 ure. Zondag 5, 11 Van Rotterdam Vrijdag 3,'s morg: 5 Dingsdag 7, 6 STOOM BOO T-U IBN3T tüsschbn middelburg zierikzee en bergen-op-zoom. ran Middelburg t Vrijdag 3,'smorg. 9''aure. Maandag 6, li1/* ran Bergen Zaturdag 4,'s morg. 9% ure. Dingsdag 7, 11 '/2 (dienst tussfilien middelburg en rotterdam.) Naar Middelburg Donderd. 2,'s morg, 6 Zaturdag 4, 6 Dingsdag 7, 7 De diligence zal van Zierikzee Naar Rotterdam Woensdag 1, 'smorg. 8/, ure Vrijdag 3, 10 Zondag 5, 11 1 uren na de afvaart der stoomboo'" van Rotterdam naar Middelburg en van Middelburg naar Rotter dam gelijk met de afvaart der stoomboot rijden. (dienst tusschen vlissingen en rotterdam.) Naar riissingenI Naar Botterdam: Zaturdag 4, 's morg. 6 ure Vrijdag 3, 's morg. 9 ure. Dingsdag 7, 0 l Maandag 6, 11 De diligence zal van Zierikzee 2'/-2 uur na de afvaart der stoom boot van Rotterdam naar Vlissingen, en van Vlissingen naar Rotter dam 1 uur na de afvaart der stoomboot rijden. ïiüibMm'Miiffi'm im FRUZEK DSB SFFECTBH TB AM8TSED den 30 October 1854. gebleven. 2i/a pC, Werk. Schuld ptt, 3 70Va 4 88^4 Nedertanden XinorlSynilikaal3% pC, J Nieuwe llandel-Maats. 4,/.i o öost-lndièri 4 o 224ste STAATS-LOTEBW rijfde Klasse 13de Lijst. N.° 227 en 3469 ieder f loOO n.° 482 en ï/053 ieder f iOOO n.° 15982 f400; n." 5961 8154, 977110298 123641476S, 15661 en 19290 ieder f 100. BOTTERDAM30 October»* Tarwe, fceeuws. Vlaams, en Overm. ging hedert bij zeer ruimen aanvoer tot 75'Cents lager wel van de hand; goede en puike f 13 a f 13 75; mindere f 11,-50 af 12.75. Rogge, Zeeuws. Vlaams, en Overm. 50 cents lager f 9.50 a f 10,60. Gerst Zeeuws. Vlaams, en Overm. 40 4 50 Cents lager Winter en Zomer f 6 a 7. Haver. 20 Cents lager; Zeeuws, en Inl. Korte f 4 a f 4,80dito lange f 3,20 a f 4. Erwten. Zeeuws. Groene 25 cents lager 11 a f 11,50. Paavdefoootven» 20 a 30 cents hooger f7,10 a f8,30. /I. Heden overleed onze peliefde Moeder en Bebuwd-Moeder SAP.A DE GLOPPËR Wed. van den Heer N. van den Bout in den ouderdom van ruim 64 jaren. Bommeneoe Uit aller naam 30 October 1854. C. de GLOPPER vanden BOUT. De ondergeteekende zal op Woensdag den 1 November aanstaande presenteren de nieuwste JParijstev modellen van BAMES-nOEDBN MUTS li N en hetgeen verder lot het vak van Modos behoort. Ook is er gelegenheid tot plaatsing van een Leerling- tegen billijke conditiën. A. A. PHAFF. De SOCIËTEIT: TOT NUT EN OENOEQENta Zierikzeemaakt bekend 1. Dat de BEESTENMARKT te dezer Stede zal plaats hebben op Donderdag den 2 November 1854:, op de aloude standplaats aan de Balie aanvangende dos voormiddags ten 10 ure. 2. Ieder Veehouder wordt bij deze üitgehoödigd om voorzegde marktzoo door het aanbrengen als ter verkoop aanbieden van Rund vee zoo veel mogelijk te helpen bevorderen. 3. Tot aanmoediging zullen door genoemde Sociëteit de navolgende prijzen, premiën en getuigschriften worden toegekend, als: Voor de best gekeurde Melkkoe, de prijs van 6 en een getuig schrift. (Wordende hierbij kennis gegeven, dat de eenmaal bekroonde Melkkoe niet meer bij de kpuring in aanmerking zal komen.) Voor de daaraanvolgende best gekeurde Melkkoe, eene premie van f 4 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde kalfdragende Vaars, de prijs van 5 Bil öea getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde kalfdragende Vaars, eene premie van. 3 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde driejarige Vaars, geworpen lia 1 Januarij 1851, de prijs van 4 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde driejarige Vaars, ge worpen na 1 Januarij 1851, eene premie Van/2 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde tweejarige Vaars, geworpen na 1 Januarij 1852, de prijs van 3 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde tweejarige VaaTsge worpen na 1 Januarij 1852, eene premie van 2 en een getuigschrift. Voor de best gekeurde jaarling, geworpen na 1 Januarij 1853 de prijs van 3 en een getuigschrift. Voor de daaraanvolgende best gekeurde jaarlinggeworpen na 1 Januarij 1S53eene premie van f 2 en" een getuigschrift. Voor dengenen, welke de vetste Koe zal aanbrengen, de prijs Van 6 en een getuigschrift. Voor dengenenwelke de vetste Vaars zal aanbrengen, de prijs van 6 en een getuigschrift. yoor dengenenWelke de vetste Os zal aanbrengen dc prijs van f 6 en een getuigschrift. Eene premie aan dengenen, welke het grootste getal vet Rundvee zal aanbrengen, van/10. En eene premie aan dengenen, buiten het Poortambacht, welke het grootst getal Rundvee zal tentoonstellen van f 10, doch het vee niet jonger zijnde dan 1 jaar. AT elke prijzen, premiën en getuigschriften, namens liet Édel- Achtbaar Bestuur, door de Directie van voornoemde Sociëteit, na de keuring, welke des voormiddags ten 11 ure zal aanvangen, aan de bekroonden des avondsten huize van den Societeithouder W. G. zandvoout zullen afgegeven worden, 4. Degenen, welke van buiten hét Poortambacht Vee op de Beestenmarkt zullen aanvoeren, wordt de gelegenheid g'egeven, ge noemd vee kosteloos te doen verzorgen voor éénen nachtmits vooraf keunis gevenle aan den heer President it. g.müi.öck hoüweb,. 5. Eindelijk worden de Leden van opgemclde Sociëteit ten vrien delijkste uitgenoodigdom de te houden algemeene Vergadering, op Donderdag den 2 November 1854, des avonds ten 6 ure, ten huize van bovengenoemden W. G. zandvoort, bij te wonen. Noodigt mitsdien een ieder uit, om door deelneming irl het bijzon der, en door het aanbrengen van Rundvee in het algemeen, de aloude bestaande Jaarmarkt hier ter Stede, weleer zoo aanzienlijk, door ver eenigde zamenwerkingdezen edelen takeen bron van algemeene wel vaart te helpen bevorderen, en de goede bedoelingen dezer Sociëteit: Nut en Genoeffenvoor in- cii opgezetcneu, te verwezenlijken. Zierikzeeden 27 October 1854. Namens de Directie van genoemde Sociëteit, a.. kenensSecretaris. NB. Ten einde liet de Commissie van 'Regeling bij de Tentoonstelling te vergemakkelijken en de gevorderde orde te bewaren f wordt een ieder beleefdelijk verzochthet aan te voeren Vee niet te plaatsenmaar alvorens aan opgenoemde Commissie daarvan kennis te gevenwelke zich in loco aan de Balie zal bevinden. ten einde het aan te voeren Vee te regelen en van een nummer te voorzien. M a de: lat de de de be V o va to sU ba be De tve F iel op ve de de eei tei (EWaaal Jtisttrumcntaal Yie' liji te geven door Co MS Z S N E ft, Siad-Muziekdirecleur te Zierikzee op vrifflag- den 3 lovember 1S54, des avonds len 7 ure precie3 ten huize van Mej. de Wed. Swarts. Ënlrée ƒ0,99 per persoon. De ln- teekenlijst wordt aan de huizen der Ingezetenen ge presenteerd terwijl mede Toegangkaartjes le verkrij gen zijn bij den Boekhandelaar QÜANJER. Tot de bijwoning van hetzelve noodigt hij allen be leefdelijk uit. C. E1SNËB, ter stads-drukkerij van de erven a. 1>e v0?« be !n< in zu vo de ee de en

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 2