Zaturdag 21 October. N.° 84. 1854, Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADM1N1STRATIEN immvsTOiï» ZMUKZEESCBE COURANT. Heer JkBOWm&XSJETNWSi-TP&.XJX Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daag s te vorensnamidd. vóór 4-ure. vsrschijkt: PRIJS DKË aDVBKTBKTIEE Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodherigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregi BEKENDMAKING. Aclilcrvolgens art. 3 van Zijner Majeslnils besluit van den 0 Januarij 1831 n.° 68 Staatsblad n.° 2.) beeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 19 dezer maand bepaald de ifVij- zcia liet opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitanten der Slaats-Lolerij de loten en gedeelten tan dien voor de derde week der trekking van de laatste klasse der S84ste liOterij tullen mogen uitgeven te weten Bij verhoop Geheelo loten Halve Vijfde Tiende Twintigste f 81.00 40,50 16, "20 8,10 4,05 Bij verhuring Geheele loten Halve Vijfde Tiende Twintigste f 43.00 - "21,50 - 8,60 - 4.30 - 2,15 Wordende de belanghebbenden hij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdrukke lijk is vastgesteld dal do collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn otn zich naar die prijsbepa ling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor bel publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee den 20 October 1854. Voor den heer Commissaris des Konings in Zeeland De Burgemeester van Zierikzee 11. A. VAN ADKtCHEM Welk. I. B. BEKENDMAKING. Borgiïmbkstf.r en Wethouders van Zierikzee z. Gezien hel besluit van den hoer Commissaris des Konings in deze provincie, van den 11 September jl (Provinciaalblad n.° 115) houdende aanschrijving lot openbare afkondiging der bepalingen van de artikelen 27 en 42 der wet op de SSelasfing' van den 29 Maart 1833 (Staatsblad n ,c 4) betrekke lijk de belasting naar tijdsgelang en de suppleloire aangifte. Hebben goedgevonden: De ingezetenen te berinneren aan de bedoelde wets bepalingen luidende als volgt et Art. 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei rtiel in gebruik was of ook een woonhuis, op hetzelfde tijdstip enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald, door eenen buisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des diensljanrs betrokken in gebruik genomen of van mobilair voorzien wordt zal do belasting volgpns de vier eerste grondslagen naar de hierboven bepaalde reglen, deswege moeten worden vol daan docb slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjnars hetwelk op het tijdstip der in gebruikne ming betrekking of meubelcring overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als bij 1 liedooldt, aanvaardt, in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen en bij dit lot dien tijd toe door hem gebruikte perceel ver laat met wegvoering van alle roerende goederen boe ook genaamd en zonder achterlating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst zal bet bedrag van tien te zijnen namo op bet kobier gebraglen aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk, en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvak worden afgetrokken van dal des, op den voetals boven te doenen aanslag zonder dat indien deze aanslag minder be draagt dan de vroegere, er cenigc ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding, vermeerdering verwisseling of aanschaffing van belastings-voorwerpen der vier eerslo grondslagen na 15 Mei zal behalve in de gevallen bij 1 en 2 hierboven vermeld, geen grond geven tol eenen nieuweu ol verhoogden aanslag in den loop des diensl- jaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grondslagen als na 15 Met in dienst of gebruik genomen of aangeschaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen lijd des dienstjaars zijn verschuldigd, met dien verstande, dal geene verwisseling van dienstboden of paarden met andere waarvoor geene hongero regten verschuldigd zijn op zich zelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belastingschuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Mot aanwenden tot belastbaar gebruik van zoo danige voorwerpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aanschaffing worden gelijk ge steld zoomede wat aangaat de paarden derzelver ge heel verlies van hel tweede viertal hunner melktanden, in den loop des jaars. 6. Naar gelang de omstandigheden eens belasting schuldige in den loop des dienstjaars met betrekking tot deszelfs voorwerpen van de vijfde en sest/e grondsla gen veranderen, zulks, dal, volgens de tarieven van art, 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aan zien toepasselijk zoude worden zal wegens de dienst boden en paarden aanvankelijk gebonden die verhoo ging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn ver schuldigd. Deze bepaling is mede van toepassing met betrekking tol de paarden, hij het opkomen van de omstandigheden aan hol einde van 7 van art 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezin nen in gebruik, zullen, ingeval die gelijktijdig voor pen en hetzelfde tijtuig worden gespannen hem die zulks doet of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigs, ter zake van liet groote aantal paarden hetwelk door Item alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aangegeven mede aan de opklimming der belasting naar§ 6 doen onder werpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en work- boden of paarden aanvankelijk minder belastbaar zal de verpligting tot eene evenredige verbooging der belas ting voor deti nog overigen tijd des dienstjaars ten ge volge hebben. 9. De lijd waarover de belasting loopt zal in betrekking (ol al de grondslagen worden berekend bij vierendeelon jaars op het dienstjaar overschietende, zon der dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen als vierendeelon jaars worden beschouwd de tijdvakken aanvangende m^t primo Mei, primo Augus tus primo November en primo Fobruarij. Artikel 42. De zoodanigen welke door oenige der omstandighe den voorzien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen onder de toepassing van bel aldaar bepaalde zullen alvorens een naar gelang van het ontslaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vast gesteld verpligt zijn lot hel indienen van behoorlijke aangiften deswege in voege als bij art. 30 voorgeschre ven, zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. Afgekondigd van bet Raadhuis te Zierikzee den 20 October 1854, waarna vier exemplaren dezer op de gebruikelijke plaatsen alhier zijn aangeplakt en in de Courant geplaatst. H. A. van ADRICHEM Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. ÖUÏXSOHJDArJïP. Krul FN 17 October. De Ooslenrijkscho regering zou aan alle militaire en burgerlijke autoriteiten hebben medegedeeld dat een aantal Russische agenten naar de Oostenrijksche staten gezonden is om zich ten aanzien van verschillende militaire aangelegenheden te verge wissen en die autoriteiten niet alleen de grootste naauwleltendheid hebben aanbevolen maar bun ook vrijheid hebben verleend, om verdachte personen in hechtenis le nemen en aan hel slipste onderzoek te on derwerpen. De voormalige Turksche gouverneur van Bucha rest, Sadik-yacha is met ongeveer 1000 ma u ka va lerie te Ibraila binnengerukt welke troepen den lin kervleugel van het naar den kant van Bessarabie voor- uitgesteld Turksche leger vormen. Denkelijk zullen deze en nog andere verwacht wordende kolonnes bij Sbraila den Donau naderen en met vermijding van Galatz tusschen die stad en de monden der Prulb eerstgenoemde rivier weder overtrekken om aldaar den aanvang dor krijgsoperatiën of te wachten. H H R J J K. Parijs 17 October. De begrafenis van den maar schalk de St. Arnaud heeft gisteren met de hij het pro gramma vastgestelde plegtigbodon plaats gehad. Éene ontzetlende menigte was daarbij op de heen. Men zegt dat de regering voornemens is na den val van Sebnstopol den strijd in het Oosten ook ge' durende den winter voort te zetten en wel in Bessa rabie waar een gedeelte der troepen uit de Krim zich met Omer-pacha vereenigen zou ten einde de Russen tot het verlaten van Ismail Reni Toulckoff Killia en andere vestingen in dat land te dwingen. Gelijk uit eene vroeger door het Fransche rege ringsblad openhaar gemaakte nota was gebleken heb ben de zeelieden der vereenigde vloten de eer bekomen aan den aanval tegen Sevastopol deel te mogen nemen. Ieder schip zal eene compagnie en 3 stukken geschut leveren hetwelk wal de artillerie betreft een totaal zal vormen van 200 stukken te voegen bij die van het leger te land. Hot Journal de Constantinople van den 4 dozer, uit do meening «lat Sebastopol hel geen tien a twaalf dagoo meer zal kunnen uithouden. Het zegt dat de geallieer den zich meester hebben gemaakt van alle rijtuigen van vorst Menzikofftwintig in getal en dat in de brieven, welke na den slag aan de Alma in het rijtuig van vorst Menzikoff zelf gevonden zijn de opperbevelhebber der Russische strijdkrachten erkent dal Sebastopol niet in staat is den aanval der vereenigde Iroepen het hoofd te bieden. Volgens de laatste herigten uit Azie heeft Schnmijl ofschoon hij in twee gevechten gezegevierd had echter niet gemeend Trfhs te moeten aanvallen. Het leger van Kars verwachtte nog steeds ten einde zijne operation te hervatten de komst van zijn nieuwen opperbevel hebber Ismail-pacha. In Anatolic maken de Kurden zich aan rooverij schuldig. De Russische kozakken die de karavanen hebben geplunderd zog gen dat zij de koopwaren aan de orthodoxe Grieken zullen weder geven. Jn den bestaanden stand van zaken is alle han del in die streken onmogelijk geworden. Q m O O T-B RXTTANSfflBXVi Londen, 17 October. Gisteren avond is hier een stoute diefstal op uitgebreide schaal onder zeer vreemde omstandigheden gepleegd. Ongeveer twee weken geleden vervoegden zich drie welgekleede mon~ non bij den heer Haumgart voornaam juwelier en horlogiemaker in Regen (street en vroegen hem of hij hun kamers verhuren kon. Op zijn toestemmend ant woord verhuurde hij hun de geheele eerste verdieping die over den winkel heen loopt en welke zij terstond betrokken. De winkel is van de overige gedeelten van het huis afgescheiden zoodat het bovenhuis met een trap aan de straal uitkomt en de eigenaar was dus gerust wanneer hij des avonds het winkelhuis goed afgesloten en de sleutels bij zich gestoken had. Zulks was gisteren avond wederom geschied maar hoe groot was niet zijn schrik toen hij beden morgen ter» 8 ure hij het openen der blinden alles in de grootste ver warring en horloges, ringen en juwelen over den grond verspreid zag. Hij riep een juist voorbijgaand policie-beambte binnen wiens aandacht terstond op een dik geknoopt touw viel dat uit eene groote ope ning in de zoldering naar beneden hing waardoor hef. spoedig bleek wat er gebeurd was de dieven hadden namelijk een gedeelte van den vloer en der zoldering uitgesneden breed genoeg om een hunner den toe gang tot den winkel te geven waar bij spoedig een ruimen buit maakte en toen naar zijne makkers terug keerde met welke hij zich door de deur aan de straat zal hebben weggemaakt met achterlating van eene zaag en andere gereedschappen. Niet minder dan J50 horloges t een gioul aantal gouden kettingen ringen en lt.

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1