Woensdag 11 October. 1854. N.° 8!. y Woensdag en Zaturdag. i pet, ddei 0,00 10,50 0,00 0,00 0,00 0,00 1 vat# stuks r r. ZERlKZliSÖIi COURANT. ABOSVSHSSTS-PBIJB I Per drie maanden f2,00. Franco per post /"2,25. Inzendingder Advert, daagste voren.'snamidd. vóór ure. verschijnt: PBUI DIB1DTIHIIBTI» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt. Op«?«ab»re ffEaarlSvergraderiHSf gelioiideti te^ieribzee, den V October Afwezig de heeren M.' Moers, M. C. dk Crane en M.r Ermebins. Voorzitter M.r H. A. van Adrichem, Secretaris Jh.' M.r C. de Jonge. De notulen der vorige vergadering worden na lezing goedgekeurd. Wordt medegedeeld de benoeming van M.r B. C. Cad, tot Burgemeester dezer gemeente. De Voorzitter vertrouwt dat de Leden met hem dit Koninklijk besluit met genoegen zullen hebben vernomen, en drukt den wensch uit dat de be noemde spoedig zijne functiën zal kunnen aan vaarden. Wordt gelezen eene missive van Gedeputeerde Staten, houdende dat niet kunnen worden goed gekeurd twee besluitenom de onkosten voor de bekken aan de Brakke gracht, uit onvoorziene uitgaven te kwijtenals komende daarvoor eene post op de begrooting voor. Wordt mitsdien tot af- en overschrijving en tevens een later geno men besluit te wijzigen besloten. Komt ter tafel een request van M. Taciii om een gedeelte grond bij deMeestoof de Zon, te mogen bestraten; op voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt besloten dit toe te staanonder toezigt van den Bouwmeesterterwijl op de vraag van M.' var Do-.gen of de gemeente deswege niet met de provincie in overleg zal treden, de Voor zitter antwoordt dat de Bouwmeester daarover met den Ingenieur zal spreken. Wordt besloten op voorstel van Burgemeester cn Wethouders om de uitgaaf voor kosten wegens een cholera-geval a f 12,15l/s goed te keuren cn deze bij af- eri overschrijving op den post plaat selijke gezondheids-maatregelen te vinden. Komt in behandeling de gemeente-begrooting voor 1855, de commissie ad hoe deelt hare alge- ineene beschouwingen mede, houdende, dat zij geen algemeene aanmerkingen heeft. Overgaande tot de artikelsgewijze behandeling worden aan genomen hoofdstuk I en II; wordt bij hooldst.lll art. 3 in de memorie opgenomendc opbrengst van het vorige jaar. Bij afdeeling II vraagt de heer Ochtman of het thans niet het geschikte oogenblik voor de behandeling van zijn voorstel is. De Voorzitter' en M 1 Fokker toonen hierop aan, dat bij de aanneming van zijn voorstel dit toch zonder invloed op de regten zou blijven als kunnende niet tijdig door den Koning worden goedgekeurd afdeeling III en IV goedgekeurd idem hoofdst. IV. De inkomsten goedgekeurd op f 68,282,50. De uitgaven hoofdst. Iafd. I, bij het tracte- ment van Burgemeester en Wethouders in de memorie bij te voegen de dagteekeriing van het besluit van Gedeputeerde Staten; hoofdst. I, afd II, art. 10, op voorstel der commissie ver minderd met f 100 als hebbende het Israëlitisch Armbestuur te kennen gegeven geen tractemcnt voor onderwijzer, daar deze thans niet aanwezig is, noodig te hebben. Hoofdst. II, afd. 1, de commissie stelt voor om hel materieel voor on derhoud en schoonhouden der gebouwen niet ten laste der gemeente te doen komen en de aanki op van meubelen met 75 te verminderen; aldus besloten, Hoofdst. Illafd. I en IIhoofdst. IV hoofd. V, afd. 1, 11 en III, goedgekeurd. Hoofdst. VI, art. 1 en 2 (de begrooting van het Brandwezen, goedgekeurd). Hoofdst. VII, de begrooting der Schutterij voorloopig goedgekeurd terwijl de commissie opmerkt dat de schutterij hier meer dan op andere plaatsen kostde heer M.' Egter geeft daarvan als reden op dat dit vooral te wijten is aan liet groot getal onverinogendendie voor rekening der gemeente gekleed moeten worden. Daarop werd geantwoord dal het rapport der commissie alleen strekte om er de aandacht op te vestigen. Hoofdst. VÏ1I, afd.l, goedgekeurd; afd. IIop de begrooting van het Hervormd Diakonie-Arinbestuur inerkt M.' Fokker opdat op die begrooting voorkomt f 120,alsonderhoud van het gesticht en dit alsdan rekening en be grooting moet indienen. De begrooting wordt met 7 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Bij de be grooting van het Roomscli Catholijk Armbestuur wordt door de commissie geheel gedeeld de be schouwingen van Burgemeester en Wethouders, betrekkelijk het verleenen van geenehoogere sub sidie, en wordt dien conform besloten en de be grooting met die wijziging goedgekeurd. Bij de begrooting van het Luthersch Armbe stuur stelt de commissie voor de subsidie met 50 te verhoogenzonder consequentie voor het vervolg. Burgemeester en Wethouders ad viseren tot afwijzing, daar het Roomsch-Catho- lijlt Armbestuur geene verhooging heeft ver kregen. M.' Fokker zegt, dat inen het vorige jaar eveneens verhooging heeft gevraagd hetwelk niet is toegestaan, terwijl men toch is toegekomen. Hierover ontstaan discussen waar aan de heer Ochtman M.' van Dokgkn M.' van Adrichem deel nemen. Na afloop der discussie gestemd wordendestaken de stemmenzoodat dit wordt aangehouden. De begrooting van het Israëlitisch, Afge scheiden en Algemeen Armbestuur worden goedgekeurd. De verplegingskosten in de koloniën worden op voorstel van Burgemeester en Wethouders en de commissie, van f 50 gebragt op f 400; krachtens de nieuwe armenwet. Afdeeling IV bij den post voor assurantie vraagt M r van Dongen of de Armenhuisjes daarvan geroijeerd zijn. De Voorzitter antwoordt, dat die zaak in behandeling is. De Voorzitter deelt mede dat M.'Ermerins uit hooide van verboden graad van zwager met M.' B.C. Cau, nieuw benoemd Burgemeester, ais Raadslid zijn ontslag heeft ingezonden en Bur gemeester en Wethouders de keuze van cch Lid op 23 October bepaald hebben, en worden als Le den van het stembureau benoemd M.' van Doggen en M.' Egter plaatsvervangers de heeren Lands- knegt eil van der VlIET. Waarna de zitting is gesloten. ZITTING 9 October. Voorzitter Mr. II. A. van AoltrcilEar, Secretaris Jhr. Mr. C. de j on ge. Afwezig de heeren Mr. Moens de Crane en Mr. Ermerins. De notulen der zitting van eergisteren worden gelezen en goedgekeurd. "Wordt overgegaan tot stemming over de verhooging van subsidie van het Luthersch Armbestuur, waarover bij de vorige zitting de stemmen staaktenen wordt met 6 tegen 4 stemmen besloten de ver hooging toe te staan. De commissie stelt voor hoofdstuk VIII, afd. II, een post toe te voegen ad 3000, tot inkoop van inschrijving 2l .20z0 Werk. Schuld, gelijk staande met de som voor de verkochte zelkasch, tot nu toe aangewend als gewone ontvangst, welke f 3000 af zouden genomen worden van de onvoorziene uitgaven. Hierover ontstaan discussiënwaaraan de Voorzitter«Tbr. de Jonge Mr. Fokker en Mr. van Dongen deelnemende 1ste verzet zich namens Burgemeester en Wethouders tegen de vermindering der onvoorziene uitgaven die als dan slechts f4s24,83 zouden bedragen, welke som tc weinig voor een dienstjaar ishoewel Burgemeester en Wethouders toestemmen dat het wenschelijk ware dat de opbrengst der Zelkasch gecapitaliseerd werdde 2de wil terugkomen op den eergisteren vastgestelden post voor havenwerken die 18,000 be draagt en waarvoor hij meent dat ƒ15,000 genoeg is; tevens keurt hij het publiek maken der ramiugsomnien af als kunnende de aan nemers die nu als minimum hunner inschrijving nemen. Door den voorzitterMr. Fokker en van Dongen wordt aange toond dat dc hoogere raming der werken het gevolg is van, de duurte van materialen, dat men de ramingsposten als bijlagen der begrooting moet publiek maken, dat men die echter niet geheel behoeft tv. ge bruiken dus de aannemers, er geen misbruik van kunnen maken; het gevoelen van Burgemeester en Wethouders dat de resterende som te min zoude zijn voor onvoorziene uitgaven, bestrijdt Mr. Fokker, hoe kleiner de post voor onvoorziene uitgaven is hoe beter, hoven- dien men kan aannemen dat in de begroeiing alles voorzien is be halve in heele toevallige voorvalleniu 1854 was er wel f 6000 voor onvoorziene uitgaven noodig, doch dit was gedeeltelijk het gevolg van daargestelde werken, niet van toevallen, bovendien zoude men hij ongenoegzaamheid der onvoorziene uitgaven altijd van den tot aan koop hestemden post kunnen overschrijven, daar het geld der Zelk asch toch eerst in het laatst van 1855 disponibel zal zijnten slotte wordt het voorstel van Jhr. de Jonge, om terug te komen op den vastgestelden post der werken, verworpen met 9 stemmen; dat der commissie wordt eveneens verworpen met 6 tegen 4 stemmen Mr. Fokker, Mr. van Dongen, de heer Ochtman cn Mr. Egter; wordt als nu het IXde hoofdstuk en eindelijk geheel de begrooting vastgesteld. De commissie vestigt de aandacht op den grooten toren. Het loodswezen geeft f 200, ter tegemoetkoming in het onderhoud, maar dit is op verre na niet genoeg. Dit jaar is geraamd f 900. De com missie maakt Burgemeester en Wethouders hierop opmerkzaammet de vraag of het niet nuttig ware, om aan het Rijk of het loodswezen een voorstel te doen tot overname van dien toren, wordt aan Bur gemeester en Wethouders opgedragen daartoe de noodige stappen te doen. De zttting werd een kwartier uurs geschorst. Na heropening brengt de commissie bij monde van Mr. Fokker rapport uit op de voorstellen van Jhr. W. D. de Jonge en den heer Ochtman omtrent wijziging in de heffing van den Hoofdelijken Omslag; het voorstel van Jhr. de Jonge strekt om de 7 klassen tot 12 te brengen, waarvan de hoogste klasse./" 60 zou zijn; dat van den lieer Ochtman, om de belasting in 16 klassen te verdeelen en ze tot f 10,000 te brengen, en met 1 Jannarij de belasting op de brandstoffen al' te schaffenstrekkende tot verwerping der voorstellen, ook dat van den heer Ochtman, wat de afschaffing betreft. Burgemeester en Wethouders vereenigen zich hiermede. Hierop verdedigt de heer Ochtman zijn voorstel, waarna discussiën ontstaan tusschen hem en Jhr. de Jonge, Mr. Fokker, benevens Mr. van Dongen. Waarna de heer Ochtman voorstelt de behandeling dier voorstel len tot Maart 1855 uit te stellen; hetwelk met 6 tegen 4 stem men verworpen wordt, en wordt de conclusie der commissie aan genomen. Wordt rapport gedaan door de commissie van fabricage op liet voor stel van Mr. Fokker om te onderzoeken of het ,voor de gemeente dienstig kan zijn om de gazverlichting voor eigen rekening te doen. exploiteren, waaromtrent zij op grond van gedaan onderzoek voorstelt om over te gaan tot verlichting der gemeente niet gaz voor eigen rekening, met magtiging op de commissie om met den tegenw^rdi- gen aannemer in overleg te treden het tegenwoordige contract te laten varente onderzoeken of door de ingezetenen genoegzame lichten zouden genomen worden om die zaak te kunnen drijvenen in dat geval de noodige plannen en bestekken te ontwerpen en aan den Raad aan te bieden. Burgemeester en Wethouders vereenigen zich met dit voorstel hetwelk met algemeene stemmen wordt aangenomen. Komt in behandeling een verzoek van P. Kanaar, tot verminde ring op de helft (dat is van 30 tot 15) van contributie voor af koop van tolgelden van den weg naar Zijpe, voor de diligence-dienst Amicitia. Wordt besloten conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders die remissie te verleenen. Wordt in handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van onderzoek gesteld een request van A. Schippers verzoekende ver goeding van schade, geleden door het weigeren van dienst der klep pen aan de nieuwe brug. Wordt gelezen een verzoek van de Bondt en Comp. zoutzieaers om een regenbak aan den openbaren weg te zettengelijks gronds. De Voorzitter heeft met de commissie van fabricage in loco onder zoek gedaan en geen bezwaar gevonden. .Hij stelt namens Burge meester en Wethouders voor het verzoek in te willigen alzoo besloten. Worden in handen van dc heeren M.rs van Dongen, Egter en D.r Gqkmans ten fine van onderzoek gesteld dc geloofsbrief met bijlagen van het nieuw benoemd lid M.r W. "C. de Crane, gemelde heeren verwijderen zich voor eenige oogenblikken. Inde vergadering teruggekeerd brengen zij verslag uit dat zij in behoorlijke orde zijn bevonden, zoodat tot de toelating is besloten waarvan aan heeren Gedeputeerde Staten zal worden kennisgegeven. De,jhcer Ochtman vraagt of d.hh. Janse en Labrijn geen kennis van het besluit nopens de gasfabriek behoeven te hebben als houdende afwijzing van hun verzoek. Waarna de zitting is gesloten. m Inspectie Verlofgangers. NATIONALE MILITIE. Burgmeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien hel Erovinciaalblud n.° 109 van ilit jaar. Roepen op al (Ie in deze gemeen Ie zich bevindende Verlofgangers der Nationale Militie uit de ligting yan 1850, van alle wapens; de miliciens der ligting van 1851 die lol de liatallerieartillerie en het bataillon mineurs en sappeurs behooren en de miliciens der lig ting van 1852, die tot de kavallerie artillerie en het baladlon mineurs en sappeurs liehooren met uitzonde ring dor zoodanigen die gedurende 15 maanden onder

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1