Zaturdag 1 October. f >wm i\> 80. 1854. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADIiniSTllATiT" <7 ZIERIKZEESÜHE COURANT. ABOKSrSNSSTB-FBUS I Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.' snamidd. vóór 4 ure. verschijiut: PKIJS SIBiDVXBTESTUI Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijlcs-en Doodberiglen van 1-6 regels aft, behalve hel Zegelregt. Uitslag der verkiezing voor een lid in den Gemeenteraadter vervanging van den Heer M. C. de CRANE. Ingeleverde briefjes 178. In blanco 5 Van onwaarde 1 6. geldige stemmen a I 172. En is met volstrekte meerderheid gekozen de Heer M.r W. C. de CRANE met 157 stemmen. Inspectie Verlofgangers. NATIONALE MILITIE. Blip,gf'meester en Wethouders van Zierikzee Gezien het Provmciaalblad n.° 109 van dit jaar. Roepen op al de in deze gemeente zich bevindende Verlofgangers der Nationale Militie uit de ligting van 1850, van alle wapens; de miliciens der ligting van 1851 die tot de havallerie artillerie en bel bataillon mineurs en sappeurs behooren en de miliciens tier lig ting van 185*2, die tol de havallerie artillerieën het bataillon mineurs en sapipeurs behooren met uitzonde ring der zoodanigen die gedurende 15 maanden onder de wapenen zijn gehouden om op maandag den 16 dezer maand des morgens 9 ure zich te bevinden onder de lieurs te Zierikzee ten einde'ie worden geïnspecteerd. De Verlofgangers worden herinnerd aan de volgende Dij de wetten van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 vastgestelde bepalingen a. Dal zij gehouden zijn op de bepaalde inspectie voor de Verlofgangers te verschijnen en wanneer zij dit nalaten zonder voor hun achterblijven ten genoege van den Militie-Commissaris, voldoende redenen te kunnen aanvoeren zullen gelast worden nader voor hem, voorzien van hunne kleeding-en «quipement- stukken te verschijnen en vervolgens overeenkomstig het bepaalde bij art. 183 der wet van den 8 Januarij 1817 zullen worden gestraft. bo Dat zij op de gemelde inspectie zullen behooren te verschijnen gekleed in de uniform en voorzien van de verdere kleeding- en equipementstukken die bij het vertrek van het korps aan hen zijn gelaten van het zakboekje, benevens van het attest lilt. HH. hun door het bestuur hunner gemeente uitgereikt. Dot zij die d aarin nalatig zijn tot eerie nadere in spectie zuilen moeten opkomen, en dat de zoodanigen die hunne kleediogstokken hebben verwaarloosd bij hun korps zullen worden opgeroepen. c- Dat zij gedurende de inspectie zich ordelijk be hooren te gedragen en onderworpen zijn aan de mi litaire tucht en dat op hunne gedragingen na den afloop der inspectie door de policie zal worden gelet. d. Dat zij hoezeer met hun korps hebbende afgere kend hunne kleeding- en equipementstukken steeds in waarde zullen moeten houden en zich daarvan zoo lang zij niet zijn gepasporleerd om geenerlei reden mogen ontdoen. e. Dat zij wanneer zij hun verblijf buiten de provin cie willen vestigen hunne verlofpas aan hel bestuur hunner gemeente moeten terug vragen en dat zij zich binnen vier weken moeten aanmelden bij het be stuur der gemeente in welke zij voornemens zijn te verblijven op straf van als deserteur te worden be handeld f. Dat zij wanneer zij zich langer dan tweemaal vier en twintig uren uil hunne gemeente willen verwijde ren daarvan in persoon moeten kennis geven aan het gemeente-bestuur mei opgave der gemeente werwaarls zij zich hegeven op siruf van een arrest van 2 lot 6 dagen door het gemeente-bestuur op te leggen. gt Dat zij zich op gelijke straf, ingeval zij langer dan tweemaal vier en twintig uren builen hunne gemeente verblijven bij het bestuur der gemeente alwaar zij zich bevinden inoeten aanmelden. En opdat geen Verlofganger Jiiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze behalve de schriftelijke oproeping die een ieder aan zijn woonhuis ontvangen zal worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzeedon 4 October 1854. H. A. van ADRICHEM Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. KENNISGEVING- De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van iie ingezetenen dat er op Zaturdag den 7 dezer maand des namiddags ten 12l/2 ure op het Raad huis alhiereene op«»»bare verg-aderiitg: waaa des» tfoBlaad zal gehouden worden* Zierikzee den 5 October 1854. H. A. van ADRICHEM Wethouder l. B. B E KSE NDMAKING. Burgkmeestrr en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de palentpligtige ingezetenen dat de pa4e0Btto!Ua<i<en6 voor het loopende dienstjaar ingevuld gereed liggen en ter Secretarie op het Raad huis zullen worden uitgegeven van maandag den 9 lot en met zaturdag den 14 dezer maand, en worden de patenlpiigtigen uilgenoodigd om in persoon hun patent te komen afhalen zullende aan hen die hierin nalatig moglen blijven het patent worden te huis bezorgd door den Deurwaarder der Directe Belastingen legen betaling van 10 cents voor elk onafgehaald patenlblad ingevolge de wet. En opdat niemand hiervan onwetend zij zal deze worden afgekondigd en in de Courant geplaatst. Zierikzee den 6 October 1854. H. A. van adrichem Voorzitter. c. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. DUITSOH&AHD* Keulen 3 October. Te Berlijn zijn gisteren ge- wigtige tijdingen uit Petersburg ontvangen. In een rapport van vorst Menzikoff aan den keizer gedag- teekend 14/26 September wordt gezegd dat hij met de onder zijne bevelen geplaatste troepen zonder tegenstand van de door hem bezette stelling onder de muren van Sebastopol naar den weg van Baktschisarai is overgegaan waar hij zich vereenigen zou met de versterkingen welke de kozakken helman Houcouto/f met zich voerde en mat die welke hem van Perekop toegezonden werden. Volgens dit rapport had de vij and tot den 26 September nog niets tegen Sebastopol ondernomen en waren alle maatregelen tot verdediging dier plaats voorbereid. Daarentegen zegt men dat de naar Odessa en Peters burg bestemde onderschepte brieven van vorst Menzikoff het dringend verzoek om onverwijlde ondersteuning behelsden op grond dat zijn leger van 60,000 man 20,000 daarvan aan de cholera verloren had en het overige zich daardoor in een zoo ellendigen en ontmoe digden toestand bevond dat zonder spoedige hulp aan geene ernstige verdediging van Sebastopol te denken viel. Men schrijft uit Weenen van den 3 dezer. De Turksche gezant alhier heeft gisteren avond de volgende telegrafische depêche ontvangen Bucharest 30 September. Zoo even is alhier een courier aangekomen mei depêches voor Ömar-pacha die zich te Silislria bevindt. De courier heeft de tijding medegebragt dat Sebastopol door de geallieerden is genomen en dat dit wapenfeit is volbragt ten koste van een aantal menschenlevens. 18,000 Bussen zijn gesneuveld en 22,000 zijn als Vijgsgevangenen den Engelschen en Franschen in handen gevallen. Twee forten hel fort Konstanlijn en nog een ander zijn in de lucht gesprongen 200 stukkeu geschut zijn op de Kussen veroverd en zes hunner linieschepen te eenen- male vernield. Vorst Menzikoff is met. het overgebleven gedeelte der vloot naar de binnenhaven teruggetrokken, en heeft verklaard dat hij de lont in het kruid zou werpen en dus doende al de schepen laten in de lucht vliegen indien de aanval langer werd voortgezet. Volgens eene andere lezing zou hij onder die bedrei ging eervolle voorwaarden hebben gevraagd. De be velhebbers der geallieerde legers hebben toen aan vorst Menzikoff een bedenktijd van 6 uren ter overgave toe gestaan. Konstanlinopel zal tien avonden feestelijk verlicht worden." De Turksche gezant heeft echter nog geen officieel berigt van Omur-pacba ontvangen doch verwacht dit ieder ongenblik. Naar men zegt moet vorst Gortschaknffde Russische gezant alhier latere depêches hebben ontvangen hou dende kennisgeving van de overgave van Sebastopol. Parus 2 October. Vrijdag II. hebben de keizer on de keizerin het kamp van Équihem bezocht waar zij met veel geestdrift door de troepen werden begroet. Zaturdag hield Z. M. nog eene groole revue over de vier kampen van Boulogne. Toen HH. MM. in een rijtuig gekomen waren tot aan. den voel der kolom van het groole leger waren zij daar omringd door 60,000 man en naauwelijks waren zij uit het rijtuig en te paard geslegen of een courier kwam in allerijl aand reunen en bragt Z. M de lijding der inneming van Sebastopol aan na de depêche aan de keizerin ter in zage te hebben gegeven zond Z. M. ordonnans-offi cieren in alle rigtingen af, om de troepen deze heuge lijke tijding mede te deelen welke door de troepen met den kreet van leve de keizer l werd ontvangen en t zich daarop met de grootste snelheid verspreidde onder de duizenden welke waren toegesneld om getuigen der revue te zijn en die nu ook hunne vreugde over de ontvangen tijding door luid gejuich aan den dag legden. Na de revue en voor dal de troepen d< fileerden heeft de keizer daarop zelf nog eene toespraak tot de troepen gehouden om hun het innemen van Sebastopol aan te kondigen. Voor dat de tijding wegens Sebastopol II, zaturdag in het kamp van Boulogne aankwam was door den keizer de volgende proclamatie lol de troepen gerigt «Soldaten ik verlaat u maar om weidra in per soon uwe vorderingen en volharding te komen heoor- deelen. De vorming van het noorderkamp heeft ge lijk gij weet ten doel gehad onze troepen nader bij do kust te brengen opdat zij spoediger met die van En geland vereenigd zich overal moglen heen begevea waar de eer der beide natiën zulks tot pligt zou maken, liet is gevormd om aan Europa te toonen dat wij zonder eenig punt van het binnenland te onlbloolen gemakkelijk bijna honderd duizend man lusschen Cher bourg en Sl,-Omer konden vereenigen. Het is ge vormd om u aan de militaire oefeningen de marschen de vermoeienissen te gewennen en gelooft mij niets evenaart voor den soldaat dal gemeenschappelijk leven in de opene lucht hetwelk leert elkander onderling te kennen en de ongeregeldheden der jaargetijden te trolseren. D Buiten twijfel zs 1 het verblijf in hel kamp gedurende den winter bar zijn maar ik reken op ieders pogingen om het voor allen voordeelig te maken. Het vaderland eischt bovendien van ieder onzer eene werkdadLe samenwerking; sommigen beschermen Griekenland tegen den schadelijken invloed van Rusland anderen handhaven te Rome de onafhankelijkheid des Heiligen Vaders anderen versterken ons bewind in Afrika en breiden hel uit anderen eindelijk planten misschien beden onze adelaars op de muren van Sebastopol, Welnu gij die door zulke edele voorbeelden wordt aangespoord en eene divisie van welke zich door het innemen van Bouiarsund roem heeft verworven gij zuit des te meer in staal zijn om uw aandeel aan het ge meenschappelijk werk toe te brengen naar mate gij meer tol de verrigtingen des krijgs gehard zijt. »Deze klassieke grond dien gij betreedt heeft reeds belden gevormd deze door uwe vaderen opgerigte ko lom roept groote berinneringen voor den geest en het standbeeld dat die kolom bekroont schijntals door een

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1