N.° 69» Woensdag 30 Augustus, 1854. mmirn administratie» Woensdag en Zaturdag. Dm boo lotle. stoom Rotter Drabool COURANT. abokksb Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. vebschijkt: nui pm iPTiaTuzi» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Buwelijht-en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregt. Door de Uilgevers dezes zal zoo spoedig moge- f dijk aan de geabonneerden worden rondgezonden de begrooting der inkomsten en uilgaven dezer gemeentevoor de dienst 1855. pCt, Ma uddei. 0,00 10,00 0.00 13,00 0.00 0,00 r vat, Vpcubare Raadsvergadering- geliouden te if, i e r I K sc e e 9 den 26 Augustus 1S54. Voorzitter M.' Moens van Bloois, Secretaris Jh.r M.r C. db Jonge. Afwezig de heeren de Crane en M.r Ermerins. De notulen der vorige vergadering worden ge resumeerd en goedgekeurd. Komt in behandeling het verzoek van C. L. Ki.oek en A. J. Capelle als pachters van de gras- elting aan den Leverdijk en daarbij liggende schorren, tot het bekomen (als schadevergoeding J*fevvoor geroofde schorren) der grasetting aan de stuks zijkanten der wegen aan de noord-en westzijde der staden klagt over bemoeijelijking van den her der door de policie. De Voorzitter doet voorlezen het ingewonnen advies van den Architect, hou dende dat het schor een grootte heelt van 6 bun ders en daarvan 5 bunders geroofd zijn. Burge meester en Wethouders adviseren tot afwijzing van het verzoek wegens het bezwaar dat er bestaat om de zijkanten der wegen te doen beweiden; aldus besloten. De Voorzitter biedt namens Burgemeester en Wethouders aan den Raad de Gemeentebegroo- tirig over 1855 aan, welke 14 dagen ter visie zal worden gelegd en daarvan aan de ingezetenen hij publicatie zal worden kennis gegeven en wordt als Commissie van onderzoek derzelve be noemd de heeren M.' Fokker M.r van Dongen en Oghtman. Wordt gelezen eene missive van de Commissie van bouwvallen verzoekende dat de Raad een ander Lid benoeme in plaats van den heer C. van den Thoorn, die zijn radicaal heeft verloren. M.' Fokker vraagt inlichting omtrent den aard en de werkkring van, en de voorschriften voor die Commissie, waarop de Voorzitter antwoordt, dat Burgemeester en Wethouders in 1842 haar hebben daargesteldmet het doel om hulp te verleenen aan de eigenaren van bouwvallige huizen en dat zij iszamengesteld uit 3 Raadsleden, den Architect en den Commissaris van Policie dat aan de onver mogende eigenaars op hunne huizen gelden tegen hypotheek worden gegeven waarvan rente wordt betaalddat de Commissie aan den Raad rekening doet, doch dit bij gemis van ontvangsten in 2 of 3 jaren niet is geschied waarna hij tot meerdere opheldering eene missive doet voorlezenmede van die Commissie ontvangenhoudende ver zoek, om uit stads kas een voorschot te hebben van f 103, tot herstelling van een huisje in de Nobelstraat en op dat huisje voor de gemaakte kosten hypothecair verband te nemen. M.' Fok ker zegt den Voorzitter voor zijne inlichtingen dank en geeft aan Burgemeester en Wethouders in overweging om na te gaan in hoeverre deze Commissie met de gemeentewet in overeenstem ming is. Hierover ontstaat eene discussie waar aan M.' Egter, president dier CommissieM.' van Dongen en de Voorzitter deel nemen; waarna wordt besloten 1. de benoeming van een Lid dei- Commissie aan te houden ten einde de Leden intusschen zouden kunnen onderzoeken of de werking dier Commissie in overeenstemming met de gemeente-wet is en 2. het gevraagde voorschot mg. go- dat iet la te r is. oept i-tij nge van/"103 te verleenen en den Gemeente-Ontvanger daartoe uit de loopende gelden te autoriseren. M.' van Dongen en D.' Goemans verzoeken aan- teekening in de notulendat zij zich met dat besluit niet vereenigd hebben. Wordt magtiging verleend aan de Commissie van Fabricage tot het doen herstellen van een lek aan een der waterkeeringen in de Brakke Gracht ontstaan, welke herstelling noodzakelijk is en niet ten laste des aannemers kan komen er, de kosten hiervoor te vinden uit den post van on voorziene uitgaven. Wordt gelezen een verzoek van P. Labri.tn, tot het bekomen van concessie om alhier eene gaz- fahriek te mogen oprigten. I)e Voorzitter stelt voor om dat te stellen in handen der Commissie van fabricage op rapport M.r Fokker stelt voor dit voorstel daarbij tevens aan de Commissie tot onderzoek op te dragenof de gemeente voor eigen rekening een gazfabriek zou kunnen ex ploiteren. Conform het aldus geampliëerde voor stel wordt besloten. De Voorzitter deelt namens den Burgemeester der Vergadering mede, dat door hem het advies is ingewonnen van den Commissaris des Konings en des Ministers van Binnenlandsche Zaken, nopens de vraag of al de stukken die aan den Raad zijn geadresseerdook bij dezen ter tafel moeten gebragt worden ook al behooren zij niet deconpelentie van den Raad, en dat dit door beiden bevestigend is beantwoord. De corres pondentie hiertoe betrekkelijk, wordt voor de Leden ter visie gelegd. De heer van der Vliet het woord nemende, verzoekt, dat een onderzoek zal worden inge steld of de schuld der toegebragte schade bij het op jl. maandaaf binnengekomen schip ligt aan den Havenmeester of aan de equipage van het schip. De voorzitter antwoordt, dal de Haven meester bereids rapport aan Burgemeester en Wethouders heeft uitgebragt en de schuld van zich afwerpt, en tevens voorstelt, voortaan niet meer toe te latendat een bai'kschip door eene s'oomboot worde binnengesleept verder dan binnen het bolwerk, ten gevolge waarvan Bur gemeester en Wethouders voornemens zijn eene ampiiatie van het haven-reglement aan den Raad voor te dragen. Waarna de zitting is gesloten. KENNISGEVING. Opening Groote Jagt. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland maakt bekend dal de opening der groole jagl in deze provincie, door de Gedeputeerde Stalen is bepaald op maandag den t8 September aanstaande. Deze kennisgeving zal in het Provinciaalblad geplaatst en aan de Gemeentebesturen ter aanplakking gezon den worden. Middelburg den 21 Augustus 1854. De Commissaris des Konincs voornoemd VAN TETS. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders vao Zierihzee maken bekend dal de Begrooting dezer Gemeente voor bet dienstjaar 1855 zooals die heden den Gemeenle- ltaad is aangeboden van beden afgedurende veertien dagen ter lezing voor een ieder op de Secretarie ten Baadhuize is nedergelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar gesteld ingevolge de wel. Zierihzee '26 Augustus 1854. DË CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. VI BUITENLAND. doitiohzaid. Keulen, 25 Augustus. Het hoofdkwartier van Gorlschakoff is vao Fokscban naar Buoso verlegd. Omer- pacha heeft aan eene deputatie van bojaren uit Bucha rest die hein een adres overreikte om te verzoeken dat vorst Sterbey niet als hospodar van Wallachija hersteld mogt worden ten antwoord gegeven hierop geen invloed te kunnen uitoefenen naardien deze zaak geheel van den sultan afhing die len opzigte van da organisatie des hestuurs in de vorstendommen in over leg roet Oostenrijk zal handelen. De reeds vermelde felle brand die den 10 dezer te Varna woede beeft een groot aantal gebouwen be stemd tot huisvesting van troepen en tot magazijnen van oorlogsbehoeften vernield. Men houdt verschei den Grieken verdacht van dien brand te hebben aange stoken. Het vertrek der groote expeditie naar deKritn was op '20 dezer bepaald. Naar men vernam zijn 40,000 Russen in den omtrek van Sebaslopol gelegerd. De Betlijnschc Zcitdie geacht wordt in betrekt king te slaan met een deel van bet kabinet geeft als zijne meening te kennen dat Rusland de vier door de westelijke mogendheden en Oostenrijk gestelde voor waarden zal aannemen en dat het 2vvaard weldra ia de schede zal wederkeeren. r b z b i b ii k. Parijs 24 Augustus. Dit alhier ontvangen hrieven blijkt dat het beleg van Bomarsund gansch andere gedachten heeft doen opvatten dan men zich lot nu toe gevormd had nopens de sterkte der vestingwerken van graniet de kogels moeten namelijk zoodanige ver woestingen hebben aanaerigl dal het schier onmogelijk zou wezen deze vóór den winter te herstellen, en daar bel behoud en de verdediging vao Bomarsund gedurende den winter zeer moeijelijk zouden zijn wanneer het ijs de vereenigdo vloten noodzaakt zich te verwijderen en de Oost-Zee afsluit zouden de admiraals en gene raals naar men zegt verlof hebben gevraagd het nog in stand gebleven gedeelte der vestingwerken ook te doen springen. Behalve van de expeditie naar de Krim spreekt men thans ook van eene expeditie legen Galatz en Isbraïl welke plaatsen de Russen zouden willen be houden deze expeditie zou worden aangevoerd door den generaal Bosquet en worden ondersteund door Omer-pacba. Daar het gebouw voor de alhier te houden we reld-tentoonstelling in weerwil zijner oppervlakte van 51.000 ellen, niet groot genoeg zal zijn maakt men toebereidselen voor het oprigten van een neveu- gebouw dat eene lengte tal hebben van 800 ellen. Volgens de geneeskundige dagbladen, die la Parijs uitgegeven worden bedraagt het aantal perso nen die in Frankrijk sedert Februarij dezes jaars aau de choleraziekte gestorven zijn teeds niet minder dan 44.000. De heriïten uil verschillende gedeelten van Italia luiden zeer droevig aangaande de verwoestingen welka de cholera daar aanrigt. Te Napels is de sterfte zeer groot op Sicilië zou de ziekte lol wanordelijkheden aanleiding hebben gegeven en te Rome gaal daarmede gepaard eene finantiëie crisis welke de pauselijke re gering verpligt zou üebbeu eenige belastingen utel een vierde te verhoogen. a boot-bhittabjuibbio Londen 24 Augustus. De Times zegt bij gele genheid van de proclamatie des keizers Napoleon aan het leger dat hel vrij wat heler ware geweest een zelfs hachelijke» aanval tegen Sebaslopol le onderue-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1