llilfEMSl CODRAHT. IV.» 64. Zaturdag 12 Augustus. 54 1854. Woensdag- en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATE abohhxmshti-phiji Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzendingder Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. ve&schijiwt: pbiji DKB ADVBBTSNTIKN Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijhs-en Doodberigten van 1-6 regels a f 1 behalve hel Zegelregl. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee ver wittigen hij deze het publiek dat de gewone KERMIS of JAARMARKT alhier za) gehouden worde» als van ouds aanvangende op den laatsten maandag in Augustus gedurende twee weken en alzoo van den 28 dezer maand tol den 9 September aanslaande. De kramers worden verzocht tot het hekomen van plaatsen zich in tijds met vrachtvrije brieven bij den heer M. Couvée Marktmeester alhier aan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaars horoskooptrek- kers of bedelaars op de kermis zullen worden toe gelaten. Zierihzee den 3 Augustus 1854. DE CRANE, Voorzitier. C. de JONGE Secretaris OPROEPING VERLOFGANGERS. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee maken hekend dat ingevolge Koninklijk besluit van den 3 Julij jl. n.° 56 al de miliciens der ligting van 1851 hij het wapen der infanterie ingedeeld mits gaders de manschappen der ligting van 1852, tot dat zelfde wapen behoorende die niet langer dan vier maanden in werkelijke dienst zijn geweest tegen den 18 dezer maandvan onbepaald verlof in werkelijke dienst hij hunne korpsen worden opgeroepen ten einde gedurende eene maand aan de najaars-oefeningen deel te nemen. Wijders dat zij verpligl zijn voor de najaars-oefe ningen op te komen ten dage en ure voor het Raad huis te Zierihzee als op de orders lot vertrek aan ieder hunner bezorgd staat aangewezen daar zij t die in gebreke rnogten blijven op den bestemden tijd bij het korps op te komen niettemin gedurende den tijd van eene maand, in den wapenhandel zullen worden ge oefend en dat degenen die zich op de eene of andere wijze aan de instructie onttrekken of daarin achterlijk rnogten blijven zoo veel langer in werkelijke dienst zullen worden gehouden als dit noodig zal worden geoordeeld dat zij moeten zijn voorzien van al de voorwerpen van kleeding welke door hen hij het ver trek met groot verlof zijn medegenomen en dat de genen van wie het hij de opkomst onder de wapenen zal blijken dat zij hunne kleeiling geheel of gedeeltelijk verwaarloosd of van de hand gedaan hebben aan zich zeiven de straf zullen te wijten hebben welke aan hen voor die handelwijze zal worden opgelegd. Afgekondigd van het Raadhuis te Zierihzee den 7 Augustus 1854 en bij herhaling in de Courant te plaatsen. DE CRANE, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris BUITENLAND. dditbohlaks, Keulen 8 Augustus. Men meent te mogen ver zekeren dat Oostenrijk en Pruissen den Bondsdag voorgeslagen hebben een gedeelte des Bondlegers mo biel te maken en twijfelt er niet aan of dat voorste! zal niet alleen aangenomen maar door spoedige toe rusting der troepen gevolgd worden, lntusschen stijgt te Berlijn zeJfs hij de grootste tegenstanders va» Rus land bet misnoegen over der» toon waarop de voor naamste Weener^ dagbladen zich over de Pruissische politiek uitlaten alsof Pruissen veel te loegeefelijk jegens Rusland ware en niet ernstig genoeg de inzigten van Oostenrijk en der Westersche mogendheden deelde. Eenige Russische regementen waren den 2 dezer bereids achter de Pruth teruggetrokken hetwelk de Russische dagbladen als een bewijs van vredelievend heid doen voorkomen. r B a N K R IJ K. Parijs 8 Augustus. Terwijl de cholera te Mar seille aan het afnemen is neemt die te Toulon zoo sterk toe dat de maire dier stad hij zijnen ambtgenoot te Marseille aanvrage heeft gedaan om hem eenige ge- neesheeren toe te zenden. Op andere plaatsen heersoht de cholera ook sterk zoo heeft te Aix het dagblad la Provence de uitgave moeien staken bij gebreke van redacteurs en letterzetters. Uit vele plaatsen van Italië wordt gemeldt dat de cholera daar een groot aantal slagtoffers maakt te Genua telt men 200 gevallen daags. Naar aanleiding der gebeurtenissen in Spanje en van een daarbij geopperd plan heeft don Miguel aan de kabinetten van Wennen en Berlijn een memorandum gerigt waarin bij protesteert, tegen de vereeniging der kroonen van Portugal en Spanje en op nieuw wijst op zijne aanspraken op de kroon van Portugal. Met regeringsblad deelt heden een uittreksel mede uit eene dagorder van den admiraal Parseval Deschénes gedagleekend Lessund-den 30 Julij, De Russen zoo spreekt do admiraal weigeren den strijd doch het is de wil des keizers niet dat de vloot geene andere rol ver- vulle dan het blokkeren van eene kust ter lengte van 500 mijlen hij heeft de Fransche strijdkrachten een hooger doel aangewezen. De generaal Buraguay d' Ril- liers komt zich aan hel hooft! van tienduizend man bij de vloten voegen om in dn noordelijke streken te too- nen wat de wil van Frankrijk vermag. Eene alhier uit Marseille ontvangen telegrafische depêche von gisteren luidt dus De paketboot le Nill welke Konstantinopel den 30 Julij heeft verlaten loopt daar zoo even onze haven binnen. De vice admiraal Hamelin die met twaalf bodems te Varna was geble ven heeft al de transportschepen ontboden welke zich te Konstantinopel bevonden alsmede de Turksche vloot welke in de Bosphorus geankerd is. De generaals Can- robert en Brown zijn den 27 te Varna teruggekomen naar men zegt de sterke scheepsdivisie voorafgaande welke was uitgeloopen om in allerijl de geheele noord kust der Zwarte-Zee de Kritn en Sebaslopol te gaan verkennen. Het Engelsche stoomvaartuig Fury is tot zeer nabij Sebastopel genaderd. De Russische vloot is onbewegelijk in de haven gebleven. De division der verbonden legers hadden zich op weg begeven naar Kus- tendji aan den ingang van de Dobrulscha. Een En- gelsch fregat heeft te Samos strijd geleverd tegen zee- roovers twee dezer misdadigers zijn aan de masten van het fregatschip opgehangen." Generaal Brown is volgens berigt uit Varna dd. 30 Julij van Sebastopol teruggekeord en onder bet vuur van Russische kruissers die hem vervolgden met overhaasting te Varna binnengeloopen. GBOOT-BBITTANNIEN. v Londen 7 Augustus. In een der Londensche dag bladen wordt het denkbeeld geopperd om de vernieling van Kronstadl en Sebastopol door middel van galvani sche batterijen te beproeven waarvan de briefschrij ver zich het meest gewenscht gevolg belooft. De Asia die New-York den 26 Julij verliet heeft zeer gewigtige tijdingen overgebragt. De rege ring der Vereenigde Stalen beeft met den Russischen zaakgelastigde te Washington een verdrag gesloten waarbij de beide partijen zich tot volstrekte onzijdigheid gedurende don tegenwoordigen oorlog verbinden. Men zeide dal het verdrag nog verder ging en het stelsel huldigde dat vrij schip vrij goed maakt en dat het eigendom van onzijdige» oorlogscontrabande uitge zonderd zelfs aan boord van een vijandelijk schip ge ëerbiedigd zal worden. De senaat heeft onverwijld zijne goedkeuring aan dit tractaat gehecht. Sommi gen meenden dat deze onderhandeling den weg tot eene bemiddeling der Vereenigde Stalen tusschen Rus land en de Westersche mogendheden zou openen. Nog zeide men dat de Pacific depêches van de Rus sische regering had overgebragt hij welke zij aanbiedt hel geheele Russische grondgebied in Noord-Amerika, de westelijke kust van het vasteland van den Allan- tischen-Oceaan tot den inham van Observatory daar onder begrepen, aan de Vereenigde Staten te verkoopen. Men schrijft uit Hamburg van 6 dezer Bij het doen van een logt in zee is eene van Kronstadl ver trokken sloep omgeslagen en de grootvorst Konslantijn slechts met moeite en hij de haren uit het water ge haald. De admiraal Galitzin en vier matrozen zouden daarbij verdronken zijn. Men meldt uit Triest van den 7 dezer De Ne- derlandscbe expeditie tegen de Chinezen op Borneo is gelukkig geslaagd. Monirado is genomen. De Nederlandsche korvet Sumatra is bij Kema in brand geraakt en is weg de equipagie is gered. Berigten uit Bombay van 1 Julij gewagen van eene vredelievende gezindheid van de zijde van het hof van Ava. De Russen hebben de sterkte van Eocan hemagtigd. BINNENLAND. ZtERiKZER 11 Augustus. In de zitting vati de tweede kamer der slaten-generaal van 8 dezer is het 0 wets-ontwerp tot vaststelling van het reglement op het beleid der regering van Nederlandsch-Indie in zijn ge heel aangenomen met 38 tegen 19 stemmen. Den volgenden dag was aan de orde de beraadslaging over het ontwerp van wet tot wijziging in het tarief van regten op den in- uit— en doorvoer. Het ont werp wordt daarnn in zijn geheel dus gewijzigd aan genomen met algemeeno stemmen. Daarna worden behandeld de volgende ontwerpen 1.° tot verhooging van hoofdstuk IX B der staatsbe groting over 1853, hetwelk wordt aangenomen met 45 stemmen legen 1, 2.° tal goedkeuring eener dading met de gemeente Middelburg dat wordt aangenomen met algemeene stemmen en 3.° tot indeeling der gronden van den Haarlemmermeer-polder in anngren- i zende gemeenten dal door den minister van binnen!, zaken wordt ingetrokken na verwerping van art. 1 met 33 togen 13 stemmen. Naar men verneemt is het schip Commercie-Com- pagnie van Middelburg te Havanna aangekomen en aldaar door den Nederlandschen consul met bijstand der Spaansche autoriteiten in beslag genomen en de gezagvoerder voorloopig gearresteerd, wegens ontrouwe handeling ten opzigte zijner verantwoording aan do eigenaars van dien bodem. De Wilmina wier aanhouding en opbrenging te Pillau onlangs werd gemeld is prijs verklaard en naar Engeland gezonden. Thans is naar men verneemt een ander Nederl. koopvaardijschip do fiendrika Bow ioina door een Engelschen oorlogsbodem genomen ea in de haven van Koningsbergen opgebragt. De Grondwet beweert te weten dat omtrent de eischen van hel Engelsche gouvernement betrekkelijk het schip de Jonge Albert kapitein van der Zee in den ministerraad groot verschil van gevoelen bestaat. Wij meenen te kunnen verzekerbn dat dit beweren onge grond is en dat ook de vrees voor de enstige verwikke lingen waartoe deze zaak zou leiden zeer over dreven is. (Nicuwsb). Sedert eenige dagen merkt men te 's Hertogen bosch bij het militaire wezen veel bedrijvigheid op de artillerie is druk bezig de forten en schansen te wape nen onophoudelijk wordt er zwaar vesting-geschut uit de magazijnen gehaald en derwaarts gevoerd het fort S 1 Andries en dat van Crevecoeur de schansen van de Blaauwe Sluis en die ie Orthen met de daarop zijnde verdedigbare torens worden gewapend zijnde de drie eerste langs de rivier de Maas gelegen terwijl de laatste op een klein uur afstands van die rivier ligt. Eergisteren werd een schip rnel geschut en oorlogs- materieel geladen bestemd voor de schans le Gewande aan de Blaauwe Sluis. Het is den luitenant Roger te 's Hertogenbosch gelukt drie verschillende verwarmingstoestellen te ont werpen welke geheel in de ongelegenheden der tot hiertoe gebezigde kagchels of haarden voorzien lot welke onder anderen behoort dat bij het gebruik daarvan de meeste warmte dadelijk met den rook den schoorsteen uittrekt en alzoo nutteloos verloren gaat. De door hem ontworpene paren aan een aangenaam gebruik de eigenschappen van in prijs binnen ieders

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1