N.° 58. Zaturdag 22 Julij. 1854. iröiTii)aii\isïMiEN Woensdag en Zaturdag. on l- ZURIKZEESCHE C0DR4NT. jlbokkkbtssitis-pbx^s 1 Per drie maanden f 2,00. Franco per post 2,25. Inzending der Advert, daags te voren' snamidd. vóór dl ure. verschijnt: phij9 sub akvsbt1siiib Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en^ Doodberiqlen van 1-6 regels af1 behalve bel Zegelregt. pCl# Openbare Kaadsvergaderiiig geliondni le Z i e r i li z e e i den 19 .ïnlij 1S54. Voorzitter M.r A. Moens vanBloois, Secretaris Jli.r M.r C. de Jonge, afwezig de heeren de Crane M." Egter en Ermerins. De notulen der vorige vergadering worden na resumtie goedgekeurd. De Voorzitter berigt, dat de besteding der publieke werken over 1854, den 12 dezer heeft plaats gehad en tot uitslag heeft opgeleverd dat de minst ingeschreven sommende begroo ting te boven gaan ter som van f 2761,48. Burgemeester en Wethouders hebben hierop het advies der Commissie van Fabricage ingewonnen hetwelk wordt voorgelezen en waaruit blijkt dat die Commissie van oordeel is de besteding toe te wijzen en het tekort te vinden bij af- en overschrijving uit onvoorziene uitgaven. Na toelichting van den Voorzitter en Jh.r de Jonge wordt conform het advies der Commissie besloten. Wordt medegedeeld dat aan de afsluiting dei- Brakke Gracht een ongeluk heeft plaats gehad namelijk, bij het inzetten van sluisdeuren is de steenen heul derwijze beschadigd dat deze volstrekte herstelling vereischt en door Burge meester en Wethouders voorgesteld die herstel ling aan te besteden, en in 1855 de betaling te doen; aldus besloten. Wordt gelezen een rapport der Commissie, omtrent de vleeschhal, tenderende tot vrijlating der slagers van heden, om het vleesch aan hunne huizen te verkoopen en bepaalde afschaffing der hal met l Januarij 1855, alsmede in trekking der ampliatie op het reglementals subintrerende de algemeerie strafwet, waartoe wordt besloten met bepaling dat hiervan af kondiging zal gedaan worden met opmerking dat het oprigten van slagthuizen onderworpen is aan het verlof van Burgemeester en Wethouders. Wordt medegedeeld de opname der kas van den Gemeente-Ontvanger, en was blijkens pro- ces-verbaal in kas 6204,01 bij dit punt deelt Jh.r de Jonge mede, dat de meeste ontvangsten voor de gemeente eerst in het 2de half jaar ge schieden dat de betalingen dus in het eerste half jaar dikwerf aan Burgemeester en Wethou ders, bij gebrek aan contanten moeijelijk vallen en hij daarom aan de Leden in bedenking geeft over dit punt tegen eene volgende vergadering de gedachten te laten gaan. Op aanvraag, gedaan door de Commissie van Fabricage, wordt de heer Ociitman gecommitteerd om met het gaz der firma Robbé en Comp. te Middelburgeenige proeven te nemen ten einde over het al of niet geschikte van dit gaz voor deze gemeente te kunnen oordeelen. Komt ter tafel het ter visie gelegen hebbende reglement voor de Kraanwérkers en het tarief voor het gebruik der kraanhetwelk wordt vastgesteld onder hoogere goedkeuring. Wordt toegestaan het verzoek van F. J. van Schaverdere om remissie van de helft zijner pacht der visscherij in de Brakke Gracht. Idem het verzoek van M. Schirker, om ontslag van pacht eerier visscherij welke door verbe tering van afwatering land is geworden. Is ter visie van de Leden gelegd gedurende 14 dagen, de rekening van Commissarissen over den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven, Wordt medegedeeld de Koninklijke goedkeu ring op het besluit tot heffing van leges. Wordt gelezen een rapport van den Architect op een verzoek van J. Koolf, om afstand van grond, gelegen aan den llavendijkwaarop baggerslijk is gestortconform het rapport wordt die grond, aan den verzoeker, voor 14 jaren, om niet ter bebouwing, afgestaan. Komt ter tafel een voorstel van Jh.r W. D. de Jonge, tot wijziging van het besluit van den Hoofdelijken Omslag, tot voorkoming van recla mes en wel om de 5 klassen, tot 12 te brengen en de respective aanslagen te bepalen op 60, 55, 50, 45, 40, 35, 30, 25, 20, 15, 10, 5, hetwelk gedurende 14 dagen wordt ter visie gelegd. Wordt medegedeeld de goedkeuring van Ge deputeerde Staten op twee besluiten tot betaling uit onvoorziene uitgaven hetwelk voor notificatie wordt aangenomen. Wordt toegestaan het verzoek van B. de Jonge, om het gras aan eenige wegen in den Zuidhoek, onderhands, te pachten voor f 12 per jaar, voor den tijd van 4 jaar onder voorwaarde, dat de pachter het gras zal snijden. Hierna neemt Jh.r de Jonge het woord, en be tuigt zijnen dank voor de eer hem in de vorige vergadering bewezen, en thans voor de laatste maal in deze vergadering zitting hebbende, neemt hijzigtbaar aangedaan hartelijk afscheid tevens zijne erkentelijkheid aan de kiezers be tuigende, voorde keuze op zijn' zoon, als zijn opvolger uilgebragt, waarop de Voorzitter een gepaste repliek geeft. De Voorzitter stelt de geloofsbrieven van Jh.r J.L. de Jonge in handen der heeren M.'Fokker, M.' van Adriciiem en Landsknegt, tot onderzoek; dezezich verwijderd hebbende verschijnen weder in de vergadering en adviseren tot toelating; aldus besloten waarvan kennis zal gegeven wor den aan Gedeputeerde Staten en aan het nieuw gekozen Lid. Wordt aangesteld tot Brugophaler J. IIaüsser. Hierna is de vergadering gescheiden. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee zijn voornemens op Woensdag den '26, dezer maand des middags, ten Raadliuize in het openhaar, aan den minsteischende te besteden Hel malten van eene nieuwe Steenen Brug nabij de Zuidwellepoortlangs de Brakke Grachtalhier volgens hel bestek en de voorwaarden van heden af voor gegadingtJen te lezen Ier Secretarie en zal aanwijzing op het werk worden gedaan klaandag den "24 dezer des namiddags zes ure door den Bouwmeester dezer Gemeente hij wien inmiddels nadere inlichtingen te bevragen zijn. Zierikzee, den 21 Juiij 1854. DE CRANE, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. duit3chi.aisd. Keulen 17 Julij., Do Oesterreichische Correspon- denz van 16 dezer zegt da( het Russisch antwoord of schoon onvolledig noglans van dien aard is dat hel aan de Weslerschemogendheden medegedeeld kon worden waarna in de naauwste overeenstemming met Pruissen en de Westersche mogendheden verdere maatregelen te verwachten zijn. De Russische buitengewone afgezant te Weenen zon zich in diplomatieke kringen uitgelaten hebben dat bij aldien hel antwoord van zijn kabinet geene gunsliga ontvangst ten deel rnogt vallen Piusland tot geene ver dere inwilligingen bereid zal zijn. Men verzekert dat te Konstantinopel onderhandelin gen wegens Jeruzalem op het tapijt zijn de belangen yan welke stad nog gedurende den legenwoordigen oor log geregeld zoudim worden. De porte zou niet onge negen zijn Jeruzalem lol eene vrijstad onder de be scherming der groote mogendheden te verklaren. Den 11 dezer hebben de Turken de Russische achterhoede Ie Fraieschli op den weg van Giurgewo naar Bucharest aangevallen en totaal verslagen zijn den Donau op onderscheiden punten overgetrokken en rukten naar Bucharest op. Vorst Gorlschakoff bad ze ventig duizend volgens anderen slechts zestigduizend man onder zijne bevelen. Men dat de Russische generaal Anrep zelfmoord gepleegd heeft. Door lusschenkomst van den telegraaf heeft men le Weenen beriglen uit Petersburg lot 8 dezer. De ver- eenigde vloot lag nog voor Kronsiadt en zette hare ver kenningen met grooten ijver voort maar bad zich nog uiet onder het hereik van hel geschut der forten ge waagd. Te Kronsiadt werden de toebereidselen tot wederstand op groolo schaal voortgezet en tusschen de gedetacheerde forten liet men voortdurend met rotsblok ken geladen schepen zinken om de doorvaart tot in het laatste oogenblik le bemoeijelijken. Den 6 dezer had de keizer zich tol het doen ee.ner inspectie te Krou- sladt bevonden. Hel hof was te Peterhof. Volgens particuliere brieven uil Pelersburg heeft de cholera aldaar een voor hel keizerlijk hof zeer-smar- lelijk offer geëischl. De opper-ceremoniemeesler graaf Woronzoff-Daschhoffis in den nacht van 9 Julij tö Peterhoi aan de gevolgen van deze zickle bezweken. Parijs 16 Julij. Eene alhier uit Marseille ontvan gen telegrafische depêche van heden luidt dus Wij ontvangen beriglen uil de Zwarte-Zee welke het feit van het verbranden der slerkle van Sulina door Engel- sche sloepen bevestigen. Twee bewaarplaatsen van kruid zijn gesprongen. De Russisphe bevelhebber is ge vangen gemaakt. De bezelling is verstrooid. Zes koop- vaardijvaarluigen zijn aan dezelfde' mondingen prijs ge maakt. De Ouslenrijksche consuls hebbeu aan de Rus sen verklaard dat deze niel langer op hunne bescher ming konden rekenen. Verscheiden den 3 dezer van Smyrna vertrokken schepen zijn loi Candia door Turk- sclie bodems begeleid. Uit Gibraltar schrijft men den 11 dezer dat 2 brikken in de laalste dagen van Junij door Moorsche roovers van Riff zijn aangevallen. Eeno van de twee welke na do plundering verlaten was is door Engelsche kruissers terug gebragt. Men zag da expeditie le gemoet f welke Spanje legen deze booswich ten uitrust. Do Moniteur heeft telegrafische depêches uit Spanje ontvangen meldende dat de stad Barcelona met de daar liggende bezetting zich ter gunste van de op standelingen verklaart en zich onder het uilen der kreten Leve de Constitutie I 1 Veg mei het Ministerie Weg met Maria Christina Verbanning van de Koningin- Moeder aan hunne zijde geschaard heeft dat de ka pitein generaal zelf zich bij de beweging heeft gevoegd en dal ook de bezetting van San Sebastian zich tegen de regering verklaart en haren kommaudant in verze kerde bewaring gesteld heeft. Verscheidene fabrieken zijn aan de vlammen prijs gegeven en personen op verraderlijke wijze om het leveu gebragt. Uit Milaan meldt men dat de jongste ligting vele moeijelijkheden ondervindt vooral do aristocratie is zeer ontevreden omdat het remplaceren niet geoor loofd is. Te Milaan alleen zijn niet minder dan 489 personen niet opgekomen in de bergdistricten is het getal weêrspannigen nog veel talrijker. De Moniteur behelst een rapport van den gouver-

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1