ZIERffiZEESCHE N.° 56. Zaturdag 15 Julij. 1854. BESTt RElV ADMINISTRATIEF Woensdag- en Zaturdag. COURANT. aboshtkmkkts-phijb i Per drie maanden 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren' snamidd. vóór dl ure. verschijnt: phiji dsb 4bvsïïtentik11 Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels af 1 behalve hel Zegelregt. HERIJK. DER MATEN EN GEWIGTEN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee brengen Ier kennis van de ingezetenen dat de herijk der maten en gewiglen alhier zal plaats hebben van maandag den 10 lol en met zalurdag den 22 dezer maand des voormiddags van 8 lot 1 ure in het gewone ijklokaal op het Raadhuis. Afgekondigd den 5 Julij 1854 en hij herhaling in de Courant te plaatsen. DE CRANEVoorzitter. C. de JONGE Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van de gegadingden dat op donderdag den 20 dezer maand des voormiddags 10 ure op het Raadhuis alhier, in het openhaar zullen worden verkocht «le Tïeiule l'rucïiteiz over den jaro en oogst van SS54 waartoe de gewone voorwaar den van heden af, ter Secretarie te lezen liggen. Zierikzee, den 7 Julij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. DE JONGE Secretaris. AFKONDIGING. De Burgemeester en Wethouders van Zierikzee doen te welen dat door den Raad dier Gemeente in zijne vergaderingen van den 13 Fehruarij en 17 Mei 1854 is vastgesteld het volgende besluit: De Gemeente-Raad van Zierikzee Overwegende dat hel doelmatig en noodzakelijk is vaste bepalingen te maken omtrent de helling der gel den welke ter Secretarie der Gemeente worden gehe ven voor stukken aldaar afgegeven namens de Gemeente. Overwegende dal de beslaande bepalingen daarom trent vervat in het besluit van den Raad van 28 De cember 1846 dienen te worden herzien en in overeen stemming gehragt met de wet van 29 Junij 1851 (S. B. n.° 85 regelende de zamenstelling inrigting en bevoegdheid der Gemeente-Besturen. Gelet op ar», 104 alio. 2 232 238, 240 en 254 dier wet. BESLUIT. Er zullen ter Secretarie dezer Gemeente geheven worden voor stukken van wege de Gemeente aldaar af gegeven gelden onder den naam van leges naar den regel en maatstaf hierna volgende. Art. 1. Voor stukken wier verkrijghaarstelling in afdruk of afschrift verpliglend is gesteld door de Ge meente-wet als daar zijn die van besluiten van den Raad (art. 72) de afgekondigde verordeningen 175) hel jaarlijksch verslag 182) de begrooling 203) de rekening 219) den slaat van den eigendom der Gemeente, naar burgerlijk regt 229) zal betaald worden a. bij afdruk dier stukken voor een beel vel f 0,20 half - 0,10 kwart» - 0,05 b. bij afschrift derzeive: voor elke geheel of gedeeltelijk beschrevene blad zijde 0,10. Iedere bladzijde moet 27 regels elke regel 12 lettergrepen bevallen. Art. 2. G eene bijzondere regten noch vasle noch evenredige zullen gevorderd worden ten aan zien van stukken waarvan de Gemeente-wel de verkrijghaarstelling in afschrift of afdruk niet uitdruk kelijk beveelt of die in originali worden afgegeven als daar zijn b. v, afschriften van akten van verhuring of verpachting aanbesteding certificaten van goed gedrag van gegoedheid akten van aanstelling gun stige beschikkingen op requesten ordonnantiën van betaling enz. Niettemin zal het zegel waarop die stukken moeten geschreven zijn moeten worden terug betaald. Voor schrijfloon zal betaald worden van dergelijke stukken welke 3an hot zegelregt onderworpen zijn /-(1.10 voor elke geheel of gedeeltelijk beschreven bladz. Art. 3. Voor legalisation van handleekening zal f 0,10 voor elke handleekening in rekening worden gehragt en betaald. Art. 4. Voor elk afschrift van of uiltreksel uit aklen van huwelijk en echtscheiding zal worden be taald f (1,40 en voor die van of uil akten van geboorten, overlijden en huwelijksafkondiging f 0,25 in beide gevallen hoven het regt met de verhoogingen der voor die aklen ingevolge de wetten benoodigde zegels en voorgescbrevene registra tie—regten. Voor de extracten van huwelijksafkondiging ter aan plakking bestemd worden geene leges betaald. Art. 5. Hel bepaalde hij het Kon, besluit van 13 Junij 1846 (S. li. n.° 45) omtrent het kosteloos afge ven door de plaatselijke besturen van attestation de vita tot ontvang van lijfreulen pensioenen enz, blijft van toepassing. Art. 6. De stukken zonder onderscheid door per sonen van wier onvermogen blijkt volgens de regelen door de altjemcene wet voorgeschreven in hun per soonlijk belang benoodigd worden afgegeven zonder betaling van eenige gelden. Art. 7. Leges worden niet geheven van stukken die van het zegelregt zijn vrijgesteld volgens wettelijke bepalingen reeds bestaande of nog te maken. Op welke beding de Koninklijke goedkeuring is ver leend bij besluiten van den 17 April 1854 n.° 22 en 23 Junij 1854, n.° 70 en is wijders vastgesteld de volgende V E Bï O 11 D E IS I Nf op de heffing van golden onder den naam van leges geheven voorstukken van wege de Gemeente Zierikzee aan belanghebbenden uitgereikt. De Raad der Gemeente Zierikzee Overwegende dat bij zijn besluit van heden de heffing van gelden onder den naam van leges voor stukken van wege de Gemeente af te geven is bepaald. Gelet op art. 257 der Gemeente-wet. BESLUIT. Art. 1. De invordering der in dat besluit be doelde gelden zal geschieden door en in naam van den Secretaris van den Gemeente-Raad die hiervan aanteekening houdt en elke drie maanden verant woording doet aan hel collegia van dagelijksch bestuur. Art. 2. De verschuldigde gelden zullen voldaan worden o. wanneer afschriften of afdrukken van stukken verzocht worden op den oogenblik ran dat verzoek. b. hij uitreiking zonder verzoek op den oogenblik der overhandiging. Art. 3. Op elk stuk zullen de verschuldigde gelden in margine worden geplaatst en zal dit den belang hebbende strekkeu voor quitantie. Art. 4. Indien men zich bezwaard acht met eenige vordering dier gelden zal men zich kunnen beroepen op eene uitspraak van Burgemeester en Wethouders Welke als beslissing zal gelden. Art. 5. De onlvangene gelden worden aan de Gemeente-kas verantwoord en jaarlijks bij het einde van het jaar in handen van den Gemeente-Ontvanger gestortdie daarvan re$u geeft dat tot decharge dient voor den Secretaris. Art. 6. De ar». 258-262 der Gemeente-wet worden gehouden bier ingevoegd te zijn. Art. 7. Deze verordening verbindt met den dag der afkondiging. En is hiervan afkondiging gedaan waar het behoort den twaalfden Julij 1800 vier en vijftig. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. AFKONDIGING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend dat het kohier van hoofdelijken Omslag voor deze Gemeente over het loopende dienstjaar met goedkeuring van beeren Gedeputeerde Stalen dezer provincie voorzien, is terug ontvangen en alsnu wordt gesteld in handen van den Ontvanger dezer Gemeente ten fine van invordering wonlende de ingezetenen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen op dat kohier waarvan hun een biljet zal worden 1c huis bezorgd ge trouwelijk ingevolge de wette voldoen. Afgekondigd van hel Raadhuis te Zierikzee, den 14 Julij 1854. DE CRANE Voorzitter. C. de JONGE Secretaris. BUITENLAND. DU ixooKtamu. Keulen 11 Julij. "Volgens herigt uit Petersburg van 4 dezer t nam de cholera in die hoofdstad toe. Tot 30 Junij was het getal der ziektegevallen 483 dien dag had men 110 nieuwe zieken den 1 Julij 128 en bleven nog 580 onder behandeling. Volgens berigten uit Bucharest tot 5 dezer be gonnen de Russen Wallachrjo op nieuw te bezetten. Naar Giurgewo zijn versterkingen gezonden. Dertig duizend Russen hebben bevel ontvangen om van Odessa naar de Pruth te trekken. Prins Gortschahoff heeft op nieuw zijn hoofdkwartier te Bucharest gevestigd. Drie Russische regernenten infanterie en twee regernenten kavalerie zijn afgezonden om den Turken wederstand te bieden die den üonau bij Giurgewo zijn overgetrokken. Men verhaalt dal van eene Russische batterij bene den Sistowa op de Oosteniijkscke stoomboot Arpad aan wier boord zich de luitenant-kolonel Kalji bevond, geschoten zou zijn t en dal ook de kozakken bij Nico- poli op rlat vaartuig gevuurd hebben. De- generaal O sten Sacken is tot bevelhebber van het derde Russische actief legerkorps benoemd en wordt te Odessa door den generaal Annenkoff vervangen. g h o o x- j r x x x a Londen 8 Julij. Reeds is vermeld hoe de stad San Salvador door eene hevige aardbeving bezocht is maar de nadere berigten dienaangaande bewijzen dat het eerste herigt nog ver beneden de treurige waarheid gebleven was. Een weinige dagen na die ramp van regeringswege uitgegeven bulletin behelst hoofdzakelijk bet volgende De nacht van 16 April 1854 zal voor de bevolking van San Salvador onvergetelijk blijven daar die geluk kige en schoone hoofdstad toen in een puinhoop verkeerd is. Reeds hadden op den Wilton Donderdag eenige aardschokken door een geluid als van het rijden van artillerie of het geratel van een verwijderden donder voorafgegaan de bevolking verontrust maar dewijl dit zonder onmiddelijk gevolg bleef meenden zij het Paaschfeest onbezorgd te kunnen vieren. Des zondags avonds ten negen ure verwekte een he vige door niets aangekondigde schok nieuwe vrees. De famiiiën verlieten in allerijl hunne huizen en vloden naar hunne tuinen of de openbare plaatsen. Gedu rende de twee volgende uren beefde de grond onafge broken en bij eiken nieuwen schok boorde men het hartverscheurend gekerm van 30,000 menschel» die in de opene lucht den hemel om redding smeekten. Omstreeks elf ure bad de hevigste schok plaatsen golfde de grond op eene vreeselijke wijze. Die schok duurde slechts tien seconden rnaar was genoegzaam om da hechtste huizen en kerken der stad lo doen instorten. Te midden der ondoordringbaarste stofwolk in welke de stad gehuld was hoorde men het met geweld instor ten der muren en het gekerm der slagtoffers de leden van hetzelfde gezin riepen elkander bij name terwijl zij soms naast elkander stonden maar fconder dat de een den ander kon onderkennen.

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1