J Z1ER1EZEESG GOURAHT. leze Stad, q Zaturdag I Julij. 1854. Woensdag en Zaturdag. JIIEN k BUITENLAND. BINNENLAND. I /s^rc. XBOSKKMBST8-PBIJI Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,95. Inzending der Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: PHIJl DIB ADVERTENTIES Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberiglen van 1-6 regels h f 1 behalve liet Zegelregt. UITSLAG DER HERSTEMMINGEN tot vërkiezing van leden der tweede kamer van de staten-generaal op Dingsdag 27 Junij 1854. Amsterdam. Verkozen de heer J. C. Baud. Utrecht. Verkozen de heer m.r V. P. J. Kien. Dordrecht. Verkozen de heer rad P.A.Sander T vos De Commissaris des Konings in de Provincie Zeeland Verwittigt de Ingezetenen dat de Zomervergadering der Staten van dit Gewest, zal geopend worden op Dingsdag den 4 Julij aanstaande des avonds ten half acht nur in de daarvoor bestemde zaal in de Abdij te Middelburg en dat de toegang tot die zaal voor bet publiek zal wp/en de deur ter zijde van bet gebouw der Concertzaal op de groenmarkt aldaar. Middelburg den 28 Junij 1854. De Commissaris des Konings voornoemd VAN TETS. AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zicrilczee, zijn voornemens op Woensdag den 12 Julij aanstaande, des middags op het Raadhuis aan de minsteischenden in hel openbaar aan te besteden Hel doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen aan de Gebouwen en Werken dezer Gemeente met hel gewone Onderhoudin vijf perceelen volgens hel bestek en de voorwaarden welke van heden af ter Secretarie te lezen liggen en gedrukt verkrijgbaar zijn bij den Boekhandelaar CatVAT terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Bouwmeester dezer Gemeente, door wien 8 dagen te voren op den 5 Julij aanwijzing op de werken zal gescbieden. Zierikzeeden 27 Junij 1854. DE CRANE Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. BEKENDMAKING. Acbtervolgens art. 3. van Zijner Majesleils besluit Van den 6 Januarij 1831 n.° 68 Staatsblad n.° 2.) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën bij resolutie van den 29 dezer maand bepaald de Prijj- zen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collecteurs splitters en debitauten, der Staals-Loterij de loten en gedeelten van dien voor de vierde week tier trekking van de laatste klasse der 333"° Loterij zullen mogen uitgeven te weten Bij verkoop Geheele loten f 80.00 Halve - 40,00 Vijfde - 16,00 Tiende - 8,00 Twintigste - 4,00 NVordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van dat besluit uitdrukke lijk is vastgesteld dat de collecteurs splitters en debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepa ling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor bet publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee den 30 Junij 1854. Voor den beer Commissaris des Konings in Zeeland De Burgemeester van Zierikzee DE CRANE. duits o h ii a s dl Keulen, 28 Junij* Het antwoord van den ciaar op de nota van Oostenrijk is nog niet aangekomen. Uit Bucharest is het berigt ontvangen dat de generaal Schilder is overleden. De opheffing van het beleg van Silistria wordt bevestigd. De Wallacbijsche militie heeft bevel ontvangen de Russische troepen naar Fok- scban te volden. Achmel-ptchik was Semlin gepasseerd, als overbrenger van depêches die waarschijnlijk be trekking hebben op de bezetting der Donau-vorsten- dommen. Het binnenrukken der Oostenrijksche troepen in Wallachije, is zeker. Géneraal Caronini is gereed om met twee division den Donau af te zakken en zal op Bucharest nairrukken. De kolonel llulik begeeft zich naar het kamp van O/wer-pacha, ton einde mondeling met de komrnandan- ten der Engelsehe en Fransche troepen in overleg te treden nopens de operation der drie legerkorpsen. Volgens eene depêche uit Hermanstadt heeft de baron von Budberg aan eene deputatie van Bojaren verklaard niets te weten van eene ontruiming van Bucharest evenwel zijn grooto Russische afdeeiingen op den teruguiarsch naar Moldavië. f h A n ft h ij k, Parijs 27 Junij. Het Spaansche officiële dagblad deelt eenige bijzonderheden mode aangaande do oproe rige beweging welke op de Philippijnsche eilanden is uitgebarsten. De poging tot oproer is onderdrukt door de geestkracht van den kapitein-generaal die vier kolonnes ieder van twee kompagniën tegen de oproer lingen afzond. Cuesla was den aanstoker van den op stand zoodra hij zich buiten do mogelijkheid zag de troepen weêrsland te bieden nam hij met de onder zijne bevelen staande benden de wijk op zijnen weg de kas der stad Gr pa n plunderende, na een Spanjaard te hebben vermoord, die hem zijn misdadig gedrag onder het oog zocht te brengen. Toen de nacht geval len was. zocht Cuesla te Manilla een wijkplaats hij den Belgischen Consul, die hem aan de Spaansche overheden uitleverde. Hij werd voor een krijgsraad gobragt en twee dagen later werd de straf wegens hoog verraad aan hem voltrokken. Volgens de officiële berigten was de rust op de Philippijnsche eilanden volkomen hersteld. Prins Charles Lucien Bonaparte heeft gisteren op een rytoertje te paard in het bosch van Boulogne het heen gebroken ten gevolge van het slaan van het paard van een zijner vrienden. GaOOT-bbittannien, Londen 2G Junij. In een door de Times mede- gedeelden brief van het oorlogstooneel in Turkije wordt een aanval der vloten op Sehastopo! als hoogst gevaar lijk en ongeraden voorgesteld ten zij die door troepen van de landzijde ondersteund kon worden. De havenmonden zijn zeer naauw en worden door 800 vuurmonden gedekt waarvan de rook alleen genoeg zaam zou zijn om het binnenloopen onmogelijk te ma lven. Naardien de Russische admiraal in weörwil van alle uittartingen en krijgslisten zijner vijanden zijne schepen achter de batterijen der vesting gedekt laat valt ook tegen deze niets uil te rigten. De briefschrij ver ziet dus geen ander middel orn Rusland in die ge deelten der Zwarle-Zee te treffen dan de havens streng geblokkeerd te houden en daardoor den Russischen handel in die zee te vernietigen. Men meldt uit Parijs dat de admiraal Napier san een zijner vrienden lid der akadernie van welen- schappen aldaar heeft geschreven dat hij zeker is Kroonsiadt in vier dagen in te nemen zoodra hij van zijne regering hevel tol handelen zal hebben ontvangen. Aan een buitenverblijf te Everton zag men dezer dagen het volgende aangeplakt waardoor hoe eerlijk het ook luiden moge de eigenaar van het verlorene echter weinig gebaat zal zijn wanneer de knaap, die twee zijner leenen en een stuk eener oude laars in een voetangel op de plantage Anfield heeft laten zitten zich aan de tuinmanswoning wil aanmelden zullen zij hem teruggegeven worden/' Zierikzee, 30 Junij. Door de Nederlandsche Handel-Maatschappij zijn bevracht geworden 43 sche pen als voor Amsterdam 14 Rotterdam 21Rord- rocbl 1 Schiedam 4, en Middelburg 3. zijnde Mercu- rius kapt. F. Nepperus Fz., de Schelde kapt. en Maria. kapt. E. N. F. van Wulven. In de zittingen van de eerste kamer der stalen- generaal van jl. maandag en dingsdag is het wets ontwerp tot wijziging der wetten betreffende do heffing van den accijns op het gemaal met 22 tegen 8 stemmen het ontwerp houdende veranderingen in de straffen op misdrijven gesteld, met 20 tegen 4 stemmen en liet ontwerp houdende uitbreiding van de regtsmagt der kantonreglers, met 23 tegen 7stemmen aangenomen. De kamer is daarna tot nadere bijeenroeping geschei den daar al de aanhangige wets-ontwerpeu zijn aan genomen. Do vroecer aangekondigde opening van den in ternationalen Nederlandsch—Belgischen spoorweg heeft jl. maandag met groote plegtiuheid plaats gehad. Naar uit Antwerpen gemeld wordt, hebben de beeren Borret commissaris des konings in de provincie Noord—Braband en de heer van der Kun hoofd-ingenieur van den waterstaat hij die gelegenheid namens Nederland en de heer van IJoornbecque namens Reigie bespraken gehouden. Het dorp Roosendaal tot waar Ja treinen aanvankelijk zullen rijden had een ongemeen feestelijk aanzien alles was daar met vlaggen en groen getooid. Reeds zaturdag avond werd daar eene luisterrijke sere nade gehragt. aan den hoofd—ingenieur Fijnje. Naar men verneemt heeft de ingenieur Brade te Eindhoven aan vele gemeentebesturen in Noord-Bra- hand en in Limburg eene circulaire gerigl waarbij aan hen wordl medegedeeld dat eene maatschappij bereid is om de vruchthaarrnaking van hel grootste gedeelte der onvruchtbare streken van die heide pro vinciën te ondernemen wanneer zij op billijke voor waarden in het bezit kan geraken van p|. m. 100,000 bunders heide. De bedoelde vruchthaarrnaking zoude plaats hebben door middel van een besproeijings- en scheepvaarts-kanaal van af VVessem hoven Roermond aan de Maas, tot Nispen nabij Bergen-op-Zoom aan de Schelde gelegen met het doel tevens orn aan dat ka naal later zijtakken te maken van Breda in verhand met de scheepvaart van Herentalhs naar Antwerpen van Tilburg naar Belgie van Roermond om de stad met de Zuid-Willemsvaart te verhinden en weteringen van afvoer naar Bergen-op—Zoom Dintel, enz, waar door ook 's Bosch van het opperwater der Dommel Aa enz. zal bevrijd blijven. De maatschappij zal voor een bunder platte beide ƒ50 en voor duinachtige f 30 per bunder betalen. De besturen worden tevens uitgenoodigd dit plan te bevorderen en op te geven hoeveel bunders heide zij zouden genegen zijn voor dien prijs af te staan. Te Luxemburg kwam den 21 dezer de nieuwe kamer des morgens ten 10 ure hijoen docb kon geen zitting houden omdat de regering de noodige volmagt tot opening der zitting nog niet uit 's Hage ontvangen had. Men schreef deze zonderlinge omstandigheid daaraan toe dat men zulks te 's Gravenhage vergelen had en de regering zond nn middel ij k een courier naar Trier, om dit naar's Hago te laten telegraferen. JONGSTE BUITENLA.NDSCIIE TIJDINGEN. Parijs 29 Junij. De Moniteur deelt een schrijven uit Weenen mede daaruit blijkt dat 300,000 man Oostenrijkers aan de grenzen van de Bukowina en Dal- malie geéchlonneerd staan dat de afiogt der Russen buiten eenigen twijfel is, doch dat de aard dier retire rende beweging zeer geheimzinnig is en dat Oostenrijk overigens mei de bezetting der Donau Vorstendommen wachten zal lot dal hel antwoord van den keizer van Rusland op de bekende Weerier nota zal zijn ingekomen, welk antwoord in de eerste dagen van Juflij wordt te gemoet gezien. Het Journal de Constantinople bevestigt de laatste voordeelen door de Turken hij Silistria behaald. Tusschen Azurgete en Kutais zijn 3000 man Bachi- oboezoeks (ongeregelde troepen) na het innemen eener redoute door een driemaal sterkere magt omsingeld. 1500 man werden builen gevecht gesteld. Hassan do

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1