Woensdag 28 Juni;. N.° 51. 12 1854. Woensdag en Zaturdag. BUITENLAND. BINNENLAND. X Oom. ji 8'.ure* |j m* 1AM.) Urn it ur©i 12 stoomboot- ir Hotter- r* 1t ure» Ider stoom- ar Hotter.(T stoomboot ZIERIKZEESCHE COURANT. ABOlDKEJiaSBTS-PElJS Per drie maanden f 2,00. Franco per post ƒ2,25. Inzending der Advert, daags te voren.' snamidd. vóór ét ure. VEFiSCHSJjSTJ PRIJS DiSE ADVRMTïïro'Tiaii Gewone 15 cents de regel. Geboorte-Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels a f I behalve hel Zegelregl. 'eren. >813/1bpct, 'A- :e.s£>es Mudden a 16 00 a 10,50 a 0 00 a 0.00 a 0,00 a 0,0(j per vat. )i*0 si.k'f', n Ge« de A VAS DAM !iop sgs ten schar Cll< Roe- Bn n - oeilua Bun- fENS I met BF laren aar perg ar A. Ge- ge- de iwe Ai BRANDWEZÊN. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig hebooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den brand voor deze Stad. Op het voorstel van het Collegie van Brand- en Brandspuitmeester en. Hebben goedgevonden: 1.° Tot Keurmeesters over het opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortambacht te benoemen de hoeren Jou. Geradts C. L. Kloek en Jou. Plaating D. van der Maas Jz. Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters bij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Bcsnd—Reglement tegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk to waken en zich omtrent de vereischle rondgangen lot inspectie bij de in- en opgezetenen te verstaan met en zich le gedragen naar de orders van Brandmeesleren. 2.° De in— en opgezetenen van deze Stad en het Poortarnbocht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij bepaald wordt dal een iegelijk die hooi opslaat of gebruikt gehouden zijn zal om één of meer ijzers ter lengte van ten minste luee Ned. ellen of naar mate der localileil in de hooi- klampen le laten steken die ten allen tijde voor Brand en Keurmeester en toegankelijk zullen moeien zijnter- wijl niemand zich legen derzelver orders zal mogen ver zetten op verbeurte eener boete van drie gulden Voorts dal bet aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te verknopen of vervaardigen dan na vooraf bekomene toestemming van dit bestuur er, onder verpligting om zich in alles le gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven hij art. 34 en vol gende van voornoemd Brand-Beglement. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads-Courant, terwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der henoemdeKeurmecsters, mitsgaders aan hel Collegie van Brand-en Brandspuit- meesiers respectivelijk tot aanstelling en uitvoering en aan den heer Commissaris van Policie dezer Stad niet last otn de naleving dezer bepalingen le handhaven daartoe uitgenoodigd de Keurmeesters op derzelver rondgangen te vergezellen en tegen de overtreders te verbaliseren. Gedaan ten Raadhuize van Zieiikzeeden 14 DE CRANE, Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris AANBESTEDING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzeezijn voornemens op Woensdag den 12 Julij aanslaande, des middags op het Raadhuis aan de ininsleisehenüen in hel openbaar pn le besteden liet doen van eenige Herstellingen en Vernieuwingen aan de Gebouwen en Werken dezer Gemeente met het gewone Onderhoudin vijf perceelen volgens hol bestek en de voorwaarden welke van heden af ter Secretarie te lezen liggen en gedrukt verkrijgbaar zijn hij den Boekhandelaar Chivat terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Bouwmeester dezer Gemeente, door wien 8 dagen te voren op den 5 Julij aanwijzing op de werken zal geschieden. Zierikzee, den 27 Junij 1854. DE CRANE Voorzitter IJ. A. van ADRICHEM l. Secretaris. ZP a ïi A ïi Uj Keulen, 22 Junij. Onder het voorzitterschap des keizers is maandag te Weenen een groote ministerraad gehouden in welken besloten zou zijn bijaldien Rusland weigert aan de uitnoodiging tol ontruiming der vorstendommen te voldoen een ultimatum naar Pe tersburg te zenden hij hetwelk slechts een zeer korte tijd van beraad zou worden verleend. Later ontvangen berigten melden dat het gevecht hij Siiistrin op den 13 Junij een dér ernstigste geweest is dat lot hiertoe in dezen veldtogl heeft plaats gehad. Op het oogenbhk dat de generaal Schilder drie tegen de forten Abdul-Mesehid Arah-Tahia en Xanina ge- rigte mijnen dééd springen maakten de belegerden een uitval en vielen de Bussen op vier verschillende punten aan. De strijd w-»s uiterst moorddadig van heide zijden werd met veel dapperheid gestreden. De P»ussen werden echter terug gedreven en de belegerden slaagden er in al de aarden- en belegeringswerken der Russen le vernielen. Gelijktijdig met dezen uitval heeft Saïd—pacha het observatie-leger geplaatst hij Turkossimich op den weg van Silistria naar Rustchuk, in beweging gehragt waar hij door de divisie van den generaal Punioff' werd aangevallen. Het gevecht was hardnekkig de uitslag er van is niet hekend. Eene derde afwending heeft den 13 Junij bij Giurgevo plaats gehad. Een detachement Tmksche troepen verliet de sterkte Rnstschuk en viel do Russische verschansingen op liet eiland Mokan aan. Do strijd duurde tol in den nacht waarna de Turken in hunne stellingen terug trokken. Men zegt dat ongesteldheid keizer Nicolaas belet heeft den koning van Pruissen op de grenzen te komen zien waartoe deze hem uitgenoodigd zou hebben en dat hij zich daarom door den luitenant-generaal Grun- waldt heeft doen vertegenwoordigen. Voorts wordt verzekerd dat de keizer zijnen minister van oorlog prins Dolgoruckinaar de vorstendommen gezonden heeft om den staal der zaken aldaar uit een militair oogpunt te gaari opnemen vooral ten opzigte van hel beleg van Silistria. Dit besluit heeft le Peters- burg groot opzien verwekt naardien den minister van oorlog alleen in hoogst ernstigu gevallen zoodanige zen ding opgedragen wordt. De Oostenrijksche veldtuigmeester baron von Hess is tot opperbevelhebber van hei geheele Oostenrijksche operatie leger benoemd. Onder zijne hevelen zal de aartshertog Albert in Transylvanie en de luitenant-veld maarschalk von Schlick in Gallicië het bevei voeren. r b a ra K k IS K. Parijs 22 Junij. De zamerispanning ten gevolge waarvan in het departement Tarn-et-Guronne verschil lende arreslatien hebben plaatsgegrepen had ten doel ten minste zoo zegt hel gerucht den keizer te treffen op zijne aanstaande reis in de zuidelijke departementen en vervolgens den thans in Frankrijk beslaanden regerings vorm om ver le werpen. Men meldt uil Hamburg van 22 dezer Eer gisteren bezocht de koning van Denemarken geheel onverwachts de legerplaats op het veid in de nabijheid van Kopenhagen. Men zei de dat een ongemeen groot artilleriegarnizoen met vele officieren naar het fort Dreikrönen verlegd zal worden. Volgens depêche uil Kopenhagen hebben de En- gelsehe schepen Leopard en Valorous do kroon werf en eenige kleine schepen le Kemi in de Bolhnische Golf vernield maar zich van een aanval öp Tornea onthou den om het Zweedsch eigendom aldaar le sparen. Men meldt uit Kouslanlinopel van den 15 dezer: De divisie van prins Napoleon zal den 18 scheep gaan. - Do generaal Bosquet en Allonville zijn den 21 met 4000 man le Adriunopel gearriveerd de Engelscbe-Fransche voorhoede w.ns te Pravadi lu.-schen Varna en Schumia gelegen aangekomen. Het eskader van den vici-ad- miraal Bruut zal do Z war te-Zee binnen stevenen ten einde de operuiiën op groote schaal kunnen geschieden. Generaal Guyon bezet met eeu leger van 70,000 mau eene versterkte positie op eenige étapes afstand van Tiffis. G KOOT-BSITTANBIIEW- Londen, 21 Junij. Sommige officieren van minde ren rang op de Engelsche vloot in de Oost-Zee begin nen in huuuo huiswaarts gezondene brieven hun on geduld aan den dag te leggen. Sir C. Napier zeggen zij is door ouderdom geheugenloos geworden en het bloed stroomt hein niet vlug genoeg meer door de ade ren. Reeds voor lang had hij de vestingwerken van Helsingfors moeten vernielen en dat hij de bemanning der schepen niet vergunt zich aan wal schapen lam meren eijeren boter enz. toe le eigenen welke du overigens zeer beleefde inwoners weigeren hun le ver knopen is volgens de briefschrijvers eene te ver gedru- vpne mi in vroegere oorlogen niet gebruikelijke be leefdheid. Bijzondere brieven uil Petersburg verzekeren dat de ontvangst der Oostenrijksche vordering en vooral du gewapende bemoeijir.g van Oostenrijk den czaar in du hoogste male vertoornd heeft. Hut antwoord op die vordering was nog niet afgezonden. Zif.rir.zee 27 Junij. In de zitting van de eerslo kamer der slalen-generual van jl. maandag is het wets ontwerp tot regeling van het armbestuur aangeno men met 26 tegen 5 stemmen. De minister van finanliën heeft den 17 dezer vastgesteld de 224slc loterij. Zij zal bestaan uit 20,000 loten 10,000 prijzen en premiën. Er zullen 1000 loten voor den inlegprijs worden afgegeven. De col lecte zal geopend worden op maandag 17 en gesloten op zaiurdag 29 Julij aanstaande. De trekking der eerste klasse zal aanvangen 14 Augustus. De laatste 100 nommers zullen op 3 November 185-4 worden ge trokken. I).8 Hogerzeilte Scherpenisse heeft het beroep naar Wemeldingo aangenomen. Volgens hel openbaar gemaakt jaarverslag der ge meente Goes is gedurende hel jaar 1853 in de fabriek Zuid Beveland 240,000 Ned. ponden racine gemaakt en in die genaamd de stad Goes ruim 221,000 Ned. pon den krap. In eerstgenoemde fabriek is een stoomtuig geplaatst van 30 paardenkrachten met twee ketels in de laatste een van 12 paardenkrachten met een ketel. In eene legen 21 dezer te Goes aangekondigde aanbesteding der bedijking van eenige schorren en slik ken in de Sohenge is men niet geslaagd niettegen staande een buitengewoon groot getal aannemers van verschillende plaatsen was aangekomen. De laagste in schrijver was de heer l). Dronkers van Middelburg voor 72,800. Kort daarna heeft echter de aanbeste ding onderhands plaats gehad en wèl door den heer l). Dronkers van Middelburg voor de som van f 64,500, De arrondissemets-regtbank te Goes heeft dezer dagen in hare openbare teregtzitting bij vonnis eemi acte in het register der geboorten van den burgelijkeu stand behelzende de geboorte van een jongen in dio van een meisje veranderd. Het betrof zekere Lucia Cornells van üverslagh die als tol du mannelijke kunne behoorende was ingeschreven. In het kiesdistrict Tilburg is tot lid der tweedo kamer verkozen du heer m.r C C. A. Beensaftredend lid. Sedert eenige dagen is het in de vischkweekerij op het Loo gelukt eene menigte visoh-eijeren uit to broeden welke tot het geslacht der vorens bohooreu. Het is zeer opmerkelijk de vischjes met geheelo scholen in de daarvoor vervaardigde bakken te zietj zwemmen. De uilkomst dezer proeve is een bewijs te meer voor do uitvoerbaarheid eener zaak van welke veel goeds te verwachten is. Het onderstaande met eene koe te Vollenhoveti voorgevallen is in die omstreken eenig in zijn soort» Een rund begon eerst den 20 dezer na eene ongekendo dragt van één jaar en drie dagen <le voorbereidende teekenen te openbaren van te kalven. Met de doel matigst aangebmgle hulp was zulks echter niet mogelijk en besloot men bet rund te slagteu waarna er een kalf ter grootte van eene kleine pink te voorschijn kwam 9 die gewogen zijnde ruim 160 noderlaudscbe ponden woog. JONGSTE BUITENLANDSGHE TIJDINGEN. Parijs, 26 Junij. De JUonileur deelt eeno depêcho :u

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1