If.° 41. Woensdag 14 Junij 1854. Woensdag en Zaturdag. BESTUREN ADMINISTRATE Bekendmaking:. 1EN ZERIKZEESCHE GODR&NT. uomaim-FHiii Per drie maanden f 2,00. Franco per po.it f2,25. Inzendingder Advert, daags te voren.'snamidd. vóór 4 ure. verschijnt: pbiji dib advibtibtixb Gewone 15 cents de regel. GeboorteHuwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt. ■b W SCHOUWING OP DE WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee maken hpkend dat er op Woensdag den 28 dezer maand eene algemeene schouwing zal plaats hebben over al debuurt- wegen en voetpaden in deze gemeente en worden al de ■wegpligtigen of gelanden mitsdien aangezochtom ieder voor het zijne te zorgen dat op den bepaalden dag de wegen voetpaden sloolen heulen en duikers in be hoorlijken staat van onderhoud bevonden worden, over eenkomstig de bepalingen van hel Reglement op het be heer onderhoud en de policie der buurtwegen en voet baden in dezo Provincie goedgekeurd hij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838 n 106. En opdat niemand hiervan onwelenheid voorwende tal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Cou rant geplaatst. Zierihzee den 7 Junij 1854, DE CRANE Voorzitter. H. A. van AUU1CHEM l. Secietaris. Vb, 4- BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee bren gen bij deze ter kennis van de Landbouwers Grond eigenaren en Pachters van landen in deze Gemeente dat even als in vorige jaren ook nu weder aan ieder hunner een biljet zal worden bezorgd waarop zij ge lieven in te vullen de bundertallen met onderscheidene veldgewassen en voortbrengselen bezaaid voor zooveel ieders eigendom of pachlbezit binnen deze gemeente be treft met vriendelijk verzoek deze biljetten met de vereischte naauwkeurigheid ingevuld en onderleekend in den loop dezer maand ter Secretarie te willen terug bezorgen ten einde het Bestuur in slaat te stellen aan de opgave welke daarvan door do Regering jaarlijks wordt verlangd te kunnen voldoen rekenende men op dezelfde bereidwilligheid waarmede in vorige jaren gelijke opgave door een ieder is gedaan. 'Zierikzeeden 7 Junij 1854 DE CRANE Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders van Zierihzee, ge let op 's Konings besluit van den 1 Augustus 1831 n.°72, houdende bepaling, dal Aeda nkdag of gods dienstige viering der overwinning bij Waterloo op den derden zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren hij dezo de ingezetenen aan de plegtigo viering van gemolden dag op zondag den 18 dezer maand. met uitnoodiging om denzelven in eerbiedige stille door te brengen zullende bij die gelegenheid allo herbergen en ko/fijhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats heb ben ten einde dezen dag in betamelijke afzondering aan godsdienstige overdenkingen en dankbare herinne ringen toe te wijden. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd aangeplakt en in de Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuizo van Zierihzee, den 10 Junij 1854. DE CRANE Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Ziepikzee bren gen ter kennis van de ingezetenen dat op aanzoek van de hier gevestigde Dislricls-Commissie van beheer over het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland op maandag den 19 dezer maand des middags de gewone jaarlijksche Col lecte aati de huizen der ingezetenen zal plaats hebben met uitnoodiging aan een ieder oin naar vermogen mei pnbekrompene hand in de Collecte bij te dragen en alzoo een fonds te helpen stijven waarvan de wel dadige strekking elgemeen bekend is en waarvoor de dank zal worden iegeoogst van zoo vele verminkte verdedigers van den vaderlandschen grond of hunne nagehlevene betrekkingen die uit dat fonds onder steuning genieten zijnde van wege deze Commissie de volgende personen te weten de Wed. F. Schroppjaarlijks f 43,30 M. Telle30,30 A. Uogerheide- 30,30 J. H. Voshol30,30 D. Zandijk, 33,30 Anlh. Vroegop. - 33,30 Zamcn f 200,80 Het Bestuur vertrouwt dat de kennisneming van hetgeen hier tot dat doel wordt besteed en alzoo de behoefte aan ruimere ondersteuning dan vroeger de voorgenomene Collecte krachtdadig inoge aanbevelen. Zierihzee, den 7 Junij 1854. DE CRANE, Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. BEKENDMAKING. De Rurgf.meester van Zierihzee, brengt ter ken nis van de daarbij belanghebbenden dat een voljaars kohier n." 6 en een drie maanilelijksch kohier n.° 7 voor de belasting op het personeel dienst 1851/. van deze Gemeente op den 1 dezer maand door den heer Commissaris des Konings in deze provincie zijn execu toir verklaard en op heden gesteld worden in handen van den Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering en eindelijk dat ieder verpligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzeeden 10 Junij 1854. DE CRANE. Miothiff voos' de Schutterij. PUBLICATIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Zie rikzee, maken bij deze aan de belanghebbenden bekend, dat de alphabetisohe naamlijsten van de ingeschrevenen voor de Schutterij ter inzage van een iegenlijk zullen liggen op het Raadhuis dezer Gemeente van donder dag den vijftienden Junij 1854 tot vrijdag den drie en Iwintigsten daaraanvolgende ten einde een ieder in staat zoude zijn om ingeval hem eenige personen of omstandigheden mogten bekend zijn die op da- zelve nog zouden belmoren te worden aangeieekeml of daarvan moeten worden weggelaten zulks aan het bestuur kennelijk te maken. Dat dB Loting voor de Schutterij tusschen de in geschrevenen van dezen jaro klasse 1854 zal plaats hebben onder toezigt oencr commissie uit het bestuur, ten Raadhuize dezer gemeente op zaturdag den vier en Iwintigsten Junij 1854, des middags ten 12 ure precies wordende do belanghebbenden hij deze gelast zich ter plaatse en op dato voormeld te laten vinden ten einde aldaar voor de dienst der Schutterij te Loten of zulks door behoorlijke bij de gedachte commissie bekende gemagligden to laten doen zullende voor hen dio persoonlijk afwezend mogten blijven en zich niet op vorenstaande wijze hebben doen vertegenwoordigen door een der leden van de commissie worden gelrokken. Dal dadelijk na den afloop der Loting op voor schreven wijze eene naloting zal plaats hebben ten behoeve van diegenen welke tot de Loling verpligt zijnde, huiten hun toedoen niet onder dezelve mogten zijn begrepen geworden, alsmede ten behoeve dergeuen welke ofschoon in andere Gemeenten reeds geloot hebbende, sedert de laats tvoorgaande inschrijving inde Gemeente zijn komen inwonen en der vreemdelingen, welke sedert die inschrijving in de termen zijn geval len om als ingezetenen te worden aangemerkt. En dat eindelijk-de helanghehbendo personen bij de Loling de gelegenheid zal worden opengesteld om de redenen van vrijstelling waarop sommigen aanspraak i zouden mogen maken ter kenuisse van de genoemde commissie te brengen met aanduiding van het artikel der wet en het onderdeel van dien waarop zij hunne reclame hebben gegrond. En opdat niemand hiervan eenige onwetendheid zouden kunnen voorwenden zal deze worden afge kondigd en aangeplakt, waar zulks te doen hinnea deze Gemeente gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 13 Junij 1854. DE CRANE Voorzitter. H. A. van ADRICHEM t. Secretaris. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter kennis van do ingezetenen dat de heer Commissaris des Ko nings in deze provincie het voornemen heeft deze Ge meente te bezoeken op maandag den 19 dezer en dat aan elk die Z. H. E. G. over het een of ander wenscht te spreken daartoe op het Raadhuis de gelegenheid ïal gegeven worden. Zierikzee, den 13 Junij 1854. DE CRANE. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien de aanschrijving van den Commissaris des Konings in deze provincie van den 10 deZer maand. Brengen ter kennis van het publiek dat hij Ko ninklijk besluit van den 3 dezer, n.°58, is bepaald dat de ter benoeming van een Lid der Tweede Karner van de Staten-Gcneraal op heden alhier in te leveren stembriefjes zullen geopend worden op donderdag den 15 dezer maand. Zierikzee den 13 Junij 1854. DE CBANE Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. BUITENLAND. nniTtoazAKD. Keulen, 9 Junij. Van Denemarken en Holland (zoo wordt uit Berlijn aan de Uusseldorfer Zeilung geschre ven) is gelijktijdig gevorderd dat zij zich aan het Pruis- sisch Oostenrijkse!] verdrag zouden aansluiten. De hoofdzakelijke grond hiervan lag wel daarindat tot beide staten landen belmoren dm leden van den Duitscben bond zijn en daar bel niet doenlijk scheen alleen toe treding voor die landen van hen te vorderen is de vor dering in het algemeen gedaan. De Nederlandsche re gering heeft zonder voorbehoud geweigerd maar Dene marken heeft daarentegen nog plaats voor de mogelijk heid opengelaten dat het met Holstein tot het verdrag toetrede. Voor de waarheid van dit berigt kan na tuurlijk niet worden ingestaan. De koning van Pruissen wordt reeds morgen uit Bohemo te Berlijn terug verwachtwaar de vrienden der vereeniging met do Westelijke mogendheden zich veel goeds van dn zamelikomsl des konings inet den Oos- tenrijkschen keizer voorspellen. De uitnoodiging lot die zamenkomsl heeft tut opgegeven doel de voorstelling der jonge keizerin aan den Pruissischen monarch naar dien de eliguelto verbiedt dat zij zonder dat eene zoo danige vooi stelling is voorafgegaan naar Berlijn komt maar ongetwijfeld is het hoofddoel van politieken aard. Sommigen spreken ook van eene beraamde zaïnenkomst tusschen den koning en keizer Nicolaas welke aan de Poolsche grenzen plaats zou hebben werwaarts eerst» genoemdemet dat oogmerk zich reeds den 12 dezer hegeven zou maar door anderen wordt dit sterk be twijfeld. Zoo veel schijnt ten opzigteder Bamberger conferentie zeker dat zij niet naar genoegen van het Weener ka binet is afgeloopen naardien de meeste der kleinere hoven voorwaarden willen stellen die met de inzigten van dat kabinet strijden. Uit Rostock is lijding ontvangen dat de Fransche Vloot16 zeilschepen en 2 stoomschepen sterk den 4

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1