ZERIEZEESOM GODBAHT. N.° 44. Zaturdag 3 Junij. 1834. Woensdag1 en Xaturdag. BESTUREN ADMINISTRATIEF NIEUWST!,IIIIMIK jLBOB9srs:s!iEmxs-pia.x^s Per drie maanden f 2,00. Franco per post f 2,25. Inzending der Advert, daags te voren.'snamidd. vóór dê: ure. verschijnt: O pkijb 3er a'o vekxjkejttzez» Gewone 15 cents de regel. Geboorte-, Huwelijks-en Doodberigten van 1-6 regels h f 1 behalve hel Zegelregt BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee ma ken bekend dat de verkiezing voor één Lid in de Tweede Kamer der Stalen Generaalzal plaats hebben op dings- dag den 13 Junij aanslaande van 's morgens negen lot 's namiddags vijf ure in de bovenzaal op hel Raadhuis alhier waartoe de oproepingsbrieven met ingesloten Stembriefjes aan de kiezers worden te buis bezorgd. Zierikzee, den 31 Mei 1854. DE CBANE Voorzitter. H. A. van Al)BICIIKM l. Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee bren gen ter kennis van belanghebbenden dat aan de Mil iciens-Verlofgangers van de ligting 1850 die zulks verlangen, vergunning kan worden verleend tot uit oefening van de builcnlandsche zeevaart ofschoon zij dat beroep vóór hunne inlijving niet hebben uitge oefend onder voorwaarde nogtaus dat zij vooraf bij het korps waartoe zij behooren het nadeelig „slot hunner rekening op hel kleeding- en reparatie fonds zoo dit mogt bestaan aanzuiveren. Tot het hekomen dier vergunning zullen de Miliciens- Verlofgangers' zich Ier Gemeente-Secretarie behooren aan te melden. Zierikzee den 31 Mei 1854. I. CBANE Voorzitter. H. A. van ABIUCHEM l. Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee. Gezien art. 182 der Gemeente-wet. Brengen ter algemeene kennis dat het verslag dezer Gemeente over 1853 in druk tegen betaling der kosten ver krijgbaar is gesteld zoo ter Gemeente-Secretarie als hij den Boekhandelaar Chivat, alhier. Zierikzeeden 31 Mei 1854. BE CRANE, Voorzitter. H. A. van ADRICHEM l. Secretaris. STRANDVONDER IJ. De Burgemeester van Zierikzee brengt ter alge meene kennis, dat bij hem zijn aongebragten gebortren 1 IJzeren Brasboom 2 dito Knieën 2 dito Put tings 1 Roer van een Sloop 10 Blokken 1 partij Touwwerk 1 Bezaansboom 1 defecte groote Ra met ijzeren Beugel en Hart 1 ijzeren roede en 1 stuk ge bogen Ijzer en roept mitsdien allen die vermeenen moglen daarop eenig regt of aanspraak lo hebben voor de tu-eede maal ter reclame op zullende zij zich tot dat einde ter Gemeente-Secretarie behooren aan te meiden. Zierikzee 3 Junij 1854. DE CRANE. BUITENLAND. X»UITS30HI.J&B3»» Keulen 30 Mei. Te Warschau verzekert men dat, volgens uil Petersburg ontvangen beud niet ver van de Oostenrijksche grenzen een leger van 15 a 20,000 man 2aJ worden zamengelrokken. Deskundigen vermoeden dat de Russen na het be- magtigen van Silistria niet verder zullen voorttrekken en alsdan eene vaste stelling innemen waardoor zij ook beschut zouden zijn tegen een uitval der Oostenrijkers Uil ZeNenbergen. Het bevestigt zich dat de Kussen Dobrudscha ont ruimen waar zij slechts Matschin Toultcha en Isac- lach zullen behouden hetwelk zij bezig zijn te verster ken om daar even zoo vele bruggeuhoofden te hebben ton einde dos verkiezende de rivier te kunnen over trekken. Te geliiker tijd gaan zij voort zich bij Silistria te vereenigen hetwelk zij iederen dag meer en meer insluiten. O/ner-pacha volgt oplettend al hunne be wegingen cn vertrouwt er op aan alles wat men te gen hem op dit ongenblik zou beproeven weêrstand te kunnen bieden. Dit vertrouwen wordt gedeeld door de porteen door al de hoofd-officieren die onlangs het kamp van Omer-pacha bezocht hebben. t ia a ra k a ij k, Pakijs 29 Mei. Men is in hooge kringen te Madrid niet weinig bezorgd wegens de plannen lot inlijving van Cuba die sede.it lang in Noord-Amerika gekoesterd worden, en men ziet verlangend uit naar de vereffening van liet geschil, hetwelk tusschen Spanje en de Voree- nigde Stalen gerezen is door de aanhouding van een Noord-Amerikaansch handelsvaartuig op Cuba. In een brief uil Madrid van den 23 dezer leest men Vol gens <le jongste alhier uit New-York ontvangen tijdin gen schijnt het maar al te zeker te zijn dat hel gou vernement der Unie besloten heeft elk eenigerrnate bruikbaar voorwendsel aan te grijpen om den oorlog aan Spanje te verklaren en Cuba te vermeesteren ter wijl Frankrijk en Engeland hunne zeemagt in de Zwarte- Zee en in de Oost-Zee noodig hebben. Men geloofde te New-York dat de president Pierce van Ruslands zijde aangemoedigd en aangespoord wCrd om van de tegenwoordige tijdsomstandigheden gebruik te maken tot uitbreiding van het grondgebied der Unie. Men zeide zelfs dat Rusland aangeboden had zijne bezittin gen in Noord—Amerika aan de Vereeuigde Staten af te staan indien het gouvernement der Unie zekere stappen wilde doen die aan Frankrijk en Engeland moeijelijkheden zouden berokkenen. Het is zeker dat in het NVashingtonsche kabinet warme voorstanders der inlijving van Cuba zitten." GBOOT-BHITTANNIEN. Londen 29 Mei. Het volgend uitreksel uit een hier ontvangen hrief van den admiraal Dundaster reede van Odessa geschreven behelst wel geen eigenlijk nieuws, maar is echter in enkele opzigten niet onbe langrijk Ik erken dat do aanmerkingen van sommige dagbladen over mij den geheelen winter door werke loos to Therapia blijven liggen mij gehinderd hebben. Wanneer ik dat niet gedaan en gedurende twee maan den (in vredestijd) gekruist had, en ik had mijne schepen door zulk een dwaas plan blootgesteld in hoedanigen staat zouden zij dan geweest zijn in plaats van zoo als nu in den best mogelijken staat te wezen Wij zijn zonder eenig verlies te Varna gekomen en vonden daar een aide-de-katnp van Omer-pacha die den wensch uitte dat ik vroeg in April tot hem zou komen on daar was ik geheel in orde e» in vereeoiging met do Fransche vloot en een dozijn stoombooten. Wij zijn met de Franschen op den best rnogelijken voet en de grootste hartelijkheid heerscht tusschen ons. Zoudt gij wel gelooven dat het berigt wegens bet veria tori van Sebastopol door de Russische vloot en dat zij troepen aan den Donau aan land gobragl heeft volstrekt valsch en van waarheid ontbloot was? Ik had stoomfregatlen •die over de geheele Zwarte-Zee kruisten en al hunne bewegingen gadesloegen geen enkel schip heeft die haven verlaten sedert wij die zee binnen kwamen. Wei nige dagen geleden gaven wij Odessa een weinig van ons kruid en kogels. Het was wel gedaan van de stoombooten 5 Engelsche en 4 Fransche met 6 ra ketbooten. Ik spaarde de stad binnen weinige ureri zouden wij haar en de versterkte haven, waar de neutrale schepen lagen in een vuurpoel hebben kunnen doen verkeeren. Het fort de keizershavens en de Russische schepen werden alle vernield. Ik deed in overeen stemming met mijn Franschen collega wat wij meen den onze pligl te zijn nadat op de parlementaire vlag gescholen was. Onze stukken dragen uitmuntend." BINNENLAND. Zierikzee, 2 Junij. De eerste kamer der slaten-gene- raal is tegen donderdag don 15 Junij aanstaande bijeen geroepen tot hervatting harer werkzaamheden. In de zitting van de tweede kamer der staten generaal van jl. dingsdag zijn de beraadslagingen ovor het ontwerp van wet tot wijziging der wetten van 29 Maart 1833 Staatsblad n 3) en 26 November 18S7 Saatsblad n.° 70). betreffende de heffing van den accijns op het ge maal voortgezet. Daarna is het geheele ontwerp aan genomen met 36 logon 24 stemmen. Men schrijft uit Vlissingen van 30 dezer Als eene bijzonderheid kan men midden dat gisteren alhier voor Antwerpen bestemd passeerde eene Russische schooner genaamd Juno. gezagvoerder Burgman ko mende van Sierra Leona en geladen met notenmuscaaf, welke het had mogen gelukken te ontsnappen aan de Engelsche oorlogschepen, die in hel kanaal en voor onze kusten speciaal op onder die vlag vnrende schepen krui sen. Eene stoomboot benevens een zeilschip moeien bepaald jagt hebben gemaakt op dien bodem doch juist toen zij hem achterhaald hadden had de schooner de Schelde bereikt en moest de vervolging dus worden geslaakt." De afgekeurde Russische korvet Navarin heden te Vlissingen in veiling gebragt is verkocht aan den heer F. Wibaui aldaar woonachtig voor eene som van f10450 Jl. zaturdag is te Rotterdam Ie water gelaten het viermasl-schoonerschip Argo groot 300 Jasten. Dit vaartuig is liet eerste dat met vier masten onder Nederlandsche vlag zal varen, Als aanvulling van een vroeger berigt aangaande het eten van paardenvle.eseh te Groningen kan worden medegedeeld hetgeen, in de algemeene vergadering van de vereeniging tegen het pauperisme aldaar II. vrijdag door den heer A li Cohen wierd medegedeeld, als het resultaat van zijne onderzoekingen daaromtrent, en waaruit bleek dat dezen winter althans liet paarden- vleesch daar bij duizende ponden door tien minderen man is gebruikt dal het tegen 3 a 4 cents het halve Neder landsche pond een zeer gewild artikel was dat zeer waarschijnlijk ook veel paardenvloeseh wordt gegeten dat afkomstig is van dieren die door ziekten zijn gestor ven en dal daar ook van dat vleesch gerookt wordt om het later, denkelijk onder een anderen naam in den handel te brengen. Verder is gebleken dat ook liet artikel katten zeer gewild was hebbende men voor de rompen naar mate van vetheid der dieren 5 a 10 cents betaald zoodat door een enkel huisgezin li. v. niet minder dan eenige homierdc afgestroopte katten werden opgekochtin den schoorsteen gerookt en vervolgens regelmatig opgegeten. Men schrijft uit Ecloo dat de douaniers over eenige dagen des nachts eene soort van vuurregen heb ben zien vallen die de bladen der olmen hoornen heeft doen verdroogen. JONGSTE BUITENLANDSCHE TIJDINGEN. Parijs 31 Mei. Do keizer hoeft den generaal Baraguay d Hilliens ten gehoore ontvangen. Volgens den AJonileur bood Silistria op den 26 dezer nog tegenstand en rukte O/zier-pacha tot ontzetting der plaats aan. Op uitnoodiging van Frankrijk zendt Tunis 10,000 man hulptroepen aan don sultan. De Grieksche opstand kan thans als geheel onderdrukt worden beschouwd. In Epirus en Thessalie nemen de Turksche troepen eene offensieve houding aau. IMn JlTl Ben 13 April is Ie S.' Helena aangekomen het bark schip Elizabeth en Johanna kapt. J. A. Ballot, van Balavia naar Zierikzee. Brouwershaven 28 Mei. Binnengek. Koningin der Nederlanden, kapt. J. A. 11. Loos, van Bezoekie naar Bordrecht 29 dito. Binnengekomen Bernhard Hertog van Saxen- Weimar kapt. P. 11. Hazewinkel van Batavia naar Botterdam. 31 dito. Binnengekomen Alblasserdam kapt. P. G. Pottvan Batavia naar Botterdam. _A

Zierikzeesche Courant | 1854 | | pagina 1